Partizánske mamičky

lucinka82
12. nov 2008

Halooo, sem sa 😵

ivularadula
30. okt 2010

aj my sa pripájame a prajeme Šimonkovi a jej sestričke všetko najlepšie, hlavne veľa zdravíčka a dodatočne aj malej Peťke k rôčku 🙂

sakura77
17. nov 2010

baby,hanba,kde ste???? 😀
Radimkovi zelame k dnesnym prvym narodeninkam vsetko naj naj naj 🙂 🙂 a veselu oslavu 😉 🙂

mathildica168
17. nov 2010

ahojte mozem sa pridat? cakam teraz babatko, v maji by som mala rodit... vy ste rodili v nemocnici v partzanskom? ake to tam je, ake mate skusenosti? nepochadzam odtialto, som pristahovalec, nemam tu ani gyndosa, dochadzam do piestam kazdy mesiac na poradnu, ale rodit by som chcela urcite tu

morningdew
17. nov 2010

caute damy... ja sa tiez pridavam do spolku, ak mozem ;)

@mathildica168 ahoooj. no to sme na tom rovnako - ani ja odtialto nepochadzam a vobec to tu nepoznam... totiz... pomalicky spoznavam :p

chystam sa tu tiez rodit teraz v decembri. pocula som na tuto porodnicu same chvaly, boli sme sa tam osobne pozriet a celkom sa dalo... personal je mily... a gynekologovia su tak isto fajn a ustretovi.
primar (zaroven gynekolog) je sympaticky, ochotny a beznemu cloveku dostupny muz a je tu aj taky sympaticky arab, ktory hovori vynikajuco po slovensky a ma dobry zmysel pre humor. <prvykrat ma rodil cernoch (ale to nebolo v PE) a ten bol faaakt peckovy! aj po anglicky sme si dobre pospiiikovali a citila som sa skor ako na dovolenke ako na porodnej sale... ale to bolo na Kramaroch... (hm, nostalgicky povzdych :p )
je tu inak aj jedna teta gynekologicka (asi jedina v PE???) ale ta mi dvakrat sympaticka nebola, rodit by som k nej veru nechcela...

a odkial si? ako sa Ti tu byva? 🙂

mathildica168
17. nov 2010

takze ty uz to mas pekne zmapovane... mna to bude este len cakat... tak ale potesila si ma... a gynekologa mas uz tu, ku komu chodis? lebo ja som nevedela komu sa mam dat, a s tym co mam v Piešťanoch som spokojna a nie je to zase az tak daleko. Tak vzdy spojime moju poradnu aj s navstevu mojich rodicov.
no a byva sa mi tu dobre, uz som si zvykla... ved uz som tu v podstate 2 roky... ale musela som si zvyknut .-)
a ty si odkial? a kolko tu uz byvas?
takze ty budes mat v decembri babtko... co budes mat, uz sa tesis ze? aj ja by som uz chcela aby tu bol maj 🙂

sakura77
18. nov 2010

@mathildica168

@morningdew
no vitajte medzi nami,uz sme tu davno nemali nove tvare 🙂 🙂
ja som rodila tu v PE,akoze nemocnica nic moc,troska stara,ale nadstandardky su fajn a personal tiez,ja som bola absolutne spokojna,rodila som u Abutuaimu(to je ten "arab" mozem len a len doporucit,sice som ho vytahovala rano o 5 z postele,ale nemal vobec problem a do 10 minut docupital 🙂 😉 ale aj majercik je fajn
no a jednu "tetu gynekologicku" som mala pri prvom porode,ak myslime tu istu tak tu rozhodne neodporucam 😒

morningdew
18. nov 2010

@mathildica168 chi.. no piestany su krasne 🙂 my sme z ba 😀 sme tu len od aprila toto roku, zvykame si desne tazko... ale da sa... a tusim sme si uz aj zvykli 😝
ja som si tam zatelefonovala, vysvetlia som im situaciu a v blizkej dobe som sa priamo zastavila. zobral ma primar majercik a ako pise @sakura 77 je velmi fajn 🙂 ta "teta" bude evidentne ta ista osoba. 1x ma vysetrovala a poviem Ti... ani za milion, fakt-ze brutalistka. no au!!! a to nie som nijake tintitko! pekne ich popros.. aj ten abutaima by bol skvely.
maju tu tiez taku decentnu a milu sestricku. je vzyd pokojna a snazi sa vsetkym pacientkam vyhoviet, dat im najavo, ze si ich vazi a tak... je ochotna, empaticka.. no skratka, netreba sa jej zbytocne obavat (bo aj take zial chodia po dlazkach slovenskych zdravotnych zariadeni)

tesim sa uz velmi na babatko, dievcatko.. uz nech to tu je. mam take desne bolesti, ze mam pocit, ze to uz dlhsie nevydrzim. ked Ti niekto v zivote povie, ze kazde tehotenstvo je ine, pravdepodobne nabudes mat ani len potuchy o coom hovori... len jedno by som odporucala: stopercentne tomu uver! :D lol... moje prve teho bolo velmi v poho 🙂🙂🙂

@sakura77 vdaka za uvitanie 🙂 mile od Teba... mala si ho teda zazmluvneneho? a porod si mala spontanny ci planovany? predpokaladam, ze asi varianta A bude spravna, ked si ho tahala z postele o 5am :p mne primar povedal, ze by sa rad dohodol na vyvolavacke. ja sa toho vsak hrozim... chcem spontanny porod, nechcem malicku stresovat a vyberat jej datum narodenia. nemyslim si, ze je to ok. minimalne nie podla mojej filozofie ;) a platila si mu neico? ako to tu funguje??? ocakava porodnik nieco navyse do vacku, ak sa mu zmluvne platit nemusi? 🙂 dik dik

zusska80
18. nov 2010

@mathildica168
@morningdew
vitajte medzi nami dievcatami...

@morningdew ja tiez odporucam majercika. rodil mi obe deti. i ked ja nie som dost objektivna pre vas, lebo mne tam robi svokra sestricku. uz bola aj polroka na dochodku a zas je tam. proste nemaju sestricky. a to ze sa chce s tebou dohodnut na termine, to je len dobre a on ti nebude davat neviem ako dopredu termin, to sa neboj. on dava tak okolo toho dna, kedy mas termin vypocitany a dava to tak, ked on sluzi, aby to vyslo... to skor ten druhy, abutaima dava tyzden dva dopredu termin, aby ho nemuseli tahat z postele ako sakura napr... ale ona ho musela vytiahnut, lebo isla dost pred terminom... a to sa este ani nestihli dohodnut... takze teraz to funguje tak. ale urcite,ak chces, povedz doktorovi, ze chces rodit vtedy, ked bude malicka chciet a oni s tym musia suhlasit. tu ide len o to, ze ked sa chces s nimi dohodnut, tak to robia takto. ale v podstate teraz ma napadlo, ze majercik uz odchadza. tusim od 1. 12. tam uz nebude, tak neviem, ci ho stihas. on uz bude chodit len operovat, ale toto mam z druhej ruky, tak si to radsej pozistuj.
prajem este pekny zvysok tehotenstva a hlavne vela zdravicka...

lucinka82
autor
18. nov 2010

ahojte, no konecne sme neni na stej strane. Ved hanba 😉
Baby, vitajte.
Ja som rodila u Majercika, celkom v pohode. A najskor ma tiez vysetrovala pani doktorka, no veru nic na co by som spominala rada, bolelo riadne. Ale zase ja musim povedat, ze sa ku mne chovala pekne. Aj po porode prisla za mnou, ze ako sa mam a tak. Ale Majercika odporucam. Toho araba som ja nezacila, takze nemozem povedat, ale pocula som len dobre veci na neho. My sme prisli tiez v Ba sem a musim povedat, ze som si dlho zvykala, ale zvyknut sa da urcite 😀

neliq
18. nov 2010

Ahoj holky, pridám sa k vám, ak môžem.
@morningdew Čo sa týka tej spomínanej doktorky, stačilo mi jedno vyšetrenie pred rokom u nej a viem, že nikdy viac. Toľko bolesti, čo som si tam prežila, som nezažila za všetky kontroly a vyšetrenia na gynde za celý čas, čo tam chodím. Ak ju náhodou uvidím v pôrodnici pri mne asi chytím hysterický záchvat. Majerčík mi robil len sono, ale musím povedať, že bol strašne milý 🙂

morningdew
18. nov 2010

@lucinka82 jeeej... aj Ty si z BA??? to je mile.. a odkial? kolko tu uz byvate? a ako dlho si si zvykala? jasne, ze sa zvyknut da, o tom niet pochyb... ved zit sa da aj na Kamcatke 😝 ale ja som desne frustrovana z toho, ze tu nie su poriadne oplotene ihriska, ze tu konci zivot cca o 4pm a ze po 5pm si mozes byt na beton ista, ze uz nic nezozenies. to tzv. namestie je nonstop vyludnene... a ja skratka neviem pochopit, co ti ludia teda robia, kde su, kam chodia, kde sa zdrziavaju... ci sa navstevuju len doma??? uff... no vcelku sila.. ale aj horsie veci sa deju na tom svete... je to pre mna skor kulturny sok, trvale nasledky to hadam nezanecha... len este casto predychavam, ze ked si chcem okolo obeda odskocit nieco vybavit do centra, 9 z 10 obchodov ma obedovu prestavku a ti ludia kvoli tomu normalne zatvoria obchod!!! alebo masiarstvo je v pondelok zatvorene! 😲 ze what?! ze cozzze.... asi ludia dojedaju z nedele 😝 fuuuuuha...
ale no, fakt sa nechcem stazovat.. len take moje postrehy, stavy, ked mi rozum ostava stat... a blbosti... zvykame si.. ved je tu vlastne velmi pekne 🙂🙂🙂 krasna priroda, velmi, velmi mili a ochotni ludia (ktori normlane maju cas zastavit a porozpravat sa bez toho, ze by sa niekam ponahlali a dokazu pri sebe stat, aj ked prave o nicom nediskutuju 🙂 ) je tu uzasny vzduch 😲 a skvela tocena zmrzlina aku si pamatam zo starych dobrych detskych cias... a Zumba na kupalisku bola tiez super... (az na to, ze toto je asi jedine kupalisko na svete, kde je primitivom beztrestne povolene skakat do bazena!! opat som skoro skolabovala a to priamo vo vode.. hups...)
dufam, ze sa nikto neurazil.. ;)

@zusska80
Tvoja svokra je ta sympaticka blondynka, co mi pripomina anjela? 🙂 nevyzera na dochodkovy vek ;) dik za info... som nevedela, ze majercik od 1.12. odchadza.. a kamze sa chysta? musim sa ho teda este povypytovat co a ako...
ved to, ze by som chcela prave tak spontanne ako pri prvom... ale obavam sa, ze sa potom dostanem do drapov tej postrach tety, s ktorou ma podla mojich zdrojov zatial iba lucinka82 dobru aku-taku skusenost... hiiii 😲

ozaj a aku mate pediatricku? a ako ste s nou spokojni??? 🙂 mam pocit, ze meno Murcekova posobi v tomto meste ako mantra v hinduizme 😝 ;) chi

morningdew
18. nov 2010

@neliq vsaaak? ved prave..!. toto som myslela... suhlasim so vsetkym, co si napisala, neliq 🙂🙂🙂

neliq
18. nov 2010

Ozaj holky, na pediatričku som sa chcela opýtať aj ja, pretože som dnes bola za Murčekovou, keďže som k nej ako dieťa chodila, ale tá mi povedala, že už má strašne veľa pacientov a už neberie, tak neviem teraz, ku komu chodiť ☹ Bola som si fakt istá, že budeme chodiť k nej 😒
Poradíte niekoho?

morningdew
18. nov 2010

@neliq my sme sa najskor prihlasili ako externisti este bez karty v pe k peniazkovej, no nakoniec sme (nastastie) presli ku Gondovej... pripusti Ta k slovu bez toho, aby si musela viditelne gestikulovat a mierne zdvihat hlas, vizera byt velmi vnimava a chapava, myslim, ze je vcelku empaticka a razna zaroven (dokaze si tam urobit s tymi cigosmi poriadok - inak ale nie som rastista!!!)... ani atb zbytocne nepredpisuje a hlavne ma na nej oslovilo to, ze pocuva mamicku svojho pacienta a teda mam pocit, ze lieci skutocne to, co treba a nie, co si mysli, vymysli, vydedukuje... a asi mi aj sadla ako osoba... tolko moj typ 🙂

neliq
18. nov 2010

@morningdew a tá je kde? lebo som o nej ešte ani nepočula, my myslím patríme podľa obvodu práve k Peniažkovej

morningdew
18. nov 2010

@neliq aha.. tak to som nevedela, ze sa to riesi podla obvodu... Gondova bude pravdepodobne asi nova, lebo ju tu malokto pozna, co som sa pytala mamiciek... ale fakt je super. sidli v tej istej budove pediatrix ako peniazkova, len musis prejst cez tu chodbicku doprava... mava tam dost ciganov v cakarni, ale pre mna je rozhodujucejsie to, aky je ona odbornik ako to, ze tam ziapu nekulturni tmavi ludia. hoci mi to prekaza, to hej... zatial sa mi to vsak dari vo vnutri eliminovat 🙂 fuuu... 🙂

neliq
18. nov 2010

@morningdew podľa odvodu sa to rieši pokiaľ sa nedohodneš s nejakou inou. Aspoň si to teda myslím. Škoda, že už nebývam na okružnej, to by mi rovno pripadla Murčeková 😒

mathildica168
18. nov 2010

@sakura77 @lucinka82 @zusska80 jeeej, baby diky za mile privitanie... a diky za info... mozete mi niekto napisat meno tej "milej" pani doktorky??? ked nie sem aspon do IP. tak to budem mat normalne strach po tom, co som si tu precitala... aby som ju neschytala pri porode, ale mne s mojim stastim sa to moze veelmi rychlo stat... lebo predpokladam, ze pri porode mi bude ten, kto bude mat sluzbu, alebo sa mozem dopredu s niekym dohodnut a ten mi pride? lebo neviem ako to vlastne chodi... kedze svojho gynekologa mam v piestanoch... ale myslim ze posledne poradne budem mat uz v nemocnici, kde chcem rodit, nie? takze tu v pe... no a to sa mozem dohodnut, ku komu budem chodit alebo mi to tam nejak "urcia": este som sa tam nebola informovat, ved ja mam v podstate este cas... alebo uz by som tam podla vas mala zajst??? ked ja som taka neinformovana 🙂 prosim poradte mi... diiky

zusska80
18. nov 2010

@mathildica168 vola sa p. Kaldrovitsova. ale pise sa to asi trosku inak. ona je taka starsia. uz dochodkyna asi. ale je fajn aj ona, je sice pravda, ze pri vysetreni nie je taka nezna ako pani doktori, ale odbornicka je dobra. aj ja som ju zazila pri vysetreni a prvy krat som po vysetreni krvacala. takze som vedela, ze to bolo tym. ale myslim, ze ona uz k porodom nechodi. viac menej sa tam striedaju majercik s tym abutaimom, mozno sem tam ked nestihaju oni, tak vysetri aj iny doktor, ale viac menej si porod riadia oni dvaja. ajasne, mozes si vybrat u koho chces rodit, ale tym padom sa asi dohodnete aj na termine, aby muto vyslo, ked sluzi. len u toho abutaimu to byva aj tie dva tyzdne vopred, co sa mne moc teda nepaci. majercik dava terminy tak blizsie k vypocitanemu terminu.
@morningdew tak to asi nebola moja svokra. ona nie je na ambulancii ale na oddeleni a nebyva uz ani pri porodoch. uz je len gynekologicka sestricka a ma na starosti operantky viac menej. ale ked je tazky porod alebo vypadne niekto, tak zastupi kdekolvek. a ani nema blod vlasy. prave naopak, ona je tmava, nizka a teda s anjelom by som ju neprirovnavala 😅 😅 😅 i ked je velmi fajn svokra.
a co sa tyka tych pediatriciek, tak my chodime k peniaskovej. a teda pokial sme nebyvali chori, tak bola dobra, ale teraz je pravda, ze s niektorymi jej postupmi nesuhlasim a mam aj kamosky,co od nej odisli, prave preto,lebo ich nepocuvala a casto krat urcila zlu diagnozu preto, lebo nepocuvala mamicku, ako sa tojej zda... ale myslim, ze keby si teraz mam vybrat, tak idem k tej novej, predsa len ma novsie pristupy a je super ze zakazdym nepredpisuje antibiotika. lebo starsia dcera mava aj dvakrat do mesiaca, ale uz som tej nasej doktorke povedala, ze to nie je ok, a uz to robi tak, ze najskor urobi vyter a pocka, co sa z toho vyvinie a ked je to bacil tak da a ked nie, tak sa lendoliecime... a prave dnes davali v spravach o antibiotikach, ze by sa mali uzivat v priemere raz dvakrat do roka a my teda aj dvakrat do mesiaca, tak ma to mrzi, ze doktori ta takto odbavia a ocistia si takto ruky, lebo je pravda,ze po tych atb je rychlo dieta fit, lenze neprejde ani tyzden po douzivani a uz je na tom horsie ako bolo predtym a uz jej ani nemoze dat atb, lebo predtym mala tie najsilnejsie, tak co potom... fakt hruza...

monca301
19. nov 2010

@mathildica168 @morningdew @neliq vitajte

Super,ze sa nam to tu znova dalo do pohybu,uz to tu bolo dost mrtve. Ja som rodila v BA,takze neviem poradit. A co sa tyka pediatricky,tak mi chodime k Humajovej. Tiez ked je maly chory,tak mu da automaticky atb,ale teraz uz nastastie ma CRP pristroj,ktorym okamzite zisit ci treba atb. Je to super vec a mali by to mat uz vsetky dr.,pretoze zatazovat dieta atb nie je nic moc. A som nevedela,ze tu je aj nova dr. Dobre vediet.

sakura77
19. nov 2010

ahojte,no tu to ozilo 🙂
my chodime ku Gondovej,je strasne zlata a mila na deticky,my sme spokojni 🙂

@mathildica168 a ano,od36 tyzdna by si mala chodit kde chces rodit
@morningdew opis partizanskeho si vystihla 😀 je to proste "díra",hlavne s detickami tu nie je co robit,nastastie je tu centrum volneho casu,tak tam sme chodievali s detickami na take zabavne cvicenie a hranie,to bolo fajn-no ale to uz s takymi vacsimi,inak mozes tak akurat kocikovat po vyludnenom namesti-a je to pravda ze po pol 5 ani nohy,ja tiez nechapem,ked som robila V Topolcanoch tam ked padlo 4-5 hodin ,clovek nemal ani kadial prejst co sam kocik,a tu-mrtvo....a o detskych ihriskach sa nevyjadrujem ani,my sme si museli doma urobit 😀 ale zas to ich tak nebavi,deti su radsej na rozburanej ruine-ale aby boli s inymi detmi...no 😉

neliq
19. nov 2010

@monca301 ďakujem Monika 🙂
@sakura77 @morningdew tá Gondová vyzerá fajn, čo tu píšete, asi sa tam pôjdem opýtať.

zusska80
19. nov 2010

@monca301 moni, aj nasa dokina ma crp a kolkokrat nam ani nevyjdu hodnoty na atb, ale da aj tak ☹ hneva ma to. ale hovorim, teraz uz robi vytery aj crp a caka sa na tie vytery...

mathildica168
19. nov 2010

baby neviete ci tu existuje nieco take ako je cvicenie pre tehotne mamicky? rada by som sa zacala nejak hybat, lebo kedysi som bola dost aktivna, a teraz som zlenivela, ale myslim, ze by mi to dobre padlo a hlavne ked sa budem stale zvacsovat, tak asi by mi to prospelo... chodili ste na nieco take?

sakura77
25. nov 2010

Katkam nasim zelame vsetko naj naj naj k dnesnym meninam 🙂 🙂 🙂

sakura77
30. nov 2010

@zusska80 vsetko naj k dnesnym narodeninam 🙂

zusska80
30. nov 2010

@sakura77 monika dakujem. toto su posledne, ktore poriadne oslavim. potom pri tomto datume budem uz len plakat, xixi 😉 😉 😉

sakura77
30. nov 2010

@zusska80 😀 nebud drza,jooo!!! 😀 podaktore tu uz mame "za zenitom" 😀 napr ja 😝

zusska80
30. nov 2010

@sakura77 no monika, sorry. ty vyzeras stale tak mladucko, ze mi ani nenapadlo, ze mas uz po tom. ale ty si to stale pripominas a fakt na to nevyzeras... ale ak budem vyzerat tak dobre ako ty, tak samozrejme,ze budem oslavovat aj tie dalsie a dalsie narodeniny

sakura77
30. nov 2010

@zusska80 😀 😀 😀 si sa napila uz dacoho,cooo??? 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre