Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

mihanka
19. nov 2009

ahojte...
katka, henri ti to napisala kraaasne... bud laktacna poradkyna, alebo si najdi chvilinku casu napisat annag... posielam ti link do ip... lebo ja som problem s kojenim az na zapal a upchate mlieckovody nemala... preto neviem co je to hodinove kojenie, simi sa napapala za par minut a sama sa odtiahla... velmi ti drzim palce... 🙂

margaretka vitaj... 😉 napis viac o sebe... 🙂

m.a.r.t.i.n.a
19. nov 2009

AHOJTE !

Dneska bola noc... 😒 Sebko večer začal sopliť a v noci sa to totálne zhoršilo, boli sme hore cca každú hodinu, pretože chcel cumlať dudlík, ale jak mal plný noštek, tak ním nemohol dýchať, tak začal pokaždým plakať...
Hneď ráno som ho "vysala" a teraz je ok. 🙂
Vysavač som nechala vytiahnutý a malý sa s ním hrá už vyše pol hoďky. Sadá si naň jazdí na ňom, vyťahuje elektr.šnúru a následne tlačí na tlačítko aby mu ju zase vcuclo naspať a strašne sa mu to páči.... Ja nechápem, načo mu kupujeme drahé hračky, o ktoré aj tak za dve hoďky stratí ten obrovský záujem, ktorý mal v okamihu, keĎ ich zbadal po prvý krát 😅 🤐 😵 Veď mu k radosti a k zabaveniu stačia obyčajné domáce spotrebiče 😀

Inak hlásim, že v Nitre máme velkú hmlu, nevidím si ani na auto na parkovisku 😒

bianca
19. nov 2009

cafte

tak som to vcera zakrikla.O pol druhej rano nas zobudila sirena.O 3 sa odstahoval tatino do kuchyne.Musela som ho sprosto vyhodit a nakricat nanho.Mala si zrejme zamenila noc za den.Behala po byte v pyzamku a len sa tak tackala ako bola otapena.Teraz sme sa zobudili no tatinovi v robote to je prd platne 😅

simona161
19. nov 2009

Ahojte, u nas je to vzdy tak, ked sa pochvalim, ze Alex uz v noci spava dobre, alebo sa pochvalim, ze kedy vstal alebo ze mi zaspal cez den, tak sa to otoci uplne naopak a dva tyzdne sa to dostava do normalu 😀 A tak sa radsej nechvalim 😉 Ale neboj, u Vas to mozno bola len vynimka a zase sa vrati ku krasnemu spinkaniu ... Aj Alex mi toto obcas robi, ze hodinku, dve, tri je v noci hore a hra sa, chodi, ja sa tvarim, ze spim, on si potme listuje knizku a potom sa zvali ku mne a spi dalej 🙂
A vonku zatial mame krasne, tak hadam pojdeme von uz pred obedom ...

lilyk
19. nov 2009

ahojte 😉
tak ja zreferujem tiez, pokial ma neodnesu do psycho zariadenia...noc desssssssssssssss, zobudil sa o 2-hej rano, blabotal cinstinou tak som si myslela ze je hladny akurat o nieco skor tak som ho zobrala spravila mlieko a isla mu dat a jeho zrazu flasa napinala 😕 nepochopila som tak som to o par minut vzdala, dala som ho do postele, a ja sa tvarila ze spim tiez, samoska to sa nepacilo milost panovi tak som ho vybrala nosila pan krala a dala spat do postele a odisla z izby. Potom si pol hodinu kecal az zaspal, tak som sa vratila do izby lahla o pol hodku sa zacal mrvit tak som zohriala zase mlieko dala mu ho, tak uz ho nenapinalo,v setko vypila a spal dalej 😝
dnes rano padal celeeeeeeeeeeeee rano jak hnila hruska, islo ma porazit, potom hodil grcku lebo mu zabehlo, MM tepoval pred par dnami koberec, tak bude nadseny 😝 ...som ho cela zuriva dala spat a teraz si robim dalsie kafe.No som sa vyzalovala hned mi je lepsie 😉
a k tomu kojeniu kojit kazde 2 hodky, to je uuuplna parada..........vobec by som sa nevzrusovala nad infantilnymi recami okoloiducich magorov🙂
Martinka skus na tie sopliky homeo Corazaliu, pokial to zacalo dnes v noci, malo by to pomoct.

bibka333
19. nov 2009

ahojte maminky Katkaza treba vydržkat neboj zvladeš to treba si verit aj mne narozpravali kade čo ale ja som verila sama sebe 🙂 . Tak u nas sa spalo v poriadku vstavali sme o8 15h , dnes ideme do mesta u naj je Ondrejský jarmok tak si ideme kupit balon 🙂

bianca
19. nov 2009

zasa pridam vlozkastory

prave si ju mala nalepila na spodok papuce a pochoduje tu ako keby lyzovala

horalka777
19. nov 2009

😀

bora8
19. nov 2009

ahojte kočky 🙂 tak už zasa pracujem 😀 😀 😀

katkaza - z celého srdca gratulujem a prajem hodne síl a čo najkratší čas na aklimatizovanie a vytvorenie akého takého režimu - a s kojením vydrž 🙂

čo sa týka spania cez deň tak slečna začína prechádzať na jednosmennú prevádzku 😖 takže viacej nespíme a hneváme sa ako spíme a z z 2x jeden a pol hodinového spania sme prešli na poobeňajší hodinový a večer 🙄 unavená je ako také malé mača ale spať ani za nič 🙄 🙄 🙄 proste do poslednej chvíle bojuje a bojuje..... ale ono sa to upraví nie 😉

luciabah
19. nov 2009

ahojte

katka, z celeho srdiecka blahozelame a vydrz s kojenim, a jojko vie kolko a kedy mliecka potrebuje, keby ho bolelo brusko tak nepapka a nikoho nepocuvaj, daj na svoj pocit 😉

my sme dnes po ockovani... vsetci 3... malinka hexu a prevenar... teraz vecer teplota 38 bey reakcie na sirup... sa tesim na noc, ja a matko po ockovani proti chripke, az na to, ze ja sa teraz citim ako pred chripkou 😒

posielam pusinky, idem makat a potom spat, zajtra do prace... sa mi nechce ☹ 🙄

a margaretka vitaj

henri001
19. nov 2009

cafte maminy 🙂
takze vycvik na lyze pre batolataaaa 😀 😀 😀 ja som este nemala mesiaciky , od decembra 2007 , takze musim neake kupit 😀 😀 😀
nasla som 2 duby o ktorych som nevedela , dole, hore sa nedalo pozriet 😝 ja ho musim pochvalit, ja ani neviem ako mu rastu , on je taky dobrunky 😵 😵 😵
a nocnik stale ako klobuk alebo skrysa na mobil 😕 no co uz ...k mliecnej desiate do skoly ( . )( . ) mu vzdy donesiem aj cistu plienku 😀 😀 😀

horalka777
19. nov 2009

Henri ty si cislo :D neboooj, v skole sa uz bude prebalovat saaaaam 😎

My sme dnes boli navstivit Blankinych bratrancov a sesternicu v susednom baraku, neverili by ste, ako sa ti chlapi (o 5r a viac starsi od nej) snazili predvadzat. Blanka sa len decentne usmievala a nechapavo pred nimi stala, ked jeden stekal, druhy krochkal a treti jej predvadzal vsetky anglicaky a ako vie
preskakovat z kresla na divan, potom skusali pred nou robit kotrmelce, az skoro zvalili sekretar. Som zvedava, aky vzor si nakoniec nasa dcerenka vyberie za muzsky prototyp 😅

Lilyk - vydrzaaaaaat 😉 Ja som dnes bola tiez na nervy - mala vstala poobede hore zadkom, tristvrte hodiny vydrzala suvislo vrestat, nepomahalo voooobec nic, potom proste prestala a pokojne si citala knizku. No jak u blbych.

Luci, drzim palce, nech to ziadna chripka nie je 😉

Bora podla mna si ten jednofazovy spanok este Lucka predlzi. Teda zelam ti to, BB si tvrdosijne drzi svoj hodinovy turnus 😀

Bibka my sme vstavali o deviatej, ale nechcem provokovat 🙂 Posli aj nam nejaky balon, najlepsie vodikovy, taky lubime 😵

katkaza
20. nov 2009

Ahoj
Ďakujem veľmi za rady...no skúsime nejako vydržať,keby to bolo každé dve hodiny nehovorím nič,ale my sa kojíme 30 min,potom ani nie hoďku pauza a ideme zas...no malý je proste ako drak 😒Dnes za rozhodol začať deň krátko po tretej...no dúfam,že sa nám to upraví,lebo som ko 😝
Karolínka má teraz tiež nejaké ukričané obdobie,tak máme veselo. Včera na obed som ich uspávala hodinu a pol,lebo akonáhle zaspal jeden,druhý začal plakať a tak to išlo dokola.Večer a v noci už máme deti podelené,tak je to lepšie...U nás malá príde s nočníkom,keď už má v plienke náklad,inak tam nechce vôbec byť,ale zatiaľ to neriešim...však kým pôjde do školy sa to hádam naučí 😀
http://www.facebook.com/album.php?aid=2024208&i...

m.a.r.t.i.n.a
20. nov 2009

KATI: malý je zlatučkýýýýý 😎 😵

HENRI: ja tiež zase kojím naplno...SUnar nám vydržal 5 dní a už ho zase nece.... 🤐

...a inak soplíme, vysávame a tak dokola....

agalia
20. nov 2009

ahojte maminky - ja mam tiez oktobrove zlaticko 🙂 a chcela som sa vas spytat - stale ho kojim - este chcem do 1,5roka uvidime, ale mam problem co dalej - ako vase deticky zvladli prechod z MM na UM?
dik a zelam krasny dnik

m.a.r.t.i.n.a
20. nov 2009

AHOJTE BABY !

Vrátili sme sa akurát z prechádzky, je tam náááádherne, akurát jediné čo mi vadí, tie lietajúce pavučiny všade....Mám arachnofóbiu 😠 😖 😨 🤐

AGALIA: Čauko. A odkiaľ si? Ja tiež ešte stále kojím, už bol pokus o prechod na Sunar, ale vydržalo to 5 dní a konec...Bude to ťažké, lebo malý nechce nič iné piť, ani čajík, vodičku nič...A v noci kojíme niekoľkokrát 😒

agalia
20. nov 2009

ahoj,
momentalne som zo senca 🙂 martina - u nas je to presne tak isto, to inu tekutinu do neho dostat to je umenie ale evidentne mu to nechyba aj mudra ma upokojovala, ze mu to staci, ked ine nechce - takze asi tak - ale mne noc prespi celu tuk-tuk 🙂 a teda nechcel sunar? a skusala si aj ine UM - mne mudr spominala nejake nestle leboze obsahuje nejake kultury ci co - no vobec neviem, my ani kase nejeme umele takze som v tomto total laik
niekto hovori ze aj kludne kravske mlieko no ale teda to by som sa predsa asi bala
ako dlho este chces kojit?

m.a.r.t.i.n.a
20. nov 2009

AGALIA: kojiť budem, dokedy asi budem mať mlieko... snaď nie do 12tich 😀
To neni o tom, žeby mu Sunar nechutil. Keď mu ho dám lyžičkou, tak to "zje", síce len zopár lyžíc, ale vo flaši nie...jedine, ak ho nenakojím viac ako 6hodín, tak potom vypije cca 100ml, lebo je smadný. Dávam ho k jeho starkej na 1deň v týždni, takže vtedy im tam vypije aj Sunar poobede, keď už je vysmadnutý.
A kravské nebudem dávať min. do 2rokov ! To viem určite. Pracujem ako medicínsky konzultant v Sunare a mám niekoľko školení za sebou, takže poznám dovody, prečo nie.... Skrátene povedané v kravskom mlieku je pre takéto malé detičky vysoký obsah bielkovín + iných látok, ktoré nie su primerané ich tráviacemu traktu a celkovo ich organizmu. Plus kravské mlieko, hlavne krabicové obsahuje všetko možno, aby "prežilo".

phoebe003
21. nov 2009

Holkyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy Adámek CHODÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍÍ HURÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ

lilyk
21. nov 2009

gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀 🙂 😵

m.a.r.t.i.n.a
21. nov 2009

PHOEBE: GRATULUJEME a želáme makké pristátia ! 😀 😵

margaretka08
21. nov 2009

ahojte mamičky dakujem ža mile privitanie.

katkaza ako zvladaš dve take male detičky naraz ja stale rozmyšlam ako si to zariadim aby som stihala obydve deti ked sa nam narodi druhe ivka bude mať 1rok aj 7 mes.
včera sa ivka sama začala puštať choriť a pri každom kroku si povie ši

tilky
21. nov 2009

ahojte

vítame Margaretku

a Katke Cibulke gratulujeme krásne deťurence 🙂

phoebe003
21. nov 2009

Ahojky kočky, díky za gratulace 🙂 My jsme se akorád vrátili zHvizdu z německa, dali jsme si 3km procháku do kopce, nahoře jsem si dala jitrničku a vychlazené píííívečko a MM gulášek. No paráda a potom cesta ve tmě domů, z kopce byl teprve luxus 😀 😀 😀 a za chvilku jdu k Pepsonce, protože Maruška má zítra oslavu narozenin, tak to jdeme připravit....tak páááápáááá psi dětičkám na čumáčky

bibka333
22. nov 2009

ahojte Eliška mala dnes úraz v kostole ☹ mame rozrazené medzi očkami 1cm dlhé boli sme na pohotovosti zalepili nam to lepkami že takým malým detom nezašivajú len keby to bolo velmi hlboké no zlakla som sa riadne .Bola pri mne na rukách pytala sa dole tak som ju dala a musela sa potknut na takom drevenom klakatku pustila plač ja som si myslela že sa len udrela a zoberiem ju na ruky utišit a dietatko zaliate krvou no teraz sa ukladame hajkat ale nieviem či stoho niečo bude lebo ma energie aj za mna 😉
Fibi gratulujem malemu k prvym kročkom 🙂

m.a.r.t.i.n.a
22. nov 2009

BIBKA: Chúďa moje malé...
To verím, že si musela byť vystrašená... ja som s malým plakala, keď prvý krát zletel z postele 🙄 ☹
Ale takých pádov a "úrazov" nás asi ešte čaká 😖

phoebe003
22. nov 2009

Ahojky kočky, tak my jsme se akorád vrátili z Maruščiné oslavy 2 narozenin, musím říct, že to bylo super, dětí jako smetí, jídla spousta, především chválím brokolicové jednohubky. Naprostý luxus....

Bibito mne mrzí, že má maličká takovou bolístku, doufám, že bude brzo v pořádku a další podobné krvavé scenérie se budou vyhýbat obloukem.... 😔 a děkujeme ke gratulaci....

phoebe003
22. nov 2009

katka malý je kouzelný....... Ještě jednou gratuluju ke krásnému zdravému chlapečkvi a přejeme jen to nejlepš a nejkrásnější do života....

bibka333
22. nov 2009

tak spinkali sme hodinku a pol tak som rada že si trocha oddychla no baby ja užhladam na internete nejaku ochranu prilbu lebo tu beha ja neviem skade bere tolko energie 😉
Katka malý je nadherné bábo normalne ti zavidim také male babuliatko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 prajem cele rodinke vela radosti a nech ste zdravučký ,štastnučký 🙂
Fibi tak ste si to užili a pytaj recept na brokolicové jednohubky 😉

horalka777
23. nov 2009

Dobré ránko všetkým 🙂

Aj my chceme pogratulovať Adamkovi ku chodectvu (prajeme mnoho chodeckých km bez nehody) a aj my chceme recept na brokolicové jednohubky 😅

Inak máme za sebou milý víkend, v sobotu ránko som bola s Blankou na výlete - zdobiť u mojej sestry tortu k 80tke mojho krstného otca, našťastie piekla mama, lebo ja som nestíhala. Blanka im zatiaľ obracala byt naruby 😀 Tatinka sme nechali doma dospávať celý týždeň - vraj ho zobudil sused o 11tej 😅 No a poobede som konečne dala do pucu celý byt a nakoniec boli u nás večer susedia na vínko. Chlapi sa zakecali na našom kúpeľňozáchode, Blanka sa hrala vo vani, susd sedel na sklopenom záchode, mm opretý o umývadlo, obaja čašu s vínom v ruke a akože "kúpeme, neboj" 😀 No, mamina sa zakecala so susedou v izbe, tak si radšej zametá pred vlastným prahom 😔 🙂

V noci ale des a hrôza, Blanka sa zobudila o druhej a revala a revala, bez viditeľného dôvodu 😒 MM ju musel normálne nosiť na rukách... Síce zaspala, ale dôvod sme pochopil až včera, prepukol u nej z ničoho nič kašeľ, takže je 1.x vo svojom živote chorá 😔 Včera doobeda ešte pohoda, aj vonku sme boli, ale potom ju začalo dusiť, až skončilo čerstvo vypité mlieko na mne ☹ Poobede som bola hrať v činohre, mal ju mm, BB kým nespala, tak veselé torpédo, len občasné slušácke eche-eche...Ale túto noc des, takže sa balíme k lekárke 😝 Keď si predstavím plnú čakáreň chorých detí, tak sa fakt teším 😖

Prajem nech vás bacily obchádzajú zďaleka 😉
a sorry za výlev, to viete, nešťastná mama 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre