♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

nini78
13. mar 2011

@granado júúúj moja keď s tebou je to ťažké 😀 😀 😀 , ty ráno vyrazíš a vrátiš sa až poobede 😀 😀 😀

jana17
14. mar 2011

@nini78 Kolko davas Matkovi toho mliecka? Resp. kolko ti vypije?

nini78
14. mar 2011

@jana17 dávam 180ml vody, takže keď tam pridám to sušené mlieko je toho asi 200ml. Ale väčšinou to pije tak že vypije asi polovicu a asi za 10-15 minút to dopije, ale nie vždy, niekedy to šupne naraz a niekedy nedopije 😉 .

jana17
14. mar 2011

@nini78 To je ale papkac 😉 uz skusame aj my UM, ale viac ako 120ml nevypije. Ale aj to je nieco, ako nic 😵
V poslednej dobe mi vobec nechce desiatovat. Nemas nejaku inspiraciu, co by jej asi chutilo? 🙂

nini78
14. mar 2011

@jana17 no maťo tiež nedesiatuje, totižto, ráno dsa zobudí asi za pol hodinu, niekedy aj hodinu mu dám mlieko, to vy pije , niekedy to má rozdelené lenže on ide asi za dve a pol hodiny znova spať, niekedy za tri, a to nechce nič, len čaj občas zoberie mne z chleba keď ranajkujem, no a budí sa okolo obeda, prípadne okolo jednej záleží kedy zaspí a ide obedovať. potom nejaké ovocie, porípade ovocná výživa, jogurt, kaša ako kedy pred spaním mlieko, ale to je strašne individuálne, vôbec ho nemám naučeného že presne teraz ideme papať. Niekedy do večera papá aj 4x niekedy len 2x, ako chce, ja ho nenútim.

nini78
14. mar 2011

@jana17 a aké mliečko mu dávaš? Ale veď 120 tiež nie je málo, keď zoberieš že bol len kojený, ja som mu flašu večer dávala od narodenia 🙂

jana17
14. mar 2011

@nini78 Asi nema zmysel nutit dieta jest. Snazim sa ju naucit uz asi 3 mesiace na desiatu a nepovoli a nepovoli. Asi necham tak. Trosku si "zobka" z mojich ranajok, ale inak neotvori pusinku ani za svet 🤐
Ja som jej davala iba MM, aj som skoro na to doplatila. Uz nikdy viac. Vobec som ju nemohla naucit na flasu. A hlavne ked bolo leto a chcela som jej dat trosku vodicky, tak som musela striekackou 😒 Pri druhom dietatku uz budem mudrejsia. Teraz som stastna-prestastna ked mi vypije tych 120ml, ojojoj 😀

ejuska79
14. mar 2011

@jana17 presne tak..ani ninka nevie pit z flase, tiez je len na mne zavesena, ani dudlik nema, nechce ho...kupila som jej taky uciaci hrncek nuk od 6. mesiacov....tak niekedy vypije aj 40 ml a vtedy som stastna, prestastna....tiez si nadavam, ze som jej mohla aspon troska cajika davat, nie ako sa pise, nic ine nepotrebuju ako MM...
@nini78 no dnes mi zjedla na obed skoro cely maly hipp, asi si vstupila do svedomia 😀 😀 , dve lyzicky vyzivy a 4 lyzicky kase....to asi preto, ze som ju tu ohovarala, ze nechce jest 😀 😀 aj tak ma dost tukovych zasob z mliecka 😀 😀

nini78
14. mar 2011

@jana17 presne, nechaj tak , keď bude hladná tak si zoberie buď z tvojich raňajok alebo si vypýta. Ono je pravda že Maťo aj keď mával večer flašku s mliekom cez deň mi čaj alebo vodu nechcel, to sa mu nepáčilo, tak to si potiahol len odomňa, ale neskôr som mu ani nedávala vodu. Teraz pije, ale najradšej je keď mu dám napiť z pohára ako máme my. A pije veľmi pekne, kludne sfúkne pol pohára 😀 😀 😀
@ejuska79 no vidíš, a ty ju tu ohováraš ako nechce papať 😀 😀 😀 , a ona spapala celú hippku 😵 😵 😵 . Maťko mal zo začiatku radšej keď som to urobila ja, kupované nechcel, teraz mu to je jedno 😅

dadaga
14. mar 2011

granado teba sak neratam na teba sa tesim ked sa zrazime...snad sa to podari.... aj ked teraz zase hlasia na prd pocko... tak uvidime....
a ja som nechcela nikoho urazit ja som len napisala vlastnu skusenost...ved je to verejna stranka nie?

ejuska79
14. mar 2011

@dadaga jasne, jasne 😀 😀 sak ja tiez len zo svojej skusenosti... ale nebudem hovorit ze ja tu v PN nenarazim na ludi, ktori mi nesadnu, to by som klamala.. ale rada sa porozpravam s hocikym 🙂 mozno to budem vnimat ako ty, ked mi mala vyrastie a budem chciet, aby bola medzi rovesnikmi...

zuzanocka
15. mar 2011

@dadaga @granado no aby ste sa vy dve nenašli 😀 😀 😀

klaudis
15. mar 2011

Ahojte Piestanky maminy neporadite mi kde by som v PN zohnala plavajuce sviecky? U Charvata nemaju aj v centre som pochodila dost obchodov a nic. POtrebujem zohnat do nedele bud kremovu alebo zlatu farbu. Nemate nahodou niekto cestu do Ikei tam som videla ale nedostanem sa tam,dakujem.Klaudia

zuzanocka
15. mar 2011

@klaudis v JYSK-u si nepozerala? ja som kupila tam. ale uz davnejsie

elise
15. mar 2011

@klaudis sme tam boli včera 😒

jana17
16. mar 2011

@elise Mas pekny status, neviem ci si ho neskopirujem...

lucyka1
16. mar 2011

ahojte baby. je tu niekto kto ma termin v juli a bude rodit v PN? ja len ze ci nechavate na nahodu vyber doktora alebo si niekoho vybavujete?dik

dadaga
16. mar 2011

zuzanocka 😉 😀 😀 😀 😀 😝 😀 😀

klaudis
16. mar 2011

@zuzanocka diky aj tam som bola a nemaju.

nini78
16. mar 2011

@lucyka1 ja som dva krát rodila v PN a vždy som mala doktora dohodnutého 🙂 , a vôbec nelutejem 😀

lucyka1
16. mar 2011

@nini78 a chodila si k nemu aj na poradne, alebo si si ho dohodla pred terminom pôrodu, myslim tak ze ten mesiac pred pôrodom co sa chodi do nemocnice na poradne?

nini78
16. mar 2011

@lucyka1 ja som mala dohodnutého Glesa, a chodila som k nemu asi od 20tt na soná, na poradne som chodila k svojmu. Gleso mi robil soná, prietoky , a ten mesiac pred pôrodom som chodila na natáčanie na pôrodnicu a on si bol vždy skontolovať ten monitor.

daniela1974
17. mar 2011

@nini78 on je Glešo ci Gleso?

lucyka1
17. mar 2011

@daniela1974 on je gleso

lucyka1
17. mar 2011

@nini78 ahaaa, no ale teraz som pocula ze vsetci ti doktori maju take plne diare ze nechcu moc brat na objednavku 😒 tak neviem, lebo ja chodim na poradne k svojmu gyndovi do HC, ale on neni pôrodnik tak preto musim potom ist do nejakej nemocnice a pravdepodobne do PN.

lucyka1
17. mar 2011

@nini78 no a to si chodila sama od seba, ze si si ho dohodla alebo ta tvoj gynekolog tam posielal na tie sona? 😉 dik

hannah82
17. mar 2011

cafte maminy, sa vam sem votriem 🙂 neviete ci sa nechysta v PN kurz plavania pre najmensich? chcela som zalozit samostatnu diskusiu ale ma zrusili ze taka tu uz bola (v r.2007, ze dik). tak ze sa opytam rovno tu 😉 (mam 8mesacnu dcerku, uz je toho stereotypu trosku privela...)

jana17
17. mar 2011

@hannah82 Myslim ze nie, taky pokus tu uz bol v penzione Lowe (myslim). Ja som nepocula o nicom. Tusim vsetci chodia do Hlohovca. Ale bolo by to fajn, keby sa daco otvorilo aj v PN.

hannah82
17. mar 2011

@jana17 no jo, mozno sa dockame. keby aspon to pocasie bolo norm... co porabate aby ste sa doma nescvokli? 🙂 nemyslim s detuskami, ale tak same pre seba, na rozptylenie..

daniela1974
17. mar 2011

chodite niekam plavat same? Tehotne?
Ja som bola v Magnolii vcera ale studena voda bola a potom som bola v Spendid ale tam to zasa bolo dost drahe a male a na Sirave je vraj este chladnejsia voda ako v Magnolii.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre