Partizánske mamičky

lucinka82
12. nov 2008

Halooo, sem sa 😵

kikaz
22. mar 2010

Ahojkajte dnes som chcela malú nahlásiť od apríla do školky na doobedie a vraj kým beriem rodičovský nemôžem že sa zas menili zákony. viete o tom niečo ? malá sa už tešila ☹

lucinka82
autor
22. mar 2010

No ja sa na to pojdem opytat zajtra do skolky, ale aj Monika mi to uz vravela 😒 Divne zakony 😠

zusska80
22. mar 2010

andrejka, gratulujeme 😉 my sa teraz chystame kupit sarinke prvy bicyklik, ale taky, aby ho potom vyuzil aj radimko. ta sa uz nevie dockat, no ale v predajniach este ani nemaju, len po jednom. tak cakame na vacsi vyber 😅

katka, no co ja viem, u nas v skolke, co chodia na doobedie deti, tak mamicky maju predlzenu matersku ci co... a to sa kedy menilo? sak sa chod spytat na urad alebo ako.

a co inak babule? uzivate si jar??? ja strasne mooooooooooooooooooooooooc. az na to, ze sa mi objavila svina alergia. 😠 a to uz som mala aj minuly rok prvy krat taky problem na jar, ze som prekychala cely pobyt vonku a to som prave otehotnela s malym. a mamina tak dostala alergiu tiez, ked ma cakala... tak sa mi to asi vratilo ☹ ☹ ☹

uz sa tesim na stretka vonku, na salasi a pod... 😵 😵 😵

zusska80
22. mar 2010

ozaj moni,, a co vy? uz ste zdravi? kiko uz skolkuje?

monca301
23. mar 2010

ahojte
Ja som sa bola vcera spytat na to na urade a povedala,kludne moze byt na 4h v skolke,aj ked poberam RP. No ja som sa hlavne pytala na to,ze ked mam predlzenu matersku. Nemoze tam byt na cely den a hlavne tam nemoze jest.
Takzesi myslim,ze na tie 4h by kludne mohla ist,ale chod sa radsej opytat,pretoze kazda ti povie ine.
Veru konecne teplo,my sme to hned v sobotu vyuzili a isli sme na vylet na hrad Hrusov,tam bolo este na niektorych miestach sneh.

andreasiskova3
23. mar 2010

čaute,
ja mám predĺženú materskú a malý mi chodí na 4 hodiny do škôlky aj s jedením, bez jedla Vám ich normálne nevezmú, aspon mi to tak povedali.Iba ak by ste ich tam mali len s dohodou riaditeľky ale s tým že nie ste tam oficiálne. Lebo viem že pred časom vyšiel zákon ,že dieťa umiestnené v materskej škole aj keď len na pár hodín, musí sa tam stravovať. Normálne chaos. Jeden povie tak , druhý tak. Myslím že ani na úradoch v tom nemajú jasno. Začínam vážne rozmýšľať ako to vlastne je 😨.

andreasiskova3
23. mar 2010

PREDĹŽENÝ RODIČOVSKÝ A Š KOLKA: niečo som pre Vás našla, prečítajte si to celé.
Re: Rodičovský príspevok versuz MŠ

od JUDr. Soňa Glezgo » Ut 22.Dec. 2009 19:32
Dobrý deň.

Potvrdenie detskej lekárky o spôsobilosti dieťaťa navštevovať MŠ sa netýka jeho diagnózy, v dôsledku ktorej mu bol priznaný status dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu. O priznaní tohto statusu rozhoduje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Ide o potvrdenie o tom, že dieťa je zdravé, teda nemá infekčnú chorobu, ktorá by mu bránila v navštevovaní MŠ.

Pokiaľ ide o tie 4 hod. Podľa cit. ustanovení zákona o rodičovskom príspevku ( od 1.1.2010 by mal byť účinný nový zákon)

Nárok na rodičovský príspevok
§ 3 ods. 1 písm. a) bod 2.
podmienky nároku na rodičovský príspevok sú: riadna starostlivosť rodiča aspoň o jedno dieťas dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom do šiestich rokov veku

ods. 2

(2) Riadna starostlivosť o dieťa podľa odseku 1 písm. a) je osobná starostlivosť poskytovaná dieťaťu rodičom v záujme fyzického vývinu a psychického vývinu dieťaťa. Riadnou starostlivosťou sa zabezpečuje najmä primeraná výživa dieťaťa, hygiena dieťaťa a dodržiavanie preventívnych prehliadok dieťaťa podľa osobitného predpisu.

ods. 3 písm. b) podmienka riadnej starostlivosti o dieťa podľa odseku 1 písm. a) sa považuje za splnenú aj vtedy, ak
dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom1) navštevuje najviac štyri hodiny denne materskú školu, zariadenie sociálnych služieb alebo iné obdobné zariadenie.

§ 4
(3) Zárobková činnosť podľa tohto zákona je činnosť, ktorá zakladá nárok na príjem zdaňovaný podľa osobitného predpisu, alebo obdobná činnosť v cudzine; za zárobkovú činnosť sa nepovažuje práca vykonávaná na základe dohôd o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru.

Vychádzajúc z uvedeného je zrejmé, že dieťa s dlhododbo nepriaznivým zdravotným stavom môže v rozsahu 4 hod. navštevovať MŠ bez straty nároku na RP a práce na dohodu sa nepovažujú za výkon zárobkovej činnosti.
JUDr. Soňa Glezgo

sakura77
23. mar 2010

cauko!
zuzi,uz chodime do skolky,vcera ked som ho prisla zobrat tak taku vycitku hodil:a preco si ma uz prisla zobrat,ja este skladam" 😀
no a nespal,takze poobede bol jak cert cislo 1 😠
kikaz,veru nemozes brat rodicovsky ak ju das do skolky,ja som si to bola zistovat ked som davala kika,jedine zeby ti ju nenahlasili a bola by na adaptacny pobyt-ale to zalezi od riaditelky,ci by bola ochotna...rodicovsky dostavaju len tie co su na predlzenej materskej a aj to len na 4 hodky maximalne

andreasiskova3
23. mar 2010

prehliadla som vek dieťaťa, myslela som že hovoríte o predĺženom rodičovskom, 😒 . Mám blbý den dnes, hned ráno son ťukla autoškolu 😖 , ešte že sa nič vážne nestalo.

lucinka82
autor
23. mar 2010

No dnes som sa pytala riaditelky v skolke, kde chodi Oli a moze chodit, pokial len na adaptacny pobyt, ale ten sa da zevraj aj predlzit, aj nam to tak spravi, takze mozeme chodit dalej, tak som rada 🙂 Ale presne, to zalezi od riaditelky

kikaz
23. mar 2010

No ja pôjdem ešte do škôlky sa opýtať. Mne to povedali na sociálnom. Že ten adaptačný pobyt bol zrušený a táák, len ja neviem či nie je rozdiel v tom že ja na dve hodky pracujem 😒

kakatka1
23. mar 2010

Ahojte! Chaos, ako vsade tak aj v MS. No nas Simi uz chodi treti tyzden bez stravy a zakazdym o hodku viac 😕 Asi kazda skolka ma ine pravidla. No a dolahla na nas prva angina zo skolky , len dufam ze Simusku to obide. Pekny jarny dnicek vsetkym 😵 😵 😵

andreasiskova3
23. mar 2010

katka, a a kde ti chodí malý do škôlky?

kakatka1
23. mar 2010

Andrejka, no ved to, ze chodi s Kikom do M.Uheriec a uplne inak zacina, nerozumiem tomu.

andreasiskova3
23. mar 2010

Aha ozaj, to záleží asi od riaditeľky akú má náladu alebo ako jej kto vyhovuje 😉 Samko tam tiež chodil ,ale nemám s nimi nejak moc dobré skúsenosti, preto som Davidka dala sem dole na Šípok.

andreasiskova3
23. mar 2010

Tak už sa Dávidko vie bicyklovať aj bez pomocných koliesok. Myslela som že to bude ťažšie ,ale veru to zvládol na jednotku. 😀

zusska80
24. mar 2010

ahojte.
no adi, super, tak uz mozete vyrazit niekde aj cela rodinka na bicykloch... 😉

a inak by sme mohli spachat uz aj nejake stretko, vonkajsie, nie??? ved je uz krasne... napr. na salasi... 😵 😵 😵

kakatka1
24. mar 2010

Jasne Zuzi, ja som za. 😉 Dajte den, hodinu a uz sa tesim aj na nejake dobre mnamky. 😵

lucinka82
autor
25. mar 2010

my sme boli vcera na Salasi, ale o tej 5 uz je kosa......Ale dajte navrh, pre mna aj v pondelok

monca301
25. mar 2010

ahojte. No v pondelok by sme mohly aj my prist. V stredu a vo stvrtok je to uz horsie,kedze mam treningy.

zusska80
25. mar 2010

ok, babule, tak sa zatial dohodnime na pondelok okolo 4. a este uvidime podla pocasia 😉 😉 😉
jaj, uz sa tesim. a dufam, ze bude hojna ucast. ved uz sme sa dlho nevideli. a katkinu simonku by sme radi vidiet, tak dufam, ze sa ukazete 😵

miruliacik
25. mar 2010

Ahojte.

Vidim, ze sa planuje stretko. my bohuzial v pondelok a stredu nemozeme, chodime plavat. Nemozeme to nechat na utorok?

Petka uz treti den papa zeleninku, sa vytesujem. Otvara usta jedna radost. Uz druhy den spapala skoro deci na obed. Dufam, ze jej to co najdlhsie vydrzi.... 😅

A vyzera to, ze ideme stavat dom..... 😵 . Zajtra ideme kupovat pozemok a potom zacneme riesit stavebne zalezitosti. Sa tesim....

Inak jar si uzivame riadne, take teplucko. Cele dni sme vonku. Ale ocka mame choreho, tak sme len same.... 😖

sakura77
25. mar 2010

ahojte,my uvidime ako nam to bude vychadzat ale radi by sme sa zastavili aspon na chvilu 😉
miri,tak to je super ze ti tak papka,ja som len skusila vcera troska mrkvicku-ani omylom ani nahodou 😀 plula na kilometer 😅 tak este pockam nejake dva tyzdne a skusim zas...
kiko ten srotovoval hned od zaciatku,ale toto???? 😕

lucinka82
autor
25. mar 2010

My v utorok nemozeme, mam anglinu ☹

kikaz
25. mar 2010

Ahojte ja nemôžem v utorok pondelok a vo štvrtok ešte utorky a štvrtky by som nejak dobehla ale v pondelok poobede robím ☹

lucinka82
autor
26. mar 2010

a v stredu?

miruliacik
26. mar 2010

my nemozeme v stredu.....

kakatka1
26. mar 2010

Ahojte! Ako vidim zatial sa hlada ten pravy den, my sa prisposobime, zatial mozme hocikedy. Mirka super, sa ti ani necudujem ze sa tesis, dom je dom a to sukromie na nezaplatenie. Ja byvam 10 rokov v panelaku a stale som si nezvykla. 😝

sakura77
26. mar 2010

miri,a kde by to malo byt?domcurik myslim-a drzim palce,ja som tiez "za " dom 🙂 🙂

miruliacik
26. mar 2010

Ak vsetko dopadne ako ma, tak budeme Velkobielicania. Za Puterkom pri rieke predavaju pozemky. Tak tam mame zajednany, v podelok by sme t uz mali mat doriesene.....
Sa tesiiim. Som z rodinneho domu a vzdy som dufala, ze sa raz do domu vratim. A zda sa, ze sa mi to zacina plnit.... 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre