Partizánske mamičky

lucinka82
12. nov 2008

Halooo, sem sa 😵

lucinka82
autor
26. mar 2010

ahojte, no rodinny dom je rodinny dom, pre deti ako stvorene, aj ja sa uz tesim, kedy ten svoj postavime, ale este musim cakat.... 😉
A co vo stvrtok? Aj tak som kukala spravy ze na zaciatku tyzdna nema byt moc krasne.... 😠
O ozaj, my sme uz skoncili so skolkou, lebo nasi pani ministri nic ine nerobia len vymyslaju super zakony a podla nich teraz deti nemozu chodit ani na hodku do skolky, ked este nemaju 3 roky, ani na doobedie, ako sme my chodili, lebo bez milosti beru rodicovsky...ak sme az do septembra doma, a konecne si zvykol a tesil sa do skolky 😠 Taka som nahnevana 😠

sakura77
26. mar 2010

juuj,luci,to verim,noo,co narobis,musite pockat,no,aj ked teda verim,dobre to padne,aspon tych par hodin a aj pre nich je to fajn ked su medzi detmi,ja to vidim na kikovi,ked bol chory,uz mu to chybalo...

zusska80
26. mar 2010

ahojte.
no tak babule, vyzera to teda na ten stvrtok. veru s tym pocasim sa to ma pokazit, tak je aj dobre, ze az tak neskor 😵

tak luci, to nam je luto, ze vam skoncila skolka. a to akoze odkedy to uzakonili?

lucinka82
autor
27. mar 2010

ahojte, tak veru to asi nechame na ten stvrtok, uvidime este ake bude pocko.
No Zuzi, zevraj to je najnovsi zakon, od aprila, uz asi nevedia, co by od dobroty mali robit a ake zakony uzakonit. 😠

monika165
27. mar 2010

ahojte, Luci to je zaujimave, u nas v skolke sa nic taketo zatial neriesi...., ale pride mi to teda pekne divne.... 😖

kakatka1
31. mar 2010

Ahojte No co zajtra? Pocasie nam akosi nepraje 😠

zusska80
31. mar 2010

ahojte. no veru. sa nam to riadne pokazilo. ☹

zusska80
2. apr 2010

ahojte. brr, vonku aka kosa. som skoro primrzla. a to sme vcera kupili sarinke bicyklik, tak chuda, nemoze ani trenovat ☹

inak prajeme vsetkym krasnu VELKU NOC. chlapcekom vela vajicok a dievcatkam malo vody 😉 😉 😉

sakura77
2. apr 2010

zuzi,hovor mi o tom,doobeda som davala von spat malu a ze 6 stupnov,no tak fusak som vytiahla zas 😝

zusska80
5. apr 2010

ahojte
tak uz mame po oblievacke. bolo to tu doobeda dost divoke. a drobec bol tiez sibat babky a tetky. drzal korbac odkedy vysiel z domu, az kym neprisiel domov. ani ho nedal z ruky von 😅

a to pocasie vonku, no to je otras. sak sa nudimeeeee a zajtra ma byt takto tiez. 😠 😠 😠
hadam to nejako prezijeme

lucinka82
autor
6. apr 2010

ahojte, no to pocasie nam nejako moc nepraje na to stretko na Salasi ☹ Hadam sa nam vycasi....
My planujeme na vikend asi cirkus v meste, no uvidime, ako bude...
Olik bol tiez sibat, rano bol vyteseny ze ide a ked mal vystupit z auta a sibat baby, zrazu sa zatal a nikam nechce ist...len Vikinku a Vanesku 😀 No strazi si frajerky 😅

miruliacik
6. apr 2010

Ahojte. No veru pocasie otras.... ☹
Sa doma nudme. Este su aj prazdniny, takze mame akcne dni. S Hankou stale treba nieco riesit 😅 . Nastastie zatra zacina skolka.....
Dnes dostala novy bicykel, jazdi na nom jak drak. A to dnes prvy krat sedela na velkom bicykli.... Vobec jej nevadilo, ze je zima 😕
My sme mali veselo na velku noc, riane nas vyoblievali. Som si zaspominala na casy, ked som si nemala co obliekat. Teraz to bola oproti tomu ale pohodicka....
Dufam, ze sa konene otepli, uz ma takato zima nebavi....

zusska80
6. apr 2010

no a ja uz som myslela,ze ste primrzli vsetky... 😉
veru vonku to bol dnes des. sak fucalo ako diveeeee. akoze kedy toto uz skonci 😒
luci, no ten salas nam zatial nevychadza. ale hned ako sa otepli, tak sa tam uvidime 😉

sara podobne, tiez sa velice vytesovala na oblievacov a ked prisli prvi a obliali nas, tak sa rozrevala, ze ona ma mokre tricko. tak som to potom otocila na srandu a uz ked prisli druhi a dalsi, tak parada, sme sa nasmiali potom... 😵

cirkus? dobry napad. uz som tatinkovi oznamila, ze cez vikend ide so sarou do cirkusu 😀

papa

miruliacik
6. apr 2010

My samozrejme tiez ideme do cirkusu, ze Gabika? uz je dohodnuty aj termin 😉

miruliacik
6. apr 2010

som zabudla, su tu aj kolotoce. Ale na tie teda vobec nie je teraz pocasie. Hadam sa to cim skor umuri 🙄

zusska80
6. apr 2010

tak nakoniec sa v tom cirkuse stretnu vsetky nase "domace zvieratka" 😀 😀 😀

no aj sarinka uz bicykluje ako o preteky, len to pocasie ☹

miruliacik
6. apr 2010

veru, Hanke skoro dnes ruky primrzli. Ale domov nechcela ist....
Kde ste kupovali bicykel?

sakura77
7. apr 2010

ahojte!
no,tak slovo koltoc ja ani spomenut nemozem lebo by mi tu pistal za usami cely den a pritom by mu tam akurat tak zadok odmrzol teraz 😀
aj my chceme novy bicykel,ale tu v meste nic nie je schopne,mama vyhliadnuty jeden cez net,ale neviem ake tie kolesa,tie "12" to je uz asi malo,nie? lebo maju v roznych velkostiach...

monca301
7. apr 2010

ahojte

veru riadne sa ochladilo. My sa chystame do cirkusu v piatok,vcera pozeral v tv slnecny cirkus,takze dufam,ze ho to bude bavit aj na zivo. staci ked tam bude saso.
My sme filipovi kupovali minuli rok bicykel a teraz sa uz chystame dat dole aj pomocne,takze dufam,ze mu to pojde.
Moni Filip ma tiez 12 a este mu to na tento rok staci,ale na buduci uz bude asi potrebovat vacsi. Ale zasa kamoska hned kupila dcere 16 a mala ma s nim problem,je pre nu velky. My sme kupovali v selektre a maju tam nejlepsi vyber a aj dobre ceny.

Co sa tyka oblievacky tak Filip bol cely nateseny z oho,ze mohol kazdeho oblievat a nikto mu nic nevravel,len nechcel sibat, korbaca sa ani nedotkol.

miruliacik
7. apr 2010

Ahoj Moni.
My sme kupili v Selektre a som spokojna. Ale kupili sme myslim 14".
Inak vcera sme pochodili vsetky obchody s bicyklami a v Oslanoch a Selektre je najlepsi vyber...
Inak bicykel je najlepsie vyskusat. Hanke vobec nevyhovoval taky rovny korman, bola moc nahnuta dopredu. Tak sme kupili taky ako byvali na BMX-och, ale je dievcensky..... A ten je super.
Hanka vcera videla auta, ked prichadzal cirkus, tak sa uz nevie dockat....

miruliacik
7. apr 2010

tak 14" nie su 😅 , tak mame 16" 😵

zusska80
7. apr 2010

ahojte.
no moni, kikovi bude uz 12 mala si myslim. vy uz 14 alebo 16. existuju aj 14, podla znacky...najlepsie je vyskusat. cez net nekupuj. kazdy predajca bicyklov tu v pe ti nepreda pre dieta bicykel, kym nevyskusa 😉

my sme kupovali sare tu pri nas na ostrove. majitelia su taka mlada rodinka, maju male deti,tak vedeli aj zo svojich skusenosti poradit a aj ked na predajni nemal bohvieaky vyber, objednal nam a my sme prisli vyskusat. najprv sme objednali 14, bol taky akurat, ale nevedela sama zosadnut a to je myslim dost podstatne, tak sme objednali 12 a ta je sadla ako rit na serbel. uplne sadla nan a uz sme ju nemohli z neho dostat.
ale uz sa nam konecne vycasilo, tak uz mozu nasi cyklisti vyrazit do ulic 😉 😉 😉

vidite, a my sme tiez pochodili vsetky obchody s bicyklami, ale selektra ma veru nenapadla 😅

lucinka82
autor
7. apr 2010

ahojte, my sme kupovali tiez bicyklik v Selektre. Ale mlady panko je nejaky divny, lebo na svojom sa boji a na Vaneskinom jazdi ako drak, tak neviem co to my byt. Asi sme mu mali kupit ruzovy a nie modry 😀

zusska80
7. apr 2010

luci, to je sranda 😀 😀 😀

zusska80
8. apr 2010

ahojte.
tak hlasime sa zas ako marodi. ☹ sara je zase chora. v noci sa rozkaslala a nie a nie prestat, tak sme isli k nasej dokine a co ine, ako atb. a to 12. 3. douzivala posledne atb. tak som z toho v koncoch. asi sa obratim na nejaku liecitelku alebo tak nejak, lebo toto takto dalej nejde 😠 😠 😠
a to mi este doktorka povedala, ze to je normalne, ze skolkari takto byvavaju chorlavi, ze aj raz za mesiac. a ja som sa spytala, ze dokedy to takto moze byt, a ma potesila, ze aj do 5-6 rokov. no tak to som inak vytocena. to akoze dva tyzdne skolka a dva tyzdne doma??? to urcite nie je ok, si myslim... 😒
tak aspon na tyzden sme sa dobicyklovali. a mame aj po cirkuse 🙄 🙄 🙄

monca301
8. apr 2010

ahojte

Zuzka tak to ti vobec nezavidim,rychlo sa vyliecte. Tohto sa aj ja bojim,ze nastupi do skolky a bude kazdu chvilu doma,co bude chory a on ma aj slabu imunitu,tak sa veelmi tesim ☹ 😠 No zasa musim zaklopat klop,klop,klop,ze za tuto zimu mu len 1x chory.
My ideme zajtra do toho cirkusu,takze to ie stretneme sa tam. 😉 filip dnes videl to reklamne auto a odvtedy stale basni o sasovi a levovi,takze tam dufam obsedi.

ferdica
9. apr 2010

Ahojkajte 🙂 tak my sme vcera boli v tom cirkuse, bolo to velmi pekne, ale aj velmi dlhe, trvalo to dokopy 2 hodiny, co uz bolo az az, teraz sice dycham len tak vseliak, ohlasila sa moja alergia na srst, kedze tam bol taky vzduch, ale nevadi, to zase prejde 😉 Zuzi, urcite to nie je normalne, ze je takto casto chora, ale ked niektori rodicia daju chore dieta do skolky, tak sa ani neda ine cakat, potom nakazi ostatne 😒 len to je na ucitelkach, nemali by take deticky brat do skolky. My sa uz velmi velmi tesime, od septembra zaciname, tak pre nas nastane zase nieco nove 😉 ale uz to potrebuju, uz im chybaju deticky, tak najvyssi cas 🙂 majte sa len dobrucko a krasny dnicek 🙂 😉

sakura77
9. apr 2010

ahojte!
zuzi,no tak to "potesi" ale je na tom nieco,hlavne ze ked zacnu chodit,tak kym sa im ta imunita da ako tak dokopy,tak to moze chvilu trvat,my ten prvy polrok sme boli viac doma jak v skolke,tento druhy polrok bol zatial "len" raz-ale aj to od niekoho tam nachytal,lebo tam boli deti co kaslali a dost teda 😠 a teraz je uz treti tyzden po chorobe a stale parkrat do dna zakasle...

cirkus sme aj my rozmyslali ze by sme isli,alebo aspon kiko s tatinom,no ale jak ten zbada ze su tam kolotoce,tak myslim ze cirkus skoncil 😀
dneska ale je krasne,co?

lucinka82
autor
9. apr 2010

ahojte, Zuzi, skore uzdravenie, aj my sme boli takto stale chory, dokina Oliverkovi zistila nejakeho bacila, tak mame uivat 3 mesiace sirup Imunoglukan, kady vecer 3ml, skus jej to kupit. Odvtedy mame pokoj, klop klop 😉
My sme boli dnes najskor na kolotococh, potom v cirkuse, bolo super, ale ako vravi Zuzka, dlho. Pre deti su 2 hodky dlho. Stacila by aj hodka. Ale malemu sa pacilo. Najma ked si nasiel kamaratku zo skolky a stale sa tam len bozkavali 😀
Mna alergia chytila uz vcera, nic ine nerobim len kycham, mam plny nos a nechce to prejst ☹

zusska80
9. apr 2010

ahojte
diky baby
no najhorsie na tej chorobe deti je to, ze im navonok nic nieje. teda aspon sara, pokial nema teplotu, tak vobec nevyzera ze by bola chora. len ten kasel, hlavne pri zaspavani... 😒 no a udrzat ju doma zatvorenu, tak to jedine ked je vonku minus. vcera sme to vydrzali, ale dnes sme isli aspon k babke, nech ma trosku zmenu. zajtra ideme zas na svadbu, to budeme tiez v podstate vnutri a vraj ma byt cez vikend skaredo, tak to nejako vydrzime.

ale uz rozmyslam aj nad nejakymi alternativnymi metodami... tak uvidime. lebo myslim, ze sara to ani nema zo skolky, lebo dvakrat co bola teraz chora, tak to ju chytilo vzdy cez prazdniny, no ale niekto hovori, ze to uz v nej tie bacily mohli byt dlhsie, ze to moze byt aj zo skolky. s tym nic nenarobime... a teraz ked sa niekomu postazujem, co uz ma vacsie deti, tak fakt, ze v tych zaciatkoch skolky, ze fakt su deti chorlavejsie a casto ale ze po case si na to detsky organizmus zvykne a potom uz je dobre.

luci, aj nam uz brala vyter, tak uz sa bojim, ci aj sare nieco nenajdu. hadam nie... ale o tom imunoglukane mi hovorila aj monika zo salasa, tak to veru skusime davat. ale mohla mi to doktorka odporucit aj skor, ale vlastne, sak to len teraz je tak po sebe chora, tak mozno nam to odporuci teraz...

a nie ste same, mna tiez chytila riadna alergia. ja som ju dostala este len minuly rok, ked som bola tehu s malym a vyzera to tak, ze ma to chyta znova, takze hned ako sa dokojime, tak rychlo k bilikovi na vysetrenie. aj ja kycham ako diva. vcera mi kamoska povedala nazdravie 5krat posebe 😅 😅 😅

tak prajem pekny vikend
papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre