Októbrové zlatíčka 2008. Pridajte sa

flow333
9. apr 2009

...tak a je to...

mihanka
25. feb 2010

ach jo... starka dnes uvarila simonke grisik... to by som este prezila, lebo z domaceho mlieka, ale taky grisik treba samozrejme dochutit nie len skoricou, to je malo... treba tam dat maslo a granko... 😠 ☹ 🙄

lubik, ja som proti voditku, ale ja nemam utekajuce dietatko, takze to nemusim ani zvazovat... 😉

luciabah
25. feb 2010

ahojte

voditko nepouzivame, neporadim.
a ad grisik... mihus aj ja davam malej na gris rozpusit trochu masla a posypem troskou skoricoveho cukru, ale varime z dojcenskeho mlieka.
mame choru sofinku a nevieme co jej je, cely den lezi, je unavena a mrnkava. teplotu nema, chuti jej papat. takze rozmyslame a zajtra budem riesit cez telefon s kamaratom dr., lebo cestujem do BA

simona161
25. feb 2010

ahojte 🙂

mam problem - co je to grisik? este aj uja googla som sa pytala a nezistila som 😀
voditko nemame, maleho nechavam behat volne, resp. beham za nim ako pes ... ale kedze u nas na ulici auta chodia minimalne a do obchodakov chodime vzdy s mm spolu, tak jeden sa stara o Alexa a druhy nakupuje, takze zatial nepotrebujeme ... vacsinu casu travime v prirode, nie niekde v meste, ale ak potrebovat budeme, kupim, v tomto mam jasno 😉

co sa tyka monitoru dychu - pouzivam ho doteraz, ale ani nie tak kvoli monitoringu dychu, ale kvoli tomu, ze ja mam angel care a je to vlastne aj vysielacka a ked som o poschodie nizsie, alebo v inej izbe, pripadne vybehnem na dvor, ma to dosah myslim viac ako 250 metrov, tak viem, co sa v izbe deje ... Alex totiz v spanku cestuje, ulozim ho a za par minut je na opacnom konci postele v klbku (nastastie ma angel care dve snimacie podlozky, takze pokryje celu postel) a pravidelne sa po postielke prechadza, zapnuty v spacom vaku sa posadi, postavi a chodi, hodi sa o postel, rozprava, atd ... takze mam prehlad ... nejde mi o monitor dychu, lebo ked velmi place, aj tak ho beriem ku sebe do postele, takze tam je bez monitora ...

simona161
25. feb 2010

jaj, a este ... my nepouzivame ani sedatko (ziadne nemame), ani nocnik ☹ nocnik mame, vozime v nom hracky po dome a pripadne si Alex nan vylezie a dovnutra si vopcha nohu a naramne sa bavi, ked chodi s nocnikom na nohe ... ale este nikdy don nevykonal ani malu, nieto este velku potrebu 😀 ale nocnik je plny pravidelne - lopticky, lego, kusky vlacika, atd 😀

bibka333
25. feb 2010

ahojte tak ja už neviem čo je našej Eliške nevie večer zaspinkať a v noci je to katastrofa ☹ ☹ ☹ ☹ teraz zaspinkala aj to tak že pri mne som ju hladkala a šepkala že maminka ju velmi lubi je to taký plač od zlosti nie od bolesti ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ už nievim čo mama robit

monitor sme nemali, voditko ešte nepotrebujeme v kočiku pekne sedi a pozera auto ,havo, teta...... a každemu sa zdravi ahoje na nočniku alebo na wc nechce byt a ked je tak kus a ked ju zabalim ihned sa vykaka a ukaže my na noštek že smrdi

idem do hajan dobru noc

simona161
25. feb 2010

Bibka, aj Alex mi zacal plakat pri zaspavani ... netusim preco ... a je to uplne iny plac ako doteraz ... zatial beriem, ze je to iba docasne ... rozmyslam, co sa zmenilo, ale zatial som nezistila ... hadam to coskoro pominie ... drzim palce aby aj u vas ...

ja kocik uz ani nevytahujem, vobec, to je uz uplne bez sance, rovnako dopadli aj sanky ... ako som ho posadila a pohla som sa, tak sa naklonil doprava a utiekol, v akejkolvek rychlosti ... takze my iba po vlastnych, pripadne ked sa velmi ponahlam, tak na rukach ...

bianca
25. feb 2010

simi ja som rada ze sme nakoniec sanky len pozicali.Barca tam sedela raz a aj to asi len 5 minut

ja proti voditku nie som a uz ani moja rodina.To by sme deti nemali spravne davat ani do postielky ci ohradky.Predsa su to len mreze.A ked niekto argumentuje ze postielka je pre dobro dietata tak voditko je uplne to iste.Nasa v sekunde zmapuje okolie a ked niekde zbada hava (kludne aj dvojmetroveho) macicku alebo deti tak da ruky vzad a zdrha...uz sa mi stalo ze som proste nestihala a chytla som ju skoro az u suseda v koterci pri steniatku.ALe sused ma podobny problem lebo steniatko zasa zdrha za Barcou k nam.

p.s.:Babrora sa uz totalne krmi sama.V pohode zvlada aj polievku.Keby hovorila aj ine slovo ako AHOJ a chodila na nocnik kakat a z neho papat tak by mohla asi aj do skolky

bianca
25. feb 2010

malo tam byt a nie z neho papat 😕

simona161
25. feb 2010

bian, my sme mali sane moje a operadlo este po muzovi, nastastie 😉
tiez nie som proti voditku, ani kusok, poznam svoje dieta ... len som ho este nepotrebovala 😉 ale verim, ze to pride 😀
sam sa krmi obcas, len je potom spinavy ako prasiatko ... a nehovori ani ahoj ... hovori mama, ale nie mne, ale vseobecne a hovori daj, tiez kedykolvek a hovori ATN, to neviem co je a inak iba furt blaboce, blaboce, blaboce a nic mu nerozumiem 😀

mihanka
26. feb 2010

dobre rano... 🙂
teda nie je bohvieake,soplikujeme 😖 nejdeme ani do centra, dnes bude zatvorene... 😅 😖

bian, myslela som si, ze postielka ma mreze preto, ze deti do tych 3-4 rokov nemaju vyvinute nejake orientacne nervy a aby nespadli, predsa len, v noci spime a nemame dieta ako ustriehnut, nevidim suvis s voditkom... ja som preto proti, lebo mne to potom pride ako keby bolo dietatko havino alebo zvieratko, vyzera to priiiserne, ale aj chapem, ze ma niekto deculo proste rychle a nonstop utekajuce a aj ked ma deculo na voditku, nemyslim si ze je neschopny rodic, len to vyzera naozaj hrozne, ale radsej dieta na voditku ako pod autom... 😉 ja to ani len nezvazujem... ja simi nemusim pripinat ani v kociku, ani v stolicke...

mihanka
26. feb 2010

simon to ma Alex z nemciny 😀 simi dlho hovorila takn dakn... 😀 momentalne hovori toho uz dost vela, zvieratka vie asi vsetky, niektore povedat, niektore len odzvukovat... ale opakuje uplne vsetko - vacsinou prve dve hlasky, 😵 takze rozprava nonstop, hlavu mam niekedy ako balon... 😵

lubik9
26. feb 2010

dik za rady na temu voditko...ja viem,ze to vyzera divne,ale fakt ustrazit niektore dieta (ako je aj timi) sa neda..fakt sa rozbehne hocikde..ci je to cesta,schody,pes,obchod,ale aj do lesa..takze radsej ho mat na voditko ako pod autom..ako pise slavka 😉
tak nieco vymyslim..asi si sama usijem a bude to 🙂

simoke prajeme skore uzdravenie

henri001
26. feb 2010

no my mame voditko Disney Tigrika, takze to ma skor ako plysovu hracku na cesty , pouzila som raz na letisku 😀 ako voditko , reval jak paviaaaan ze je zase priputany ...no po chvilke zabudol a v klude sme odkracali na terminal spravny ...ale inak len ako hracka z dllllllllhym chvostiiiiikom 😀
sedatko odfotim navecer, je take ake ma Michell pre krasomilu 🙂 ale cuduj sa scete nie je ruzove , ale jemne zelenkave 😀 😀 😀
tiez neviem co je to grisik ale musi to byt chutne so skoricou a grankom, sak Slavi raz do tyzdna ziadnu zavislost nespravi 😉 mna Henulik tak krasne krmil hrozienkami v cokolade, cely cas v amerike ...a na konci cesty na letisku ho napadlo dat si jednu do pusinky a zacalo sa 😖 😀 😀 😀 😀 teraz musim schovavat 😀 😝 no ale mam kakciu smrdiacu prihodu zo vcera a ja sama ju davam do nasej vonavuckej temy o miminkach 😀 😀 😀 vcera sme boli asi hodku v bazene a Henry vyliezol z bazenu, cupol si zatlacil a klobasku vylozil na kachlicku 😕 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
dufam ze vas to rozosmialo a simonka bude Henulika este chciet 😀 😀 😀 😀 😀 😀 cmuk
a Mihi daj ma do tabulky 😀 😀 😀 zatial iba mna a Henryho a asi s vami v penzione ...teda ak niekto iny bude v tom hoteliku, tak sa pridam tam 😉 cmuk cmuk

mihanka
26. feb 2010

heniiiiiiiiii.... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja som nechcela pisat, ale ked si dala kakaprihodu, dam aj ja... 😀 simi uz aj vytiahla z nocnika a raz sa tam fajne pohrabala rucickou... 😖 😝 🤐

ozaj, grisik je krupicova kasa... mne to proste sposobilo sok, ze jej spravila gris taky ako svojim "chlapcom" a verte mi, ona koreninami a ingredienciami nesetri... a to mala vcera simi lentilky prvy x... museli sme schovat... 😅 mne sladkosti inak nevadia... 😉 vsetko s mierou...

tesim sa ze ta mozem pridat do tabulecky... 😵 😵

mihanka
26. feb 2010

a ozik, simi tecu riadne soplose, a doobeda som musela ist do centra, lebo som zabudla na kamaratku s dalsimi tromi detickami, ze pridu na novy kurz, tak som to bola odcvicit... snad ostatne deticky neochoreju... ☹ ale doniesla mi ta kamaratka Eucasol, je to sprej na vankusik, do vzduchu, z rastlinnych olejov, krasne mentolovo to vonia a snad to pomoze ale pojdem kupit aj coryzaliu...

lubik9
26. feb 2010

ked davate kakaprihody,tak pridam aj ja 😀 ..timimu sa podarilo vhodit do nocnika masaznu zubnu kefku...ked sedel na nocniku, masiroval si zubky a zrazu sa ocitla kefka v nocniku tesne vedla kakanicky 😖

simona161
26. feb 2010

ahojte, ani mi nespominajte choroby ☹ ja uz dva tyzdne bojujem s prechladnutim, uz mi bolo celkom ok, ale dnes som vstala a koniec, nepamatam si, kedy som sa takto citila naposledy - boli ma cele telo, nemozem dychat, hovorit, nemam cuch, bolia ma usi, ked sa nadychnem, tak hrudnik, no skoda reci ... tak som sa vybrala k svojmu Dr., naposledy som tam bola v aprili 2007 ... a odisla som s diagnozou akutny zapal hltana, hrtana, priedusiek ... a som na antibiotikach a ledva existujem 😢 😢 😢
a to je este k tomu chory aj Alex, z nedele na pondelok zacal strasne soplit, rano zvracal a mal teplotu ... doktor povedal, ze hrdlo priserne, zvracal kvoli tym nastekanym soplikom, dostal antibiotika a hned ako mu klesla teplota behal akoby nic ... a dnes zacal strasne kaslat, tak dostal antibiotika este na par dni, lebo hrdlo este horsie ako bolo a mam ho krotit 😖 no netusim ako ☹ to by som ho musela priviazat ☹ on aj s teplotou 38,7 behal akoby nic ...
a nakoniec to najlepsie, mm zostal doma, aby nas rozviezol po lekaroch a staral sa o nas ... a od rana to chytil aj on a momentalne sa chysta na pohotovost, takze teraz uz fakt netusim, ako ideme fungovat 😢 😢 😢
takze vsetkym prajem, nech ste fit, nech sa vam choroby vyhybaju, je to des ☹

lilyk
26. feb 2010

Simi drzim palce,obrn sa trpezlivostou a hlavne vela vela ovocia 😢 😉 ja som to s ovocim prehnala, strasne vela kysleho C-ecka som pojedla teraz nie ze ledva dycham s plnym nosom ale este aj zuby ma bolia 😅 no des...ja som to chytila od Majka, potom Tomino a ja...nastastie MM(klop,klop) sa drzi.
a ak mas zevraj velmi dobra je Tymianova mast, ponatierat hrudnik a chrbatik, velmi dobre rozpusta hlieny...prave ju idem kupit, co som citala maminy len dobre veci pisu 🙂

andre
26. feb 2010

jééé ako ste počmárali dačo 🙂 idem počítať rýchlo
a mám aj dotaz, máte niekto reakciu aj na mieste vpichu toho očkovania ?? sa nám tam vyhodili také drobné pluzgieriky či čo to 😅

ps : mám tie šaty 😎

lubik9
27. feb 2010

cafte
adi hod foto siat 😉
a miesto vpichu..tam sme mali aj my reakciu..mal tam akoby take napuchnute a cele cervene,taky flak asi ako 2eurovka..to mal vtedy,ked mal vysyp ale toto zmizlo neskor asi o den-dva..ale uz je to ok 🙂

simi..pekne sa liec,chudatko a vela trpezlivosti..ma ti kto pomoct s alexom?

bibka333
27. feb 2010

ahojte Simi dúfam že vám je lepšie všetkým trom a Alex nech počuva 😉 živan je ako naša Eliška len ta je taka živa len doma a na našteve v kočiku zatial problem nemame .Dnes so Eliške našla na pravej strane hlavky vo vlaskoch riadnu modrinku a aj podliate krvičkou včera nespadla nikde aspon o tom neviem a bol by aj riadny plač velmi ma to mrzi že som si to vobec nevšimla a ani neviem kde sa jeje to mohlo stat ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

A kakacu prihodu dam a ja včera rano davam Elišku na nočnik preečitali sme knižku a ona dole v nočniku ani slzy ušla mi za postel a tam za chvilku na kakané ja som ju začala vadita ona mne že no no 🙂 🙂 🙂 🙂 a na stretko pojdem asi len ja a Eliška SLAVKA mi povedala že nas odvezu dovezu 😉

mihanka
27. feb 2010

ahojte
Simona drzte sa, nech ste co najskôr fit... ☹ 😉 my sme (zatial) na tom podstatne lepsie, simi ma len silnu nadchu, aj prskala, takze zo zubkov to asi nebude... vcera sme boli vyskusat aj solnu jaskynu, a mame ten eucasol, snad to vsetko spolu s homeopatikami zaberie... noc bola dost zla, ale pospali sme si rano do takmer 8 aj teraz uz haja, ja nas idem pobalit k nasim lebo doma sa unudime... 😅

celkom sa nam to zbiera na stretko... velmi sa tesim... este sa pridajte maminky, dost vela sa vas este nevyjadrilo... 😉
http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0Anryl6W...

bibka, ja simi vzdy poviem ked sa udrie, ze kde sa udrela, ako velmi, aby aj ona o tom vzdy povedala, ked bude aj napr v skolke alebo sama... 😉

andre
27. feb 2010

simon, tak ste to "vyhrali" ti poviem 😅 a všetci naraz ☹ a ešte nie len tak obyčajne, ale tak poriadne 😠 ... držím palec nech to prejde rýchlejšie než rýchlo 😉

šaty hodím, ale hodíte aj hodnotenie, oki ??
mám vybraté botky, také akože sivé, látkové, akože lodičky vpredu otvorené aj z vnútornej strany, a neviem či ísť do nich abo do čiernych nejakých a ešte kopec iných vecí riešim kolo toho, ale o tom potom... a prežívam to pááánabeka, po dvoch rokoch pojdem za dámu, cháááápete 😝

mihanka
27. feb 2010

andre, no luuubia sa mi... ale chcela by som ta vidiet v nich... 😵 😵 najviac ti asi poradi henri, co sa tyka topanok, ja osobne by som si dala asi cierne... 😉

no a musim aj pochvalit svokru, ked uz som jej tento tyzden nalozila za gris, dnes mi nakupili a doniesli nakup rooovno do domu... 😵 😵 zlaticka... 😵

bora8
27. feb 2010

ahojte kočky, my máme tak trocha chorého Jurka - chripí a mal zvýšenú teplotu, tak som poslala mm a malým na pohotovosť, lebo u nás je to udalosť a malý si tú chorobu desne užíva - necháva sa obskakovať a tak.... no došli s tým že má užívať vitamín C a coldrex junior tak neviem....

andré - šaty hoď na seba a daj sa vyfotiť mm, tak posúdime a uvidíme a pochoválime 😉 tiež by som k nim dala čierne alebo sivé topánky - neviem kedy bude tá sláva, ale možno aj nejaké sandálky.....

andre
27. feb 2010

oki skúsim zítra
jedna bude v apríli a druhá v októbri

mihanka
28. feb 2010

ahojte...
andre tak sandalky... 😵

my sme u nasich, simonke zazracne prechadzaju sopliky, odsavame, ale uz jej vobec netecu... 😵 starki vravia, ze dakedy sa to tak robilo, ze ked chripka nechcela prejst, tak nas zobrali ku starkim a ked sme zmenili prostredie, sopliky zazracne ustupili... 😕 🙂

bora, typicky chlap... 😀

no a simonka uz vie svoje priezvisko 😀

https://www.youtube.com/watch?v=G1fYUzOpu2Q

a tu je jej prva basnicka... 😵 sice viac odrecitujem ja 😀 😅

https://www.youtube.com/watch?v=f41Iv0KHul4

pochvalte sa aj vy vasimi detickami... 😵 😵

lubik9
28. feb 2010

slavka..no simoka je uplne dokonala..uuuuuuzasnaaa 😵 😵 😵

timi sice rozprava..aj zrozumitelne zopar slov..ale na simonku sa v ziadnom pripade nechyta,tak sa nemam cim chvalit 🤐 a kedze stale beha a beha,tak ani nema vela casu sa naucit nejaku basnicku 😀 ..no recitator z neho nebude (aspon zatial) ale ide smer sporovec 😵 😀

lubik9
28. feb 2010

(oprava) .. smer sportovec 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre