♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

jaruska6
9. apr 2011

@ejuska79 Veď aj ja si tak vravím, vydržím do konca kurzu a pokiaľ sa neadaptuje nebudeme pokračovať.Je mi to tak ľúto.Doma vystrája vo vani ako rybka,teší sa na každé kúpanie.Myslela som si,že bude nadšený a opak je pravdou.Ja mám taký malý výletík.Konečne aspoň trošku spoločnosť pre mňa,doma som stále sama,ani známych tu veľa nemám.Rodičia 200 km ďaleko,nedá sa chodiť tak často ako by sme chceli na návštevu.Škoda,len že sa malinkému na tom kurze zatiaľ nepáči.Inak Barbora je skvelá,strašne zlatá baba,porozpráva sa s každým ,snaží sa pomôcť.Mirka mi nejak moc nereže,ale možno kým sa kurz skončí zmením názor,uvidíme 😎 .

ejuska79
9. apr 2011

@nini78 ani nemas co...ja viem, ze kopec zien by rado schudlo, drzia kadejake diety...ani nevies ake je to tazke pribrat, ja jem kopec toho, a hlavne sladkeho a nic ☹

ejuska79
9. apr 2011

@jaruska6 aj my sme tam mali take dievcatko, malo skoro rok...vraj doma sa tesi na kupanie, nechce z vane von a tam tiez kazdu lekciu plakala....inak ano ta barborka je fajn, a ani mne mirka moc nereze, ako nehovorim ze je zla, ale ta barbora mi pride taka ludskejsia a priatelskejsia...a kedy chodis von?

jaruska6
9. apr 2011

@ejuska79 Von?Myslíš s malým na prechádzky?Doobedu okolo 9.30 - 10.00 a poobede podľa toho ako spí okolo 13.30,príp.15.30.O tom dievčatku mi hovorila aj Barbora.Môj malý neplače celý čas,aj sa utíši,ale drží sa ma ako kliešť,takže o nejakých cvikoch nie je ani reči. 😖

ejuska79
9. apr 2011

@jaruska6 hej, na prechadzky..ved sa mozme niekedy stretnut, ak by si chcela... aj ja chodim tak okolo 10 doobeda a poobede tak hocijako....mne spi prave vonku...no spi, ako kedy, ale lepsie ako doma.....asi si len potrebuje zvyknut na viac ludi, ked sa, ako si pisala boji deti...neboj, to ho prejde... moja tam zase furt len po kazdom vykrikuje, berie im hracky a tak..

nini78
9. apr 2011

Báseň pre všetky maminy...
Na materskej tretím rokom cítim sa už byť otrokom. Každé ráno pripravená, že ma čaká dáka zmena. Ale večer s hrôzou zistím, že to bol deň zas ten istý: Plienky, hračky, kašičky a dve zlaté detičky. Starší o pol šiestej vstáva, pyžamko si dole dáva. Do p...ráce sa s tatom strojí, ten sa toho právom bojí. "Nemôžeš ísť so mnou zlatko, veľa roboty má tatko. Mamička má času more, pozri sa, už vstala hore!" Ja strapatá, pomalá, nočnú som zas ťahala, lebo malý nechcel spať, iba cicík cumľovať. Manžel zdrhá: "Láska idem. Navar niečo, hladný prídem!" Tak bez seba od radosti, začnem plniť povinnosti. V ruke nočník, v druhej plienka: "Pozri, v knižočke je lienka! Chvíľu si tu čítaj, seď, malého prebalím hneď." Tvár umytá, zúbky čisté, musia niečo papať iste. Smerujem ich do kuchyne, cestou otvárajú skrine. Šaty, šperky, knihy, spreje, zrazu nič na mieste nie je. Dve stoličky, podbradníky, k tomu svorný krik veliký. Jeden nechce kašu jesť, pritom reve o 106. Druhému sa šunky máli a čajík vraj strašne páli. Po raňajkách hrôza čistá, na vychádzku oboch chystám. Obliekaciu vojnu zvediem a keď ich už pred dom vediem, pri malom mi nos vykrúti, nervovo sa takmer zrútim, cítim to aj cez pančuchy, pos... sa až pod pazuchy! Druhý pokus upotená, zvládnem ako superžena, do auta ich oboch pútam. "Kam ich dneska zobrať?" hútam. "Už viem, k rieke pri kačičky, to je ten raj pre detičky." Ubieha nám rýchlo cesta, na sedačkách divo vreštia. O hračku sa naťahujú, zvyšných dvesto ignorujú. V parku je to čistý des, holub, kačka, mačka, pes - na všetkých sa s chuťou chystá môj dvojročný terorista. Nemôžem ho spustiť z očí, do jazera by hneď skočil. Z kočíka sa rev ozýva, celý park sa na nás díva. Malý mi chce zvestovať, že ho musím pestovať. Na rukách ho teda vláčim, ťahám tašku, kočík tlačím. Na staršieho pritom vrieskam, nech nespadne na preliezkach. Keď lavičku voľnú zbadám, od únavy na ňu padám. A pre moje detičky, vyťahujem čajíčky, mandarinky, keksíky, veď majú hlad veliký. Po desiatich minútach, zašpinení sú až strach. Tak oznámim: "Moji milí, výlet sa ku koncu chýli." Cestou domov - radosť veľká, zaspia obe strašidielka. Do postieľok ich vyklopím, varešky sa s chuťou chopím. A pre blaho rodiny, varím zo dve hodiny. Priebežne periem a suším, upratať nestihnem, tuším. A hľa - už sú krpci hore, musím sa mať na pozore. Výtržnosti totiž množia, snáď len požiar nezaložia. Vo dverách sa manžel zjaví: "Hotový som" smutne vraví. "Daj mi niečo na večeru, to bol zas deň, namôjveru!" Kým papá, ja kŕmim deti, umývam riad, zbieram smeti. Posťažovať sa mu snažím, že po chvíľke kľudu bažím. Chápavo mi hlavou kýva, do novín sa pritom díva. Vytratí sa nenápadne, na mňa ďalšia šichta padne. Že mal prácu, musím chápať, počujem ho z gauča chrápať. Chalanov do vane súrim. "Zas nestihnem seriál", zúrim. Mydla, šampónu sa stránia, do postele sa ísť bránia. V pyžamách (mám radosť veľkú) chcú sa hrať a kukať telku. O polnoci, chvalabohu, nevidno už ani nohu. Hore je len mamička a kamoška žehlička. O pol druhej zbitá líham, vlasy si zmyť zas nestíham. Sníva sa mi krásny sen, že mám zajtra voľný deň...

abbey1
9. apr 2011

@nini78 😉 😀 Super

nini78
9. apr 2011

@abbey1 😀 😀 😀 a svätá pravda 😉 😉 😉

jaruska6
10. apr 2011

@nini78 Realita ,ale milá básnička 😎 .

jaruska6
10. apr 2011

@ejuska79 Jasné, prečo nie? 🙂

ejuska79
10. apr 2011

@jaruska6 tak napis kedy by ti to vyhovovalo....

jana17
10. apr 2011

@nini78 Super 😀

jaruska6
10. apr 2011

Uvidíme aj podľa počasia,čo tak predbežne piatok? 😎

yuyulik
11. apr 2011

ahojte kočky...prepáčte, že vám tu skáčem do rozbehnutej diskusie, ale chcem zmeniť pediatra a obzerám sa po nejakom v PN, som z Maduníc, doteraz sme chodili k pediatričke do HC, naša pani dr. je zastaralá škola (čo by mi samo o sebe moc ani nevadilo) s biednym vybavením, náladová, sestrička otras a už ani po odbornej stránke to nie je bohviečo...ďakujem za rady

ejuska79
11. apr 2011

@jaruska6 tak zatim o.k. my by to skor doobeda vyhovovalo, ale dam este vediet 🙂

ejuska79
11. apr 2011

@yuyulik ahoj, to je uplne v poriadku, je to verejna diskusia, kazdy sa moze pripojit 🙂 vsetci su vítaní 🙂 ja chodim k talpasovej, sidli na kukucinovej... ako celkom je o.k., sestricka je uplne super.. len niekedy mi pripada, ze doktorka je tam skor ta sestricka 🙂 moj muz ked tam bol raz som mnou, bol uplne mimo, lebo nevedel ktora je dr. a ktora sestricka... moja sestra chodi s detmi k bosanskej, len vraj ta je uz starsia a dost chvalia aj kabatovu..... neviem, pockaj co kto napise...

jana17
12. apr 2011

@yuyulik Ahojcek, my chodime k MUDr. Klamparovej. Ja na nu zatial nemozem povedat nic zle.

yuyulik
12. apr 2011

ďakujem, Dr.Kabátová je aj na gastro aj pediater? Majú spomínané dr. aj prístroj na CRP?...naša doterajšia dr. v HC, ktorej chodíme už 9 rokov, totiž stále ignoruje povinnosť zadovážiť si ho 😒 ...a potom stále robí len výtery a to nenormálne predlžuje OČR a v robote už majú zo mňa mraky... 😖

jaruska6
13. apr 2011

@ejuska79 Doobeda to aj mne skôr vyhovuje 😅 .Len mamina chce pricestovať v piatok,neviem,či doobedu alebo po obede a budem musieť pre ňu skočiť autom na stanicu.Takže dnes večer budem vedieť,kedy sa rozhodla cestovať a dám ti vedieť.Teším sa 🙂 .

jaruska6
13. apr 2011

@yuyulik My chodíme k MUDr.Rohoňovej a som s ňou max.spokojná,veľmi milá,starostlivá,aj mimo prac.doby ak si neviem s niečím rady zavolám jej a vždy ochotne poradí.Chodí však k nej strašne veľa ľudí a dlho sa čaká.Samozrejme dá sa objednať aj na konkrétnu hodinu,no zaplatíš si.

ejuska79
13. apr 2011

@jaruska6 o.k. ved ked ti to nebude vyhovovat tak aj buduci tyzden, hocikedy...sak mamu tu asi nemas stale....

jaruska6
15. apr 2011

@ejuska79 Ahojky,ospravedlňujem sa,ale nejak sm nestíhala odpísať.Takže sa dohodneme na budúci týždeň niekedy? 😎

tara_
16. apr 2011

caute baby,
vidim, ze sa tu rozobera detsky pediater v PN. Ja sa tiez budem musiet v najblizsej dobe pre niektoreho rozhodnut. Chcem sa vas spytat, poznate niektora Dr. Cernohorskeho?

ejuska79
18. apr 2011

@jaruska6 ahoj, to je v poriadku..mne to zas nevyhovuje tento predvelkonocny tyzden a este aj malej idu zuby, ma vysoke teploty, hnacky, cely den aj noc place, je mrzuta ☹ chudiatko moje male..

ejuska79
18. apr 2011

@tara_ jezis, len to nie...mala som moznost zazit ho na detskej pohotovosti...nikdy viac ho nechcem stretnut...urobil zo mna totalne neschopnu matku...

jaruska6
18. apr 2011

@ejuska79 To mi je ľúto,celkom dobre to poznám.Najhoršie na tom je ,že nám na tie zúbky nič nezaberá 😢 .Po veľkonočnom zhone sa nám snáď podarí stretnúť.Aj malinká sa dá do poriadku,držím palce,nech to super zvládnete.Ozveme sa po sviatkoch,ok? 😉

jaruska6
18. apr 2011

@ejuska79 Moja suseda chodí k nemu,pokiaľ neboli nejaké problémy bola celkom spokojná,ale keď na malý,začínajúci atop.ekzém predpíše tony hormonálnych mastí.....,no radšej skús niekoho iného 😖

tara_
19. apr 2011

@ejuska79
@jaruska6 no pekne 😖 Ja som este o nom v zivote nepocula, len mi ho navrhol otec, ktory sa s nim pozna ... 🙄 Tak teraz neviem, co spravim ....

yuyulik
19. apr 2011

@tara_ no, ja som zisťovala aj v robote u kolegov z PN, prebehla anketa 😎 a teda najlepšie mi v nej vyšla Dr.Rohoňová a Dr.Kabátová...zohľadňovala som aj polohu a parkovanie, preto mi dr. na Winterovej "vypadli"...obe však majú veľa detičiek, tak som zvedavá, či nás niektorá prevezme s mojimi 2 "kusmi"...pre nás by možno bola lepšia aj Kabátová, lebo má aj Gastro a to chodíme s Barborkou do Trenčína, tak by sme mali 2v1...toľko moje pediatrické okienko

"zubkáčom" držíme palčeky, nech zúbky toľko netrápia, toto našťastie sme nepoznali, že teploty pri zuboch

nini78
19. apr 2011

Ja mám s Kabátovou zlú skúsenosť, Jakubko mal asi 3-4 mesiace a nechcel mi papať tak ma naša doktorka poslala k nej na vyšetrenia. Okrem toho že bola nervozna, ale to by som pochopila, mala tam veľa detí, keď mu išli brať krv, normálne mi ho sestrička vydrapila z rúk, vyhodili ma z ambulancie a s doktorkou mu išli brať krv. Chúďa tak strašne tam plakal... Vrátili mi ho celého dopichaného, obe rúčičky napichnuté, a na hlavičke 3 vpichy 😠 😠 😠 . Pritom naša dokjtorka mu úplne v pohode zobrala krv, a aj neskôr v Blave. Našťastie mu nič nezistili... takže som tam viacej nemusela ísť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre