♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

nini78
5. okt 2010

@jana17 no to máš super, Maťo ešte nespí a dneska spal doobeda asi hodinu a pol , a poobede necelú hodinu 😠 .

ejuska79
5. okt 2010

@jana17 ja chodim von za kazdeho pocasia, aj ked ten dazd je dost otravny... kupila som si neprefukatelnu a nepremokavu bundu a je fakt dobra, dam kapucnu a idem 😀 😀 nech sa mala nadycha cerstveho vzduchu..ale v noci spi celkom obstojne, raz jej dam iba napapat a hned spi, tie dalsie krmenia je hore tak 1,5 hodiny...esteze ja nie som moc spavy typ 😀 ale aj tak som niekedy uplne vystavena...to mas dobre ze je take fifipierko, ja uvidim zajtra kolko ma...ale je fakt dost velka, kazdy vravi ze vyzera minimalne o mesiac starsia..aj pohybovo a viac vnima..

nini78
5. okt 2010

@ejuska79 no to vidíš, náš Maťko mal v 5mesiacoch tak ako Jakubko v roku 😀 .

jana17
5. okt 2010

@nini78 no ale to ti teda moc nespava cez den. V noci by ti teoreticky mal prespat... 😕

@ejuska79 tak taka bunda by sa zisla! Ja ked som teraz zostala doma na materskej, tak som prisla na to, ze vobec nemam sportove veci. Tak postupne doplnam, no naraz to nejde... 😝

abbey1
5. okt 2010

Ahojte.Chcem sa Vás spýtať,či by ste osobne podporili štrajk v Piešťanoch?Konal by sa pravdepodobne v pondelok.Čas sa upresní.Ďakujem

aknell30
5. okt 2010

Baby, potrebujem od vás, radu, neviete mi poradit nejakú dobrú logopedičku v Piešťanoch?

jana17
6. okt 2010

@abbey1 Strajk proti comu? Proti zmene v poberani rodicovskeho? Ved daj info, hodim to dalej 😉

jana17
6. okt 2010

Akcia Pampers c.3(96ks) a c.4(82ks) po 14,45 Eur, drogeria na byvalom starom trhovisku. Tak sup nakupovat 😀

ejuska79
6. okt 2010

@jana17 no inak ani ja nemam poriadne co na seba..do roboty som chodila slusnucko odeta..tiez musim este dokupit co to...dik za tip, pojdem kupit, este mame teraz c2, ale uz posledny balik... uz mame 5150 g a 58 cm a tie dvojky su uz kratke...dobry bucko co??? 😀 😀

ejuska79
6. okt 2010

@nini78 sak on to vybeha..nas matko mal v roku 12 kg a potom mal tych 12 kg dalsich 5 rokov..teraz je stale taky chuducky..

gaja
6. okt 2010

ahojte, písali ste tu stránku dozadu o balení na široko.. Je to vôbec ešte povinné? ked hovoríte aj o kontrolách v 4 mesiaci.. pred cca 4 rokmi to bolo ešte povinné, ale som počula niekde, že už sa nebalí na široko...Či??? 😕

zuzanocka
6. okt 2010

@gaja gabčáááá stratená! vitaj 😵 😵 kde si sa prepadla??? 😕 😕

gaja
6. okt 2010

@zuzanocka jáj zo strany "20" na stranu 337 😀

zuzanocka
6. okt 2010

@gaja no pekne, takto ty upadáš?? 😀 😀 ako sa máte? rozprávaj rýchlo, kým zasa zmizneš a preháňaj! 😀 😀 si na MD?

gaja
6. okt 2010

@zuzanocka ešte nie.. až od budúceho piatku..
tak som sa nejak vytratila, jednak som nestíhala (robota, jasle-škôlka, domácnosť...), a ani doma sa mi moc nechcelo po nete labzovať.. no a teraz som sa teda vrátila.. začínam byť aktuálna .. o týžden a kúsok na materskej 😀 teda od piatku budúceho to mám presne za 6 týždnov 😉

a tak som zistila, že doba sa brutálne posunula dopredu a tak zisťujem skúmam novotiny, x nových flašiek, cumlov a ôrznych pomôcok, metod.. jak som zostarla 😀

dadaga
6. okt 2010

ahojte.. jejda to som tu ozaj tak davno nebola... zuzanocka konecne.. zijes??? 😀 😀 😀 😀

gaja
6. okt 2010

@zuzanocka že preháňaj.. to som si až teraz všimla..

@dadaga bože si pamatám jak si sa gulkala popod kolonádu, že to máš za pár.. a drobec má už cez dva roky.. fúha

zuzanocka
6. okt 2010

@dadaga žijem, žijem 😀 u dr. si bola? 😉

@gaja ja mám živo v pamäti, ako si ma prekvapila v pôrodke 😵 aj ty sa gulkáš? 😀

dadaga
6. okt 2010

zuzanocka 😉 ?????? hej bola videla si ma?

dadaga
6. okt 2010

@gaja vidis ja si na teba nepamatam.. preco???? ☹ ☹ ☹ ☹

zuzanocka
6. okt 2010

@dadaga ip 😉

ejuska79
6. okt 2010

@gaja cau gabika.tu erika - byvala kolegyna od vedla. ja som bola na kontrole s klbikmi, ked mala Ninka mesiac, a samozrejme mi povedal, ze poctivo balit nasiroko..ale balim len na noc..naskor som nechcela vobec, ale nedalo mi to...tak preventivne balim..dalsia kontrola je po 4 mesiaci..ale mam kamosku co nebali vobec a ma uz 4 dieta a je to vsetko o.k.

zuzanocka
6. okt 2010

mna by len zaujimalo, baby, co by ste robili, keby to "nebalenie" malo nasledky... klbiky, resp. jadierka sa nevyvyjaju len v brusku, ale aj niekolko mesiacov po porode. to je dovod, preco sa bali nasiroko do tych 4 mesiacov, resp. pol roka. ja osobne by som to neriskovala... stacilo mi vidiet jedno dieta (vtedy rocne) s pavlikovymi remencami 😔
a to, ze su vase deti - chvalabohu - ok aj bez balenia, je sice pekne, ale nemuselo by to tak byt

abbey1
6. okt 2010

@gaja Práve včera som čítala nariadenie,že už sa neodporúča baliť na široko.ak sú kĺbiky po kontrole už v pôrodnici OK,nie je nejaká indícia tak baliť.Nájdem,kde som to čítala a dám info.u nás to už lekári odporúčajú len zo zvyku.pýtala som sa aj ortopédov a majú rovnaký názor.

abbey1
6. okt 2010

@zuzanocka Prečítaj si najnovšie štúdie.veda už pokročila,a čo kedysi zisťovali len rentgenom a nemohli vidieť už dnes odhalia na sone.preto balenie na široko nemá žiadne opodstatnenie.ak jasne že,nie je pozitívny nález.vo vyspelých krajinách sa už nebalí roky rokúce a máš pocit,že majú horší zdravotný stav v tejto oblasti?

zuzanocka
6. okt 2010

@abbey1 je to mozne, nehadam sa. ale zatial to nie je 100%. proste ako som pisala - ja by som zatial neriskovala. a ako to je vo "vyspelych" krajinach, to neviem, ziadne prieskumy som necitala. j u nas sa kontroluju sonom uz niekolko rokov 😉 (otazne je, ci tam vobec ti doktori nieco vidia 😝)

elise
6. okt 2010

čaute kočenky jej vityj zuzanočka, ty naša stratená duša, chýbala si tu 😉

abbey1
6. okt 2010

@zuzanocka To už záleží na kvalite lekára.Občas by som bola skeptická.

ejuska79
6. okt 2010

@abbey1 aj ja som to citala, neviem ci nie v casopise mama a ja, pisali aj o tej vyhlaske MZ SR... mne v nemocke nerobili sono, teda mojej malej, nejaky doktor mal dovcu tak som musela ist v 4 tyzdnoch Lasabovi a on to vravi kazdej, ze balit nasiroko a co chodime na rehabilitaciu cvicit vojtovku, tam mi tiez povedala rehab.sestra, ze netreba tak balit, ze je to neprirodzene..ze ak nebola narodena predcasne, alebo nema nejake dispozicie na zly vyvin, tak netreba....je v tom zmatok, jeden vravi to, druhy to...ja balim, ako som pisala, na noc..nejak mi to nedalo...mala som take vycitky, ze co ked...

gaja
6. okt 2010

@zuzanocka gulkám? ja už sa ledva valím 😀

@ejuska79 ajojček, pozerala som ako Ninuš krásne rastie 😉 Celý tato 😀 (ale samozrejme múdra a pekná bude po mamine 😉 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre