Partizánske mamičky

lucinka82
12. nov 2008

Halooo, sem sa 😵

petrastudent
16. júl 2009

Ahojte tak jsme dnes ráno byli s " pipikem" no v anbulanci jak musel sundat kalhoty tak už plakal a při tom zákroku teda křičel strašně moc- i já slzila. Chudáčekmůj stále na mě koukal a říkal "mami auví ujo dost"
potom tocelkem šlo až do té doby dokud se mu chtělo cikat- i půl hodiny to zvládl držet a vždy jak mu trašku ujde tak strašně křičí. No strašné tedy. Jsem zvědavá jak bude spinkat. ☹

sakura77
17. júl 2009

petra a co mu robil,mu to strhol? 😒

petrastudent
17. júl 2009

Ano přetáhl mu ho- byla to chvilka (tedy pro mě věčnost) řekl, že to vypadá dobře bez trhlinek- tak uvidíme 😒 Zatím strašně bojujeme s cikáním- strašně pláče a zadržuje to- nic nepomáhá a když už to neudrží vyciká vše, ale tam kde momentálně je, ale nevadí jen ať už ho to nebolí. Dnes mu to večer musíme přetáhnout- to bude strašný boj. Ve vaně mu to nepřetáhnu by se mi asi utopil. Jak jsi to Kikovi přetahovala- jen ve vodě a nebo i hned po koupeli, ale už na posteli protože já ho ve vaničce neudržím.

lucinka82
autor
17. júl 2009

ahpjte, no my sme dnes oslavovali, Oliverkove narodky a tatinove, co ma v nedelu. Olik len pred chvilkou zaspinkal 😉
Aj my sme boli dnes u Veseleho s pipikom, ale pozeral sa na nas, akoze co tam robime, ci chceme dat malemu spravit obriezku alebo co, ked este nema 5 rokov, tak co tam robime? Tak som mu povedala, ze nas poslala pani dokina a on mu hned stiahol pipika, bolo aj trosku krvi, ale maly to zobral celkom oka a povedal, ze sa to ma do 5 rokov uvolnit same a od zajtra mu mame v sprache trosku poptretahovat pipika. Potom zaspal maly na obed a ko sa zobudil, plackal, ze ho boli pipik, ale cikal pekne, len ho to bolelo, ale to je asi normalne. Tak aspon to mame za sebou 😉 Zajtra pokracujeme s oslavou, pridu kamaratky, tak budeme oslavovat asi ceky vikend, chi. Zatial papa a pekny vikendik 🙂

zusska80
17. júl 2009

ahojte. no nezavidim tym vasim chlapom s tymi pipikmi. ked si predstavim, ze to caka aj nas... uz sa teraz bojim...
drzim palce, aby to vsetci dobre zvladli a uz s tym nemali ziadny problem...

no my sa zajtra opat chystame na kupko. som zvedava, ci vyjde pocasie. boli sme aj vo stvrtok a bolo super. som sa najprv citila trapne, vsetci kukali... ale co uz, velrybu na kupku len tak nevidis 😀 a stretla som tam aj kamosku, a ta ma tak dva tri tyzdne pred porodom a ta nemala ziadne mindraky. tiez tam chodi kazdy den kvoli deckam a trpi tie horucavy. co uz neurobime pre tie nase ratolesti...

tak idem hajat. dobru...

petrastudent
17. júl 2009

Ahojky nám tedy nic neřekl- i když já jsem mu to hned vychrlila- já jsem se ho totiž na rovinu ptala zda je tento zákrok nutný, že ve spoustě odbr. mater. je, že se to do 5-ti a někdy až do puberty samo fyziologicky odděluje- tak mi řekl, že je to pravda, ale že mu to koukne , no a tak mu to i hned udělal- že je to pry maličký zákrok. My naštěstí krev neměli- je to dobré, protože jsem se strašně obávala trhlinek. Ty pak mohou způsobit strašné potíže. 😒 Ale tedy cikáme stále s velkou bolestí- a dnes jsme mu to poprvé po zákroku přetahovali a byl to strašný boj- dva jsme ho drželi a třetí přetahoval. Chdinka moje jsem zase slzila s ním. ☹

petrastudent
17. júl 2009

Jinak Luci docela vám závidím( v dobrém) že nemáte s cikáním problémy. ☹ My ano.

sakura77
18. júl 2009

ahojte!
no,baby,tak to ste este dobre dopadli s tymi "pipikmi",petra,ja uz som mu potom nestahovala-neni co 😉 no,len treba to po strhnuti stahovat,aj ked bude boj-ale radsej ako by mu to malo zrast a potom mu neostane nic ine len obriezka-ti dvaja chlapci,co s nami boli v nemocnici jak aj kiko-tak im to najprv strhli-ale sa im to zrastlo a tak si museli odtrpiet dvakrat-este aj obriezku,takze bojujte,vydrzte,radsej takto ako komplet pod noz

zuzi.tak mna nakoniec sestra nahovorila na kupko,tak sme boli,aj som ta pozerala ale asi ste vcera neboli,bola aj kikaz a katka so simkom,no ja som nahodila tricko,takze sa dalo,ale inak bolo tam fakt kopu tehotnych teda,same brucho 🙂

petrastudent
18. júl 2009

JO jo stahujeme s velkým bojem ale stahujeme. Třeba si na to za chvíli zvykne a nechá se. Aj já nevěděla, že jste byli na kompletním "řezání" někdy to jen naříznou a předkožka zůstane. 😒 Najhorší je cikání teraz po zadržení se vyciká kde to na něj přijde. 😠 A také je problém s "kakáním" jelikož jak zatlačí tak ho to bolí- protože si i "cvrkne"

zusska80
18. júl 2009

ahojte
no moni, tak sme sa pekne obisli. ja som bola vo stvrtok a dnes doobeda... vcera sme si dali pauzu.dnes bola aj tvoja segra, tak som sa na teba spytala. mi hovorila, ze si bola a ze si nestacila behat za kikom... tak ja by som tiez na kupko bez niekoho,kto by mi pomohol so sarou nesla. ale sara je nastastie v pohode. ju totak behat nebavi, ona by len vo vode, v tej hlbokej. tak musim nahodit ochranu a idem aj ja do vody a veru to aj mne prospeje.
ale nastastie nam tie horucavy nachvilu ustupili. tak sa trosku schladime teraz. len dufam, ze to nebude nadlho...
tak papa

kikaz
19. júl 2009

Ahojkajte. peti no čo ja viem tak by sa to malo sťahovať vo vode aby sa aj opláchol a je to tam volnejšie ale viem že by si ho asi utopila.
My sme boli na kupku utorok a v piatok sme nahovorili aj ocinka malej sa tam hrozne páči. Ja som mala ale asi v piato úpal bolo mi hrozne zle. my už máme tiež oslavu za sebou takže fajn ale máme stále nejakú návštevu. o týždeň máme dovolenku tak sa hádam niekam vytratíme 😉

petrastudent
19. júl 2009

Ahojkaj zkoušíme vždy nejprv ve vodě- my to máme ještě horší v tom, že máme jen sprchový a malý tam má len vaničku- tak se tam k němu ani nikdo nevejde- trochu to zkůšáme ve vodě, ale pořádně mu to přetáhneme až bez vody. Jinek i nám už kupko chybí- letos jsme byli poprvéna duze a moc se mu tam líbí. Tak až se zahojíme tak také dorazíme. 😉

dididi
20. júl 2009

Ahojte baby. Tak ja sa hlasim ze som doma z nemocnice lebo ako niektore vedia tak som bola aj ja minuly tyzden na kupku a hned na druhy den som sla lezat lebo som zacala mat kontrakcie a otvarala som sa. Takze pozor pozor pre tehulky na kupku nech to neprezeniete tak ako ja a nemate potom problemy. Maly by mal v brusku este chvilu pockat tak snad ho tam este chvilu zdrzim 😉
Inak gratulujem Zuzke k chlapovi a Monike k princeznicke 🙂

monca301
20. júl 2009

Dididi to mi je luto,drzte sa a gratulujeme k chlapcekovi. 😉
ja hodim tiez po doktoroch,boli ma chrbtica a este ku tomu ma aj seklo v krizoch,takze chodim kazdy den na injekcie. 😠 Dufam,ale ze mi to pomoze.

lucinka82
autor
20. júl 2009

ahojte, Didi, drzkajte sa, este nech je drobcek v brusku a uz to nejako dobojujte, drzime palceky 😉
Ja som akurat uspala maleho, bol nejaky k.o, bol sa varovat u svokrovcov, ja som musela ist do prace. Uz sa ma zevraj oteplit, sa tesim 🙂

zusska80
20. júl 2009

ahojte. didi, to mi je luto. ale ty uz si v pokrocilejsom stadiu ako my, tak hadam sa nam nic podobne neprihodi... a to si sa aj kupala? ci to z toho tepla???
a nech sa tvoj chlap este drzi v brusku aspon mesiac 😉
veru, nech uz sa otepli. i ked mne by to takto vyhovovalo aj cele leto. ale kvoli detickam, nech je trosku teplejsie, aby sa mohli cvachtat vo vode...
monika, rychle uzdravenie, nech ta tie krize posluchaju.
a lucinke cest praci...
papa

kakatka1
21. júl 2009

Ahojte! Didi v ten vecer som sa ta este pytala kolko este. 😒 Drz sa a este maleho ukecaj, nech sa sem neponahla. Mna prave totalne vytocila jedna truba z prace, no co bratislavska puca 😠

sakura77
21. júl 2009

ahojte§ tak zas sa nam vcasuje,konecne svieti slniecko zas
dididi,drzim palce,ab este chvilku maly vydrzal,aj ked je pravda ze uz mas asi brucha dost,ale este ma cas 🙂

ja idem zajtra do poradne,tak asi ostaneme u babky cely den,inak by sme urcite isli niekam k vode,ale ved mu napustime bazenik,ak bude pekne

monika165
22. júl 2009

Ahojte, kto chce plienky, piste IP... 😉
Didi, drzim palce nech maly este chvilu vydrzi. 🙂 Ja som s LUjzou lezala od 23.tyzdna a nebolo to bohvieco.. 😒 Zuzi, takze netyka sa to len tehuliek vo vysokom stadiu...davajte si na seba pozor vsetky tehulky nase 😵 😵 😵.
No baby s tymi pipikmi je to fakt hrozne, mojmu Petkovi to stiahla Dr. prvykrat v osmich mesiacoch, ale zarastlo to spat...potom asi v 3 rokoch v TO a zase to trochu zarastlo, lebo on si to nedal ani chytit, proste ani dvaja sme ho neurdzali ☹ ... a teraz si to robi pri kazdom kupani a pomaly to povoluje, tak som sama zvedava , ci sa tomu zakroku vyhneme alebo nie.. 😖
Mame sa inak fajn, deti pistia, skriekaju, biju sa, ale aspon vieme, ze ich mame 😀 ...

rosinka
22. júl 2009

ahojte baby, dnes sme boli na kupku a nikoho sme tam nestretli. kde ste boli všetky? mohli sme dať stretko na kupku 🙂
mi ide zajtra do Vyhní, je tam ževraj dobre kúpalisko, tak ideme otestovať. zajtra hlásia hrozné horúčavy, tak pri vode bude najlepšie

zusska80
22. júl 2009

ahojte.
jasne, moni, ze si dame pozor!!! ja kupku proste neviem odolat. hlavne v tychto teplotach. a teraz aj kvoli sare ma to tam taha, ked vidim, ako ju voda bavi...
my sa na kupko chystame zajtra. ale az poobede. doobeda ideme na 3D. uz sa neviem dockat...
tak dobru...

monca301
23. júl 2009

ahojte

My sa tiez dnes chystame na kupko,ale az ked sa Filip poobede zobudi. 😉 Takze sa stretneme tam,uz sa tesime. 😵

lucinka82
autor
23. júl 2009

ahojte, my sme sa dnes vybrali na kupko, ale dostali sme info, ze sa tam neda existovat, ze je tam vela ludi. Tak sme boli na zahrade vo velkom bazene a bolo nam hej 😉
My sme od soboty konecne bez plienok, okrem spanku, tak uz nam to hadam vydrzi 🙂

rosinka
23. júl 2009

ahojte tak dnes bolo úplne super pri vode bolo parádne, ani som necítila, že je toľko veľa stupňov.
Luci, keď bude také teplo, tak vždy bude veľa ľudí na kupkách.
My sme už tiež bez plienky, aj kakať sa už začal pekne pýtať, úplne som hrdá na tu moju malú riťku, ani v noci by nemusela mať plienku, vždy je suchá ale bojím sa, aby potom nespala na mokrom, keď jej ujde.
A Zuzi ako ste dopadli? je to ten chlapček?

zusska80
23. júl 2009

ahojte.
tak veru lucka, dnes to bol na kupku riadny masaker...sme normalne museli davat pozor, aby sa nam dieta nestratilo. stale vyhlasovali nejake stratene deticky. ale presne tak, nic ine sa v tychto horucavach ani neda cakat. aj ja by som s tym bruchom bola radsej niekde na zahrade v chladku a mocila si nohy v detskom bazeniku. ale saru to nebavi. ona musi mat hlboku vodu, kde nedociahne. asi budeme musiet v buducnosti poriesit taky riadny bazenisko, aby sa tam dalo aj plavat...
a co sa tyka toho 3D, bolo to super v tych banovciach. a chlapcisko sa nam ukazal v plnej krase. chudacik, museli sme mu kukat medzi nozicky asi trikrat, lebo tatino stale neveril a pytal sa, ci to nahodou nie je pupocnik. ale nakoniec uveril. mne stacilo, ze som videla maleho drobca a ze ma vsetko co ma mat...
a aj nam sa dari zatial bez plienok, semtam sa este prihodi nehoda, ale uz si to uvedomuje a to je dolezite a stava sa to aj v neskorskom veku, takze nerobime z toho ziadnu tragediu.tiez davame len na spanie a tiez ju mame stale suchu. ale istota je gulomet a pokial jej to nevadi, tak aj budeme este na noc davat.
tak prajem dobru nocku. papa

sakura77
24. júl 2009

ahojte!
my sme vcera bazenovali doma,tiez som uvazovala nad kupkom,ale aj som myslela ze tam bude narvane,tak som napustila bazen,kiko ma tam "donutil" tiez vliezt,tak cele poobedie sme sa cvachtali-samozrejme ked prisiel ocini,hned ma z neho "vyhodil" ze mama uz nemoze" 😀 takze asi aj dneska budeme len domka

zuzi aj fotky si si dala urobit nejake?ja som na to uplne zabudla,ale potom som si sama urobila z toho videa

zusska80
24. júl 2009

moni, nedala som si urobit ani ja, lebo my si to vieme doma urobit. a aj tak oni tam maju len ciernobielu tlaciaren, takze by to nebolo bohvieco. dnes si to vecer pokukam a dam na konika nejake foto...
tak sa majte a prezite v zdravi dalsi horuci den... papa

sakura77
24. júl 2009

ok zuzi,potom kukneme ,hlavne toho pipika odfot 😀

kakatka1
24. júl 2009

Federerova Mirka vcera porodila dvojicky-dievcatka 😵

sakura77
24. júl 2009

teda a este som citala vcera ze ma porodit okolo 8.8. 🙂 tak ,aspon uz ma pokoj-teda ako sa to vezme ze ano -skor uz nebude mat pokoj 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre