♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

abbey1
10. mar 2011

@ejuska79 Ja som angličtinárka a mám zopár srdcových mien z Angličtiny.Vybral som to "nejvhodnejšie" z môjho zoznamu do Slovenských podmienok. 😀 A Zara jej prischla asi v 6tt,keď sme sedeli s dcérkou a odvtedy sme jej už inak nepovedali,i keď sa manžel statočne bránil.

ejuska79
11. mar 2011

@abbey1 to aj ten moj, kazde druhe meno bolo podla neho vhodne aj pre psa (mimochodom, minule som pocula ako pani vravela svojmu psovi ze "katarinka"), alebo uz niekto znamy take mal...tak sme dali Ninu v domneni, ze je to malo pouzivane meno-haha, to sme si len mysleli, ved kazda tretia teraz je Nina..inka aj sestra aj anglinarka a slovencinarka...a ja si uz tusim treti rok hovorim, ze sa musim zdokonalit v angline a akosi furt nie je cas...

ejuska79
11. mar 2011

@jaruska6 paneboze !!!autonehoda, dufam ze uz ta to velmi neboli..a kde sa vam to stalo? muselo to byt dost hrozive, ked mas poskodenu krcnu chrbticu ☹

jaruska6
11. mar 2011

@ejuska79 Keď sa na to pozerám s odstupom času,som šťastná,že je malý aj manžel v úplnom poriadku a ja mám len zafixovaný krk.Stalo sa nám to v Sučanoch,presne na malého prvé narodeninky.Práve sme sa vracali od starých rodičov do PN.Už to nie je také bolestivé.malého ešte kojím,tak tabletky neprichádzajú do úvahy,aj ke´d mi ich predpísali ,tak si aspoň sem tam nalepím náplasť.Ale už je lepšie 😎 .V pondelok idem na chirurgiu na kontrolu,tak som zvedavá ako to dopadne,ale verím,že všetko bude ok. 🙂

suzi20
11. mar 2011

ahojte babulky som tu nova a este neviem ako to tu chodi len tak zatial obsmrdam co a ako pink lady ma nasmerovala na piestanky kedze aj ja som z piestan aspon teda tu byvam. je tu maminka ktora sa rada prechadza keca a rada sa smeje?????hladam partacku na kocikovamie a vymienanie materskych skusenosti🙂)))) mam 17 mesacneho synceka a byvam v pn len kratko mocludi tu nepoznam:((((((((

riqa
11. mar 2011

@suzi20 vitaj medzi piestankami, neboj rychlo sa zorientujes, ja som na modreho konika zacala chodit tak pred tromi tyzdnami a celkom sa da rychlo zorientovat.
... no ja budem kocikovat az v septembri ak vsetko pojde ako ma, uz teraz sa tesim!

jana17
11. mar 2011

Ahojte babulky,
@jaruska6 joj to mi je luto, co sa vam stalo. Snad uz ste na tam ok, hlavne ty. Ja som sice nemala nehodu, ale tyzden som mala cosi s chrbticou a ani za ten svet otocit hlavou 😒 Do toho este Palculienka hnackovala, takze uplne super...
@suzi20 ja by som ta zobrala pod ochranne kridla 😀 len skoda, ze nie som priamo z PN...

jana17
11. mar 2011

@suzi20 prave som si precitala tvoj komentar v profile. Ak by si chcela, poslem vam na tyzden moju ratolest, ona ho vyskoli 😀 S nou totiz od narodenia bojujem, aby sa dojcila. Povedala som si, ze do 1.narodenin to nejako vydrzim s nervami a koncim. Takze este tyzden a huraaaaaa, viac ani den!!!

nini78
11. mar 2011

@jana17 no tak ja som tak bojovala s maťkom posledné dva mesiace, tiež som chcela vydržať aspoň do roka, ale dostal dva krát po sebe takú nádchu, že vôbec nemohol dýchať, prso úplne odmietal, išlo ho poraziť len ma videl že ho chcem nakojiť 😠 😠 😠 , tak sme s tým uplne skončili, už asi tretí týždeň nekojím. Maťo sa odstavil sám 🙂 🙂 🙂 .

nini78
11. mar 2011

@suzi20 ahoj ja som z PN, kde bývaš?

jana17
12. mar 2011

@nini78 My sme ani nadchu nemali a prso ani za svet ☹ Ja som z nej za ten rok uplne na nervy, cista psychiatria, od narodenia furt to same a to iste. Dva tyzdne sa pekne koji a potom, ze jeeeeej aha prso, ne-ne-ne 😠 Normalne si vydychnem 😝

jana17
12. mar 2011
nini78
12. mar 2011

@jana17 no my už sme kludní 🙂 🙂 🙂 , ráno a večer dostane flašu a je to bez nervov 😝 Inak mne tie kupony na zlavu chodia mailom 😉 😉 😉

jaruska6
12. mar 2011

@jana17 Však práve,keď sa sype tak sa sype.Malému asi ide ďalší zub,lebo taký je nervózny,ako stará dievka 😀 ,vyplakáva,vymrnkáva,jesť nechce poriadne,nič ho nevie na dlhšie zaujať.Musíme to nejak prežiť,hlavne nech už zúbok vylezie 🙂 .

ejuska79
12. mar 2011

@jaruska6 tak sa drzte a hlavne sa daj co najskor dokopy....inak tam je to asi dost neprijemna cesta, ved su tam furt nejake nehody, hlavne tam pod strecnom...hlavne ze malinky je o.k. ja som mala havarku z madarsku, sme sa vracali z chorvatska a tiez som mala so sebou sestrinho maleho, mal vtedy 6 rokov, ja jediny sofer v aute, (este bola so nami mama a mladsia sestra) hrozne prsalo..proste som neubrzdila a vrazila to do bulhara... prisli madarskí polijacti, zachranka...nic som nerozumela...fasa...ale nikomu sa nic nestalo, odnieslo si to len auto a moj fejs, lebo mi buchol airbag...zachranari potom dali malemu takeho plysoveho macka... ale bola som prestastna ze sa malemu nic nestalo...inak ja som teraz chora a dr. mi musela dat atb...ale vraj malej neuskodia... ta ma tiez chuda soplik a kasel..tak mozno jej to aj pomoze...aj ked nie som za atb....ale co uz, inak by mi to nepreslo...

ejuska79
12. mar 2011

@jana17 ahoj, to su ake kupony, to vidim prvy krat.... co mam s tym urobit a kde to mozem použit?dik.. takze este dva tyzdne kojenia 😀 😀 moja zas nechce tie prikrmy, len prso... co sa ja natrapim kym do nej nieco dostanem ☹ vsetko vypluje, je to vsade naokolo...tak zatial musim kojit stale... pisali, ze po mesiaci sa moze nahradit jedna mliecna davka tymi prikrmamy...ale kdeze, ved s 3 lyzickami by asi bola hladna...a ovocie nechce vobec ☹

ejuska79
12. mar 2011

@suzi20 vitaj, a v akom case chodis von? a kde tu byvas?

nini78
12. mar 2011

@ejuska79 tie kupony si vytlačíš, stačí aj čierno bielo, sú tam 3, každý na iný druh, a platia tuším v tescu, bille, Dm-ku , 101 a hypernove ak si dobre pamätám. Normálne pri pokladni im to dáš a ono ti tú sumu odrátajú. No my sme našťastie s príkrmami nemali problém, ale neboj začne aj ona 🙂) možno troška neskôr ale začne 😉

lilla244
12. mar 2011

@abbey1 zara amy znie krasne >D
mne sa velmi paci Grace.. a priatel sa tiez brani velmi .. a vola ju "Gracia" 😠

lilla244
12. mar 2011

@riqa presne tak.. to vysetrenie trva asi 20mins.. mne to pride,ze ide o to,ze tam pan doktor karaba ma zrejme nejaky vykonejsi ultrazvuk... 🙂
a je pravda,ze tam byva riadny naval... ja ked som tam bola prvy krat,tak som skoro odpadla..moje poradove cislo bolo 29.... 😠
oh a ta sestricka .. to je legenda... 😀

riqa
13. mar 2011

@lilla244 to ked si mala poradove cislo, tak treba prist rano a ona rozdava cisla? uf :(

jana17
13. mar 2011

@ejuska79 teraz mas akciu v Bille do 15.03. maju pampers active baby za 14,99 minus 2,- kupon co si vytlacis

jana17
13. mar 2011

@lilla244 Ten ultrazvuk v nemocnici ani tak nie je tym, ze maju vykonnejsi stroj, ale zrejme je lepsie, ked si to urobi porodnik sam. Na zaklade toho totiz stanovuje "due date" 🙂 Mne prvy krat robil ultrazvuk v nejakom 12tt osetrujuci lekar a veru v nemocnici s tym neboli 2x spojni. Este mi aj zle zapisal vysledky.
A ta sestricka pri Karabovi, mne sa celkom pozdavala, je taka prostoreka 😀

lilla244
13. mar 2011

@riqa tam prides a vezmes si poradove cislo... ake tam je posledne.. rano tam je obrovsky huuf ludi.. to sa neoplati.. nie nerozdava nic, neboj 🙂

lilla244
13. mar 2011

@jana17 ale urcite.. to ona je... len som nevedela,ci to je muz alebo zena 😉
nad mojim sonom a vlastne celou tehotenskou knizkou,co mi robil moj gynekolog tiez len Karaba krutil hlavou.. 😀

dadaga
13. mar 2011

suzi20 tak vitaj v nasej velkej dedine.... az teraz citam..... nic si z toho nerob,ze tu byvas kratko ja tu byvam asi 5 rokov a tiez tu skoro nikoho nepoznam no uz som si zial zvykla... ono totiz to nie som nekomunikativna....zopar mamiciek som iniciativne oslovila /ved dievka z dediny si mysli,ze sa porozorava s kazdym/ ale......ved co kocik ako kocik a baba ako baba....ale potom som zistila,ze ked nie si zdejsi mas smolu/ tak som to vzdala/..... tak som si zvykla,ze mamicky tu kocikuju osve a kazda frci len za svojim cielom....
no a aj by som zabudla... nemozem nespomenut, ze mam kolegynu na MD a aj spoluziacky az dve....tak vdaka boze aspon za to, inak by som si hodila maslu..... drzim ti palec nech mas viac stastia...alebo mozno byvas na lepsom sidlisku.....

jaruska6
13. mar 2011

@ejuska79 Ja idem zajtra na kontrolu na chirurgiu,tak snáď mi už zložia ten korzet,čo mám na krku.Nehoda max.nepríjemná,stále mám zlý pocit zo šoférovania a keď veziem malého ani nehovorím,Hneď sme kupovali novú autosedačku,tak nech to má drobček,čo najbezpečnejšie.Držím palce,nech sa aj ty,čo najskôr uzdravíš.Teraz staršne veľa ľudí má nejakú virózu.Mňa to zmáhalo pred 2 týždňami a ešte stále cítim nejaké dozvuky.Alebo to jarná únava ide na mňa?Cítim sa ako zbitý pes 😒

jaruska6
13. mar 2011

@dadaga Presne viem o čom vravíš,tiež som sa sem prisťahovala pred 4 rokmi a to z väčšieho mesta ako PN.Ale kým som išla na MD tak len z práce domov sme chodili s manželom,cez víkendy sme často cestovali za rodičmi,príp.dokúpiť nejaké zariadenie do bytu.Ale nejak bližšie sa tu s nikým nepoznám.Niektoré maminy sú fajn,iné príliš odmerané,ale každá sme nejaká 😀

granado
13. mar 2011

@dadaga a mna si tam nezaratala 😠 sidce sme sa ešte nestretli ale to rýchlo musime napravit len nechcem mamku čakatelku neako moc nahanat po meste hahahaha a hlavne v počku ake bolo 😉

ejuska79
13. mar 2011

@dadaga ahoj, ja by som to tak nebrala...ja tu byvam 10 rokov a mam tu kopec znamych a kamaratov, je sice pravda ze na MD je len jedna a ta ma uz 2 rocne dievca, ale vzdy niekoho znameho stretnem a pokecam aspon chvilku 😀 mne je este tazko sa napriklad s niekym dohadovat von, kedze chodim tak, aby mi vonku spala a to je kazdy den v iny cas... inak ja tiez pokecam s hocikym.. na druhej strane su dni, ked si potrebujem kopec veci povybavovat, nakupit..tak vtedy tiez idem len za svojim cielom 😀 .. a co napriklad skusit materske centrum? alebo aj v auparku ten kutik pre deti...tam vzdy niekoho najdes, aj v parku na hupackach ked je teplo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre