♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

ejuska79
12. okt 2010

@granado
@nini78
@jana17 baby, davali ste ockovat proti rotavirusom??? ja by som chcela dat, stoji to sice vyse 100 eur ale nas adamko to chytil minuly rok a teda nechcela by som to zazit pri malinkej..chudatko len kakal, vracal a hrozne schudol...ze ci to nema nejake vedlajsie ucinky to ockovanie...

jana17
12. okt 2010

@ejuska79 Co sa tyka okovania proti rotavirusom, tak my sme nedali. Ja som mala par otazok, tak som pisala aj do GlaxoSmithKline a neodpisali mi. A tiez som komunikovala aj s niektorymi ludmi, ktori sa tym zaoberaju a chodia na rozne konferencie a iba sa zasmiali... tak neviem, ci sme spravili dobre.

A to male prdlo mi stale nepije, ale to je u nas stale tak, len uz som z toho na nervy a bojim sa, aby sa jej daco nestalo ☹ a cajiky, tak to rezolutne odmieta.. a hlavne, ked idem von s kamoskami a tie mi povedia, kolko ich deturence toho popiju, tak vzdy ma chyti panika... ale ani za svet ju nemozem donutit. Uplne som bezradna..

ejuska79
12. okt 2010

@jana17 asi jej staci to mliecko, neboj nic sa jej nestane, ved je zdravucka...mne tiez v rodine hovorili ze mam davat aj cajiky, ale nedavam nic, len mliecko a vraj ani ine netreba... samozrejme ty si iny pripad, kristinka je uz vacsia...ty si tiez len kojila do toho ukonceneho 6. mesiaca?alebo si zacala prikrmovat skor? tvoja nepije, moja zas nespi, teda cez den - t.j. za 12 hodin len 1,5 inak je furt hore a v noci tiez nic moc a ine deti spia vacsinu dna..ale uz si zvykam, ze to asi ine nebude...kazde asi podla svojich potrieb....netreba porovnavat....su to nase male osobnosti 😀 😢

kkiki
12. okt 2010

@ejuska79 ahoj ja som dala a dobre som spravila ... dva tyzdne po ockovani sme to schytali cela rodina so starsou stellou som bola 4dni v nemocnici a olinko vobec nic 🙂

nini78
12. okt 2010

@ejuska79 ja som Maťa nedala očkovať, doktorka sa mi vyjadrila asi tak, že nevie mi povedať ako to v skutočnosti zaberá, lebo ona tak zaočkovala iba asi 4-5 detí, tak asi tak. Jakub chytil rota vírusy keď mal 9 mesiacou, pobudli sme v nemocnici, ale ani nie tak kôli tomu prehánaniu, mne nevracal, ale odmietal mi piť, tak mu dávali infúzie. Inak doktorka mi už predpísla vigantol, dneska sme mali poradnu, takže váha 8960g a 72 cm 😅 . A j 2 zub máme.
@jana17 mne Jakub tiež veľmi málo pil a neriešili to, keď mu nič nebolo.

ejuska79
12. okt 2010

@nini78 no gratulujem...pekne rastie, ako z vody 😀 takze je to na recept, tak si pojdem vypytat..minuly tyzden sme mali poradnu a isla som sama, si vies predstavit ako som tam teperila kocik 😠 par schodikov smerom dole mi potom pomohol jeden pan..esteze uz mam svoj system, kedze aj z bytovky musim tak liezt par schodov 🙂 ja dam zaockovat proti tym rotavirusom, som sa rozhodla..

ejuska79
12. okt 2010

@kkiki ahoj, a ako sa to ockuje? injekcia?? viem len ze dr. vravela, ze to treba stihnut do 24.tyzdna..

kkiki
12. okt 2010

@ejuska79 do pusky ampulka ... urcite dam aj tretiemu ked sa narodi ... to je strasna pliaga ... ☹

jana17
13. okt 2010

@nini78 ja len tak na skok a zase letim... vcera aj nam vysiel druhy zubacisko! Mame malu zubatu 😀

ejuska79
13. okt 2010

konecne zaspala...po trojhodinovom boji...dufam, ze aspon 3 hodky pospi

nini78
14. okt 2010

@jana17 takže máme doma zubaté šelmy 😀
@ejuska79 mám to spanie tiež moc nejde 😉

gaja
15. okt 2010

babky.. ja som dnes posledný deň v práci. Od zajtra som na materskej. pekn mi vyšlo tých 6 týždnov.. rovno od soboty 😀

nám spanie nešlo cca do troch rokov.. a v škôlke a v jasliach tiež nespával.. v podstate cez den nespáva asi od roka a pol.. dovtedy dal hádam aj 45 minút za den 😀
A do troch rokov sa mi budil tak 2-3 krát za noc..

Tak pevne verím a dúfam, že tento malý mravček (podľa včerajšieho merania o dva týždne väčší) by mohol spinkávať...nie???

nini78
15. okt 2010

@gaja to som si aj ja myslela že bude spávať, keď Jakub nespával 😒 , a aj to do 5 mesiacov nebol problém, dokonca sa vždy 2-3X do týždňa zadarilo že prespal celú noc 😵 , ale potom... Snáď ti to výde, u nás je to teraz všeliaké 😖 .

ejuska79
15. okt 2010

@nini78 ja rozmyslam, ze ci to nie je nejaka porucha, ked mi vobec nespi, teda doobeda spi 2 hodiny, potom az vecer a to okolo 8, niekedy okolo 10..alebo myslite ze je to o.k? sak ma len 2 mesiace a 1 tyzden... v noci tiez furt hore...

gaja
15. okt 2010

@ejuska79 to dobrep oznám.. až na to že dado mal do polovice štvrtého mesiaca koliky, takže on mi spal max. 10 -15 minút.. do tých 4 mesiacov tak 3 krát denne.. potom sa to dalo že dva krát denne spal.. teda doobeda ale 30 minú poobede 20 minút a od 10 mesiacov spal raz - cez obed okolo trištvrte hodiny..
pritom v noci bol tiež hádam aj každú hodinu hore..
to sú také deti.. po roku začal sa budiť len 2-3 krát za noc.. aj začal chodiť skôr spávať.. hádam aj okolo pol deviatej niekedy deviatej a pomaly predlžoval aj ranajší spánok.. vstával o nejakej pol šiestej šiestej.. inak často sme boli hore od piatej.. hlavne do roka.. to sa časom poddá.. on bol fakt dieťa čo absolutne nespalo.. a ja si myslím, že po tom roku už ked mu vyšli konečne nejaké zubiská, že potom sa to začalo ukludnovať...

gaja
15. okt 2010

@ejuska79 niekde som čítala, že proste to sú také deti, jednoducho nepotrebujú spánok, zväčša nechcú ani v kočári ležať, prípadne aj ked tam zaspia, tak len dovtedy, kým sa kočár trepe..
a že v noci nespia preto, lebo nestihli spracovať zážitky z celého dňa.. Tak sa stále budia.. Tiež som nechápala, či je to normálne, hlavne ked všetky deti v okolí spali, len náš bol stále hore a zväčša na rukách
No ale že z toho vyrastú a fakt, už z toho vyrástol.. tento náš teraz, ked má vstávať do škôlky, tak ho častokrát musím o pol siedmej budiť, niekedy potiahne až do trištvrte na sedem.. a už teraz ide spať po športe (samozrejme cez leto neskôr, lebo je sveto).. čiže cca o osmej.. síce cez den nespáva od roka a pol, ani v škôlke nespáva (nezabrala ani davová psychóza), ale aspon už predlžil tú noc - ráno...

ja som fakt zvedavá, čo bude tento človiečik zač.. ja si hovorím, že horšie ako Dado asi spať už nemôže.. jedine že by nespal vôbec... a fakt - najhorší ten prvý rok.. takže ešte sa tak utešujem.. že rok nejak prežijem a potom už sa to bude zlepšovať 😉 Už to berem tak, že raz som prežila, prežijem aj druhý krát...

gaja
15. okt 2010

kočky - ja na inú tému..teraz sa všade dosť hovorí a píše o tej masáži hrádze.. pred tými 4,5 rokmi som to nepostrehla.. a tak sa chcem opýtať, či ste to niektorá praktizovala a či to nejak pomohlo..
bo ja som bola štopkaná au au až po konečník, nastrihnutá, natrhnutá.. no hrúza.. a strašne sa toho zasa bojím. Tuším ani nie kontrakcií, jak pôrodu, nástrihu a šitia..
(začína mi fakt lepiť, nočné mory a tak...)

gaja
15. okt 2010

@nini78 no ty si ma potešila.. xixi.. že obaja nespavci.. a mňa moja svokruša presviedčala, že neexistuje, aby som mala dve také nespavé.. že druhé bude určite spávať 😀

ejuska79
15. okt 2010

@gaja no asi musim vydrzat, kym z toho vyrastie...inak presne aj ja som pozasivana az po konecnik, tiez nastrihnuta, natrhnuta, vsetko dokopoy plus hemeroidy.. ani nehovor, mna to po porode strasne bolelo, ale hlavne preto, ze som si to druhy den silno narazila na bidete o tu tocku, potom som si nemohla sadnut 2 tyzdne, vzdy sa mi vtisli slzy do oci..o tej masazi som tiez len pocula, ale neviem si to predstavit ako by som to cez to brucho praktizovala a to som ho mala malicke (dokonca ked som isla rodit, tak ma sestricka odbila, ze kam ako idem s takym malym bruskom 🙂 ) ako ako ste sa rozlucili v praci? bol aj nejaky zaverecny obed s ivanom 😀 😀 ??alebo nejake premie nehodil?a co meno, uz mate definitivne vybrate? inak ja som pre chlapca nemala ziadne, strasne sa mi paci david, ale petrovi sa to nepaci, nakoniec som tam len tak napisala simon..ale nebola som s tym velmi stotoznena..u nas v rodine su vsetky pekne chlapcenske mena, tak uz moc nezbylo...

gaja
15. okt 2010

@ejuska79 no veru.. tiež som tak bola pozašívaná spolu s hemeroidmi.. teda mne visel akýsi chvostík...
takže nejak podobne...
že rozlúčka.. he he.. no jasné... to vieš 😀 tvrdo a nekompromisne som pracovala.. ešte posledné veci čo bolo treba postíhať..
meno, ešte ujednocujeme.. už sme aj rozhodnutí relatívne.. ale uvidíme, čo napíšeme 😀
tiež sú tie chlapské mená v rodine dosť prebraté. Hlavne k tomuto priezvisku.. 😝
Ale tak vy ste vedeli, že budete mať dievčatko, takže to chlapčenské ste tam švacli len tak proforma..

ejuska79
16. okt 2010

@gaja vedeli, aj sme vsetko dievcenske kupovali a potom ma premkla taka neistota, ze co ked sa pomylili, co budeme s tými vecickami robit? 😀 😀 svagrinej, tak varga furt vravel, ze dievca, ona ponakupovala a mesiac pred porodom ze chlapcek, tak to potom predala....

gaja
16. okt 2010

@ejuska79 to sa stalo už aj iným doktorom, čo viem.. xixi.. ono sa to občas stane, že sa chlapec dobre maskuje a že z dievčaťa môže byť nakoniec chlapec.. s opačnou verziou som sa ešte osobne nestretla, ale aj o tom som už počula. Asi už ked je tam raz dobre viditeľný ten pipík a gulky, tak už asi neodpadnú 😀
A to ešte fajn, že to zistili pred pôrodom. Iný zážitok mala Lucka, že @lucinda7 ?
No a mňa sa tiež pýtajú, že čo ked to bude dievča? no reku tak prvé mesiace prežije aj v modrom oblečení.. a zelený kočík je aj pre chlapcov aj pre dievčatá..
Ale kedže mi chlapca ukázali nezávisle dvaja lekári, tak to by bola fakt dobrá haluz, keby sa narodila baba

lucinda7
autor
16. okt 2010

ahojte 😝
@gaja ty sa nesmej 😀 😀 😀 😀 ešte môžeš mať teoreticky aj ty babu 😀 😀 😀 😀

Maximko bol ešte týžden pred pôrodom dievčatko 😀 😀 😀 😀

elise
16. okt 2010

ahojte kočenky idem vás dočítať. trochu som zmenila profil lebo dakto z práce chodí sem a robí mi zle inak zdravím špionov. 😀

nini78
16. okt 2010

@gaja ja som si hrádzu nemasírovala,asi by som si tam cez brucho ano nedočiahla 😅 . Ale ja som nemala žiadne problémy ano pri jednom. Pri prvom viem presne kedy ma strihol, ale bola to neskutočná úlava, šitie som vôbec necítila. Pri druhom neviem kedy strihal, ale šitie som cítila, ale bolo to len asi 5 štichov takže pohoda. A hojenie úplne bez problémové, ja so už v pôrodnici sedela na posteli v tureckom sede 🙂 .Ja som skôr počula že lepšie ako masáž je epino.

nini78
16. okt 2010

@ejuska79 určite nemá žiadnu poruchu, len je to nespavec 😀 , to sa časom poddá.

gaja
17. okt 2010

@nini78 jj.. no ja som mala s tou hrádzou aj hojením dosť problémy.. preto teraz som schopná urobiť takmer čokoľvek..
jj - to epino som počula.Len bohužial, nie sú na to financie ☹
Takže aspon tú masáž vyskúšam.. vzhladom k mojej imunite a tým spojeným častým problémom dole (mykozy a tak) mi je aj škoda do toho investovať, bo vtedy sa nesmie ani masírovať, ani epinovať...a za posledný 1 a pol mesiaca som už mala tri krát tam dole tablety... 😠 (/tak dúfam, že ked s tým začnem, tak už sa mi to nevydžube, už som si aj probiotiká nakúpila aj kadečo iné)
mne sa to robí aj z ničoho.. hold - na nič imunita, mala som to aj v prvom tehu často. Doktor mi len povedal, že u väčších alergičiek je to "pravidlo"

Takže skúsim aspon tú masáž.. Ja si tam zatial dočiahnem.. ale asi použijem prvé razy zrkadielko 😀 (a hlavne ked nebude MM doma, lebo už sa o mna ani neopre, po takýchto praktikách)

gaja
17. okt 2010

@nini78 jj.. že časom poddá. puberta to istí 😀 to nebude chcieť vstať ani do školy, ani do obchodu.. hehe

ejuska79
17. okt 2010

@nini78 joj moja, dufam ze ano 😀 😀

nini78
18. okt 2010

@gaja
@ejuska79 baby určite sa to poddá, musím tomu veriť, lebo ešte zopár takýchto nocí a idem sa obesiť 😝 .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre