Partizánske mamičky

lucinka82
12. nov 2008

Halooo, sem sa 😵

gabika146
21. nov 2009

ahojte baby tesime sa na fotky drobcou aby som sa aspon niecim pokochala ked ja uz mam doma velkeho zlobra 😀 vcera nam vytupila teplota spali sme uz od18 riadne sa vypotil a uz je ok len dufam ze sa nam nepohorsi vecer
tak pekny chladn viikend papa

sakura77
21. nov 2009

no prave,ze kiko je teraz doma,lebo bol chory a doktorka mi doporucila aby este aj buduci tyzden ostal,kedze je vela chorych deti-a niektore aj do skolky rodiciaposlu ze ano,tak aby to nenachytal hned naspat..
mirka a ako to rano riesite s odchodom do skolky? ci zanasa ju muz?ja si to neviem dost dobre predstavit ako to bude...

miruliacik
21. nov 2009

Ahojte.
Monika, ano, Hanku nosi Majo do skolky. Ale uz som par krat isla aj ja. Tiez som si to nevedela predstavit. Ale da sa to. Len musis skor vstat. Uz viem, ze vychystat sa aj s Petkou mi trva cca 30 minut. Takze naiesto o siedmej vstanem o pol siedmej, nakojim obleciem seba a zobudim Hanku.Dam Hanku do poriadku, obleciem Petku a vyrazame. Cele toto trva cca hodku. Ale vyuzivam sluzby manzela.... 😅 je to pohodlnejsie.Len som to skusala pre pripad nudze, ci to zvladneme.
Ja mam Hanku tiez od stredy doma, ale som rada, ze uz v pondelok pojde do skolky. Lebo takto pendlujem medzi nou a petkou a nc nestihnem. Este stastie, ze ked je chora, tak je menej aktivna, viac polihuje. To je jedine stastie. inak by som ani WC-ko nestihala.... 😀 . Inak zistila som, ze stiham viac veci ako ked som mala len jedno dieta. Nechapem.... 😨

sakura77
22. nov 2009

no,aj ja si pripadam ze mam vrtulu v zadku 😀 ale zatial sa da,malinka dobre v noci spinka,vcera sme zalahli o 22.45,o pol 5 sa najedla a spala zas do osmej...takze fajn,som vyspata dobre..dufam ze to tak co najdlhsie aj ostane
ja som tiez chcela zeby kika nosil dodo do skolky,ale si to neviem predstavit,bude rucat jak pavian

zusska80
22. nov 2009

ahojte
no my sme konecne od vcera doma. teraz mame trosku chaos doma, ale hadam sa to od pondelka umudri...
sara braceka lubi, ale je to dost nebezpecna laska 😅 zatial...
veru, nech uz je pondelok, aspon ze je ta skolka. i ked len na par hodin...
inak prva noc doma uplne super, vsetci spali. okrem papkania sa v podstate spalo az do rana. tatino nas v noci zapijal,tak teraz som zvedava kedy to pri dvoch detoch dospi... 😝
no a mne sa zatial zda, ze nic nestiham... stale mam zmatok, ze kde co mam. ako keby som ani doma nebola... a pritom som si to tu vsetko nachystala, ako treba... 😅

monca301
22. nov 2009

Zuzka vitajte doma 😵

zusska80
22. nov 2009

moni, diky

mirka a monika, aj balite nasiroko??? to bolo take fajn pohodlne v nemocke, ked sme nemuseli... 😅

lucinka82
autor
22. nov 2009

ahojkajte, no vitajte Zuzka doma. Maly je zlatunky, ked si ho porovnam s Oliverkom, zda sa mi strasne veliky. Aj tak vas baby obdivujem, ja si to neviem vobec predstavit, ako by som zvladla 2 male deticky 😉
Vy ste Zuzi nemuseli balit nasiroko? To je ako mozne? Ja si pamatam, ze ja som musela 😒

zusska80
22. nov 2009

luci, sak prave aj ja som sa cudovala. pri sare som musela balit aj v porodnici, ale teraz uz sa vraj v nemocnici nebali... asi ich to zdrzovalo alebo co... fakt neviem dovody... ale primarky som sa pytala, a ona povedala, ze by sa to uz ani vobec nemuselo, lebo v zahranici to nepoznaju a maju tam lepsie statistiky ako tu... tak je to asi na nasom osobnom rozhodnuti. ale pokial nie je nejaky velky hic a malemu to nevadi, tak aspon do toho prveho sona budem balit... ale sa mi nechceeeeee 😝

miruliacik
22. nov 2009

Ahojte.
No vraj podla nejakej smernice sa uz nebali nasiroko. Ja davam nasiroko lienku na noc a ked ideme von. Lebo teda my zase kakame kazdu chvlu a to sa mi teda nechce davat stale aj druhu plienku. A ked som teraz v stredu bola na sono, prve c sa doktor spytal, ci balim nasiroko a ze mam v tom pokracovat, aj ked je vsetko v poriadku. Teda tomu nerozumiem. Tak to robim tak na pol skody.... 😅
No Zuzi, na prve dni prajem evne nervy, ja som tiez mala obavy, ale teraz uz uplne v pohode. Aj Sara si zvykne.
Monika my sme do skolky s ockom chodili skoro od zaciatku, takze teraz nebol problem. Ale neboj, Kiko si zvykne ked bude musiet.
My uz teraz mame troska veselsie, Petka uz byva viac hore ako na zaciatku a este sa nevie nijako zabavit. Takze jej uz troska musime robit program. ALe inak je zlata, v noci spi, tak dva krat sa zobudi na papanie a spi dalej. Dufam, ze to tak co najdlhsie vydrzi.

miruliacik
22. nov 2009

Inak Zuzi, na fotke z porodnice mate tu istu zavinovacku ako mala Petka 😀

mischelka23
22. nov 2009

Ahojte,
Zussi vitajte domka, no super že ste to zvládli, keď si mala obavy tak pekne napíš ako to prebiehalo 😝
Malý "veľký" Radimko je zlatučký, štastne dieta vyzerá-keď nahodil taký úsmev 😀
..veru to si pamätám, v nemocnici sa nebalilo a to bolo super keď som prisla domov tak som ani nevedela ako na to 😒 . Ja som balila do 3 mesiacov 😒 a to bola úlava keď sme skončili..potom mala malá takú malú prdelku ...che ani držať som ju poriadne za ňu nevedela...ale aj ja som počula že sa nemusí ale dievčatkám to trvá dlhšie kým to majú ok.
my sme mali tiež tú istú perinku 😀 😀

daninka21
22. nov 2009

ahojky zuzka, tak vás vítam domka...maličký je zlatučký, som sa tešila ked ho uvidím na fotke. Pomaličky si na všetko zvykneš a zabehneš si režim ako treba, ved si šikulka. Inak ja si myslím že je dobre baliť detičky na široko, teraz majú lekári na to rôzne názory, ale určite to odporúčam prvé mesiace každému bábätku. V zahraničí sa to síce nerobí ale neskôr s tým majú detičky problémy...

sakura77
23. nov 2009

no ja som balila zatial len parkrat,v poordnici veru uz nebalia,a aj ja som citala ze podla tej novej smernice sa to uz nemusi,tak ale obcas jej dam,ale my tiez napodobne ako mirka,nakladame do kazdej plienky a to niekdedy aj pred a po jedele ,noa to sa mi fakt nechce dokelu stale ju do toho "stelovat" a este ked je taka malinka,chuda,ma to vacsie jak je cela...
ale v zdravotnickych potrebach tu v meste maju vraj uz aj tie nove gatuse ortopedicke,co sa daju dat aj navrch na dupky,tak asi tam skocim,vyzera to byt omoc pohodlnejsie co sa obliekania tyka,katka mi to poradila,tak vyskusam tie ai radsej..

radimko je aky macko zlaty... 🙂

mischelka23
23. nov 2009

sakura ja som malej kúpila tiež ortopedické z netu tam to bolo o dosť lacnejšie ako u nás (no neviem ako teraz), a u nás v meste mali 1, ja som kúpila 0-že najmenšie a malej to bolo veľké aj ked mala 3 mesiace.neviem prečo to robia také mega, tak deticky vôbec nožický nedajú.aspoň moja nie ale ak chceš môžem ti ich požičať a vyskúšaj 😉

rosinka
23. nov 2009

jeeeeeeej, akurát som pozerala fotky malého Radima, strááááášne zlatý, aj ja chcem. Zuzi až budeš mať toho veľa, tak mi môžeš na chvíľu požičať. 😉

sakura77
23. nov 2009

mischi,to vazne? no nam budu aj nulky velke urcite,jej je vsetko strasne velke,velkost 56 je pre nu mega,snad rychlo dorastieme,lebo jej nemam co obliect ani a to mam milion veciciek teda...

monca301
23. nov 2009

Moni krasne fotecky. 😵

mischelka23
23. nov 2009

che che sakura neboj, dorastiete 🙂 už v 3 mesiaci bude nosiť 62 😉 no to nám bolo mega aj 52 che 😀
prirovnávala som tú otopedickú plienku a ona je taká široká ako obyčajná látková plienka ale tá látková sa dá "prispôsobiť"nožikám lebo je to mäkšia.tie ortopedické sú tvrdé a nedajú sa prispôsobiť 😒 a ty používaš tie nohavičky na suchý zips?lebo s tými nebola až taká robota 🙂 lebo kedysi (ešte keď ja som bola mala) sa používali s nejakým krúžkom a to sa tak nejako prevliekalo (sa mi tak zdá)-no tak s tým musela byť robota 😅
fotočky sú supiš 😉

sakura77
24. nov 2009

ja mam tie na suche zipsy,tie kruzkove by som maturovala tri hodiny asi.. 🙂 ale chuda,ma to az pod pazuchami tu plienku,nedavam jej to stale

zusska80
24. nov 2009

ahojte.
veru moni, krasne fotocky... ako umelecke 😉 sofinka je tam ako princeznicka 😵
pridi aj nas pofotit 😉

no my nastastie s postolkami nemame problem. su nam akurat a malemu to nevadi. i ked mna to trosku zdrzuje, ale co uz 😝 vydrzime aspon do prveho sona a potom budeme balit uz len na noc...

mischelka23
24. nov 2009

a čo baby stíhate s dvoma deťmi? 😝 no ja mám dosť ustražiť jedno šidlo 😉
sakura veď počkaj do sona čo povie a keby tak ak by si chcela tak ti dám tie pevné 🙂

zusska80
24. nov 2009

mischel, sak to jedno len papa a spinka,a druhe je v skolke (i ked stale len na par hodin). takze stihame 😵
horsie je to vecer, ked sa treba kupat. to si musim vzdy dobre naplanovat, ze co a ako, aby sme nesli spat az o polnoci 😅

sakura77
24. nov 2009

no veru,aj my "planujeme",zatial mame podelene ze ja malu a kika za tatinko uklada spat,inak by nam to tiez trvalo
kiko je teraz doma,takze doobeda mam co robit,lebo ked potrebujem varit,zrovna sa strasne chce so mnou hrat a potom sa jeduje ked nejdem,jaj uz aby bol v skolke aspon tych par hodiniek,nech si v klude navarim a upracem,horsie bude ked uz aj babo bude menej spat,ach jaj

a dneska sme boli prvykrat na prechadzke,kiko aj kocikoval jak odusu a ked sme stretli sestru tak ju hned tahal ku kociku a ze :"teta pozri sa ake mame babetko pekne " 🙂 🙂 🙂

zusska80
24. nov 2009

maminy, aj je zajtra stretko??? pridete niekto??? prisla by som so sarinkou, nech sa trosku zahrame 😉

monca301
25. nov 2009

dobre ranko.

Ja tam dnes urcite budem Zuzka,tak mozte prist. 😉

Katkam prajeme vsetko naaaaaaaaaaj k meninam.

sakura77
25. nov 2009

Ahojte! tak aj my sa pripajame,Katkam prajeme vsetko na naj naj,vela zdravia,stastia,lasky,splnnenych snov a hlavne poslusne deturence 🙂

lucinka82
autor
25. nov 2009

aj my prajeme Katkam vsetko naj naj 😉

gabika146
25. nov 2009

katka vsetko naj aj od nas 😉

kakatka1
25. nov 2009

Ahojte! Za seba velmi pekne dakujem 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre