♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

gaja
8. okt 2010

@nini78 ozaj ešte je na novorodeneckom taká čiernovlasá sestrička z novorodeneckého? večne žvachlala žuvačku (no večne, videli sme ju dva razy - ked brala deti na vozík a ked ich dávala naspäť), gelové nechty mala, zmalovaná jak indián čikario, taká mladá.. a statočne nosila tie deti len za šnúrky na perinkách - aspon pol metra od seba.. taká "nasilu" tam bola asi

nini78
8. okt 2010

@gaja neviem či myslíme tú istú, lebo táto nebola zmalovaná, ale deti nosila za šnúrky a niekedy mala aj 3 detičky na sebe, radšej som to nejako nesledovala 😖 , hádam vedela čo robííí. Ale nepríjemné neboli, oni len s tými deťmi narábali strašne rýchlo, ale to by sme možno všetký robili, za tie roky čo väčšina z ních tam je. A keď som tam ležala ja, tak bol plný stav na oddelení cez deň 2 sestričky a v noci len jedna. Mali čo robiť. Mne tam viac vadila jedna taká čo tam bola asi na silu. A aj sa pôjdeš do tej nemocnice nahlásiť popredu?, alebo keď ťa to chytí pôjdeš rovno tam.

corasone
8. okt 2010

@gaja myslis taka chuda cierne vlasy? tak tato tam je a chyta deti ako vrece za snurky a uklada si ich ako polienka na ruku, hrozne nieco. ja som sice nezazila nic podobne ako ty ale s novorodeneckym personalom som tiez nebola spokojna.

gaja
8. okt 2010

@nini78 to neviem. Pýtala som sa môjho dokiho na to, že či je treba popredu chodiť do tej nemocky, kde chcem ísť a on že vôbec.. že to si teraz tak doktori robia, ked si chcú podchytiť platiace zákazníčky..
ale určite sa tam počas MD vyberiem, aby som si to aspon obkukla, že kade sa tam ide a tak..
v každej nemocke majú návštevné hodiny pre budúce maminy, tak by som tam skôr vybehla len takto orientačne..
Samozrejme, pokiaľ nebudú nejaké komplikácie, že bude treba ísť ležať alebo čo...

gaja
8. okt 2010

@corasone no jo, to bude asi ona.. mne sa najviac hnusili tie jej gelové nechty.. :-P
keď som si predstavila, koľko bordelu musela pod nimi ukrývať..

no bolo ich tam málo, ale to je problém nemocnice, nie mamičiek...

inak som počula, vraj po novom tam dorazil trend, že ukážu mamičke aj ako sa kúpe dieťa??? lebo to tam nebolo.. tuším raz pustili večer nejakú kazetu po večeri na chodbe, že o kúpaní a ani neviem o čom, že aby sme vedeli ako sa kúpu deti, ale kedže každá kojila sprchovala, tak nás po 15 minutách zotreli, že to nitko nepozerá a vypli to...

nini78
8. okt 2010

@gaja no ja som rodila pred 6 mesiacmi a neukazovali tam kúpanie vtedy nikomu, pokial viem, akurát jednej mamičke umyla tá nepríjemná sestrička malého na izbe v umyvadle lebo sa pokakal. takže neviem.

nini78
8. okt 2010

@gaja prehliadka pôrodnice v Trnave býva vždy prvý pondelok v mesiaci o druhej poobede, staci prist pred druhou do vestibulu porodnice a tam si už vyzdvihne vrchna sestra mamičky. Ak sa to nezmenilo 😅

corasone
8. okt 2010

@gaja no mne umyla maleho taka ta sestricka blondina, uz si ju moc nepamatam. presne ako NINI pise pustila vodu v umyvadle a v tej studenej ho umyvala lebo sa pokakal. skoro som odpadla. prislo mi ze tie sestricky tie deti vobec nemaju radi. len jedna sestricka taka ta starsia pani cierne vlasy ta bola super, maleho nosila ked plakal aj mi ukazala ako kojit. aj sama sa opytala ze co potrebujem.

ejuska79
8. okt 2010

baby moje, hrozne sa citim...mala od 5 poobede doteraz kazdých 10 minut jedla a medzitym plakala a cuclala si rucicku..musela som jej dat nutrilon, vypila hned 90 ml ona asi bola hladnucka, chudatko moje..teraz mi je hrozne a do placu..sa citim jak keby som ju zradila...myslite ze mam toho mliecka malo??? ona sice pije cez den kazdu hod a pol, niekedy po hodine, ale v noci sa mi vzdy tie prsia naliali, ked spala aspon tri hodinky a teraz toto 😢 😢 sak aj cajiky na mliecko pijem...

nini78
8. okt 2010

@ejuska79 vôbec sa nemusíš cítiť blbo a už vôbec nie, že si ju zradila. Ja som malého tiež musela prikrmovať, pretože pri odchode z pôronice nič nenavážili po kojení, ale ja som si ho doma vždy dávala najprv nakojiť a potom som mu dala flašu, a kojím doteraz, akurát mal zopár krát také chvilky že sa nechcel pricucnúť, ale fašu som mu nedala kým aspoň 10 minút neťahal z prsníka. Najprv som mu po každom kojení dávala fľašu, okrem noci. Ale on sa mi budil iba raz, aj to len nad ránom a to si iba cucol a spal ďalej. A postupne mi začal z flaše piť menej a menej až som to zredukovala na 2x, poobede a večer. Ale priznám sa , že potom som už nemusela vôbec dávať flašu, ale na noc som mu ju dávala vždy. 😅 A či máš málo mliečka, netuším. Baby čo koja bez problémov ti budú tvrdiť, že málo mlieka mať nemôžeš, ale mne strašne plakal, a ja si my slím že bol hladný a to som ho na prse mala aj hodinu. Pozri dohodni sa s Talpašovú že prídeš zvážite, nakojíš a znova prevážite. Kamoška k nej tak chodila. Ale tebe pekne priberá, možno si len menej pila alebo jedla, alebo si moc vystresovaná. Hlavne sa skús ukludniť a nič si nevyčítaj.

jana17
8. okt 2010

@ejuska79 Ja som takych kriz uz mala tooolkoooo.... a suhlasim s nini78, ze su baby co koja bez problemov a budu sa buchat do prs, ze malo mliecka nemozes mat, ale mne sa to stalo tiez, ze bola hladnucka a plakala. A zacala si pytat kazdu hodinu... ale najhorsie vsak boli chvilky, ked som jej isla dat a pozrela mi na prso a zacala plakat. Ani sa mi nepricucla, vtedy som si poplakala aj ja ☹
Ked chces mozes pozriet stranku http://dojcenie.wordpress.com/ je to stranka laktacnej poradkyne Katky Glavovej. Dokonca aj tu na modromkoniku je zalozene forum "Dakujeme Annag - vsetko o dojceni " tam ti skusene babulky poradia. Mne Katka pomohla 2x, potom som sa snazila pomoct si sama 😅

jana17
8. okt 2010

@gaja Ked som si precitala ten popis pobytu v PN porodnici, joj ako keby si mi citovala z duse.... veru veru tazko mi tam bolo. Este ze tam bol so mnou ten maly sladky batoztek 😵

dadaga
8. okt 2010

ahojte.. no ja sa zase na PN porodnicu nemozem stazovat.. sice novorodenencke si viem predstavit aj lepsie ale co sa porodu tykalo a personalu nemozem im nic vycitat..ale mozno to spravilo to,ze tam bola moja segra ked este robila v nemocke sice na inom oddeleni ale stale za malym chodila aj za mnou...tak to bolo v pohode....

ejuska79
9. okt 2010

@jana17 dakujem, prestudovala som si to...skusime ist dalej, snad to pojde....

nini78
9. okt 2010

@ejuska79 určite 🙂

nini78
9. okt 2010

Máme prví zub 😀 !

ejuska79
9. okt 2010

@nini78 fiha, gratulujeme 🙂 ozaj este sa vozi v kociku alebo v sportovej casti?

gaja
9. okt 2010

@nini78 jéj super, aj my gratulujeme

@ejuska79 tipujem že v športovom už minimálne mesiac 😀 (vzhľadom na Maťkovú veľkosť)

nini78
9. okt 2010

@ejuska79
@gaja ďakujeme, ešte v kočíku 🙂 , my máme veľký 😀 .

jana17
10. okt 2010

@nini78 gratulujeme!!!! aj my mame, vysiel nam pred tyzdnom 😀

gaja
10. okt 2010

pekný večer prajem..
tak mňa čaká posledný pracovný týždeň..
jájha.. aj sa už neviem dočkať piatku (už strašne zle spávam, aj sa pohybujem atď) na druhej strane mi ostáva ľúto, normálne mi robota bude asi chýbať...
@ejuska79 veď ty poznáš našu maličkú útulnú kanceláriu.. tak chápeš 😀
ach jaj, tie hormóny 😀 😎

nini78
10. okt 2010

@jana17 diki, v podstate mám vyšli na rovnako 😀 , vy ste zhruba o týždeň starší... 🙂

nini78
10. okt 2010

@gaja tak si to dobre uži, aby si mala na čo spomínať 😀

jana17
11. okt 2010

Babulky, vsak vy sa tu tusim vsetky poznate... tusim vam tu nebudem zavadzat... alebo predsa? 😀

ejuska79
11. okt 2010

@jana17 ale coby, ja poznam osobne len gaju, mali sme vedla seba kancelarie, kedysi davno...len pekne "zavadzaj" 😀 😀

granado
11. okt 2010

@jana17 ako to takto možeš napisať, my tu chceme všetky piešťanky ktore maju o nas zaujem 😀 😉

nini78
11. okt 2010

@jana17 a ja poznám osobne len granado , sme susedky, ejušku som len raz videla a keby nepovedala že to bola ona tak ani neviem 😅

jana17
12. okt 2010

Dakujem babule 😵
Inak mam zase taky problem s tou mojou princeznou... vobec nic mi nechce pit! Uz som z toho zufala! Na prsniku si cucne 3-4x a hotovo. Plienky ma uplne suche, zbytocne ju prebalujem. Uz som vyskusala vsetko mozne a nemozne: flasky, hrnceky, lyzicky, striekacky, stavicky, mliecka, kasicky, polievocky,... ja uz fakt neviem co robim zle ☹

jana17
12. okt 2010

Jeeeeej este som zabudla, niektore lekarne uz dostali nove kvapkacie flasticky s Vigantolom 😵

ejuska79
12. okt 2010

@jana17 pocula som, hovorila mi to dnes kamoska..ozaj to je na recept, ze?? asi zavolam dr, lebo najblizsie tam mam ist az v novembri... a ako Kristinka, este stale nepije? ani cajiky nechce?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre