♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

yuyulik
19. apr 2011

@nini78 a to je pani dr. za akú odborníčku 😒 ...vidíš, ďakujem za info..

nini78
19. apr 2011

@yuyulik neviem, možno len mala blbý deň, ale odnieslo si to moje dieťa 😖

jana17
20. apr 2011

@nini78 Juuuuj moja, ja som tiez zazila frazu, ze "pockajte si v cakarni" 😠 ale to som si povedala, ze ked mam preist dverami, tak len s dietatkom 😠 inak by sme sa nedohodli
Mimochodom, my mame stale problem s papanim, ale kazdym dnom dufam, ze sa to zlepsi 😵 vy ste to vtedy nejako riesili?

tara_
20. apr 2011

No vidim, ze kazdy ma inu skusenost, co je normalne ... 😒 Aj ja som pocula na Kabatovu dobre referencie, ale urcite sa mozu stat aj take situacie ako pise nini78. Tak budem este rozmyslat ...
A baby ako to vlastne funguje? Ja sa musim s tym doktorom dohodnut, ci mi zoberie dieta po narodeni (kedze som tehotna) a potom ja len v porodnici nahlasim meno doktora? Ziadne papiere k tomu netreba?

nini78
20. apr 2011

@jana17 pravdu ti poviem tak ma vyšokovali tým že mi malého vyslovene vydrapila z rúk , že som stála v nemom úžase. Ale paradox nikde inde ma neposielali von, a to mu brali krv veľa krát, maximálne sa ma spýtali či nechcem počkať vonku. A čo sa týka toho jedenia, boli sme ešte na metabolických vyšetreniach v Blave, ale tam tiež zistili len nejaký hraničný cholesterol, ale inak nič. potom sa to trochu upravilo, asi tak medzi 4-5 rokom, ale jedák nie je veľký doteraz. Aj teraz sa kolko krát stane že za celý deň vypije akurát kakao ráno a večer a zje akurát obed a to je všetko. Ale už to neriešim. Veď ja keď som pozerala kolko vážil v roku , mal 8300g a teraz Maťo mal v roku 11240g, takže to hovorí samo za seba.
@tara_ ano musíš sa ísť ešte počas tehu dohodnúť s doktorom ku ktorému chceš chodiť, a v pôrodnici to potom len nahlásiš.

ejuska79
20. apr 2011

@jaruska6 jasne, po sviatkoch urcite 🙂

ejuska79
20. apr 2011

@nini78 no ako pozeram jakubko aky štíhlik 😀 😀 ale asi zalezi aj od dlzky (vysky)... moja ninka ma uz teraz 8,5 kg a 77 cm....cize je aj dost dlha ale aj bambulka je 😀 😀 a to dokopy nic nezje, esteze mam to mliecko, lebo inak neviem.... ale zacala ma s tym zubom kusat, juuj tak to boli, zacinam mat paniku z kojenia...aj som ju vyharasila, prilozim ju a zase ma kusla, tak som zvrieskla od bolesti, rozplakala sa, ale kusla ma znova, no uznaj...

jaruska6
21. apr 2011

@ejuska79 A ako ste na tom so zúbkami,trápite sa ešte?My statočne a zuba žiadneho.Samko hryzie snáď do všetkého v byte,aj do ručičiek,moje chúďa malé 😝

jana17
21. apr 2011

@nini78 S tym papanim si ma teda nepotesila ☹ teraz trosku papala, zmenili sme jej mliecko, mozno preto. Skoda, ze uz ho v Piestanoch nemozem nikde kupit 😠

nini78
21. apr 2011

@jana17 a aké nemôžeš v PN kúpiť?

nini78
21. apr 2011

@ejuska79 to kúsanie poznám, aj Maťo mi to robil, zakusol sa a pozrel mi do očí a uškrnul sa 😀 😀 😀

ejuska79
21. apr 2011

@jaruska6 ahoj, uz nie, uz je to v pohode.vysiel jej druhy spodny...a ja ze jej idu horne, lebo to ma naliate uz dlhsie...asi sa jej nemohol prerezat, lebo obycajne idu naraz a jej az po mesiaci... maly este nema zuby?

nini78
22. apr 2011

@ejuska79 nemusia ísť naraz zuby, moj Maťo má dole dve jednotky, tie išli naraz a na lavej strane má trojku alebo štvorku, neviem 😅 už celú vylezenú a na pravej nič, keď sa smeje je to smiešne. Hore mu išli naraz po dvoch, najprv jednotky a potom dvojky.

ejuska79
22. apr 2011

@nini78 aj nasa je smiesna s tým jednym zubom 😀 hlavne ze uz nema teploty a hnacky...

nini78
22. apr 2011

@ejuska79 Maťo naštastie nemal ani teploty a ani hnačky, pri niektorých sa trocha pojedoval, ale celkom fajn 🙂

jaruska6
26. apr 2011

@ejuska79 Má ale, len 4 teraz má ďalšie 4 kusy na pláne, ale trápime sa s nimi už 3 mesiace a nič a nič.Moja, ani tento týždeň to nevidím na stretko 😢 ,malý dostal v sobotu teploty 39,6,ani za nič mu nešli dole.3 krát sme boli na pohotovosti, brali mu moč,krv,nakoniec sme tam zostali na infúziách do 23.15.Chúďa malé ešte aj dnes sme boli u lekárky, zas teplota, zachrípol...no hrozná viróza.

ejuska79
26. apr 2011

@jaruska6 ahoj, nevadi, hlavne nech sa maly uzdravi, chudatko male...a co mu zistili v nemocke... takze ani plavat nechodite.... aj planujes dalsi kurz?

jaruska6
26. apr 2011

@ejuska79 Posledné 2 hodiny nepôjdeme.Výsledky mal ok,zrejme viróza a dnes mi to potvrdila aj lekárka.Dúfam,že sa mu polepší.Keď som ho videla takého dopichaného a s ihlami v rukách,bolo mi až do plaču 😢 .Nik nevedel, čo mu je,dúfam, len že sa to polepší.

martinkamm
27. apr 2011

ahojte, prepacte ze Vam sem leziem len Vas chcem poprosit o info ci nahodou nemate niektora skusenost s vyberom nosnych mandli u Vas v Piestanoch na sukromnej klinike, kolko to stoji a ako to prebieha, dakujem vam velmi pekne a pekny vecer.

nini78
27. apr 2011

@martinkamm mojej sestre brali krčné (Mrázik) a platila 3000 sk, ale to už je ale 3 roky.

hannah82
28. apr 2011

@martinkamm mojmu malemu (5 r.) brali nosnu mandlu zhruba pred rokom, (u Mrazika) bol s nim manzel lebo som bola v siedmom mesiaci tehu. po urceni terminu operacie tam prisli rano nalacno, "ubytovali sa" na izbe a malemu dali naladovku 🙂 potom ho manzel odprevadil na salu a tam mu dali celkovu anesteziu (krpcovi 😀 ), po zakroku ho preniesli na izbu k manzelovi, tam ho prebrali a nechali ho tam dve hodinky oddychovat. potom skontrolovali ci je vsetko ok a na obed isli domov, 4 dni potom papal kasovite jedla (po zakroku mal poskrabane podnebie a trubicu kvoli ...intubacii? 🙂 asi). manzel hovoril ze taky pristup este nezazil - v dobrom, sestricky aj lekar boli veeeeeeeeeelmi zlati. ta cena bola myslim tak ako ti napisala nini78.

hannah82
28. apr 2011

@martinkamm s tou intubaciou -som asi napisala chobotinu 😀 myslim ze to bolo poskriabane od kamerky 😝 pozri http://www.klinika.sk/operacia-nosohltanovej-ma...
http://www.klinika.sk/operacia-nosohltanovej-ma...

martinkamm
28. apr 2011

nini, hannah dkaujem moooc viem tu straku aj o cene ze to stoji 100eur len som chcela vediet vas nazor a ako sa vam tam darilo, pretoze aj ja chcem ely hned vziat domov ale doktorka ma desi ze moze v noci krvacat a ze je lepsie ked na noc ostane v nemocke ale ot nechcem kedze si uz v nemockach uzila svoje a to nas narkoza caka aj v sept. ked pojde na magneticku rezonanciu tak nechcem aby bola dlhsie ako je nutne

hannah82
28. apr 2011

@martinkamm no neviem kde ti dr. odporuca byt cez noc v nemocnici, ale po mojich skusenostiach je to asi o tom, ze s dietatkom si v nemocnici, a ci sa nieco stane alebo nie, nikto male kontrolovat nechodi, jedine tak ked je vizita, ked sa nieco s dietatkom deje tak si to vsimnes ty a ty zavolas sestru alebo dr., a to mozes byt rovno doma, kde vam je obom tisickrat lepsie. a pri tejto operacii je to uplne v pohode, kedze ta informuju ako to cele prebehlo, nechaju si vas tam pre istotu par hodiniek a ked je to cele bez komplikacii nemaju dovod nechavat vas cez noc. ak by sa predsa nieco dialo -ak by to krvacalo alebo pod., nebudes sediet doma... takze sa nedaj zastrasit takymito recami 😉 ked pises ze ste si v nemocniciach uz svoje uzili asi vies o com to je... ja som teda bola zhrozena, ci uz po mojej operacii v PN, porode v PN alebo v TT ked maleho operovali (museli mu robit obriezku)

martinkamm
28. apr 2011

hannah dakujem moooc pekne si zlata a ja ani neplanujem tam ostavat po operacii ked nas skontroluju pojdeme isto domov, a magneticka nas caka o pol roka neskor kedze medzi narkozami musi byt min 4mesiace rozdiel je mi na grc z toho kolko si moja 3rocna dcera uz vytrpela acim vsetkym presla:(ved ona ma hrubsiu kartu asi 3nasobne ako ja:(uz nech je po vsetkom lebo uz aj ja som psychicky zo vsetkeho na nic:(dakuuuujem Vam mooooc babulky za infosky, velmi st emi pomohli, dakujem

a najlepsie je ze mne doktor ortoped povedal ze rezonancia paticiek co ju caka ze trva tak 20min a ze mozem byt pri nej a v narkoze byt nemusi ze to pri mne oblezi a ked som ju dnes sla objednat mi sestricka zahlasila ze to trva 50min a neoblezi urcite ze ju treba dat do narkozy tak si teraz vyber kto co melie a kto ma pravdu:(ja som z toho vsetkeho hlavne nasho zdravotnictva na nervy:(

zuzanocka
29. apr 2011

@martinkamm, neviem, kde vas objednavali na MR, ale tu v PN take vysetrenie trva 40 minut, da sa to skratit, to su male paticky, na nejakych 20-25min. vyhodou je, ze v takychto pripadoch moze byt mamina s dietatkom.

barbora80
29. apr 2011

@martinkamm my sme s Lukáškom absolvovali vybratie mandlí asi pred mesiacom. 🙂 Chcela som ti len napísať, že sme dostali telefónne číslo, na ktoré sme mohli kedykoľvek zavolať, ak by boli nejaké komplikácie, alebo ak by sa nám niečo nezdalo. 😉 Takže povedz doktorke, že nemusí mať obavy 🙂
Ináč na kašovitej strave stačilo byť len dva dni, na druhý deň sme mali zavolať ako sa malému darí a o týždeň sme išli na kontrolu.

martinkamm
29. apr 2011

zuzanocka praveze nikde:(volala som do Tn ale povedala mi sestra ze trva 50 min a ze musi do narkozy aj ked mne povedal lekar co nas tam poslal ze nemusi kedze to trva tak 20 min a mozem byt pri nej ze to vydrzi ale sestricka v TN bola taka neprijemna a hned mi zahlasila ze LEN s narkozou a az v sept.:(a ked som volala do PN kde maju akusi otvorenu MR ci nas tam nevezmu a bez narkozy povedali mi ze deti nerobia:(tak neviem co robit:(

barborka a ako to znasal LUkasko aj siel do narkozy,mali ste to v PN???a ako ju znasal vracal vecer???a stalo to 100eur ako sa hovori???ja uz som povedala ze obetujem vsetko len aby jej uz bolo lepsie a uz TN nemocnici jednoducho neverim!!!a aj co som pocula tak vacsina sla do PN a ako to prebiehalo prosim nenapises mi???dakujem moc pekne

martinkamm
29. apr 2011

A VEEEEELMI VAAAM DAKUJEM ZA OHLASY AJ OHLADOM MRI AJ MANDLI V PN!!!!DAKUJEME,ani neviete ako nam info od Va spomoze kedze sa mi zda ze kazdy tu len zastrasuje :(

zuzanocka
29. apr 2011

napis mi do ip kontakt na teba, s tou MR v PN nieco iste vymyslime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre