♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

mimusbe
19. jan 2010

ahojte

trixi....teeeeda...veru riadne dobroty 😉 a veru na co by si na lyzovacke varila 😉 🙂
ja mam tiez tu istu otazku ako lucka...vydrzi to ? 😅

no MM rano odhrnie sneh predtym nez ide do prace ale ked ho vali cely den...tak to poobede nie je vidiet ze to bolo odhrnute a s kocikom alebo sankami sa mi cez take haldy snehu ide velmi tazko tak to poodhrnam 😉 🙂

my teraz na jar nepojdeme urcite nikam...na ziadnu dovcu a tak....MM ma ist zase prec na par mesiacov takze ked tak len do PN k nasim na ,,prazdniny,, 🙂 🙂 a chystame sa zateplovat...robit zabradlia a dlazbu vonku...ked sa MM vrati....mozno potom na leto by sme niekam vybehli na par dni....🙂 ale to je este daleko....🙂

my sme boli doobeda na sankach vonku vyse hodiny....dnes bolo super...krasne svietilo slniecko a bolo prijemne....🙂
chystame sa aj do hor pozriet....je tam nadherne ked je takto nasnezene 😉

drobec uz buva....a ja idem spravit palacinky a salat z cinskej kapusty....polievocku mame este od vcera aj kuracie sote na zelenine 🙂

trixi
19. jan 2010

ahojte,

lucinda, mimusbe, ano vydrzi, je to vlastne ako konzerva. Sterilizuje sa to 2 x. Hned po uvareni to dam do flias, zasterilizujem 1 hod a prudko schladim v studenej vode a po 24 hodinach sa to zopakuje. Vydrzi to so zarukou mojou 3 mesiace. Viac som neskusala, nikdy nam jedlo nevydrzalo tak dlho. Je to urcite lepsie ako zmrazovat. Pri tej ceste moze byt teplejsie, moze sa to mierne rozmrazit, zmrazit a tym 2 x sterilizovanim sa tie vsetky mikroby zahlusia. Urcite aj vitaminy, ale zasa je to lepsie ako kupena konzerva ci polievka zo sacku. 😝
A hlavne viem co v tom pohary mam, ze tam nie je pomleta nejaka pneumatika 😀 . Moja kolegyna takto robi roky stravu na campovanie v lete a v pohode to vydrzi aj vysoke teploty.

Ideme lyzovat do Kaprunu, nie je to tak daleko, maly tolko ako tak vydrzi v aute, byvame na farme, takze mame kravicky, koniky a inu domacu "haved" 🙂 pod oknami. A hlavne byvame na svahu, kde sa lyzuje, 5 min. odtial je hned "zradelna" s mini kopcom pre sankovanie a lyzovanie, takze chvilu bude lyzovat tatino a chvilku ja. Hoci s mojou nadvahou a mizivou kondickou to nebude ziadna slava ☹ .

nycanka
19. jan 2010

ahojte,

mozem sa medzi vas pridat ? Ja som buduca mamicka, v marci mame termin. Ako sm vas tak zbezne citala, tak vy uz deticky mate.

zatila sa majte krasne

elise
19. jan 2010

ahoj nycanka jasné pridaj sa knám 😉

nycanka
19. jan 2010

Elise dakujem 😉

som tu jedina, ktora caka baby, alebo je tu este niekto ?

ake ste mali skusenosti s porodnikmi u nas v piestanskej nemocnici ?

elise
19. jan 2010

nycanka som rada že si sa pridala knám sú tu super babulky 😉
ja som rodila v trnave a rodila ma štefániková ale babulky tuná rodili v piešťanoch a spomínali myslím že glesa 😉 ešte je tu tehulka a dufam že čoskoro pribudnem aj ja 😉

nycanka
19. jan 2010

... no dr. Glesa by som pri porode mala rada aj ja... tak dufam, ze to tak vyjde 🙂

kluara
19. jan 2010

tak tá tehulka som ja 😝

elise
19. jan 2010

maťka ty už si 21 týždeň? neuveriteľne rýchlo to beží 😉

kluara
19. jan 2010

veru, veru 😀 ešte je celá polovička tehu predo mnou 😉

elise
19. jan 2010

aj to rýchlo prejde. 😉
luky chodí do škôlky ale páči sa mu len ked niečo nechce tak to nerobí a v škôlke sa môžu aj rozliať 😀

milhaus
20. jan 2010

ta naša dora je tiež riadne tvrdohlava, nepojde a nepojde ked nechce, este si sadne na zem a bude provokovať

zuzanocka
20. jan 2010

caute koceny!

nakukla som aspon na chvilu a z nejakho dovodu ma "prinutilo " pozriet tento album: https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vRefe...... a to si my hovorime, ako sa trapime, ake sme (niekedy 😉) nestastne... a pritom je relativne vsetko ok 😔

nycanka,
vitaj medzi nami 🙂
ja som prvu dcerku rodila pri glesovi (parada 😝 ), druhu pri svarovej, potom to prevzal dojcan (dalo sa ) ja myslim, ze ked ma byt porod bezproblemovy, zvladne to clevek v podstate sam 😉 a vela zalezi od porodnej asistentky, ja som mala obidva razy veeeelke stastie na sestricku, ale ony su tam vsetky zlate 😉 (teraz ta druha ma dokonca drzala za ruku pri zavadzani EPI 😀 )

ze "TERAZ" - ved uz su to dva roky 😕 😅 😝 😎

som ja moooc zvedava, ako to nas harant zvladne v skolke, resp. ako to tam zvladnu s nou, lebo to je takyyyy tvrdohlavy kozorozec, ze az strach.... 🙄 😝

lucinda7
autor
20. jan 2010

škoda,nestihla som ten album 😝

Zuzi,od kedy ide Nelka do škôlky??? 😝 😲 😲

zuzanocka
20. jan 2010

luc, mas ip 😉
ja padam domkov 🙂
teda...este hviezdicu aby som nezabudla vyzdvihnut zo skoly 😅

kluara
20. jan 2010

čaute!

tak my od dnes vieme, že k nám pribudne ďalší chlapček 😵 termín mi posunul o pár dní skôr, tak uvidím čo a ako 😝

dadulka19
20. jan 2010

ahojte 🙂

á,chvíľami to tu už normálne ožíva 😀

zuzi,dodatočne Nelke všetko naj naj naj k 2 rôčkom ☼☼☼☼☼...No,ja tiež netuším,ako zvládne škôlku náš drobec 😖 ,je desne tvrdohlavá 😎

...a čo bolo tom albume 😕 ??

nycanka,vitaj 🙂 ...

dadulka19
20. jan 2010

mati 🙂 ,gratulácia 🙂 🙂 🙂 ...

andy.a
20. jan 2010

čauko 🙂 😎 😎

Maťka,gratulácia 😵 😵 😵 hlavne aby ste boli obaja zdraví 🙂 😵 😵 aj pekné meno ste vybrali 😅 😝 🙂

Zuzka,kedy pôjde N.do škôlky?? 😕 😉 pôjdete na jar asi len na zápis,nie ?? 😕 😉 😝
a čo bolo v tom albume ?? 😕 😕 😕 😨

náš Kozorožec má dnes narodky,ale rozumu nikde 😝 😝 😀 čoskoro máme zápis,ale dávame odklad,aj keď potom bude medzi deckami takmer o 2 r.starší 😝 😝 😀 😔

aj ja vítam Nycanku 🙂 🙂 😉

Dadka,malú dáš od sept.do MŠ ?? 😕
ja asi až ďalší rok/ak bude mama ochotná varovať,lebo už opakovane mi hovorila,že si už nemieni ničiť nervy s našou krpatou 😀 😀 😝 😝 /
hlavne chorôb sa bojím + iné veci,s ktorými máme problémy...však viete 😔 😔 🙄

Lindi,ako v robote ?? a nemala si potom tie kiahne ?? 😕 😉

Trixi,nebola si včera poobede v Bille ?? 😕 medzi 14. a 15.hod. ?? 😕 😉 🙂

elise
20. jan 2010

ahojte 😉
maťka gratulácia aj od nás 😵
andy tvojmu kozorožcovi všetko najlepšie k narodeninkám 😵 😵 😵 😵
nejako sa mi marí že aj mili by mala mať teraz niekedy narodky 😉 aj zuzanočkynmu kozorožtekovi všetko naj k narodkám 😵 😵
andy ja som chytila vnútorné kiahne mala som vysoké teploty a dokyna ma poslala na plúcne a na kardiologiu. zatial je to v celku ok. v práci otras ale držím sa robím si svoju robotu. šef somnou ani velmi nekomunikuje za mesiac prehovoril "ano, teraz nie, potom"nie že by mi to chýbalo ale už by som potrebovala od neho počuť súvislú vetu 😀
aj mna by zaujímalo čo bolo v tom albume?
v nedelu mamina oslavuje 55 rokov tak sme sa zložili na tortičku teším sa aká bude 🙂

granado
20. jan 2010

Ahojte babče, aj ja som tu ešte zatial tehula, len nevie dokedy. 😉 Ja sa iba pripomeniem aby ste na mna nezabudli. Dnes som volala so Zuzu tak som si aj na vás spomenula. 😎 😀

nycanka
20. jan 2010

ahojte babulky,

dakujem za privitanie, som sice na stranke marcoviek, kedze terminovo tam spadam, ale ked som vas nasla, tak som sa sem votrela 😎

ja som na dokyho Glesa pocula len pozitivne ohlasy, tak si ho planujem aj zajednat k porodu...

chcela som sa spytat, ci v pn je neake aj materske centrum pre mamicky s detmi, pripadne plavanie pre miminka, tak ak o niecom viete, dajte prosim vediet.

zatial sa majte krasne a pekny vecer

elise
20. jan 2010

nycanka materské centrum je jedno v starej práčovni tam pri stanici ako je nábytok za garážami, malinké ale utulne a potom je jedno kdestanské ale to neviem kde sídli. plávanie sa robilo v penzióne love boli sme raz luky má rad vodu ale nebolo to ono. ked sa oteplí tak mávame stretká s detičkami. dúfam že mi to tento rok vyjde mám kopec dovolenky 😉

lucinda7
autor
20. jan 2010

ahojte....

gratulačka Maťke k chlapinovi...tak skúsite babu do tretice 😝 😝 😝 😝

aj ADKOVI všetúčko naj,hlavne zdravíčko a aby poslúchal rodičov 😵

aj Denisku zdravím a ukáž sa častejšie 😵

Lindi nebola si dnes navečer v kauflande??? 😝

elise
20. jan 2010

lucka dnes nie ale z práce som išla po 8,45 minútach odpracovania 😀 inak malo byť napísané kresťanské 😀

kluara
21. jan 2010

ahojte!

ďakujem 😵 😵 😵

Lucka, a vy čo do tretice neskúsite dievča? 😝 😝 😝 😝 😝 😝

Andy, Zuzka - deťúrencom všetko najlepšie k narodeninám 🙂

lucinda7
autor
21. jan 2010

dobré ránko....

ale nám zas krásne sneží 😝
sme došli domov ako snehuliaci zasnežení 😀 😀 😀 😀

Maťka,my už nebudeme riskovať 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀

dadulka19
21. jan 2010

krásne ránko 🙂

andy,Aďkovi všetúčko naj k narodeninkám 😉 😉 😉

tu poletuje sneh len tak mini 😀 ....

nycanka,to MC odporúčam 🙂 ,my sme tam často chodili 🙂 🙂 🙂 🙂 ...super pre deti aj maminy 🙂 🙂 🙂

zuzanocka
21. jan 2010

cawte! 😎

dakujeme za gratulejsns, dodtaocne zelame aj my adkovi vsetko naj, nech ho rodicia posluchaju 😉

maťka,
pekny ste vybrali kocik. a za prijemnu cenu 😉 je tam aj sportova cast, ze?

dadulik,
dik za ip, fajn napad, ale: KEDYYYYYYYY??????? 😒

luci,
maxik ide od sept. do skolky?

zuzanocka
21. jan 2010

denka,

vydrž, holka, vydrrrrž! 😉 mandle máš kúpené? 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre