♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

ejuska79
1. jún 2011

@jana17 to neviem, citala som rozne diskusie, ze az od 1,5 je dobre davat na nocnik, inde ze hned ako vie samo sediet...no rozhodne by som ju netrapila, aby sa jej to este viac nesprotivilo, nechce, skus ju nechat a skusat neskor... mne tam vydrzi tak 2 minuty, viac nie, este sa tam nevycikala....ja sedim oproti a ukazujem jej oblubene hracky....inak dnes vyhrala preteky lezunov 🙂 🙂

nini78
1. jún 2011

@jana17 nie neskúšala som, nejako to zatial neriešim... Možno v blízkej dobe skúsim , uvidím 🙂
@ejuska79 šikula, gratulujem 😀 bolo tam vela detí? Ja som sa tam chcela ísť pozrieť, ale dneska moji chalani nafasovali antibiotoká, takže sme boli doma 😖

ejuska79
1. jún 2011

@nini78 ahoj, ani nie asi 7 ich sutazilo..my sme tam boli prvy krat...som myslela, ze je to tam vacsie...potom tam boli aj vacsie deti, tie tam vyrabali take slniecka..ale velmi sa ninke pacil ten bazenik s gulickami....chudiatka, a co im je?

nini78
1. jún 2011

@ejuska79 klasika Jakub má už asi týždeň záchvatový kašeľ a Maťo má angínu. Už asi 4 noci nespíme, prvé dve sa mu nedalo dýchať a druhé dve ho dusil kašel. Jakub našťastie spáva... Tie guličky mal rád aj jakub keď bol maličký. A aj niečo vyhrala? 😀

ejuska79
2. jún 2011

@nini78 ano, vyhrala cd uspavanky, len sme take mali, tak sme ho darovali, potom taku sadu do piesku, zlatu medailu 🙂 🙂 a diplom... a este poukazku na zlavu do knihkupectva na winterke....tak pojdeme kupit nejake knizky...inak ja ked som bola mala, som tiez do 4 rokov bola stale chora, anginy, kazdu chvilu v nemocnici, potom mi vybrali mandle a bol pokoj....a potom mi uz nebolo vobec nic 🙂

ejuska79
2. jún 2011

@nini78 nech sa skoro uzdravia...

jana17
2. jún 2011

@ejuska79 Gratulujeme malej princeznicke!!! Juuuj bude z nej pretekarka!!! 😀
Vcera som vyskusala nocnik a najskor strasny rev, ked som ju nan dala, chvilu posedela a potom strasny rev, ked som ju z neho brala 😀 No a dala som plienocku a bum, kako bolo tam 😀

pancuska
2. jún 2011

ahojte baby 🙂 prosim vas neviete mi niektora napisat aky gyn ordinuje na Robotnickej? dakujem 😉

jana17
2. jún 2011

@pancuska podla tohoto http://www.piestany.sk/index.php?id=682 je to Batovsky, Ferakova, Kopka

turistka
2. jún 2011

@jana17 a ja sa chcem spýtať, či sú dobrí, aký majú prístup... 😉

lilla244
2. jún 2011

@pancuska Dr. Trizma

lilla244
2. jún 2011

@pancuska chodim tam, je to Dr. Trizma a taktiez tam je nejaka pani doktorka,kt vsak nepoznam

ejuska79
2. jún 2011

@pancuska ahoj, ja tam chodim....najskor tam bol dr.batovsky, ten bol fajn ale mesiac pred porodom odisiel, vraveli, ze na nejaku zahranicnu staz na dva mesiace, ale myslim, ze tam stale nie je...potom tam prisiel taky dr. z topolcian, tiez o.k.... nemozem povedat negativum, ja som bola spokojna...a asi je tam stale, lebo ked som bola po 6 tyzdnoch od porodu co sa chodi, este tam bol....a ta dr. ja hlavne detska gynekologicka, aspon co viem,,,,

nini78
2. jún 2011

@ejuska79 ďakujeme 🙂 a aká je z Ninky mediálna hviezda 😀 😀 😀

pancuska
3. jún 2011

@ejuska79 ja som tam totiz kedysi chodila,ale uz som tam strasne dlho nebola,zacala som chodit sukromne a teraz neviem kam mam od radosti chodit....ci sa treba odhlasit alebo netreba.... 😉

pancuska
3. jún 2011

@lilla244 dakujem a aky je ten dr Trizma? nejako sa to tam strieda....

pancuska
3. jún 2011

@jana17 dakujem 😉 pozriem

lilla244
3. jún 2011

@pancuska ano strieda.. ja som pred tym chodila tej starsej doktorke,ale ta je na dlhodobej PN/ke.. a nie je iste,ci sa vobec vrati..
dr. Trizma je velmi sympaticky.. myslim,ze je z Topolcian..
ja s nim nemam problem.. taky ukecany 😉

ejuska79
3. jún 2011

@nini78 hej, sa vytesujeme 🙂 zlate to bolo, najprv si sadla a som myslela, za sa ani nepohne..ostatne deti uz v polovici a ona nic....az potom sa rozbehla a trielila az do ciela.myslim, ze sa trosku zlakla a bezala za mnou, ved tam fotili ako o zivot, hukotu tam bolo...tak rychlo, rychlo k maminke 🙂

nini78
4. jún 2011

@ejuska79 alebo im len dávala nádskok 😀 😀 😀 a potom im to ukázala 😀 😀 😀

ejuska79
4. jún 2011

@nini78 to iste vravi moj drahy 😀 😀

nini78
4. jún 2011

@ejuska79 to vieš baby sú prefíkané 😉 😉 😉

daniela1974
8. jún 2011

Ahojte hlasim sa po prichode z PN porodnice a trosku sme sa aj udomacnili doma.
Emmka sa narodila 29.5.2011 (50/3110) v piestanskej porodnici prirodzenou cestou bez vyvolavania, bez oxytocinu, bez nastrihu, bez natrhnutia, bez pustania vody.
Emmku som mala este na pupucnej snure na bruchu a prsniku, prikladala som si ju cele dve hodiny po porode. Porod krasny nezny a rychly - sestricka - klobuk dole- ludska, kludna, pokojna, nenaliehala a pocuvala ma. Doktora som videla za cely porod dva krat, ked som prisla a ked som tlacila.
Vsetko bolo super, az na nasledovny pobyt v porodnici.

nini78
8. jún 2011

@daniela1974 gratulujem 🙂 🙂 🙂

hannah82
8. jún 2011

@daniela1974 tak to je nadhera, pripajam sa ku gratulacii, tak by to malo byt u kazdej 🙂 ja som mala to stastie, ze som prisla do porodnice uz na 8cm otvorena, a kym som sa premiestnila na stol uz som mohla tlacit, takze porod bol pre mna tiez krasny zazitok (na rozdiel od prveho). ale rychlo mi zmizol usmev z tvare, ked mi odmietli dat malu na izbu, aj ked som ich bola 4 krat prosit, a nasledujuce dni boli pre mna utrpenim. (co sa tyka sestriciek a celemu ich uuuzasnemu systemu a pristupu aky tam maju, ked sa chces o dietatko starat sama a chces byt stale s nim) prajem vela zdravicka a radosti z malinkej

daniela1974
10. jún 2011

@hannah82 preco Ti odmietli dat malu na izbu? Ja som si ju pytala tiez dva krat ale doniesli mi ju po 20 minutach co som presla z porodneho stola na postel do izby.
A potom som im opakovala stale ze jej nesmu dat glukozu ani umele mlieko tak snad nedavali i ked tam clovek fakt nevie.
Obcas si myslim, ze ich konanie je zlocinne.
Su tam dve normalne rozmyslajuce sestricky, ktore chapali, ze ja rozdhodujem o svojej dcere a nie oni, a ostatne bóli vzdy vystrelene ako rakety na mna, ked som ich ziadala o nieco co nemali v predstave.
Tie babenky na izbe sa uz smiali ako su zo mna napnute tie sestry. Ja som si zo zaciatku myslela ze budem bojovat a bude napata a budem na nervy, ale nie nebola som, celkom som si to uzivala ako ich nicim mojimi normalnymi otazkami ako Kam mi beriete to dieta? kam s nou idete???

reanda
10. jún 2011

@daniela1974 jee, vy uz ste narodeni 🙂 ..tiez gratulujem ..a ktoreho doktora si to tam nakoniec "videla" 😀

daniela1974
10. jún 2011

@reanda Dojcana 😵 nepovedal ani slovo cely cas bol ticho a mne to vyhovovalo 😀

abbey1
10. jún 2011

@daniela1974 Zo srdca blahoželáme.Tvoje slová môžem len potvrdiť.Pôrodnica a sestričky super,novorodenecké DES!

hannah82
10. jún 2011

@daniela1974 ja neviem preco mi ju nechceli dat! porodila som o pol druhej v noci, malu mi na opakovane poziadanie priniesli asi na pat minut na salu, a ked som prisla na izbu o pol4, nemohla som zaspat, bola som strasne vo vytrzeni, chcela som ju mat pri sebe. tak som sla za sestrickami, a oni ze nech nevymyslam a idem sa vyspat, ze rano mi ju prinesu. lenze spat sa mi nedalo, tak som sla zase, to uz prevracali ocami, ze som nadupana adrenalinom a ze ved to ma rychlo prejde, a ze mi ju proste nedaju, ze ona spinka, a o piatej aj tak nosia deti po izbach. A potom to bola 4dnova katastrofa, malej davali fenistil kvapky kvoli nejakej vyrazke, takze z toho stale spinkala, a ked ju zobrali na vizitu alebo kupat alebo cez obed k sebe, jasne ze ju natankovali sladkym cajom alebo mliekom (napriek tomu ze som ich PROSILA aby mi ju priniesli ak sa zobudi, laktacia sa asi nespusti sama od seba ze jo) a potom mi na izbe sladko buvala a pit odo mna mliecko...ani za nic. Prvy krat som ju prebalila, vynadali mi ako sialene ze co si to dovolujem na to su tam ony, ako teraz maju zapisat ci mala stolicu a moc...no ved asi nie som blba a vidim ze mala aj jedno aj druhe. "Ako to mozem vediet?!?!" Kriste na nebi ja som nechapala z nich. Alebo mi vynadali ze som ju prezliekla do svojho ked sa mi pogrckala. (mala som ju priniest) Alebo som jej nemala utierat pidihovienko vatovymi tamponmi namocenymi vo vode (naco ju budem celu mocit v umyvadle kvoli centimetru stvorcovemu), ale dat ju pod tocku. A preco jej nechcem dat caj, ved su horucavy. (uz som mala mlieko) A nech ju nemam pri sebe v posteli. A ci som si ista ze ju nebudem prikrmovat (-pediatricka ked som odchadzala-mala mala porodnu vahu, este nieco navyse) A ze mam malo mlieka. (vazili ju po kojeni, lenze kedze ju rano naliali cajom, a dali fenistil, malu som musela nasilu budit a jasne ze netahala...) No katastrofa. Syna som rodila v Sali, to bolo uplne o inom, ozajstny rooming in, este sme si aj kupali sami, vizity na izbe, ziadne dokrmovanie. Kvoli tomuto by som uz do PN nesla, ale uz som s rodenim skoncila, tak je to v poho. 🙂 Sorry ze som sa rozpisala, ale este aj po 11mesiacoch ma to pekne s...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre