♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

elise
14. feb 2012

@bambulka333 dá sa kedykolvek aj cez prádzniny dokonca aj tábor robili s detmi, treba tam zájsť je tampekne nove prostredie veľa hračiek len je to bez stravy takže to by si si doniesla alebo sa dá objednať zo školy, ja som malemu dala do obedárika atam to zohriali🙂 treba prisť vyplniť prihlášku a ofotiť kartičku poistenca, ja som platila 2x mesačne🙂

lenkaks
15. feb 2012

Ahojte,neviete mi prosim povedat,kedy je den otvorenych dveri v skolkach v piestanoch? My sme z Trencina,ale zaciname hladat byt v Piestanoch a maleho by sme radi dali od septembra do skolky...Dakujem

nini78
15. feb 2012

@lenkaks pokial viem nezoberú Ti ho, pokial nemáš byslisko v PN, tak keď len hladáte dosť pochybujem, je veľa detí. Ale za opýtanie nič nedáš 😉

lenkaks
16. feb 2012

@nini78 Uz mame trvale bydlisko tam,dali sme si ho na svokrovu adresu.... 🙂

micimacko
17. feb 2012

lenkaks,podla toho kam by si chcela dať.Na staničnej ja od 5.3-9.3 den otvorených dverí.Chod sa tam opýtať a uvidíš čo ti povedia.Vidím,že čakáš dieťatko na august 🙂 ja mám termín na začiatku septembra 🙂 Aj ste nejaký byt už našli?My sme sa sem nastahovali pred troma rokmi 🙂

elise
18. feb 2012

@lenkaks ked budeš na materskej ani trvalý pobyt v PN ti nepomôže, maleho ti do škôlky nezoberu

lenkaks
18. feb 2012

@micimacko Ahoj,praveze netusim,kde budeme byvat,estelen zaciname pomaly hladat,tak ani neviem,do akej skolky ho prihlasit....u svokra mame trvaly pobyt a on byva na Valovej,tak neviem,ci nas automaticky nepridelia do skolky tam....Som pozerala,ze v kazdej skolke je zapis od 5-9marca...cize vtedy je tam aj den otvorenych dveri? A ty uz mas doma skolkarku? Ja mam termin na zaciatku augusta 🙂 a odkial ste sa pristahovali?

lenkaks
18. feb 2012

@elise To mi uz povedia priamo v skolke,co a ako 🙂

elise
18. feb 2012

@lenkaks veľa sa na to nespoliehaj ja by som tam pre istotu nešla poslala by som tam manžela a nepriznala by som matersku lebo ti ho neprijmu, uprednostnia deti pracujucich matiek.ja sa pokušam už 3 rok v PN už sa mi podarilo vybaviť aj pobyt a robim v pn.aj sponzorske som chcela dať škôlke ale bohužial nezobrali mi ho a dôvod plne stavy. a to som bola hned v prvý den zápisu.

lenkaks
18. feb 2012

@elise ved je to o 2tyzdne a brucho nemam extra velke...tiez mame na plane ist hned rano v prvy den zapisu...A ked ho nevezmu,svet sa nezruti,bude este somnou...a tvoje male ma kolko rockov?

elise
18. feb 2012

@lenkaks moje už malo 5 rokov ale chodi do hornej stredy a som maximálne so škôlkou spokojná, stále sa tam detom venuju tak houž presuvať do piešťan nebudem🙂 ale držim ti palce🙂

lenkaks
18. feb 2012

@elise dakujem 🙂 uvidime co a ako....inak som prekvapena,ze je tak malinko skolok v PN...akoze tu v TN je veelmi vela skolok...a aj tie su plne...

elise
18. feb 2012

@lenkaks je ich dosť ale problem je v tom že je veľa detičiek narodených a su dosť plne dokonca aj novu triedu zriadili ale kapacita nepostačuje

micimacko
19. feb 2012

@lenkaks Ahoooj 🙂 Manžel pochádza z dedinky pri Novom Meste nad Váhom,tam sme žili skoro rok u svokrovcov,kým sme nehladali nejaký byt.Zobrali sme požičku na jeden byt v Novom meste,ale ked sme už mali podpisovať papiere,tak nám majitel oznámil,že prišiel niekto a ponúkol mu viac ako sme mali dať mi,tak to predal.Tak sme hladali dalej a našli sme až v Piešťanoch,tak sme teraz tu.Najprv sme bývali v podnájme na Scherera,kým sme prerábali náš "nový bytík" 🙂.A ok novembra 2008 bývame už vo vlasnom 🙂
Ano my už máme doma skôlkárku,chodí od októbra do škôlky a zatial sa jej tam páči.Vozím ju síce každé ráno na aute do škôlky,lebo bližšie ju nezobrali,ale on aje spokojná.Tento rok som ju chcela dať bližšie k nám na Staničnu,ale neviem...nepoznám to tam,a ani nikto mi neodpísal,že aká je tá školka.Zatial čo som počula /čo mi jedna mamička hovorila/ nebola spokojná..tak neviem teda.Neviem či by som dcérke tým viac neuškodila ako pomohla. 🙂 A ký bytík hladáte?alebo domček? Tak možno aj spolu by sme mohli ísť aj kočíkovať,ked aj ty budeš mať bábo 😀 Pekný víkend prajem 🙂

lenkaks
20. feb 2012

@micimacko Ahojky 🙂 Tak s tym bytom,co sa vam stalo by ma trafil slak 😠 ,snad sa nam nic take neprihodi...ale zase,urcite ste potom nasli este lepsi v PN 🙂 A teraz byvate v ktorej casti PN ?Nieze by som to tam nejako extra poznala,poznam centrum,okolie kocky a Valovu...Drahy nechche byvat ani za svet na sidlisku Trajan,mne je to pravdupovediac jedno,len nechc sme uz vo svojom 🙂 Hladame 3izb bytik...Dneska drahy ide do skolky po prihlasku,asi dame tu Valovu,kedze mame trvaly pobyt zahlaseny tam...A ked ti malu nezobrali blizsie do skolky,sama si si potom behala,kde inde by ti ju zobrali,ci ako to chodi?Rada by som veru niekoho na kocikovanie 😉 nech sme neni v PN sami ako prst..... Pekny den,paa

micimacko
20. feb 2012

@lenkaks Ahojky 🙂,veru dúfám,že sa vám to isté nestane ako nám 🙂Ale ozaj sme našli lepší byt tu v PN.Tiež sme hladali trojizbový,a nakoniec tu sme našli štvorizbový/taký malý štvorizbovy /🙂.My bývame presne za kockou pri tom parkovisku 🙂.Ja som mala s tou školkou tak,že mi ju do jednej nepriali,tak som tak riaditelke povedala,že teraz čo mám robiť,ked musím ísť do roboty???kam dať dieťa?A ona,že skúsi mi vybaviť v druhej školke,že sa tam spýta,a že mi zavolá.A to som tu riaditelku ani nepoznala..Asi som jej bola simpatická 😀 .Ona bola taká ochotná. Tak potom mi volala,že v druhej školke maju ešte jedno volne miesto.Tak som tam išla a dali mi papier,že ju priali 🙂.To je jedno kde máš trvalý pobyt nahlásený,možeš dať dieta do školky kam len chceš.Možeš dať prihlášku do viacerých materských škôl,a potom pojde tam,kde budete bývať.Aj preto niektoré školky maju ešte jedno-dve volne miesta,ako bolo aj v našom prípade.
Ja som tu tiež tak sama,mám pár kamarátok,ale oni chodia do roboty a nemaju čas 😢
A vy ste kde bývali predtým?Kolko má rokov staršie dieťa?už má 3?Pekný den Papa

nika2
21. feb 2012

@lenkaks ahojky, este k tej skolke. nepovedala by som , ze ked je zena na materskej tak dieta do skolky nezoberu. moja mala chodi teraz do skolky a v triede maju aspon 4 deti co je ich mama doma pri druhom. a chodia pre ne s kocikom. aj ked povedia pri zapise ,ze nemozes byt na materskej ani nezamestnana. realita je niekde inde. a nepomoze ani to, ze prides hned v prvy den zapisu. to je moja osobna skusenost minuleho roku.

lenkaks
21. feb 2012

@nika2 Ahoj, uz sa nad tym radsej nerozmyslam,uvidim,co a ako bude....treba len pockat a uvidi sa,ako vsetko dopadne...ale stale verim 😀

lenkaks
21. feb 2012

@micimacko Ahojky,my byvame este stale v Trencine...Syn mal v decembri 3roky,cize v septembri bude mat 3a3/4....Mame a budeme mat skoro rovnake deti 🙂

micimacko
21. feb 2012

@lenkaks Ano,ano akurát kukám,že ozaj to budeme mať skoro rovnaké. 🙂 Aspon možeme vymeniť skúsenosti 😉 A ako inak?Dobre sa cítíš?kedy ideš doktorovi? 🙂

lenkaks
22. feb 2012

@micimacko Dneska som bola 🙂 babatko ma skoro 15cm a cely cas spinkalo s rucickami na hlavicke 🙂 Dneska mi brali krv na tripple testy...19marca som objednana na morfologicky uzv (ci ako sa to vola)...tam snad sa aj pohlavie dozvieme 🙂 A ty ako?? Ja chodim na gyndu u nas v Trencine a rozmyslala som,ze ci aj rodit nezostanem tu....ved z PN do TN nieje tak daleko...aj ked mi po prvom porode povedala dr,ze to bola rychlovka,aby som druhe neporodila po ceste do nemocnice 😀

micimacko
22. feb 2012

Ahoooj 🙂jeeej už má 15cm??wou super 🙂Ja idem do poradne 19 marca,a beru mi aj krv už tretí krát,a na sono až v apríli.My sa máme tiež ok 🙂 Fíha,ty by si riskla ešte cestu pred porodom z PN do TN??? 😀 no odvaha 😀 Ja ked som bola tehotná s malou chodila som od začiatku do Nového mesta doktorovi,ale potom sme sa sťahovali a asi od 6teho mesiaca ma mal doktor Z PN.Tiež som vtedy rozmýšlala nad trenčianskou porodnicou,ale ked aj tu je v PN tak som to neriskovala 😉 .Ale to je na tebe 🙂 A synček vie,že bude mať súrodenca?
Majte sa pekne 🙂 papa

micimacko
22. feb 2012

@lenkaks Ahoooj 🙂 jeeej už má 15cm??wou super 🙂 Ja idem do poradne 19 marca,a beru mi aj krv už tretí krát,a na sono až v apríli.My sa máme tiež ok 🙂 Fíha,ty by si riskla ešte cestu pred porodom z PN do TN??? 😀 no odvaha 😀 Ja ked som bola tehotná s malou chodila som od začiatku do Nového mesta doktorovi,ale potom sme sa sťahovali a asi od 6teho mesiaca ma mal doktor Z PN.Tiež som vtedy rozmýšlala nad trenčianskou porodnicou,ale ked aj tu je v PN tak som to neriskovala 🙂 .Ale to je na tebe 😉 A synček vie,že bude mať súrodenca?
Majte sa pekne 🙂 papa

ejco
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janastanova
9. mar 2012

ahojte, chcela by som sa spytat skusenych mamin, kde tu v PN nastreluju nausnicky aj malym dievcatkam, babatkam. Dakujem 🙂

nini78
15. mar 2012

@janastanova väčšinou to robia detské lekárky malíčkým deťom.

jaruska6
15. mar 2012

Ahojte kočky, chcela by som sa opýtať, ako je to tu v PN so škôlkami.Bývame tu 2 roky, malý mal v marci 2 rôčky,začal chodiť do jaslí,ja pracujem.O tých škôlkach ma zaujíma všetko, kde sú, či je tu nejaká súkromná škôlka?Kedy je zápis , ako to prebieha, od kedy môže dieťa nastúpiť do škôlky? Či musí mať dieťa aj obaja rodičia trvalý pobyt v PN? Aké máte skúsenosti s tou ktorou škôlkou, či ste spokojné s prístupom,starostlivosťou,stravou vy aj vaše dieťatko?Koľko mesačne sa platí za škôlku a od kedy do kedy je otvorená? Je niektorá zo škôlok bilingválna,alebo snívajte s nami 😝 ? Za každý príspevok vopred ďakujem,určite mi to pomôže. 😉

nini78
16. mar 2012

@jaruska6 bilingválna škôlka je na hoštákoch v starých Piešťanoch, ale nič bližšie ti o nej nepoviem, lebo neviem. A čo sa týka ostatných škôlok, tak pokial viem, musíš tu mať trvalé bydlisko, sú plné stavy, prednostne berú staršie deti. A zápisy už v nejakých škôlkach boli. Moj bude mať 3 roky až teraz, takže ja budem škôlku riešiť až o rok.

jaruska6
17. mar 2012

@nini78 Ďakujem,môj má 3 roky až o rok.Kde to prosím ťa je na hoštákoch?

nini78
17. mar 2012

@jaruska6 som to zle napísala, moj bude mať teraz dva roky, som myslela že pojdeme na zápis až v troch 🙂
Vieš kde je Magura? ak ano to pôjdeš okolo magury po tej jednosmerke a na konci do prava. A na tej ulici je po ľavej strane strane, taký na bordovo namalovaný rodinny dom, je pokreslený bielou farbou. Neprehliadneš 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre