♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

ketrin007
22. jún 2011

@daniela1974 no tak to si ma nepotešila bo ja už mam vyše 100kg..ale ja mam tažke kosty takže aj ked som bola xudčia mala som vela kilov a ešte aj prsiska velke..no mne tam daju 😖 už teraz ma ide porazit od nervov..jako keby tie kila mal zhadzovat on za mna alebo aj ked bude babo velke a on ho mal rodit z amna je to moja vec aj ked budem mat 200kg...ked som bola v nedelu v nemocke tak tam boli velmi mile sestričky..všetky take staršie ale mile len ten doktor ma nasral...že 10kg je už moc jako nex je on tehotny som zvedava či by držal dietu.. 😠

daniela1974
22. jún 2011

@ketrin007 ja som ale pred otehotnenim chuda bola 😀

a ked Ti je to neprijemne tak tam radcej nechod ked mas strach ja ked nad tym teraz uvazujem tak tiez som nemala chodit lebo mi to kazilo den mala som zlu naladu a zly pocit zo vsetkeho.

Najdi si lekara co robi uzv v Hlohovci ci Trnave a budes to mat bez nervov a urazania a ponizovania.

Tie vysledky z uzv su aj tak max pre Teba moj lekar ich nevidel nikdy a v porodke ich tiez nezaujimali.

ketrin007
22. jún 2011

@daniela1974 to je pre mna daleko ja by som najradčej išla do pn ale šak ked budem mat bolesti a nervy bo ja som nerva a stršan y tak ix tam pošlem volade a hend bude iny pristup..ved porodit ma niekto musi a nejkay stary paprdo ma nebude jedovat hlavne v taky doležity den 😀

ejuska79
22. jún 2011

@daniela1974 no to nemyslis vazne, za ti povedali? to co ma byt? ta nech sa strara do svojich vzburenych muzskych hormonov, ta sestricka ..nechapem co ich to trapi....

nini78
22. jún 2011

@ketrin007 a presne pre toto som nechodila ku Karabovi, ale ku Glesovi 🙂

turistka
23. jún 2011

@daniela1974 S tou milou sestričkou mám skúsenosti aj ja - nie že by ona bola modelka 😉 Mne zas cca v 34tt rozprávala, ako dieťa môže mať srdcovú vadu, rázštep chrbtice a ako je lepšie prenášať dieťa v bruchu ako v inkubátore....

ketrin007
23. jún 2011

@nini78 ja xodim do trenčina ale v nemocke som bola v nedelu bo mi bolo zle...ale počula som že aj karaba ma s tym problemy...len dufam že ma ani ejden nebude rodit 😝

daniela1974
23. jún 2011

@turistka to je puca teda, to Ti fakt povedala??? Ja iba viem ze medzi dverami jednu nenarocnu matku uistitla, ze na 100% nebude po prvom cisarskom rodit normalne, citujem Kto by s Vami riskoval.
A jej stacila tato info od nejakej sestry a ani nediskutovala.

Inak je fakt, ze som sice tucna ako hroch ale aspon mam normalny pekny uces a slusny ksicht a som upravena a voniam a aj ked mam velke oblecenie tak mi farebne ladi s botami. To je na adresu tej sestricky co ma problem s nasou vahou.

gubcikova
23. jún 2011

ahojte.čítam vaše príspevky z pôrodnice.ja som rodená piešťanka no,ale teraz už 4 roky bývam v NMnV.tá sestrička čo robí dole s karabom mne v 20tt ked som mala váhu 79kg povedala,že už do pôrodu nesmiem pribrať ani kilo,lebo moje dieťa bude obézne 😲 nooo bolo a je obézne teda važila 2800g a teraz v 20mes.váži 9400g 😀 ona tú obezitu má asi v hlave.a viete ako nám karaba povedal čo čakáme?citujem ,,No má to pičku,takže čakáte babu 😲 ,šak sa kuknite jedna čiarka druhá čiarka a tretia v strede.mna skoro piclo.chodila som ku gynekologovi kubranskému.odkedy viem že som 2x tehotná chodím do trenčína.šak on ma za celé tehu ani raz neskontroloval zospodu,neurobil sono nič.a k sestričkám z novorodeneckého,ako jedna tá stará čiernovlasá na mna ked sa malá nechcela prisať citujem ,,Co nechce musí,nasilu bude tahať a hotovo.vy mi tu nevravte,že nechce.len klamete."vzala mi prso a malej ho nasilu vložila do pusy tak že sa malá skoro zadrhla.a druhá taká ryšava tá len prišla ma pohladkala,,Možno máte len náročné dieťatku,ktoré nechce kolostrum,počká si na to najlepšie" a tak aj bolo kojili sme 15mes.aj napriek hnusním neochotním sestričkám pomôcť.

daniela1974
23. jún 2011

@gubcikova fuj normalne sa mi chce vracat ked to citam, ja som vzdy ku Karabovi chodila s muzom takze na nasu adresu bol ticho ale sestre nevadilo ze tam mam muza a drzkovala ako chlap.

lilla244
23. jún 2011

ahojte.. k tym sestrickam.. ja som este ani nerodila, no po tom,co som vcera stravila asi hodinu na porodnickom,mam dost... jedina SLUSNA sestricka,co tam bola mala asi 19rokov,ale nanestastie prd vedela,kedze ju tie s prepacenim "stare kravy" asi nevpustili do svojho kolektivu..
jedna tam je "mudrejsia" a "ochotnejsia" nez druha...
odchadzala som uplne v nemom uzase ☹
sa neviem dockat toho "prijemneho stretnutia kolektivu Nemocnice A.W v Piestanoch"

lilla244
23. jún 2011

@gubcikova ako tak toto keby mi povie,tak asi padnem zo stola..

lilla244
23. jún 2011

s Karabom ani jeho sestrickou som nikdy problem nemala, som dost prekvapena...
ako urcite si netreba nechat hovorit take veci.. mne nic podobne nikdy nepovedali, a to nie som vychrtlina.. mam 67kg
naposledy sa ma karaba pytal kolko som uz pribrala a ja ze no uz 7kg.. a on nic.. este mi povedal,ze asi 5kg priberiem na co sestricka hned ze "no stacilo by aj 4kg" 😀
ale inak nic.. este sme preberali, ze mi to aj tak vsetko ide do zadku, sestricka mi hovorila ze to sa pri chlapcoch stava..
tak ja neviem..ci mam stastie na ich "dobru naladu" alebo neviem... aj ked musim povedat, ze ked som tam bola prvy krat, tak z tej sestricky som mala zmiesane pocity.. ale to preto,ze ja som vlastne myslela,ze ona je ten Karaba... 🙂 no a potom zrazu tam prisiel ten "ozajstny" Karaba a bolo mi jasne,ze to je nasa "janicka" 😀

lilla244
23. jún 2011

@daniela1974 ja si vseobecne myslim,ze doktori su tam slusnejsi,vychovanejsi a celkovo milsi ako vsetky sestricky...
vcera som na vlastne oci,usi zazila ako na porodnickom jedna sestricka povedala na margo jedneho babinka, ze "konecne sa na neho da pozerat" ..
malicky sa dusil popocnou snurou a bol teda velmi fialovy,ked vysiel von, jeho mamicka mi to tam vysvetlovala, ked tam cakala na Dr.Dojcana... a ta sestricka len isla okolo a vravi,ze aaaa dobry ... no co .. vy ako.. ukazte mi ho.. (maly bol v autosedacke) ze no vidite... uz sa neho da aj pozerat...

ja som skoro odpadla...

lilla244
23. jún 2011

@ketrin007 ja by som presne toto urcite povedala.. chudnut to budeme my ... nie on... cize ci to bude 7kg alebo 27kg to nas problem

ketrin007
23. jún 2011

@lilla244 presne šak babo je uplne zdrave ved keby ju to nejako ohrozovalo neni som debil aby som jej ubližovala ešte len ked je v brušku...nemam nai cukrovku ani nič...všetky testy dobre tak kde je problem 😒

lilla244
23. jún 2011

@ketrin007
problem je,ze tam maju vsetci (najma sestricky) strasnu potrebu mudrovat ..
.. cim sa blizi termin porodu,tym nervoznejsia som .. paradoxne nie z toho,ci vsetko pojde ok a bez problemov,ale toho kto ma tam zasa ako vytoci..
najhorsie je,ze si tiez viem povedat svoj nazor,ale bojim sa toho,ze kedze to bude pre mna cele uplne nove a urcite aj stresujuce, tak ze budem tak v riti,ze si nebudem schopna im nic povedat.. a budem len nariekat ☹

ketrin007
24. jún 2011

@lilla244 presne ja sa na porod tešim a bojim sa že ony mi ho zneprijemnia 😒

hannah82
24. jún 2011

baby nestresujte sa, samy dobre viete ze to pre vas nie je dobre, ani pre vase babo. ked tam je clovek slusny a nema so sebou lajster s nesplnitelnymi poziadavkami (nejaky sialeny porodny plan) , a nebudete "upipane" ako tomu hovoria, tak su porodne asistentky strasne mile a pomahaju, a na nich predsa najviac zalezi. doktori su tam skuseni, co sa tyka porodu. akurat sa treba obrnit psychicky pred tymi sestrami z novorodeneckeho. radim totalnu ignoraciu, jednym uchom dnu druhym von, a zaroven si stat za svojim, ked sa budu blbo chovat k babetku, nebudete chciet prikrmovanie a pod. najlepsie je zistit si vsetko o kojeni (mamila.sk) , pred terminom sa skontaktovat s laktacnou poradkynou , ktora nema problem sa s vami (tato konkretne zadarmo) stretnut a povysvetlovat co treba, pride aj za vami do porodnice. urcite si zoberte jej cislo so sebou, ked som tam bola ja, bol tam kontakt na nastenke ale ktovie ci ho uz nestrhli. a inak je lepsie sa spytat bud skusenych mamiciek, alebo sestier zo sestonedelia ako tych ktore su na to """"kompetentne""" co sa tyka kojenia.

gubcikova
24. jún 2011

@daniela1974 no ale on to povedal mužovi.a ešte nám tvrdil,že malá bude podľa jeho výpočtou strašne dlhá po tatovi,že sa narodí nejaká 53cm a nakoniec sme mali drobátko malinké na novorodeneckom ktoré meralo len 46cm

gubcikova
24. jún 2011

a ešte ohladne môjho pôrodu.tá sestrička čo ma prímala na mna kuká,že poobede pôjdete domov ved vám nič nie je(pritom som prišla stím,že mám kontrakcie)ked mi o 10tej začali silnejšie kontrakcie kukla na mňa,že ha to ešte len pocítite čo je ozajstná bolesť.o 11mi teda dali kvapky na otvorenie o pol 12 mi začali teda už tie jej slúbené kontrakcie.dohodnutý sme boli,že muž bude pri pôrode.dali ma na kozu,že mi pichnú epidural,no už nestíhali.muž stál za dverami a zvonil.no nik nebol ochotný ísť otvoriť.prepichli mi vodu(vtedy tam bola nejaká nová doktorka)voda samozrejme zelená a doktorka vylakaná.11.40 sa narodila malá úplne zelená.a však v pohodke.teraz rozmýšlam pri druhom či do PN,alebo vyskúšam TN

daniela1974
24. jún 2011

@gubcikova to ma mrzi ale ja taketo skusenosti skutocne nemam. Mna prijimala jedna uzasna a mila sestra a muza sme poslali domov a potom dobehol a dobehla aj svokra na salu a nikomu to nevadilo, starostlivost u mna uzasna a dr prijemny a splnil vsetko co som po nom chcela (ziadny nastrih dieta na snure na brucho snutu dotepat a podobne)

Ja som s porodom bola nadmieru spokojna.

gubcikova
24. jún 2011

@daniela1974 tak to si asi mala štastie,ale aj tak ked mám zlé skúsenosti na pôrodnicu nezanevrem.boli sme super baby na izbe a dokonca sme sa s 1 spoznali a druhá kebyže viem že je od nás tak ju vezieme autom,lebo prišla zarovno nami 🙂

riave
25. jún 2011

no baby hruuza des ta Piestanska porodnica, az ma depka chyta..no to s tym karabom som si aj ja zazila...mam problemy so stitnou,som zaliata vodou, mam to aj v papieroch, no on sa neunuval pozriet do knizky a medzi dvermi hlaska ze "nezer! " skoro ma vystrelo...ja som na dia strave a beztukovej, jem len vodove polievky, zeleninu, ovocia malo-koli cukru a on tot, no sila...a co sa tyka porodnice, no hruza des, ako to pojdeme inak odtial vystresovane...

lucyka1
5. júl 2011

@lilla244 ahoj. ako sa citis? ja som dnes mala hroznu noc, strasne ma bolelo brucho, ale ked som hore a nelezim je to v pohode. nedalo sa mi vôbec spat. nooo, musim ti ale povedat ze som normalne v soku z toho co tu citam. ty nie? aj sa bojim ist rodit do PN, lebo ma desia tie sestricky, ze mi nepomôzu ked bude problem. normalne tu maju zeny katastroficke scenare, co zazili. aj neviem ci to mam vôbec citat alebo ist rovno rodit inde. som normalne zmatena a v pomykove.... inak bolesti mam stale rovnake, bolest krizov, tlak na konecnik a tvrde brucho, bolesti v podbrusku. tak som zvedava, co bude... a ty? nemas nejake zmeny??? 😉

lucyka1
5. júl 2011

@lilla244 a mimochodom kedy mas dalsiu poradnu? ja teraz vo stvrtok, tak uvidim ci dovtedy porodim alebo ju este stihnem 🙂

lilla244
5. júl 2011

@lucyka1 musis sa drzat, pocuj neries to.. nenechaj sa vystresovat .. kasli na to.. ide o teba a babinko, hlupe sestricky neries.. par dni vydrzis.. a az by to uz ozaj prehanali,tak sa jednoducho treba stazovat ..
mysli na to,ze uz len par dni a babinko mas v naruci 😀
drzim ti palce..
ja mam poradnu buducu stredu,lebo doktora mam na dovolenke 😒
ja ti teda poviem,ze brusko mi tvrdne riadne.. uplne ako beton.. zartujem,ze nemam tehlicky,ale len jeden kvader 😀
krize ma nebolia, snazim sa trosku cvicit a prechadzat vela, mam furt potrebu upratovat 😀 ja som mala dve noci do zadu,taku poplachovu noc.. som cely den chodila na wc.. na velku.... a ma bolelo aj v podbrusku.. tak som myslela,ze ci uz vazne nejdeme na to 🙂 ale potom to prestalo.. tak este cakam na drobca,kedy sa mu bude chciet ist za mnou von 😀

lilla244
5. júl 2011

@lucyka1 a uz vela krat som tu citala,ze tam nie vsekty sestricky su take ropuchy .. tak budes mozno sama prekvapena 🙂

lilla244
5. júl 2011

@riave tak to je uz moc.. ono o karabovi som tu toho nacitala uz vela, ja som s nim nikdy nemala problem, skor som sa vzdy nasmiala u neho, ale ako co ten chlap obcas vypusti z ust.. tak to uz vazne prekracuje hranicu slusnosti..
aj si mu povedala vsetko o tvojom zdr stave ? co na to potom povedal?

abbey1
5. júl 2011

Kočky,nestresujte sa vopred.Pôrodnica je fajn,ak máte dohodnutého lekára,ktorému dôverujete.I sestričky tam boli fajn.na ne nemôžem povedať ani jedno zlé slovo.Posledné 2 pôrody som mala super a lekári na jednotku.Ale bez dohodnutia by som ja osobne nešla.Zle to funguje iba na novorodeneckom.To ozaj len pretrpieť.Našťastie to s bábänkom v náručí ide ľahšie.Alebo sa nedať a bojovať.Držím vám pästičky nech všetko prebehne bez problémov a tešíte sa z drobčekov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre