Partizánske mamičky

lucinka82
12. nov 2008

Halooo, sem sa 😵

zusska80
20. okt 2009

ahojte.
tak zase je vonku "krasne" ze? vcera sme boli cely den doma. sara mala horucku a dnes uz nic. tak este dnes budeme doma oddychovat a zajtra sa uz tesim trosku na vzduch.

dnes som bola na poradni. vysetroval ma ten novy, buduci primar. no baby, ja som nic necitila. uplne ze s citom 😅 😅 😅 a snazil sa stale srandovat. ale srandovna je na nom aj ta slovencina... takze vyzera, ze dobry primar odide a dobry zanho nastupi.

uz sa tesime zajtra na stretko 😉

gabika146
20. okt 2009

zuzi a ako to je normalne mi tam moze ostat karta ked som tam predtym bola u primara?no uz sa chystam aj ja musim sa dokopat
veru konecne vonku bez dazda len co s toho ked jakub nechce ist von ale vcera sme boli az30minut po skolke a dost 😒

kakatka1
20. okt 2009

Ahojte! Aj u nas je tento problem, Simka musim prosit, aby sme isli aspom na chvilku von. Jednoducho mi povie ze vonku je zima a hotovo. 😒
Zuzi, to asi kazdy doktor ked pride do noveho sa snazi byt citlivy. Ja ked som bola na poradni v BN, tak mojho dokiho zastupoval Majercik a tiez vysetrenie ako z bavlnky. No a je ozaj tiez moc fajn. 😵

sakura77
20. okt 2009

ahojte! co babule,zajtra aj niekto dojdete do cvc?my by sme isli teda,ak budem ok,lebo uz dva dni mi nie je moc dobre,ale snad zajtra bude lepsie

zuzi,tak vysetrenie lepsie jak u "pani doktorkyN naposledy ,co??? 🙂 😉

zusska80
20. okt 2009

no my tiez planujeme ist. takze moni, my sme opat iste 😉 😉 😉
jasne, vysetrenie sa neda porovnat. 😅

sakura77
20. okt 2009

ok,tak sa uvidime,snad sa este niekto pripoji aj dalsi,hodime kaficko 🙂

mischelka23
20. okt 2009

zusska a čo tam je aký nový primár??ten starý bol ok aj keď...pri pôrode som ho rada nemala 😉

ipka
20. okt 2009

ahojte, som tu prvy krat, chcem sa spytat, ci mate niekto skusenosti s kupanim babatiek na sipku, neviete aka je tam voda?

mischelka sa mi zda podla malej ze sme lezali asi pol dna spolu na izbe v porodnici, aj som ta myslim par krat stretla len som si nebola ista ci si to ty a nemala som odvahu ta oslovit.

miruliacik
20. okt 2009

Ahojte.
Tak my sme dnes po skolke boli plavat a potom chvilu u nasich. Konecne niekam Hanka sla dobrovolne....
Ipka, my sme chodili plavat na Sipok od Hankinych 4 mesiacov a skoncili sme pred letom, takze vyse dvoch rokov. Ja som spokojna. Voda tepla a hlavne cista ako aj cele priestory... Odporucam
My neviem ci zajtra prideme, cakame navstevu. Uvidime ....

ipka
20. okt 2009

Dakujem, mne islo hlavne o tu cistotu, len som este zvedava co mi na to povie nasa doktorka aj ked maly este nebol vobec chory tak by to nemal byt ziadny problem, chodim dr. Murcekovej.

mischelka23
20. okt 2009

ipka ahoj, no jasné že si pamätám 🙂 ja chodím tiež na šípok a pohodička...je tam super.. 🙂 len akurát zajtra končíme kurz tak neviem kedy ťa zobere.. 😒 len škoda že sa tam chodí cez zimu....keď ju oblečiem-mám dosť 😝

ipka
20. okt 2009

no od pondelku zacina novy kurz, ja uz som aj prihlasena, len asi pojdem az v stredu, pockam na tu doktorku 😎 vy tam odkedy chodite?

ipka
20. okt 2009

a ako sa ma malinka...by sme sa mohli niekedy stretnut na prechadzku....

zusska80
20. okt 2009

ahojte.
aj my sme chodili plavat od tych 4 mesiacov na sipok. az doteraz, len par kurzov sme vynechali. je to super urcite. sara ma odtial riadne posilnenu imunitu, lebo je tam aj sauna. este v zivote nemala atb. a myslim, ze preto, ze sme stale plavali...
teraz chodime len tak raz za tyzden do banoviec na plavaren. aj tam je to ok, co sa tyka cistoty a hygieny, lebo aj tam sa robia tieto kurzy.
tak aj my odporucame.
veru mischel, si pamatam, ako som sa zapotila, kym sme sa naobliekali...
a ipka, myslim, ze ten kurz mozes zacat aj normalne od pondelka, tana ta zoberie a to potvrdenie od dokiny jej prinesies neskor. a myslim, ze murcekova s tym problem nerobi. aspon som nic take nepocula.
my chodime k peniaskovej a ta veru nadsena nie je, ale potvrdenie nam dala.

mischel,tak na gynde je novy doktor, buduci primar. prisiel z topolcian, abutaima. je povodom cudzinec.
a ty si preco nemala rada majercika pri porode?

tak sa zatial majte, papa

mischelka23
20. okt 2009

zusska ja som pri pôrode neznášala všetkých mužov!! che ale už som mu to odpustila... 😀 on bol strašne dobrý pri pôrode, fakt.citlivý...škoda že odišiel...neviem koho budem mať pri druhom 😖 . My veru tiež chodíme k Peniaškovej a povedala že keď bude malička často chorá tak aby sme tam prestali chodiť...zatial v pohode..

ipka ten papier stačí dať aj dodatočne.my chodíme od septembra..a jasnačka môžme sa stretnúť a ísť vyvetrať drobcov...ale myslím, že skôr skončíme niekde na kefíčku-pri takejto zime vydržím vonku max. hodinu 😉

rosinka
20. okt 2009

ahojte, zajtra sa idete aj hrať, už by nám nemalo nič do toho prísť, dúfam 😖 , tak prídeme

zusska80
21. okt 2009

ahojky
aha, mischel, uz som sa zlakla, ze si mala nejaky neprijemny porod. sak to je jasne, ze pri porode su pre nas vsetci muzi zli...ved oni su ti, co nam to zapricinili a je to nespravodlive, ze oni nemusia nijako trpiet ani rodit. inak aj ja som mala nervy na mojho muzika pri porode, ked sa na mna tak s lutostou pozeral a pytal sa, ze ci to boli..., som mu povedala, ze nech ma laskavo nelutuje ale nech nieco robi, aby ma to nebolelo 😝 tak potom sa pustil do prace, masiroval krize a srandoval, tak potom uz bolo dobre 😉 a teraz ho beriem tiez, lebo babo vyzera ze bude velke, tak nech mi pomaha tlacit 😅

jasne, rosi, pridite. budeme tam od 4 😉

mischelka23
21. okt 2009

zusska vieš mne pôrod vyvolávali takže som celý deň bola v nemocnici tak ma išlo poraziť...ale od nejakej 16 to už bolo ok, chodili za mnou sestričky a debatovali sme...paráda..a malinká sa narodila o 22 45.ja som tam manžela nemala-veď by som jeho musela ľutovať 😒 vieš chlapi 😀 ale to je super že tvoj to zvládne..
a mne tiež vyrátali že malá bude mať skoro 4 kg a mala 3370 g...nejako im to zle váži 😀 . A kríže-tak to aj mňa neskutočne boleli a sest. hovorila že zle dýcham tak preto...zussi tak trénuj 😉 fu fu fuuuuu

ipka
21. okt 2009

no to ja som tam tiez bola cely den a vecer mi chceli dat vyvolavacku ale nestihli lebo okolo siestej to zacalo same a maly sa po jednej narodil, manzela som zavolala az nakoniec ked sme isli tlacit, keby ma tam videl zvijat sa asi by uz dalej nesiel 🙂 tiez som mala majercika a bol super...

sakura77
21. okt 2009

ahojte! no,aj my sa dneska chystame,dufam ze mlady bude mat lepsiu naladu,lebo posledne dva dni sa rozhodol ze ma asi privedie k predcasnejsiemu porodu s jeho naladami 😠 tak snad to bud lepsie dneska,tak okolo tej stvrtej dorazime aj my,dufam teda,este cakam dneska kuriera ma mi doviezt zimne pneu,tak dufam ze sa dovtedy dotrepe,aby sme mohli ist

zusska80
21. okt 2009

no mischel, ved aj moj chlap je poserak z takychto veci, ale on nemal na vyber, jeho mamicka (sestricka na gynde) zavelila, ze ma byt pri mne, tak musel!!! inak on vidi krv a omdlieva. ved aj krv ked chodil darovat, tak im tam raz odpadol, hrdina 😀 no a ak som nechcela aby mi urobil hanbu, tak som sa vsemozne pretvarovala, ako ma to neboli a ze sa to da vydrzat, ale ked uz to bolo fakt hrozne, tak uz bol zabehnuty a pomahal... a potom si vies predstavit, ako sa kamaratom chvalil, ze ako rodil... 😀
a teraz chce ist tiez, lebo uz horsie to byt nemoze, ale ked sa pozrie na moje brucho, ktore je omnoho vacsie ako pri sare, tak sa zacina obavat, ze ako to spolu vytlacime 😅 no ale este sa nevie, ako to vsetko bude, lebo zavisi od toho, kedy ma to chyti a ako dlho to bude trvat... lebo co zo sarou? musi ist niekde prazdninovat, kym to porodime...

moni, ani nehovor, ja som bola dva dni sama so sarou doma a veru uz aj ja som zacala balit tasku do porodnice. ma z nej islo porazit. ale dnes uz je jej najoblubenejsia hracka/tatino doma, tak je lepsie...

uz sa tesime na stretko 😉
zatial papa

mischelka23
21. okt 2009

takže zusska vravíš, že máš doma skutočného "pôrodníka"? 😀 tak no problem 😉 a Sára sa už teší na bratčeka??

ipka a ako Adamko??už si aj sám sedká?? 🙂

mischelka23
21. okt 2009

ozaj baby ešte...vy ste mali pri deťoch chodítka??

zusska80
21. okt 2009

mischel, veru sa tesi na braceka, ale este nevie, co ju v skutocnosti caka 😅 kym je v brusku, tak ziadna konkurencia nehrozi, ale co pride o par tyzdnov, to sa uvidi 😅

choditko sme nemali a ani pri druhom pouzivat nebudeme. som proti. mam kamaratku, ktora ma rovnako stare dieta a pouzivala to, a malinka jej zacala omnoho neskor chodit ako nasa. a doteraz je taka padavka. myslim, to tak, ze nema dobru stabilitu... tak neodporucam. ale to nemusi byt pravidlo. ved nase mamy to pouzivali skoro vsetky a sme zdravi a krasni 😉

gabika146
21. okt 2009

ahojte teda riadne ste sa rozkecali vitam nove mamicky 😀
no ja rada spominam na moj porod aj moj manzel bol rozhodnuty ze najskor nejde lebo on a krv tak omdlieva ale nakoniec sa odhodlal ale ked nato prislo tak som sa mu nemohla dovolat tak som nakoniec porodila sama a boilo m i super a som rada ze tam nebol,ako nahradu som mala segru ta sa tesila ze isto pojde a ked som jej rano o4volala tak uz ani nestihla lebo maly bol zazrakom po par tlaceniach vonku a to mal teda 4300 a 53cm valikub xixii
uz sa tesim aj ja na noveho lekara len sa tam musim dokopat ale ako to vidim pojdem tam az ked budem zase tehu hmmmm
pekny den a dufam ze sa nam dnes podari prist

mischelka23
21. okt 2009

no zussi aj ja som tiež proti.a som aj niekde čítala, že bábo môže mať aj problémy s chrbtičkou...a naša malá to nepozná-tak to nepotrebuje 🙂 a ona by len behala a behala..ale chválabohu zatial má kríže nebolia ale asi aj to príde 😒
gabika to sú celí chlapi 🙂 🙂

ipka
21. okt 2009

mischel adamko este nesedi, ale myslim ze uz mu to nebude dlho trvat, ja som choditko raz skusila u mamy, este take po mne, lebo sa ma stale pytali ci ho nechcem, tak som sa vyhovorila ze mi obije nabytok, lebo s nou sa neda o takych veciach dohadovat... 😀 a Arwen este netrapia zubky, lebo ja som si uz viac krt myslela a nic z toho nebolo...to fakt uz prepleta nozkami? 😉

zusska80
21. okt 2009

veru sa to tu riadne rozkecalo, odkedy tu mame nove maminky. sa mozeme my stare aj hanbit 😅

mischelka23
21. okt 2009

no vieš, to mi už aj Zvarič hovoril že bude nejaká hyperaktívna lebo ju nikdy nemohol skontrolovať či je komplet 😉 ...a zostalo jej to 🙂 ona je také šiodlo...aj ja som si myslela už viackrát že jej idú zuby a zatial nič..ale zatial nám nechybajúúú 😉

sakura77
21. okt 2009

my sme mali bezku chvilu,ale jazdil v nej jak odtrhnuty z retaze a potom som si vsimla ze len jednou nozickou sa odraza,tak sme tiez zrusili

a na sedenie mate este cas babule,kiko ostal sediet sam az niekde koncom 7-ho mesiaca-ja som ho sameho nedavala,ze podkladat vankuse aby sedel alebo tak,a v pohode,zacal sam v kociku-nic nezmeskal ,ale je to individualne,segrin maly sedel uz v 5-tich 🙂 a prvy zub koncom 11teho mesiaca 😅uz som myslela ze budeme na kasickach do 18-tky 😀

taaak,kurier dosiel,takze poobede sme isti

🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre