Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

mihanka
23. nov 2009

ahojte..
vitam nove maminky...
horalka drzim palce u dr, nech to nie je nic vazne... simi tiez zostala vo stvrtok poobede soplava a riadne kychala, v noci chrapala, tieklo jej to do hrdielka, v piatok mala uplne zaslzavene oci, nasadili sme homeopatika (dakujem lilyk 🙂 ) a vcera uz bola ok... ale v noci sme lepsie nespali, vysla nam prva stolicka... tak pocet dubov 9... kam sa hrabeme na 16zubovu Gretku a ostatnych zubacikov Alexa a Henryho... 😀

bibka, chudatko malinke, to je sekunda, a horsie, ze sa este napadaju.. ☹ 😒

tuto tiez leje a caka ma aerobik, moc sa mi nechce, teda chce, ale neviem ci vladzem... 😖 😅

bora8
23. nov 2009

ahoj kočky, tak je mi ľúto choručkých - my zatiaľ klopklop všetko ok, len tie zuby 😒 stále len 4, ale každú chvíľu čakáme ďalšie - ale mám taký dojem, že lezú všetky naraz 😠
kočky ako vaše deti- vydržia v kočíku? lebo Lucka jedine ak venčím s ňou psa - aj to iba takých 20 minút a potom sa odtiaľ začína hrabať auž by len chodila alebo v kočíku stála a vykrikovala.... - s ňou sa nikam nedá ísť, lebo v tom kočíku nevydrží a neusedí a to nehovorím o spaní - to tam nespala už 6 mesiacov.... 😔 ona by len chodila - sem tam si sadla a skontrolovala kolieska, a keď chodila - tak iba tam kde chce ona - a to hlavne skotrolovať všetkých psov a mačky na ulici.... takže sme doma - maximálne na dvore a nikam nechodíme

bora8
23. nov 2009

doma myslím u nás na ulici - nie v dome 😉

bianca
23. nov 2009

cafte

bora to pises o Lucke alebo o Barci??? Presne to iste.

horal vela sil a skore uzdravenie

bibka ti verim ze si sa zlakla.Ja hnusne pady orevem aj teraz i ked Barca sa davno rehoce ja este slzim nad tym aka som neschopna matka

mihanka
23. nov 2009

bora, niekedy vydrzi, niekedy ani za nic... uplacame chrupkami, niekedy ani to nefunguje... ale niekedy pekne pozera... tiez po dlhej dobe som ju nechala spat v kociku... celkom ok... tiez uz spime len raz denne, hod a pol az 2 maximalne... skusali sme sa vratit na 2 spanky, vecer katastrofa zaspat... 😖 🙂

pekny den...

mimusik
23. nov 2009

Ahojte,
najskôr chcem zagratulovať Katke k narodeniu krásneho, zdravého synčeka 😵 🙂. Prajem nech si vytvoria všetci k sebe krásny vzťah, veľa mliečka pre mimi a veľa síl a trpezlivosti pri zvládaní mamičkovských povinností 🙂 😉

Mihan - som rada, že je Simonka už v poriadku, super rýchlo sa z toho vystrábila, parádička 🙂 Tak kedy stretneme? A gratulácia k ďalšiemu zúbku 😉

No tak my sa teda zatiaľ na nikoho nehrabeme, Simi stále žiaden zub 😒 My sa asi naozaj ocitneme Guinesovej knihe...

Bora, Bia - tak naša Simi v kočíku ešte ako tak posedí, sice musím s ňou veľa debatiť a všeličo ukazovať, tiež hlavne zvieratá, ale je to OK. Dokonca si ešte stále rada v ňom i pospinká, čiže keď je pekne, nespí v postieľke, ale aj 2-3 hodky v kočíku, samozrejme, len keď sa hýbeme... čiže už mám od jej narodenia riadne veľa km v nohách 😅
Horal - tak teda zážitkov máš kopec, humor ťa neopúšťa, to je dobréééé 😀 , si tu taký náš životabudič 🙂

A utekám dorobiť polievku a venovať sa Simonke, kým pôjde búvať.

bibka333
23. nov 2009

ahojky tak my sme spali ok mala sa zobudila 2 krat dali sme mlečko a hajkala do 7h no babenky moje som rada že mala nemala v noci nejake hororove sny o tom pade včera sme ju cela rodinka zabavali tancovali, spievali, čitali len aby na t nemyslela aj ked mna to mrzi vždy ked sa na nu pozriem ☹ moje staršie deturence nemali nič tak aby sa snimi išlo na pohotovost no čo už ked mame doma malého duracelka 🙂
Spinkanie cez den ako kedy niekedy1 -krát ked spi tak 3 hod tak druhy spanok vynechavame 😉

simona161
23. nov 2009

ahojte, prajeme vsetkym choruckym detickam, nech su rychlo fit, nech choroby utekaju prec 😉 a urazy nech sa im tiez vyhybaju ... bibka, chvalabohu, ze nic horsie, Eliska rychlo zabudne, neboj ...
gratulujeme chodiacim, aj k novym zubkom, aj spachtoskom 🙂
u nas nove absolutne nic, zubov 15, dalsie nevidno, cez den sa uz nespava, ked sa moooc snazim ako posledne dni, tak to bolo 40 min, 20 min, vcera 30 minut 😀 takze zavidim uz aj 1 hod spanok a take, ze spat 2 alebo 3 hodiny, to sme nemali nikdy ☹
v sobotu som vytiahla kocik po dlhej dobe, posadit ho tam sa mi podarilo, po dvoch minutach chcel ist von, dostal chrumky, po dalsich 5 minutach uz ani chrumky nemali zmysel, vyliezla som na strom pre jablko ( 😀 ) , lebo hrozne ho chcel ... a to bol koniec, musela som ho vybrat, ja som viezla kocik a Alex kotulal jablko, zberal listie a bordel po ceste ... kocik som uz zase rozlozila a spratala a uz to ani nebudem skusat ...
v piatok som musela ist na pohreb, nemala som ho kde nechat (a ani nemozem, lebo ked ma nevidi, reve okamzite az sa zachadza), tak som ho zobrala ... na omsu som ani nesla, isli sme rovno iba do domu smutku, resp. von, vozila som ho v bugyne, to ho bavilo 5 minut a musela som ho vybrat, na rukach on nebude ani 10 sekund, takze cely zvysok pohrebu, ak som nechcela, aby hystericky jacal, kopal, vrieskal a pral sa o zem, pripadne tocil okolo vlastnej osi, tak som ho musela nechat nosit sviecky z jedneho hrobu na druhy, liat si vosk do rukavov, clapat sa v mlakach a podobne prijemne veci ... ked sme isli povedat uprimnu sustrast pozostalym, hanbila som sa, az mi zle bolo ☹ toto bolo asi posledny krat co som ho niekde zobrala ... a to cely pohreb netrval ani pol hodinu ... ja normalne kukam, ked tu spominate, ze beriete so sebou deti na omsu, vsak my by sme dostali dozivotny zakaz vstupu 😀

bibka333
23. nov 2009

simon my chodime do kostola a mala od narodenia tak to tam pozná máme taku detskú miestnost ale niekedy je taká preplnená detičkami ako včera že detičky už nemaju ani kade chodit Eliška je v kostole dobrá kuka na deti ,chodi hore dole beriem ju na ručky a ona hladá farara alebo Adrianka (miništranta)ale bola asi tak tri krat mrnko tak ju zobral mm a bol snou na chodbe tak sa striedame ved nas je dost 😉

simona161
23. nov 2009

tak to je super, bibka 😉 u nas taka miestnost nie je a ja priznavam, ze si s malym neviem dat rady, neviem ho prinutit byt v klude, on vlastne vobec nesedi, stale je v pohybe, tu nejde len o omsu, to som ani neskusala ... ale napriklad aj na rodinnych akciach, on nesedi ani sekundu, vzdy musim bud ja alebo mm lietat za nim, aby niekomu nieco neznicil ... my sme spolu za tych 14 mesiacov ani pripitok neabsolvovali naraz, nieto este obed ... vzdy je to tak, ze ide si mm pripit, potom ja, ide sa mm najest, potom ja, ide si dat mm kolacik, potom ja ... my napriklad doma ani take nieco ako vypit si kavu po sediacky nepozname 😀 a ja som uz niekedy taky magor, ze ani neviem, ci som si vobec tu kavu uvarila a keby som v drese nenasla spinavu salku, tak si kludne uvarim dalsiu 😀 😀 😀

simona161
23. nov 2009

ale zase musim krpca pochvalit, ze to, co rozhadze si vacsinou aj uprace 😉 on napriklad donesie ocot z kuchyne do obyvacky, tam ho hodi na zem a ide napriklad rozhadzovat noviny ... po dvoch hodinach sa mu dostane ocot do ruk, on ho vezme a zanesie do tej policky, odkial ho doniesol ... a toto robi aj na navstevach, co vyvlecie, to tam po case aj zanesie 🙂 skratka je s nim sranda ... ja sa niekedy len tak postavim a pozeram, ze co to male clovieca vlastne vsetko dokaze 😀 moooc som rada, ze ho mam 😉

horalka777
23. nov 2009

simi 😵 no experta zubateho mas 😀 som sa nasmiala hlavne na tom jablku. Aj Blanka zbiera celu cestu bordel, tecuci vosk zatial este nastastie!!! neobjavila, takze tak. Aj ja s nou chodim na omsu tak, ze chodim (beham) 😀 s mojimi 176cm som hovadsky nenapadna... My nastastie taku miestnost mame, je to super, su tam erarne hracky, je tam dobre ozvucenie, pocujem vsetko aj cez krik deti 😅 Da sa tam aj v pohode kojit, co je fakt super... Chodime u nas na detske omse vacsinou, tam sa trocha viac toleruje detsky vyskot a behanie popred oltarom (Blanka sa snazila naposledy vyliezt po schodoch a schovat sa priamo pod obetnym stolom, no hanbaaaa 🤐 ) nastastie zakotvila pred skupinou hudobnikov a tam vsetkych rozptylovala svojim break-dance stylom 😀

sme doma od Dr, mame vselijake kvapky, aj do nosa pre kazdy pripad, tak uvidime.

A mama si kupila cestou domov "bolestneee", zopar novych formiciek na cesto, cukrarske potreby su hned vedlajsie dvere, tak tam chodievam len tak, na psychoterapiu - popozerat 😎

...a upiekla som moju prvu pokusnu pernikovu chalupku v zivote 😵 , foto neskor, teraz peciem ryby so zemiakmi na smotane, mnam a pisem mm navod na pouzitie chorej dcery, kedze sa dnes poobede zasa striedame, idem si zahrat na jednu skusku do TT, v sobotu mame koncert 😵

simona161
23. nov 2009

horal, po stromoch lozim od detstva, to je ok ... ale ta jablon nebola nasa ... lenze ked majitelia videli sceny mojho syna a hlavne poculi ten rev, tak to jedno jablko radsej ozeleli 😉 alebo mozno cakali, ci sa nezosypem 😀
ja inak az tu od vas pocujem, ze existuju miestnosti pre deti v kostole 😒 nevadi, clovek sa nieco nove kazdy den dozvie ...
BB prajem nech je rychlo ok a zavidim, ze mas manzela doma 😉 moj dorazi na mikulasa 😢 ideme este von, neprsi a nefuci, tak sa prevetrame, kym nie je tma ...

babofka
23. nov 2009

caute baby
gratulujem, katka, k novemu prirastku v rodine a ...ostatnym k novym prirastkom v ustach, popripade motorickym 🙂
my sme stale na dvoch spankoch denne, ale ja sa tesim na ten jeden. bude sa dat toho viac podniknut, kedze oliver uz nechce mimo domu spavat 😒 takto nestihame skoro nic.
aj vase deti tak laka zachod? ja sa normalne bojim, ze co dolezite tam splachnem. ale minule sa zase hral s deklom a najprv mu padol na hlavu a potom este aj ruku pricvikol ☹ 😖

bora8
23. nov 2009

babofka 😀 😀 😀 keď to len tak obišlo mne malá minule celý umyla - sama sebou.... a to máme prosím ťažkú drevenú dosku 😖 keby tá na ňu padla tak to tak ľahko nepredýcha... od vtedy kúpeľňu zatvárame, lebo ani neviem ako sa mi ju podarilo vydezifikovať - ale preľakla som sa dobre, lebo ona bola celá mokrá a prehnutá do misy a obe ruky mala namočené až po ramená v nútri ......

margaretka08
23. nov 2009

ahojte mamičky ako vydim mame každá ine dieťatko niektore nechcu byť v kočiku niektore spi menej niektore viac. napišem vam aky režim ma naša ivanka : rano vstava o pol 10 spapa120ml mliečka a dnes aj kusok kolača okolo 11 jej dam ovocie o 12 spapa plnu mysku hustej polievky o 13 ideme von v kočiku spi do pol 14 30 potom o
15 papa mesko okolo 17 niejake ovocie o 19 puding alebo kašu 21 mliečko a pri nom zaspi v noci sa budi ras a to jej davam vodičku. okrem toho spanku chodime von na večer ešte ras ale to len na pol hodinku na prechadzku lebo inak v kočiku nechce byť.

Mamičky kedže čakam druhe dieťa ktore sa mi ma narodiť v juny chcela by som sa spitať či nevieťe o niečom čo by som mohla pripevniť pri kočik a viesť natom ivanku

m.a.r.t.i.n.a
23. nov 2009

Ahojte...

Sme prvý krát choručký 😖 Soplíme, kašleme trošku a pred hodinkou sme namerai 38,4 🙄 Dala som čípok a uvidím. Ale myslím, že tá teplota bude aj zo zúbkov, idú mu naraz niekoľko nových, strašne slintá a stále má ruky v puse.

Inak záchod je zakázané ovocie aj pre Sebka a už neviem čo mám robiť, lebo ja mám presklenné dvere, ktoré sa posúvajú do boku, nedajú sa proste zamknúť a potvorka maličká sa ich už naučil otvárať.
Raz som ho načapala jak obchytkáva Domestos, ten závesný... Okamžite som mu drhla ruky 😅 😵

Prajem aj ja všetkým choručkým vela vela zdravíčka. My sme doma už 2dni zavretí a idú ma mrle zožrať...

tilky
23. nov 2009

ahojte

všetkým choručkým detičkám prajeme skoré uzdravenie
my zatiaľ zdravý ale tiež mrzutý a dosť zle spávame ale zubov stále len 6 kusov

lilyk
23. nov 2009

ahojte 😉
Mihi rado sa stalo,hlavne ze pomohlo 🙂
Margaretka neviem ako sa to vola ale v IP to uvidis ako to vyzera 😉

bibka333
23. nov 2009

Eliška je tiež plná energie dnes sme sa boli prejst na pošte a chcela vyskočit z kočika urobila mi to prvy krat tak sa tešim ako ideme chodit peši my to mame dost daleko do mesta ,obchodu aj ku starkým .V kostole je preto asi kludna lebo vždy si pre tym kusok pospi 😉

Margaretka mysliš asi skate niečo takéto http://www.babybazar.sk/Skate-ku-kociku-id21281 58.html ma to kamoška na kočiku je to super vec ona to chvali 🙂
Chorobkam skoré uzdravenie .

simona161
23. nov 2009

bibka, Eliska musi byt hrozne zlata, lebo ona vyzera taky malicky anjelik 😉 to moj takmer 12 kg synator na to vyzera, co vyvadza, ale take zlatucke, drobne dievcatko - to musi byt sranda 😉

bibka333
24. nov 2009

ahojte tak my sme mali rušné ráno boli sme na chirurgii Eliške sa cez noc rozlepili tie pásky volá sa to strip páska Simon on je anjelik ale s rožkami 😉 behal dnes po tej chodbe ako šarkan pridala som foto našej bolačky
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

m.a.r.t.i.n.a
24. nov 2009

...my sme sa vrátili pred hodinkou od doktorky...Ráno zase teplota cez 38 a nahmatala som mu pod uškom uzlinku, tak som hneď volala do ambulancie a kázali nám prísť. Vyfasovali sme antibiotiká, takú sladkú rúžovú hmotu, ktorú vyplúval, kvapky do nošteka aj do ušiek, lebo si ich stále chytá,asi ho bolia a máme sa liečiť 😖
Len čo sme došli domov som ho uložila spinkať a ja idem variť obed. Dneska kurací steak + miešaný šalátik z čerstvej zeleninky. Krpec má od včera rybku so zemiačikmy, ktorú nedojedol, lebo mu asi nechutí, keď má horúčku ☹
Tak sa baby držte, nech vás všetky výrusy obchádzajú 😉 Pekný utorok.

bianca
24. nov 2009

cafte.Tak mi sme dnes nezacali dobre den.Tiez som utekala rano k dr.Mala cely hrudnik osypany no hrozne.Sa jej to pozievalo dokopy a len to chce skrabat.Este sme museli rano aj moc odobrat keby nahodou na radu sestricky tak ste mali videt tu akciu.Dnes idem kupit nocnik lebo to bol des.Zasa mame fenistil.Cestou k dr zacalo prast a hrozne fukat tak nam non stop prevracalo dazdnik a to bola ohromna sranda.Mala celu dobu kym sme cakali behala po cakarni ako splasena.Vsade kopec kaslajucich a prskajucih deti tak nas sestricka vzala dnu a hned to olutovala.Mala rozobranu celu sesternu.Horor decka.Mala behala ,zhadzvala magnetky,demolovala hracky,behala z jedneho roku ku druhemu a medzi tym ja spotena zadychcana no totalne neschopna udrzat dieta na jednom mieste.Vo finale objavila kartoteku a uz uz tahala karty von.

teraz haja a za chvilku ja zas bezim na gyndu.Normalne sa bojim co zas bude.Este raz mi daco pichnu a uz mi asi naraste ... z tych hormonov

bibka333
24. nov 2009

Martinka mrzi ma že ste choručky len sa skoro uzdravte dnes varim tu tekvicovu polivočku čo si dala na faceebok
Binca veim si ta predstavit naša je tiež taký živanik ako vy len vy ste velke kočky nás od zeme nevidno a čoho sa Barborka vysipala ? 😔
ešte vieme nové slovo auto 🙂

bianca
24. nov 2009

bibka az teraz som si precitala ze sa vam stripky odlepili.Dali ti nahradne?Ono niekedy satci ked ustrohnes trosku naplaste,konce rany poriadne k sebe pritlacis a zalepis aby to drzalo.I ked Eli to ma na cielku ze?Pekne sa jej to hoji?

matulik
24. nov 2009

ahojte mamulky
...idem si aj ja k vam vyliat srdce.... 😢 hruza vikend sme mali,2x na pohotovosti,nakoniec sme skoncili v nemocnici na infuziach ☹ viem,ze chceli malemu pomoct,ho dopichali ako vcely ale ked ho zvezovali aby sa nehybal,som normalne plakala 😢 najhorsie,ze nevedia,co Kubkovi vlastne je.....tak furt cakame za vysledkami.... 🙄
katkaz,taaaaaak sa tesim s tebou z malinkeho babetka....len nech ste zdravucki,to je asi najhlavnejsie.....a nevzdavaj sa kojenia,aj ja som sa otrapila,kojili sme kazdu hodku,hold mame narocneho hladosa....

baby,drzte sa....zdravuckym detickam,nech to vydrzi a tie chorucke,no rychlo sa uzdravte..... 😵 😵

horalka777
24. nov 2009

matulik, co sa stalo? 😕

no vidim, ze choroby a urazy maju teraz zatvu... 😔 Uz nech je to vsetko za nami...

a tu mate na zlepsenie nalady fotky zo soboty - zhrnute do jednej 😵

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

bibka333
24. nov 2009

JEJ HORALKA BB JE SLATUNKá TAKY SMEJKO IHNED MAM LEPšIU NáLADU 🙂

selina.liana
24. nov 2009

Henri my chodime na Helen doren pisala som ti na FB viac

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre