♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

elje
16. jan 2015

Ahojte. Existuje niekde v PN plavanie s babatkami? 🙂

katren
1. mar 2015

Ahojte, chcela by som vas poprosit o referencie na skolku Rakovice.....nechodi tam niekomu dietatko???Alebo je sanca dostat deti do skolky v PN ak nie sme z PN????

andreah25
1. mar 2015

@katren Môj tam chodí a dúfam od októbra bude aj malá. Ja som maximálne spokojná 🙂. Až na to, že občas ma vytočia mamičky, čo dajú choré deti a potom mi to malý zavlečie domov, ale inak všetko OK.

katren
1. mar 2015

@andreah25 no jo, s mamickami ratam 😒 Skor ma zaujima personal, ci sa da s nimi dohodnut alebo sa nic neda....Chcela by som aby dali decka na zaciatok spolu...teda ak by to slo....
U nas boli decka 3 dni aj s cestou....tam sa nic nedalo, nesmelo, nemohli...same nie...a majstarsia mala riadny blok zo skolky, nechcela sa o nej ani rozpravat.....az teraz sa nam podarilo sa porozpravat a teda suhlasila ze to skusime....ma posledny rok v ms pred sebou a potom hned do skoly, ale chceli by sme ju dat, aby si zvykla...a hned by sme dali aj dalsich dvoch...teda ak by vzali 😝

andreah25
1. mar 2015

@katren tak tu sa dá dohodnúť. Personál je veľmi príjemný, takže určite by som to na Tvojom mieste skúsila. My máme povolené aj nosiť si vlastnú stravu, lebo malý je alergik na BKM, samozrejme sme museli doložiť papier od lekárky, ale dá sa. S učiteľkami je super spolupráca aj v tom, že som im dala napr. aj sáčok s malého maškrtami a keď sa niečo dáva deťom (napr. niektoré z detí má sviatok a čosi donesie), tak učiteľky malému vyberú niečo z toho jeho a dajú mu tiež, aby sa necítil byť od niečoho ukrátený. Takže keď si vedia takéto čosi ustriehnuť a dohodnúť sa, tak určite vyhovejú aj Tebe ak vás vezmú.

lucinda7
autor
1. mar 2015

@katren škôlka je v pohode 😝 len ak nie ste z Rakovíc myslím že tento rok šanca na prijatie velka nebude:P už teraz je zapísanych viac detí ako môžu prijať... 😖

katren
1. mar 2015

@andreah25
@lucinda7 kocky, dakujem za odpovede, moc ste mi pomohli....skusime, ved za to nic nedame 😉

lucinda7
autor
1. mar 2015

@katren a odkial ste vlastne?každopadne držím palce🙂

katren
1. mar 2015

@lucinda7
@andreah25 divecata a nahodou nejaku inu skolku by ste vedeli odporucit??? je mi jedno kde, ide mi skor o referencie, to ze budem deti vozit rano a poobede, s tym ratam.....

katren
1. mar 2015

@lucinda7 Horna Streda ale mm chodi do prace do Veseleho, tak tie Rakovice mi najviac vyhovovali...

lucinda7
autor
1. mar 2015

@katren a u vás v H.Strede neni dobrá škôlka?kamoška z Banky vozí až tam🙂 aj druha z Orvišťa tam vozila ..ono pri zapise najviac v tejto dobe zavaži asi trvaly pobyt....ked sme bývali v PN malý chodil do škôlky na juhu...ale to sme mali pobyt v PN...prostredny chodil už sem do Rakovíc ked sme sa sem presťahovali....

katren
1. mar 2015

@lucinda7 no, ja som bola sklamana zo skolky....ale zas my tam mame trosku aj iny problem, kedze sme "videli" aj trosku do zborovne a tak.....proste pre nas nie....uz len kvoli niektorym ludom co sa inak spravaju v skolke pred rodicmi a inak v sukromi...

lucinda7
autor
1. mar 2015

@katren tak to neni problem len ten vašej myslím:P 😀 😝

elise
1. mar 2015

@katren ja som mala syna v hornej strede a super stale snimi nieco vyrabali robili, do skoly bol super pripraveny. pred 2 rokmi vynovovali skolku, nove skrinky, okna, malovku, hracky, postielky.

andreah25
1. mar 2015

@katren tak to ja neviem poradiť. O Borovciach som nepočula nič dobré a vo Veselom neviem posúdiť.

katren
1. mar 2015

@elise my mame skusenost zo septembra a najstarsia sa po prvom dni v noci zacala zas pocikavat a budit s placom a vzlykom...viem ake to tam je a aj ako sa chova pani riaditelka...ked sme nieco chceli alebo sa porozpravat,tak sme sa mali objednat na konzultaciu...nic sa nedalo..a ked sme doniesli odhlasky,tak uz nebolo treba objednavanie a zrazu sa vsetko dalo....takze za nas obrovske nie,pokial bude vedenie take ake je...

elise
1. mar 2015

@katren riaditelka je riaditelka aj skoky, majernikova, ma toho vela trebalo so zastupjynou pre skolku jankou

elise
1. mar 2015

@katren mozes do ip napisat co sa stalo?

katren
1. mar 2015

@elise prepac, ale nebudem pisat...nehnevaj sa....ja viem o pani riaditelke svoje a viem aky to malo dopad na psychiku viacerych ucitelov ci v skolke alebo v skole....to je vsetko.....

elise
1. mar 2015

@katren ok ty si tomu sama rozumies. Ja mam vyborne skusenosti preto sa zaujinam co sa stalo. Ja nam zle skusenosti v orvisti nic s detmi nerobili, aj bili a syn ma co ram chvilu chodil gastro problemy......

katren
1. mar 2015

@elise no nasa sa tiez blokla a nikomu nic nehvorila, pocikavala sa a budila v noci s placom...takze aj my mame skusenost tu....

elise
1. mar 2015

@katren ono je to rozne skusenosti podka toho ake su predstavy, co by mali deti vediet a robit....ale treba zmenu ked je dieta v nepohode kebo sa to potom bude snim tahat dalej. Dobra skolka je aj v ostrove a v moravanoch

elise
1. mar 2015

@katren v ostrove je zapis 18.3.

lenkaks
1. máj 2015

Ahojte, hľadám parťáčku na ranný beh, najlepšie z okolia Juhu

marikapn
12. máj 2015

Skolka v hornej strede, neodporucam, nastastie nie z vlastnej skusenosti ale vidim aky to malo dopad u kamosky...v skratke. Ucitelky ako z basy, tak vyzeraju aj sa tak spravaju, inak pred rodicmi, inak pred detmi, neustale ohovarania medzi ucitelmi, sikanovanie rodicov na zdruzeniach, zopar hraciek, ziadne aktivity okrem kreslenia, jedna nepokosena luka na hranie, jedalny listok ako z doby ladovej, komunisticke maniere, zanedbavanie pitneho rezimu, neschopnost riesit bitky medzi detmi, upratovacka tam ma vacsie slovo ako ucitelka... Dieta tam podla mna nemoze napredovat, uvazovali sme o HS ale co som pocula je na socialku...

elise
22. máj 2015

@marikapn my sme boli maxinalne spokojny z hornou stredou, aj v skole velmi dobre bol pripraveny. Hracky kupovali nove a ked bol syn predskolak, tak menili plastove okna a malovali, vynovili wc. Pitna voda je problem ale maju pitny automat a cajik. Ucitelky sa vela detom venovali syn tam chodil 2 roky pred skolou teraz je druhak na zs.

marikapn
27. máj 2015

@elise pitna voda by mala byt samozrejmostou ci uz je to skolka, skola alebo praca. A automat na vodu nie je podla mna adekvatne riesenie. Varit stravu a caj z vody ktora nie je pitna...Tiez tam mali nedostatky s necertifikovanymi preliezkami pokial si pamatam.

elise
27. máj 2015

@marikapn preliezky boli v pohode moj ich mal rad, prevarena voda ako polievka cajik, umyvanietiadu je v pohode. Pre mna bolo dolexite ze mali vynovenu skolku, deti vela vyrabali tvorili ucili sa kazdy tyzden ina tema a ucitelky sa s detmi hrali, vela snimi robili, pracovali. My sme prestupili z orvista kde s detmj nic berobili, ken klabosili a kavickovali , mali vysoje stekle a nevenovali sa detom. Ale kazdy ma ine priority, niekto potrebuje certifikovane preliezky a zakryty piesok ja som preferovala pracu s detmi. Na zs chvalili se ze lepsie pripraveny ako deti z piestan.

elise
27. máj 2015

@marikapn a kedy ti tam deti chodili v ktorom roku prosim?

marikapn
31. máj 2015

@elise na ZS chvalia samozrejme vlastne deti ktore navstevovali skolku v HS. PITNA VODA v materskej skolke je najdolezitejsia vec, nie stekle a kavicky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre