Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

andre
10. aug 2009

bora a tvoja lucinda ? haaaa ? 😉 však ona tiež dnes 10tnikuje ? nije ? 😀 .... gratulace 😵 😵

babof, jasnačka, šampáňo poteče potokom 😀 😀 .... ale až sa postaví aspoň na 4 😝 🙂... no mini žúrku mu doprajeme 😵

ques, ja ti neporadím 😅 náš spráska všetučko, aj sklíčko v stave núdze aj domácu kuchyňu

phoebe003
10. aug 2009

Ahojky kočky, tak já byla dneska celý den v práci, jsem utahaná a zničená a jdu koupat Adámka. Jo napíšu Vám, co napsal můj kamarád, co se mu převčírem stalo, vypadalo to zle, ale on je fakt spisovatel..Jsem se zasmála, když jsem to četla...

můj zážitek...

ale takhle si sedim pekne na zastávce v klidu a pokoji vykonávám popracovní rituál abych zítra zas mohl hájit barvy CDP v plné síle a kráse když tu najednou zastaví černá kára s 5ti plešatejma týpkama a ptají se jestli náhodou nemám na špeka tak popravdě odpovídám že mám na poslední žbrůčo tak ze sry...
v tom jeden vystoupí a krásný téměř ubalený džojnt mi vyrazí zruky tak se zvedám a ptám se co kurva dělá ze to bylo kurva na poslední brko v tom tam byl druhej s prázdnou flaskou vodky a už mě s ní laská po hlavě ale láhev se jen odráží od dredů ale zato dostávám kopačku do zad od druhého a pak se chvíly válim po zemi a obdivuji vajgly kemry a rošlapaný žvejkačky na zemi ale abych se nenudil tak týpci v krřeči si libujou jak mě kopou do ledvin a já se jim jen směju že tu svojí jednu poslední si pečlivě kryju loktem a lavičkou....

když už mě zem začala nudit a přísun ledabylých kopanců se snížil na 1/3 tak se zvedám a vidim týpka jak s rozebehem se chystá kopnout mojí hlavu do outu tak v poslední vterině dávám ruku pred xicht a náglova umbrovka letí někam do křoví tak se jí tam vydal hledat...

pak vidim jak tam kámošovi přetáhli triko přez hlavu a baví se tim jak do nej mlátí a on nemůže nic tak sem se za nima rozeběhl jednoho sem skopnul a druhýmu to přišlo nespravedliví tak mi dává přičichnout k svýmu vyblejsanýmu čelu když sem otevřel oči tak vidim jak se ke mě řítí jeho pěst ale posilněn bylinou sem ho za ní chytil a uložil si jí do svého zpoceného pravidelně neholeného podpaždí a přátelsky ho chytil kolem krku a říkám že ty vajgly na zemi fakt stojí za kouknutí z blízka tak ho tam hlavou pomalu a ladně přibližuju a on že nic nevidí tak ho přibližuju stale blíž ale nějak hloupě klopýtnul a hlavou nešikově upadl na kraj chodníku a zároven velice příjemně pod náporem mé váhy zapraskalo pár žebýrek...

ale nejspíš jeho přítel když nás viděl v tom vroucném obětí tak trošku zažárlil a začal mě nevim proč za dredy tahat pryč...
ale v tom někdo z přihlížejícího hloučku volá že už to neni taková sranda a že zavolali policajty at tomu dodaj trošku štávu ale týpci asi museli za jinýma kamošema poprosit o trošku té blahodárné gandži a tak nabrali směr k autu a když jim říkám že je zas někdy rád uvidim a že sou to prýma statečný kluci tak se ten muj sběratel vajglů otáčí a obočí mu vysí přes oko a říká že mu nic neni a že že ty žebra ho už skoro nebolí... pak přijeli policajti pozdě jako vždy a jeste sme chvíly kecali a pak se rozešli každý sou cestou

phoebe003
10. aug 2009

Omlouvám, se, je to trošku delší, ale stojí to za přečtení...

phoebe003
10. aug 2009

tohle jemasakr. nepochopitelné. málem pochovali do země živé dítě...http://tn.nova.cz/red/drsny-svet/zive-miminko-m...

phoebe003
10. aug 2009

no a tohle je související článek...http://tn.nova.cz/red/drsny-svet/rodice-omylem-...

flow333
autor
10. aug 2009

fibi no des a hruza...inak mamky citam, ze niektore mate problem s papanim...aj my momentalne strajkujeme.....varim uz neviem co, babrem sa stym a krasomila ovonia zje prve susto a koniec, chce to dzabat, pluje po mne...no hruza...nemyslite, ze uz dlho papaju to iste, striedam, rozne kombinujem, ale mam pocit, ze jej to uz vadi....ze je to jednotvarne....sklicko spraska ako malinu....mamky mozu drobci paradajku? uvarenu? nikde sa to neviem docitat... henri, mihan, vy ste take hlavne expertky,,,,inak strasne sa uz na vas tesim, na LARIOOOOON

flow333
autor
10. aug 2009

co hovorite na tento recept...je od 9 mesicov

KARFIOLOVÉ PREKVAPENIE

25 g celozrnnej ryže

75 g karfiolových ružičiek

1 paradajka, ošúpaná, zbavená semienok a nakrájaná na malé kúsky

trochu masla alebo rastlinného oleja

50 g ementálu, nastrúhaný

Ryžu varíme vo vode asi 30 minút. Karfiol uvaríme vo vode, cca 5 minút. Paradajku v troche masla alebo oleja opečieme a podusíme, pridáme karfiol a dusíme ešte 2 minúty. Primiešame nastrúhaný syr a ďalej dusíme, až kým sa syr úplne neroztopí. Podávame s uvarenou ryžou.

henri001
10. aug 2009

ja nie som ziadna expertka ...ja som to vzdala uz na zac leta, maly nechcel ryzu, nechcel bataty , zeleninu ako tak prezil, zemiak s brokolicou ma celkom rad aj teraz, ale to je tak vsetko... ,ale sklicka miluje , normalne mlaska ked neake zbada ...a skoro vo vsetkych bio hippkach ktore zboznuje je paradajka ...my jeme rano kasu a medzi tym vela mliecka a ovocia , takze ma to ani netoto ze je to tak , ma ho raz denne ... ale myslim ze pomohlo aj to, ze papa postojacky alebo popri hrani , proste za nim chodim z lyzickou , inak zapomen ze bude jest...este tak rano sedi , ked je taky rozospaty 😀 idem uspinkavat ... 😉

henri001
10. aug 2009

rastlinny olej urcite nie maslo a ziadny emental 😀 😀 😀

henri001
10. aug 2009

a som zabudla inak super 🙂

babofka
10. aug 2009

flow, zevraj paradajky by sa mali az od roka, ale uvarene su asi prijatelnejsie ako surove. ja som tiez nakupila hipp-ky a su tam paradajky, asi pockam

flow333
autor
10. aug 2009

mne ten syr tam nesedi tiez.... 😎

babofka
10. aug 2009

tu je celkom zaujimavy link, co a kedy sa moze jest:
http://www.kojeni.net/prikrmy.php

simona161
10. aug 2009

ahojte, tak u nas s papanim furt ziadny problem ... spraska aj klince 🙂 sklicka nepapame, zatial poctivo varim, pripadne varim a mrazim ... nakupene sklicka do zasoby mame, ale zatial sme nepotrebovali, ked budeme potrebovat pouzijeme, ale predpokladam, ze by som to musela niecim zahustit, lebo takato konzistencia mlademu panovi nevyhovuje ... 😀
gratulujeme Amande a Lucke 😉

mihanka
10. aug 2009

ahojte...
vsetkym gratulujem k comu treba, hlavne smardikovi k pindurkovi, mne sa aj tak to brusko zda rovnake... 😅
a Amande a Lucke k 10... 😵
a luciibah k dnesnym narodeninam tiez prajem vsetko krasne... 😉

tiez som si myslela ze paradajky e-e, ale varene su zrejme ok, prvu paradajku mala simi v prahe sklicko s penne a cuketou, no zbastila to... ale ona celkovo papa vsetko, vsetko jej chuti a uz spraska cele velke sklicko, tak ako sme mali problemy ze moc nepapala, tak teraz otvara pusu ako vraaata 😵 rano spapa ovsenu henri kasu s ovocim, dnes jej bolo aj malo, desiata mliecko, obed ma rada aj doma navarene aj sklicko, olovrant ovocie, dost vela (napr dnes 2 hrusky a 2 slivky), vecera mliecko mliecko... a pomedzi to kukuricne cerviky, piskotky, tento tyzden mala prvy x zmrzlinovu oplatku, ale to sa jej snazim nedavat najmenej hodinu pred obedom...

no a idem sa vam priznat so svojim experimentom ako naucit svoje dieta same zaspat... 😔
uz dlhsie simi pri zaspavani vymysla, ale nevadilo mi to... aspon sme sa potulkali, horsie ze ked zaspala a davala som ju do postielky tak sa prebrala a mrncala a trvalo dalsich 10-15 minut kym som ju uhladkala... od vcera vecera skusame tu srdcervucu metodu, ale chodim nie 3-5-7 minut ku nej, to by som ozaj nezvladla, ako som pisala minule, ale kazde 2 minuty a vcera zaspala sama za 25 minut (ale bolo to hrozne tazke) stala som pri dverach a zmolila si ruky,no des) ale dnes za 3,5 minuty, takze som stihla ist ku nej len raz... predtym sme sa samoska polaskali a uspavali po starom, ale ked ani po 10 minutach nechcela zaspat, tak som ju dala do postielky... aj sa za to hambim, ale poslednych par noci bolo tazkych, je hore kazde 2 hodiny, a vyzaduje spat medzi nami... 😔

prepacte za roman, nemusite citat... 😅

babofka
10. aug 2009

no mne by celkom vyhovovalo, kebyze mi papa aj kupovane, lebo ked niekde ideme, je urcite bezpecnejsie zobrat hipp-ku, ktora nemusi byt v chlade/mraze a len ju niekde (dat) zohriat

babofka
10. aug 2009

mihan, oliver sa budi tiez pomaly kazde 2 hod, normalne chytam pri kojeni mikrospanky 😖 ale vecer vacsinou zaspi sam. v roku by som chcela zacat pomaly odstavovat, uz sa teraz toho desim, ze co bude v noci. drzim palce, nech simonka pekne zaspi a hlavne bez placu 😉

simona161
10. aug 2009

babofka, ja nenosim so sebou varene, urobim to tak, ze ideme z domu, ked uz ma obed za sebou (radsej mu ho dam skor, kludne aj o 10.00) alebo sa vratim, ked ho ma pred sebou (dam mu ho neskor, aj o 17.00) ... aj tak chodi spat neskoro a vstava skoro, vlastne ma 2x mlieko a iba mu prehodim ovocie a maso so zeleninou ...
a spava uz konecne trochu lepsie, obcas v postielke, obcas so mnou ... ale vcera mu vyliezol zub, tak mozno preto sme si zase odskakali vesele noci 😉
mihan, prajem pevne nervy a Simonke dobry spanok, ja som na toto uspavanie nenasla odvahu a pravdupovediac ani chut ... mne to uspavanie nevadi, ja sa s nim rada vyvalujem v posteli, aj tak cely den len lieta, tak aspon trosku si ho uzijem ... a v noci nepapa, nanajvys chce dudlik alebo sa zasekne krizom v postielke alebo chce ist ku mne ... a kedze som sama, tak som celkom rada, ze je pri mne 😉

phoebe003
10. aug 2009

Henrietkooooo, ahojky, kdepak jsi se nm ztratila? já tě hledala 😉 ale kam jsi zmizela mi jikdo neřekl 😔

flow jj to je!

co se týče papání, tak Adámek sní všechno, dnes jsem načapala babičku, že mu dávala karbanátek. No málem jsem vyběhla z kůže. Jsem na ní vyjela jak si to představuje, že je to smažené na obyčejném oleji, navíc je to slané a nezdravé jak nevím co, tak se babka urazila a ve finále se mne zeptala, jestli nevadí, že mu dala napít pomerančovou magnesii. No to mi málem vypadli oči, když mi tohle sdělila a ještě se usmívala a pak prej ale vždyť jemu to ale tooolik chutnalo!!! a navíc ona prý svým dětem už dávala všechno. Tak jí řikám, že je mi jedno co ona v roce nebreč dávala svým dětem a že si nepřeju, aby Adamovi, nebo Elišce dávala jíst něco jiného, než co jim připravím já...Tak mne vytočila....jako už dlooouho nikdo nee...

henri001
10. aug 2009

sa ospravedlnujem ze som predtym nezagratulovala slecnam krasnym Lucinke a Amande 😵 😵 😵
simi aj my obedujeme okolo 16 tej , po spinkani poobednom a tie hippky (8 a 9 )su take fajne na kusanie , Henry ma tiez rad ked je do coho zahryznut 😀 a som rada ze spinkava trosku viac Ajko , aspon trosku si oddychnes ...my tiez sidlujeme , naucil sa vyliezt na sedacku , hoci je dost vysoka ale nevie zliezt bezpecne, takze trenujeme , aby nozickami schadzal , nie hlavou 😅
Mihanka moja , moj nazor na hento tam poznas , ale ako spravna kamoska ta podrzim a verim ze bude plackat velmi malicko a zaspinka ako babika, polozis a zavrie ocka 😉
ja ho asi neodstavim nikdy 😀 😀 😀 take dudy mam pekne gulatucke , potom budem mat zase take male poloprazdne sacky 😅 😝 😀 😀
krasnu noc babulky

simona161
10. aug 2009

henri, aj my trenujeme schadzanie nozickami 😀 on nazrie dole hlavou, vystrci ruky a chce sa spustit dole, ja ho otocim, pomalicky vysvetlujem, zlozim nozicky a furt dookola ... a on ma z toho srandu 😀 a na tie hippky kuknem, zeby sme este aj tie nakupili, kedze mozno sa nam crta rodinna dovolenka 😉

mihanka
10. aug 2009

henri, ani ja neodstavim, vsak moze mat aj mliecne desiaty v skole, budem odbiehat z roboty... 😀

a dakujem!!! 😉

phoebe003
10. aug 2009

Jdu si dát panáka, abych to rozdejchala...PÁÁÁNI! a pak do vany a spinkat. brou noc mamky a princátka

bianca
10. aug 2009

pripajam sa k jedeniu.Nam sa uplne vsetko pomrvilo.Nasa od zaciatku jedla sklicka a teraz ich ani do pusinky neda.Pluva po mne ryzu i cestovinu takze standartne kazdy den zemiak-kur.maso-zelenina rozneho druhu.Ovocie tiez nic moc.Kase ignoruje totalne a zacinam byt celkom uspesne bezradna.Inak paradajky so sklicka som davala uz davno.Doma pripravene nie.

inak co sa tyka pripadu alarmujuca nannynka tak od kedy sme vymenili baterky ziaden alarma chvala Bohu.

bru noc

mihanka
11. aug 2009

dobre rano...
zase mame vstavaci tyzden, dnes 5,50 napriek tomu ze prsi, ako by som este spalaaaaaa.... 😝

dnes vsetko najlepsie Margaretke a Eliske k 10... 😵

chcem sa spytat mamiciek, ktore maju male bambulky, napr quest som postrehla, ze davali moc... ako ho prosim odchytavate?? kupili sme sacky, to nalepim na susu... 😅 lebo mm hovorili v lekarni, ze na plienku... 😕

prajem krasny den, my ideme k nasim, kedze je vonku hnus pocasie..

selina.liana
11. aug 2009

Mihan daj na serblik vycika sa uvidis hned ak sa zobidi

question
11. aug 2009

ahojte..tak vidim,ze s papanim nie sme jedine,co mame tortury 😅 Amanda praveze uz pekne papala..aj obed,aj um.kasu,aj vlockovu kasu,ovocie..vsetko..teraz nic.. jej praveze chutili viac sklicka,ale tie som davala len v pripade nutnosti,ale ani tie teraz nechce..akonahle zbada lyzicku,ani len pusu neotvori 😢 ani ovocie to 100 per.kupovane nechce..no nic... ☹ uvidime...snad sa to napravi...
tema spanie.. ja sa uz ani nesnazim dat ju do postielky🙂 je to unavne a sem tamsi ponadavam,ale zaspavat pri nej,ked je ku mne schulena je kraaaasne 😝 MM neprotestuje 😀 😀
bora...vidis aky som sebec..som za budla na LUCKUUUU..dodatocne vsecicko naj 😉
mih..ja do sacku nechytam.. rozbalik, dam normalny vyumyvany pohar pod susu,zakryjem a snazim sa zabavat,pokial nevycika🙂 v lekarni som kupila skumavky na moc a tam prelejem 😉
my este nemame totiz ani serblik kkupeny 😅

phoebe003
11. aug 2009

Dobré ránko kočky, tak u nás dneska noc děs a běs. Večer jsem nemohla usnout já,do půl 2 ráno jsem čuměla do stropu a převalovala se a nemohla zabrat.no a od půl 6 vváděl Adam. Řev jako když ho na nože berou, dostal flašku, plenku, najedl se, opět řev ale neskutečnej, tak jsem chvilku utěšovala, no nic nezabralo. v půl 4 mne napadlo, že mu to mlíko třeba nestačilo, tak jsem mu ještě přidělala no díkybohu že mne to napadlo. Najedl se, snědl všechno do poslední kapičky a spinkal až v podstatě do teď. Ale já jsemjak praštěná palicí. chdím, funguju, ale spím u toho...

oslavencům gratulujemeeeeee 😵

simona161
11. aug 2009

ahojte, gratulujeme slecnam, ktore oslavuju 🙂
mihan, u nas sa tiez uz par dni vstava okolo 06.00 😒 a neviem preco ... maly chodil spat okolo 21.00-22.00, ale pospal do 07.00-08.00 a teraz kludne vstane i pred 06.00, no nadsena teda nie som ...
na moc pouzivame spominane sacky z lekarne, ale u chlapcov sa to lepsie chyta 😀 kamosky tu ale aj pre dievcatka pouzivaju tie sacky, nalepia na susu a potom preleju do skumavky, alebo flasticky ...
my mame na poradnu tiez doniest moc (ked bude mat 1 rok), takze dame sacok, umyjem poriadne flasticku, alebo kupim skumavku a prelejem ...
uz mame cvik, u nas sa povinne v 5. mesiaci vysetroval moc u vsetkych babatiek ...

babofka
11. aug 2009

ahojte
vsetko naj vymesacnikom
naco nosite moc na poradnu? to len preventivna kontrola?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre