♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

ejuska79
1. okt 2010

@granado no skoda, už som doma...zajtra sa neda? niekde som citala ze zajtra v auparku...

ejuska79
1. okt 2010

@kkiki a kde sa to da elektroniky? aj ja sa chcem pridat....

granado
1. okt 2010

@kkiki diky ja som v meste podpisala a teraz elektronicky aj muž 😉 🙂
ale inak ludia v meste ked sa ich to netýka tak sa im nechce ani nič podpisovať 😠

nini78
1. okt 2010

Už nemusíme baliť na široko 😀 😀 😀

elise
1. okt 2010

@ejuska79 ja budemv sobotu zajtra v auparku v detskom kutiku od 10 do 16 hodiny príde

granado
1. okt 2010

@nini78 supéééééér už ho to konečne prestalo baviť 😀

ejuska79
1. okt 2010

@nini78 taka otázocka - aj si balila na siroko?? ja len na noc balim....cez den nie...

granado
1. okt 2010

@ejuska79 ja som nebalila a bolo to v pohode .a čo ti vraveli v nemocke ma klbiky ake ste ich mali? nam nerobili tak ako nas prepustili tak sme šli a že dobre ale prevent.baliť tak sme nebal. a na kontrole v 4 mes. že je to ok

nini78
2. okt 2010

@ejuska79 zo začiatku som ho balila, asi mesiac. Potom som prestala a v 4 mesiaci mi povedali že to nemá dobré, ďalej baliť a konrola v 6 mesiaci. Tak som ho poctivo balila, ale ja zasa cez deň a na noc nie.

ejuska79
2. okt 2010

@granado @nini78 ja som tiez bola v 4 týždni u Lasaba a samozrejme ze povedal, ze poctivo balit, ale to tam hovoril kazdemu...ja jej to dam na noc a aj tak ked ju prebalujem tak to ma posunute, a vyzera to ako keby to ani nemala, asi jej to zle davam, lebo nema tie nozicky tak uplne do účka..dva týždne som jej to davala poctivo a potom mi na rehabilitacii, kam chodime kazdy tyzden (mimochodom uz ma tu nozicku v poriadku ale musime dalej cvicit, este mesiac) povedala, ze jej to nemam davat, ze je to neprirodzene a ze ked nebola predcasne narodena a nema na klbikoch nejaku vadu, tak to nema vyznam...tak som urobila taky kompromis, ze v noci jej to davam...

nini78
2. okt 2010

@ejuska79 no vidíš, a potom si vyber 😠

nini78
3. okt 2010

@granado halóóóó, kde si?

kkiki
4. okt 2010

ja som nebalila anijedno ani druhe ... pri narodeni ze to maju dobre ale ze balit a ja ze a naco ??? ked to je dobre ? inak aj tak od januara tohto roku malo byt ze uz na slovensku nie je povinne balit, iba ist na sono ... lebo do roku 2010 slovenske deti mali predsispoziciu mat zle klby a zazrakom po 2010 uz nemaju , no jaka chujovina ...

nini78
4. okt 2010

@kkiki ja som tiež počula, že na tých kontrolách si doktor len naháňa body od poisťovne 😠 , ale keď mi povedal v 4 mesiacoch že to ešte nemá dobré, no tak som poctivo balila. Ale už je to ževraj ok.

kkiki
4. okt 2010

@nini78 ved ked neni dobre to aj vsade na svete musia, ale tu sa muselo aj ked boli OKa 😝

ejuska79
4. okt 2010

@kkiki no ved je uz aj vyhlaska ministerstva zdravotnictva o tom, ze sa nedoporucuje balit nasiroko...ja balim len na noc, takých 8 az 12 hodin to ma!!!
@nini78 presne takto je to aj s nasou rehablitaciou..od narodenia cvicime tu vojtovku, ale uz ma nozku uplne o.k., ale musime tam furt chodit, reku naco?? tak zas vraj kvoli spravnemu drzaniu tela!!! asi kvoli poistovni!!!!ja to s nou poctivo cvicim, to by som nezanedbala, ale naco tam furt mame chodit, ved by teda stacilo raz mesacne, nie sa furt prehanat..

kkiki
4. okt 2010

@ejuska79 sak to jaka blbost ked je v poriadku , to ako keby vsetky deti rad radom strkali pod lampu aj ked nemaju novorodenecku zltacku ...

nini78
4. okt 2010

@ejuska79 mna raz tak Talpašová poslala s Jakubom na kardiológiu, bol malinký,asi 4 masiace, boli sme tam a že to je úplne normálne, to malé deti tak majú , (na rengene mal také väčšie srdiečko), ale stále nás dávala na kontrolu, a predstav si ako pri tom reval, keď mu ponapájali tie uzemnenia na ruky , na nohy a také prísavky okolo srdiečka, no hrúúúza. Bačal o dušu, vždy povedala že je všetko v poriadku, tak na čo? Potom som tam sama prestala chodiť.

ejuska79
4. okt 2010

@nini78 chudiatko malinke....esteze to ma v poriadku.. my ideme v stredu do poradne..mala je uz riadne tazka, som zvedava kolko vazi a aj dlha je, kazdy vravi ze vyzera tak na 3 mesiace..uz sa zacina hrat s hrackami, brnka do nich na tej hrazdicke..no zlata je..len keby spinkala...inak to co je za pocasie!!!dnes ma skoro odfuklo aj s kocikom... inak sa mi pokazilo koleso, chapes??? kocik za 750 EUR..no skoro ma vykotilo, som isla o 3 kolieskach..s stredu ho davam na reklamaciu, nech to laskavo daju do poriadku, sak to budem pouzivat dalsie 2-3 roky ten podvozok..teraz mam od svagrinej taky starsi, horsie je, ze to je vlastne bugina a takym fusakom, ziadna vanicka tam nie je..ona to tak mala celu zimu, maly bol tiez tak narodeny ako moja, no neviem, take sa mi to zda moc otvorené...

nini78
4. okt 2010

@ejuska79 No pekne! To poteší 😠 , stojí to nehorázne prachy a kvalita veľmi diskutabilná. Snáď ti to rýchlo opravia. Ja mám starú herku, ešte po Jakubovi, čiže má vyše šesť rokov a zatial som mala iba raz defekt 😀 . Nie je síce taký pekný ako sú teraz kočíky, ale zasa je velikýýýý. Veď pred mesiacom mal Maťo 8200g a má tam kopec miesta. Ja idem na poradňu na budúci útorok 12. Tiež som zvedavá ako na tom sme 🙂 . Mne Maťo tiež veľmi zle spí v poslednej dobe, ale v noci. Cez deň spí pekne, aj 5 hodín, ale v noci sa často budí. Snáď to rýchlo prejde 😅 .

abbey1
4. okt 2010

ahojte.aká som šikovná:až teraz som objavila,že sa tu teraz stretáte.

ejuska79
5. okt 2010

@abbey1 super, tak je nas uz viac 😀

jana17
5. okt 2010

Ahojte babulky,
vobec nestiham pisat, ale citam poctivo 😉

@nini78 ze aky velkyyyyyy je ten tvoj Matejko!! To teda mas co nosit! My sme taky ako Palculienka 😀 presne na 6.mesiacov sme mali poradnu a mala 7120g.

Inak s tym spankom je to na porazenie. Musela som vytiahnut knizku " Kazde dieta sa vie naucit spat". Nechcela som ist podla toho, ale toto sa uz neda. Uz zacala mat take noci, ze zaspavat o 23.00, potom kazdu 1hod. hore a od 04.00 nespat vobec. Tak som si povedala a dost! Tak ju teraz trosku trapim, pomrnci si, poplace si, ale vcera mi konecne po x-mesiacoch zaspala o 20.00. Som zvedava co bude dalej... 😨

@ejuska79 a aky mas kocik? Lebo mi mame tiez taky "super-speci" za 650... 😒

nini78
5. okt 2010

@jana17 no zaberačka na kríže riadna, a to v pol roku som s ním ešte na poradni nebola, idem až o týždeň, ta uvidíme. Aj mne včera zaspal o 20.00, lebo od pol štvrtej nespal, ale do jednej bol asi 6x hore. Potom som to už nerátala. 😠. Tak skúšaj pomocou knižky a daj vedieť ako to zaberá, lebo ešte chvílu takto a dem ju kupovať aj ja!

jana17
5. okt 2010

@nini78 zavery z knizky este nemozem robit, skusam to este len 2 dni, ale v noci sme boli hore iba 2x a to sa iba napila a spala dalej. A spala 20.00-08.00. Mozno nahoda 😀 Snazim sa drzat toho popisu v knizke, tak ju chuda cez den budim...

nini78
5. okt 2010

@jana17 aha, to sa musí cez deň budiť? To ako nemôže prespať určitú dobu? Daj potom vedieť.

ejuska79
5. okt 2010

@jana17 my mame ten novy JANE transporter....som z toho riadne sklamana, ale co uz..si predstav, ze by ti nemal kto poziacat kocik...to ako by som nesla mesiac s nou von???priserne!!! aj ja si kupim tu knizku, kde ju maju...moja spi doobeda 1,5, to idem rychlo s nou von a potom len 20 - 30 min okolo 16 hod a spat ide az o pol 10 vecer, to zvadzame strasny boj dve hodiny- zaspi, polozim ju, 5 minut spi a uz je hore a to ju musim uspavat len na rukach a tak dokola a zaspi uplne a medzitym len place co nemoze zaspat... a je uz dost tazka..v noci vstava kazde 3 hodiny a o 7 je uz hore, no na take male babo spi fakt malicko... tak do polnoci zehlim pripadne upratujem...

nika2
5. okt 2010

ahojte,
davno som tu nebol a pozeram, ze su tu nove tvare.
ejuska79 - som zistila , ze chodime k tvojmu manzelovi po radu🙂
a linda bola dnes v telke.

jana17
5. okt 2010

@ejuska79 Ked sme mali dva mesiace, tak platilo, ze kolko spala cez den, tolko aj v noci. A fakt to sedelo 😀 cize, ked ti spi cez den tak malicko, bude aj v noci spat minimum. V knizke je sice pisane nieco ine, ale to zacina platit, az pre deticky od 6.mesiacov. Ale oplati sa to precitat. Je to zaujimave. Mozno ta teoria uspavania by zabrala uz aj u vas.
A co sa tyka toho kocika, tak to je ozaj na porazenie. Ved teraz som nebola vonku dva dni, lebo stale leje ako sialene a uz som na nervy. Manzelikovi som vecer povedala, ze ked bude takto prsat aj zajtra, davam prsiplast a frcim von. Dazd nedazd... 😠

@nini78 Ano, musis mu zaviest pevny rezim. A cez den by nemal prespat viac ako nejake 2-3hod. Ja ju nechavam, tak 2-2,5hod. a budim 😒 Neviem ci to je spravne, alebo nespravne, ale dnes sa nam ju podarilo ulozit dost rychlo a zabuvkala za 3min. Tak uvidime...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre