♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

gaja
18. okt 2010

@nini78 ale no.. nevešaj sa.. mladá, pekná, škoda by ťa bola 😉 (mne sa teraz machruje, ktovie ako budem prežívať o také dva mesiace. Kruhy pod očami, noc a den mi bude jedno..že jo)

ejuska79
18. okt 2010

@nini78 moja neboj, nejako to prezijeme...inak ja uz pomaly vyzeram jak zombik 😀 😀 ale buduci piatok idem kadernicke, nech so mnou urobi nejaky zazrak 😀 😀 sak vlastna mama mi povedala ze uz mam tie vlasy otras a dokonca mi zacala zhanat kremy na pigmentove skvrny (mam tvar flakatu jek zebra)...

nini78
18. okt 2010

@gaja
@ejuska79 nemajte boja 😉 , mne sa tu moc páči na to aby som sa fakt "vešala" 😀 šak nejako to do tej puberty prežijeme 🙂 . A možno aj Maťo milo prekvapí 😵

milhaus
19. okt 2010

nasa mala bola zo začiatku pol noci hore, cez den spala ako zarezana
to bolo do takych dvoch mesiacov

nini78
19. okt 2010

@milhaus Maťo do tých 5 mesiacov spával super, ale on nie je hore v kuse , on sa len každú chvílu budí, aby som nepreháňala , každú hodinu, dve. A cez deň spí tak 3 hodiny.

ejuska79
19. okt 2010

@milhaus moja nespi skoro vobec...zaspala pred 5 minutami a predtym 3 hodiny plakala..posledne styri dni robi take rodeo kazdy vecer...no na nervy... furt je hore a cez den tiez nic moc, som stastna ked spi 2 x po hodinke a pol...

dadaga
20. okt 2010

ahojte..nechcem sa tiez chvalit ale moj maly este stale spi poobede 2 h.... a celu noc v pohode... a to uz je celkom velky, ale on bol od zaciatku spaaacik..... 😀

ejuska79
20. okt 2010

@dadaga tak to ti takeho spachtoska zááávidííím 😀 😀

abbey1
20. okt 2010

Tak sa pridávame do klubu nespavcov.Večer spíme tak od 23-7,ale každé cca 2hod papáme.našťastie sa len nacucia a spinká.Fakt nechápem ako majú tak malé deti výdrž.Našťastie Zaruška je veľmi dobré a len usmiate a ukecané bábo.Plače minimálne.Väčšinou vôbec cez deň ani nezaplače.Ale kecáme a pestujeme sa odušu.ešte u nej fajn funguje hojdacie lehátko.Tam si ešte zdriemne a ja nemusím pestovať.

elise
21. okt 2010

ahojte.
moje malé spinkalo od narodenia celu noc od 8 večer do 7 do rána raz sa zobudil na papanie. teraz po obede ešte spinkáva ale večer sa mu neche spinkať. 😀

nika2
21. okt 2010

ahojte,
inak aj moja mala este stale spava po obede aj 3 hod. a vecer spi celu noc.a to uz ma 2 a pol roka.

nini78
21. okt 2010

Ach baby zááááávidím Vám 🙂

abbey1
21. okt 2010

@nini78 Môžeme sa navzájom ľutovať.My máme zasa už druhý nespavý deň.ani doma ani vonku.A v noci to už ani nerátam.Keď sa behom 7hodín zobudí len 3krát,tak sa teším aká super noc.

kkiki
22. okt 2010

baby mne sa stella narodila a prd spala, prve 3m otoceny rezim, vrestala celu noc, potom spala cez den ... po troch mesiacoch zaspala vecer o 11 a o 6 uz buntosila a cez den nespala ani minutu .... oliver sa narodil prvy mesiac fungoval presne 3h spim 1-2 som hore ... v nocii sa zobudil max 2x aj to ojedinele . po mesiaci zacal spavat celu noc 12h vkuse bez prestavky a doobeda 2h - poobede 2h ... no tak mam vyskusane obe varianty 🙂 tak som zvedava co to tretie , ake bude 🙂

ejuska79
22. okt 2010

caute kocky, dnes sme boli ako kazdy tyzden na rehabilitacii a od 2.11. zaciname cvicit novy cvik...dnes mi to na malej ukazovala...chuda moje ako strasne plakala...neviem si predstavit, ze jej to budem musiet robit 3 x denne..asi budem plakat aj ja..ten cvik co cvicime teraz je v pohode, pritom neplace, ale ten novy ☹ ☹ ono ich to neboli tie cviky, len ich to obmedzuje v pohybe a preto placu, ale je to neprijemne...az do plo roka budeme musiet ☹ inak Ninka zacala spat v kociku, sice len vonku a len za jazdy, ale spinka 1,5 az 2 hodiny, tak sa prechadzam aj tri krat denne...to bude kondicka 😀 este vecer keby sa to nejak upravilo, by bolo super....

abbey1
22. okt 2010

@ejuska79 prečo cvičíte?A super,že sa spanie lepší.

ejuska79
23. okt 2010

@abbey1 ahoj, mala malo miesta v brusku, tak mala lavu nozicku troska dovnutra vtocenu a nevyvijali sa jej na chodidle svaly..ale uz je to dobre, uz sa to lepsi...preto musime vydrzat a cvicit ..potom to nebude vobec vidiet...

abbey1
23. okt 2010

tak super,že sa to lepší.malá bude kočka,len vydržať.

dadaga
24. okt 2010

ahojte kde ste vsetky ci spite? ked v noci nie???

ejuska79
24. okt 2010

to bude tym peknym pocasim... 🙂 posledne slnecne luce si treba uzit 😉

elise
24. okt 2010

@dadaga ahoj dani ja len tak občas kuk. ako sa máte ?

jana17
25. okt 2010

Ahojte buchty,
tak tak veru, slnecne luce nas vyhnali von 😀 A dobre sme urobili, ze sme sa rozprchli, lebo dnes to uz nie je take slnecne... Nemam rada taketo pocasie, to zase trcat celucky den doma a vymyslat, co budeme s prdinkou robit... 😝 ale vsak, ked to bude ozaj iba jeden den, tak ako hlasia, tak vydrzime. No nie? 😅

Vcera som robila kuracie na mandarinkach, veeeeeeeeeeeelmi mi to chutilo, tak kto by chcel, pripajam recept 😀
1/2kg kuracich prs nakrajame na sliziky, poprazime na olivovom oleji, podlejeme stavou z mandariniek z jedneho kompotu a dusime kym sa stava nevypari. Potom osolime, okorenime, dame 2 cajove lyz kari korenia a mandarinky. Varime 3-5 min, aby sa mandarinky roztrusili. Na koniec podlejeme sladkou smotanou a nechame chvilocku povarit. Podavame s ryzou. Dobru chut, mnam 😀

ejuska79
25. okt 2010

@jana17 ja som prave prisla z vonku..dobre som zmokla, no ale ked mi spi len vonku, musim sa obetovat..vnutri by spala tak 10-15 minut..tak sme uz od pol 9 brazdili po meste 😀 😀 recept zaujimavy, ale u nas by nepresiel, to vies maso na sladko ten moj nezje... 😀

nini78
25. okt 2010

@jana17 ahoj, aj zaberá tá knižka?

nini78
25. okt 2010

@ejuska79 no mne naštastie cez deň doma spí doobeda takú hodinu a pol až dve a poobede hodinu. Ale v nocíííí.... 😅

jana17
25. okt 2010

@nini78 uz som prestala organizovat moju sladku malu Prdinku podla tej knizky, lebo jej zacali ist zubocky 😀 Ale ostalo nam zaspavanie okolo 21.00, co som celkom rada, lebo to bolo aj o 24.00 😝 a v noci sa budi cca 2x co som tiez strasne rada, lebo tam sme niekedy boli hore aj 6x..
Zase co mame problem, tak je denny spanok. Niekedy da 2hod + 0,5hod ale niekedy ju leda presvedcim na 2x0,5hod... Ale to uz neviem ako zmenim. Asi to necham tak, lebo ked mi spi do takej 10.00 tak ju uz nemozem nutit, aby este spala.
Akurat mame dalsi problem, zase bojkotuje prsnik!! Ja uz sa na to asi vyse...m!!! Kaslem na to!! Ked mi mlieko odide, nech!! Uz sa nad tym vobec nebudem vzrusovat a hlavne trapit sa!! Ked mi odide, nebude mat!! Toto neustale riesim, od jej narodenia. Ale uz mam toho fakt dost... Mala som na navsteve kamosku, ta ked videla aky "cirkus! so mnou robi, ked sme sa isli dojcit, tak sa zhrozila. Jej dietatko pekne krasne papkalo, este sa smiala, ze kebyze mu ponukne didik kazdych 10min. tak si zoberie. A toto moje male sidlo?! Ach jaj... Trosku som sa postazovala, lebo uz z nej niekedy nevladzem...

ejuska79
25. okt 2010

@jana17 a uz sme aj doma z dalsej prechadzky 😀 😀 teraz mi uz fakt bola zima ☹ musim vyvliect asi zimnu bundu. a co nechce papat malinka?alebo nechce len mliecko?inak aj moja mala take stavy, ze len co som si odopla podprsku, pustila sa do takeho revu a revala a revala jak keby som ju mucila...potom som sa normalne bala dat jej papat...ale trvalo to len dva dni a len cez den, v noci jedna normalne...neviem co jej bolo...
@nini78 idu mu zubky, alebo len tak strajkuje?? ozaj kocky, ako znasali vase deti to ockovanie v 3. mesiaci? my ideme 9.11. a niektore baby vravia, ze deti su potom zle a placlive atd.

jana17
25. okt 2010

@ejuska79 ja to mam pri tejto malej nezbednicke uz ani neviem po kolky krat! Lenze rozdiel oproti tym minulym razom je taky, ze teraz uz toho mam plne zuby! 😠 Nechce sa prisat, co prisat! Len co zbada didik, tak spusti rev jak tur! Ach jaj...

Co sa tyka ockovania, tak my sme boli uplne v pohode, ziadna zmena sa nekonala. Ani na druhom ockovani. Uvidime co da tretie 😒

elise
25. okt 2010

ahojte babulky, zajtra 26.10.2010 od 15.30-16.30 hod bude protestné zhromaždenie proti tomu pripravovanému zákonu o rodičovskom príspevku. stretnutie je na winterovej ulici pri 101 drogerii, príde aj tv markíza, prineste si aj hrkálky , povieme vám všetko čo sa udialo od podpísania petície a nazáver napíšeme odkazy politikom, dufam že si náhdete hodinku čas pre dobru vec, nech ukážeme politikom že nemaju zabudať na nás maminky. 😉vítaný sú aj manželia, abbky, susedy, všetci ktorí nás prídu podporiť 😉
za petičný výbor 😉

nini78
25. okt 2010

@jana17 no s tým kojením to poznám tiež 😒 , aj u nas bývajú také stavy niekedy, že len čo zbadá že rozopínam podprdu tak spustí ohromný rev, alebo v tom "lepšom" prípade potiahne , otočí sa, potiahne, otočí sa .... A potom to zabalím ja. Zatial som to vždy ustála, ale tiež som mala všelijaké myšlienky 🙂 takže uvidíme do kedy sa budem držať. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre