♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

hrotka
29. jan 2009

Lucinda škoda že som Alexa ešte nevidela. Určite by som ho odchitila pred školou a povedala mu aby si vybral tú najväčšiu hračku akú budú mať 😀 Ale nie, on má určite rozumnejšie nápady ako ja. 😝

lucinda7
autor
29. jan 2009

Hrotka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzidr
29. jan 2009

Peti robím od 8-17 takže doma som cca 17.15 ale ked je veeela roboty,som aj dlhšie 😠

petka015
29. jan 2009

zuzi 🙂 😠 len pekne pracuj hlavne ze sa ti paci. 😀

adag
29. jan 2009

Ahoj
Peťa keď doma niekto varuje alebo ak dáš dieťa do škôlky ale nepresiahne 4hod rodičovský ti nezoberú.

nika2
29. jan 2009

adag takze na 4hod. sa da ist do roboty a dostavat aj ten rodycovsky ako to bolo doteraz? a neni to tam potom skracovane?

adag
29. jan 2009

Nie musíš zostať doma a na 4hodky dáš dieťa do škôlky,vtedy ti nechajú rodičovský,
ospravedlnujem sa zle som to napísala
Ak chceš robiť dieťa nesmie navštvovať škôlku aby ti zostal rodičovský, tak mi to povedali na úrade

adag
29. jan 2009

ale myslý že teraz prebehli nejaké zmeny tak uvidíme čo a ako ale aj tak myslým že rodičovský budú dostávať aj pracujúce mamičky len s tý že sa to bude volať príspevok na škôlku alebo opatrovateľku a bude nižší, aspon myslým že to tak má byť

nika2
29. jan 2009

ano tak som to aj ja pocula. ze sa to ma znizovat ked das dieta do skolky a ked ho chces nechat doma u babky tak musi mat zivnost. inak to je taka blbost ta zivnost.

petka015
29. jan 2009

zivnost? to vazne? a ked babka nebude mat zivmost tak nedostanem nic? 😨

adag
29. jan 2009

nie nedostane, babke živnostníčke sa to oplatí vtedy keď bude na dôchodku, spraví si živnosť a bude opatrovať viacej detí
alebo ak babka je doma a stará sa o nezaopatrené dieťa do 3 rokov poprípade ak dieťa má zdravotné iné problémy do 3 rokov vtedy má nárok na rodičovský ale aj v tom je nejaký háčik myslým 😉

adag
29. jan 2009

myslela som do 6 rokov

milhaus
29. jan 2009

statu sa nechce nič platit

nika2
29. jan 2009

peta tuto to pisu : http://www.rodinka.sk/index.php?id=591362&type=98 takze ked bude strazit babka bez zivnosti tak dostanes len 1195sk. ale ja aj tak nechapem ako to tam myslia, ze si mozes vybrat ci chces tento rodicovsky alebo prispevok na dieta. to je najlepsie sa spytat na urade.

petka015
29. jan 2009

tak som z toho jelen ale zuzidr by to mohla vediet jej varuje svokra. 😀

nika sa aj ty chystas do prace?

elise
29. jan 2009

peťka napíšem ti viacej ale teraz musím niečo v práci spraviť 😉

miruss
29. jan 2009

Oni to stále menia. Ale s tou živnosťou, to je dobrá blbosť. 🙄

milhaus
29. jan 2009

raz tu bolo tušim povedane že mi ideme po starom
rado si tu vyspevuje, falošne

nika2
29. jan 2009

peta uvidime .
akurat som videla mimu aj z mamou vozit malu. bola som na balkone malu pozret a isla okolo 🙂

zuzidr
29. jan 2009

peťa ale ja som nastupovala ešte v r.2008 mna sa to týka,mne je jedno kto mi varuje,alebo je malá v škôlke či v jasličkách aj tak RP dostávam 😅 😀

elise
29. jan 2009

kto nastúpil na rodičovský príspevok pred 01.01.2009 ide podla starého zákona. Dostáva rodičovský príspevok a môže pracovať pokial dieťa nie je umiestnené v škôlke, v škole čiže v školskom zariadení). ak je umiestnené v súkromnej škôlke alebo sa o dieťa stará niekto z príbuzných alebo opatrovateľka, taktiež dostáva rodičovský príspevok. jasle nepatria do školského zariadenia preto nám ktoré sme išli na rodičovský príspevok do 01.01.2009 nám zostáva v plnej výške. 😉
teraz od januára 2009 kto nastúpi na rdičovský po 28 týždnovej materskej ten si môže vybrať bud bude doma a bude dostávať plnú výško rodičovského ale bieťa umiestni v ktoromkolvek zariadení a tu spadajú aj jasle alebo súktoné škôlky, alebo opatrovateľky, alebo babky na živnostenskom liste vtedy treba na okresnom úrade si ísť vypísať žiadosť o príspevok na náklady a doniesť napríklad šek, alebo penažný pokladničný doklad ale najdlhšie to preplatia do 3 rokov veku dieťaťa. čiže posledný mesiac ktorý preplatia (skutočne vynaložene doklady potvrdené škôlkou - poplatok, strava, školené) dostaneš preplatený v ten mesiac v ktorom dieťa dovrši 3 roky. 😉

elise
29. jan 2009

ešte niečo ak nedokáže preukázať náklady tak sa mu vyplatí len 20% z rodičovského (to len keby babka nemala živnosť🙂 😉

miruss
29. jan 2009

Elise ďakujem za vysvetlenie. 🙂

andy.a
29. jan 2009

Ahojte,kočky 🙂 😎 😵

prvé ranné vtáča som tu určite ja-čítam si vás pri raňajkách cca o pol 6.. 😀 😀 😀 😝
a dnes som cestovala do roboty "načierno",na stanici fungovala len jedna pokladňa 😠 😠 😠 rada až pomaly vo z budovy..za pokladňou tá najpomalšia baba,čo tam býva 🙄 🙄 🙄 a viac ako polka ľudí si nestihla kúpiť lístok 😀 😀 😀 radosť.. 😀 😀 😀 😝 a to ešte zavrela okienko cca 2 min.pred príchodom vlaku 😀 😀 😀

Lindi,ty by si tam už narobila rozruch,že ?? 😕 😅 😀 no,ja som rada,že som stíhala do roboty 😝 a sprievodca nechodil ,tak čo 😀 😀 😀

Peťa,pri jednom dieťati nie je problém chodit do práce..ja som pri oboch šla,keď mali jeden 14 a druhá 15 mes. 😝 😅 teraz je to ale už náročné..ale dá sa.. 🙂 😉 prácu by som povedala,že mám jednu z najnáročnejších 😝 😝 😝 ale baví ma to a napĺňa.. 😅 🙂 a financie tiež nie sú zanedbateľné 😒 ☹

to prepúšťanie všade je hrozné ☹ 😒

Lindi,TM ako ,našiel si voľačo ?? 😕 😉

a Mili,Rado s tým Slovnaftom čo ?? 😕 😉

andy.a
29. jan 2009

ozaj,v Priore že je zrušený Dráčik ?? 😕 😖

elise
29. jan 2009

ahoj andy to si píš že by tam bol rozruch 😀 😀 😀 ale aspon si ušetrila ked revízor nechodil 😀 😀 😀
máme rozhodené žiadosti niečo sa rysuje uvidíme ale rozhodne robotu musí mať 😠

petka015
29. jan 2009

lindi takze keby som sal do prace tak dostanem cely roidcovsky dobre som to pochopila? 😅

diky za vysvetlenie

lucinda7
autor
29. jan 2009

andy hej zrušený.....časť predavačiek je vo family centre....a ostatné prepustili 😒

lucinda7
autor
29. jan 2009

a keby po NMV nechodil revizor nikdy aspon ušetríš 😀 😀 😀 😀 😀
náš školák si zaželal na večeru palacinky 😝 😝 😝 tak sme si dali do nosa 😀 😀 😀 😀 😀

elise
29. jan 2009

peťka ano ty dostaneš celý pretože si nastúpila na rodičovský vlani 😉
ja ked som občas šla smer trenčín, nové mesto tak nikdy som na revízora nenatrafila 😀 😀 😀 dokonca ked som si kupila lístok odviezla som sa tam aj späť prišla som na stanicu v tt a povedala som im že ma vezu autom a ešte mi aj peniaze vrátili 😀 😀 😀 ale to boli časy krásne študentské a vtedy sa korunka hodila 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre