♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

nika2
21. apr 2009

mima ja som malej zacala davat jogurty az okolo 8.mes. a to som jej davala a stale davam biele probio od rajo a striedam activiou. a co jej varievas? moja mala tiez zo zaciatku moc nechcela varene, ale teraz uz papa . lebo ked ju naucis na kupovane tak ine nebude chciet.

milhaus
21. apr 2009

je tam kupalisko a akasi liečebna sa mi zda, bola som tam raz ale to len kuk.

mimusbe
21. apr 2009

no mne sa zdaju praveze tie jogurty prilis skoro...som na nu cumela ako puk...len mala tam revala ako odtrhnuta a tisila som ju takze som sa jej to v tej rychlosti aj zabudla opytat 😅 😅

zuzi sak jej varim zemiak mrkvu brokolicu atd...a nechce mi to...zemiak ju nadrapuje vracat...a mrkvu s brokolicou este jakz takz...ale inak chce papat len mrkvovu vyzivu hippku...tam je to tusim aj so zemiakmi ...spenat ten vobec...to tiez nadrapuje....zeleninovu polievku...resp. vsetka zelenina pomixovana dohromady...to zje....
tiez papa rozne kase....

ale stve ma ze moc nechce to varene.... 😠 😠

mimusbe
21. apr 2009

a ryza sa dava odkedy? napr. ze domakka uvarit ryzu a supnut tam mrvku alebo inu zeleninku?

milhaus
21. apr 2009

to neviem ale ešte asi nie, vydrž aspon mesiac

mimusbe
21. apr 2009

sak som z toho domagorena....pozerala som vcera na nete na jednom fore...a jedna mamicka tam ma 4,5 mesacne babo a ta uz vyskusala takmer vsetky druhy zeleniny a napchava ho vsemoznym ovocim... 😖

druhe tam zase maju 7 mesacne a nedali mu ztoho takmer nic....na Hippkach je pisane daco ine....doktorka zase povie daco ine....segranka ma uz sice rocnu malu....ale ked mala cca pol roka tiez jej davala vselico mozne ...comu som sa ja divila...

jedni povedia tak...druhi zase tak.... 😒

teraz sa to nemusi prejavit ale neskor mozu mat deti problemy....nechcem do nej pchat vsetko mozne ....

tak sa informujem ze co ste davali detickam vy...sak okrem Mirky a mna tu nikto tusim take male mimi nema 😅 🙂 🙂

lucinda7
autor
21. apr 2009

ahojte....
my sme boli dooobeda trochu na bicykli,potom sme sa naobedovali a mrne už leží v postielke a má na mále pred spánkom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Mimus,s tými príkrmami je to sto ludí sto názorov.... 😒

ja som začala dávať jogurt myslím od 6.mesiacov....bielu activiu s roztlačeným banánom.....za tým sa išiel utrhnúť..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀

príkrmy sme začínali....mrkva....mrkva+zemiak....mrkva+zemiak+brokolica.....2 týždne na to som pridala na olovrant ovocie....jablčko,hruška,banán,.....rôzne...len nie citrusy.... 😲

jáááj,tak ten L.Ján by som brala.....tam sme to boli teraz pred tou Velkou nocou.....je tam fakt krásne 😵

martao
21. apr 2009

mimus,
ako písala lucinda s tou zeleninou, pridáva sa aj mlieko buď umelé alebo materské
jogurty sa možu dávať, ale len ak nie je v rodine alergia-akákoľvek.

zuzidr
21. apr 2009

čaute 🙂

inak ja dnes idem robiť pečenú kačicu,kapustzu a knedlu,kedže MM mal včera narodky,tak som mu volala čo chce papať,a zahlásil že toto 😀 a kačicu som mala v mrazáku tak to budeme mať až dnes 😀 😀 taký nedelný obed 😀

miruss
21. apr 2009

Ahojte.
My sme už po obede drobci spia. 🙂
Ja som ráno navarila cesnakovú polievku, ryžu a mäso na zelenine. 😝
Vidíš Luci musím sa MM opýtať či tiež nechce ísť na tú výstavu do Bojníc, minulý rok sme boli. 🙂
Peti pekné fotky, Kubko mal pekné torty. 🙂 A dodatočne mu blahoželám k prvému rôčku. 🙂
Mima ja som čo a príkrmov týk počúvla detskú doktorku. A tak ako Lucka začala som zeleninou, postupne som pridávala ovocie, kaše, neskôr mäso, žĺtok, jogurty biele s banánom popučeným. Kubko mal rád navarené aj kupované. 😝

milhaus
21. apr 2009

ja som dneska robila kuracie sote a ryžu ale rado si dal dva krat a na večeru už asi nebude, na olovrant to zje
aj spagety sa večer dojedli a robila som z celeho sáčku

zuzidr
21. apr 2009

mili ved to je dobre, že všetko pojete,na večeru si môžte dať niečo lahké,ved nemáte ťažkú fyzickú prácu a jedno varené jedlo denne stačí 😀

my máme práve problém,že máme na niečo chuť uvarím to,lenže za večer čo si obaja 2x naložíme tolko nezjeme,jeme to ešte na druhý deň a potom vždy niečo vyhodím,nie vždy ale často,ja totižto neviem variť mááálo 😠 😠 😠 😠 😠

domi9
21. apr 2009

Ahoj mimus 🙂
Moja mala ma uz 14mesiacov a nepapa skoro vobec nic.Ale jogurty by som jej urcite este nedavala,ked tak az po pol roku,predtym urcite nie,to je tazke a mliecne.Ja ju stale kojim a do 6mesiacov mi nepila ano vodu.Tie mixovane polievky na tie ani nepozrela.Neviem ci ju kojis ale ak ano tak jej davaj sem tam len tie hipp ked nic ine nechce a radsej jej daj mliecka ked je hladna.Natalka papa aj 8 x za den.Rano som ju naucila ranajkovat jogurt ale len pri rozpravke mi ho spapa inak ani nahodou a na obed polievocku len zeleninovu a vecer si tak 2x odhryzne zo sunky.Ale´bo si da banan s piskotkou a to je vsetko.Pokial ti nechudne a rastie tak ju nenut jest.Je to zbytocne. 🙂

keti
21. apr 2009

ahojte

Tak nám už od rána vykopávajú tie základy a pivnicu.. náš tatík si zobral dovolenku. Drobec bol veľmi natešený, keď ho ráno našiel v posteli. 😉

Včera, keď prišiel z práce tak sme išli do Pn- deichmannu kúpiť drobcovi topánky. Tak sme mu hneď kúpili aj sandálky aj topánky. Hneď si tam našiel kamarátov. Pozerali tam rozprávku, tak Rastík začal do nich drapkať.
potom sa ešte viac odvážil, tak im začal naťahovať uši, nos 😀 😀. Chlapci boli z neho natešený. 😀

lucinda nemáš náhodou sestru. Lebo bola pri nás taká mamina, že normálne som pozerala či si to neni ty 😕 😕
no tie deti mi nesedeli. Síce to boli dvaja chlapci, ale trochu väčší.

dnes sa nám ohlásila bývala spolužiačka z Orvišta, prišla zo zahraničia, že nás príde pozrieť. Tak sa už tešíme.

Mima ja som vôbec nezačínala zeleninou. Bolo dosť ovocia, tak som začala dávať koštovať ovocie. všetci mi hovorili, že mi nebude jesť zeleninu, lebo už okoštoval sladké. no do dneska nemám žiadné problémy s papaním. Teda zatiaľ. A vôbec som mu nedávala tie kupované polievky. Teda raz áno, lebo to sme boli na celý deň preč. Ale podla mňa je to dobrý sajrajt. Lebo keď som to otvorila tak to tak strašne smrdelo, že som sa čudovala, že to aj jedol.
Raz nám švagrina z Ba poslala Hipp, a do dnes ju nemám ešte otvorenú. a ani neviem čo s nou. Ak neni po záručnej dobe tak ak chcete tak vám ju môžem dať, ale je to až od 10mesiaca.

zuzidr
21. apr 2009

kati aká spolužiačka z orvišťa čo je v zahraničí?hod do IP 😀 😀

keti
21. apr 2009

anaša dovonenka????S prstov v katalógu 😀 😀 😀 😀 Takže budeme všade. to bude žúžo 😀 😀 😀 😀
A v Bojniciach je to presne kedy, a ako dlho to tam bude. Myslím tie vláčiky čo ste tu písali??? A je to priamo v ZOO

klaudis
21. apr 2009

caute maminky z piestan tak aj ja sa k vam pridavam mame 9 mesacnu dcerku Kristinku. Ozaj nechcelo by sa vam dat stretko v PN dajme tomu v parku Kursalon ked je tak krasne .Ak by ste niektora mala zaujem tak napiste? Neviem ci sa takto stretavate alebo uz ste sa stretli? Mozme pokecat pri kave alebo zmrzline ta padne dobre. ved obcas treba aj posediet v tom ubehanom kolotoci. Co vy na to?Dakujem Klaudia

danca.b
21. apr 2009

ahojte
my sme sa prave vratili z nakupu a prechadzky...chcela som aby si mala pospala v kociku,ale neuspela som 😒 tak buva v spalni 🙂
Kati tak ste uspesne zacali...prave tento tyzden je tomu 7r.co sme aj my zacali stavat 😉 strasne vsetko leti 😅
za chvilu byvate aj vy 🙂
k tym prikrmom...ja so zacala malej davat po troskach Hami v 5 tich mesiacoch...ale este som nemusela,kedze som ju kojila...a kojim doteraz 😉
zacali sme s kupovanym a potom presli na varene,ale zo zaciatku chcela len to kupovane 😒
ona nejaky extra velky jedak neni,ale niekedy sa napraska...strasne lubi ryzu,zeleninovu,slepaciu polievku a zistujem,ze bude mäsozravec,tak ako my vsetci 😀 😀 kasicky, co som jej davala na veceru uz teraz eee 😉
jogurty moc nepapa...sem tam par lyziciek a aj s cajikom sme zacali nedavno...ona si radsej cucla od maminy 🙂
a na mne je to riadne vidno ☹

zuzidr
21. apr 2009

Ahoj klaudis vitaj 😀

ja by som bola za stretko ale len ked je volno čiže bude nedele alebo napr.teraz 1 a 8 bude volno ale to zase chceme ísť do lešnej,ale možno keby ste sa vy čo ste doma dohodli na nejakom termíne tak sa nám podarí prispôsobiť sa 😀 😀 😀

lucinda7
autor
21. apr 2009

ahojte
Keti,nie,nemám,mám 4 bratov len 😀 😀 😀 😀 😀
a blahoželám k prvému výkopu 😝

klaudia,vitaj....hej sem tam hodíme nejaké stretko,ak sa nemýlim bolo u čiernej pani a v Inčučke 😵

lucinda7
autor
21. apr 2009

Klaudia,akurát som mrkla fotky.....malá je krásnučká....a my sa poznááááááme 😝

klaudis
21. apr 2009

no lucinda musis sa my pripomenut odkial sa pozname bo skoro 6 rokov sme boli mimo SK.

milhaus
21. apr 2009

mala sa kompelt pooblievala s radom v kupelni a sofiin syn ma kôli našej babe hrču vzadu na hlave

keti
21. apr 2009

Dani veru tak úspešne začali. Teda poviem vám pre toho pánka to musí byť dobrý zaberák. 😔 😅
Chúda od 8-mej začal, a ešte teraz stále pracujú. M mi hovoril, že to ešte ani jesť moc nechcel.

Drobec už aj spinká, a ja utekám pozerať telku.

lucinda7
autor
21. apr 2009

Klaudia,IP 😝

petka015
21. apr 2009

ahojte

luci ano maly ide asi do blondava nejak mu blednu vlasky.
domi serus a uc sa nech mozme ist 1 maja do lesnej. 😝 😀 😀 😀

klaudis vitaj a stretko by som aj ja brala len do piestan malo chodim, ale zrovna zajtra idem k mame do stvrtka poobchodoch a tak.

keti v deichmane tie topanky pre malych nemaju tu ortopedicku vlozku ja som tam malemu tiez kupila a som sa osalila musim ist zajtra do schollu kupit tu vlozku aby nemal plochu nohu vsade inde to predavaju aj stym len deichman to nema. 😠 😝

keti
21. apr 2009

peti ja som si to hneď všimla. Tak sme išli ešte pod kolonádu. som povedala, že radšej mu kúpim drahšie, ale kvalitné. len mali zavreté.

A tá panička v deichmande povedala MM, že to neni treba, lebo jemu sa formuje sama nožička. že až keby to mal na predpis. tak som zahlásila, že to je dobrá blbosť. ako môže povedať takú kravinu. 😠 😠 😠

domi9
21. apr 2009

🙂 Ahoj Peti 😀
Ja prave trosku upratujem ale mas pravdu mala by som sa radsej ucit,len keby sa mi chcelo.Mala uz spi,ta mala dnes tazky den.Cely den sme behali po vonku a hrali sa.Bola tu aj mamina,tak bolo super.A prinesiem tipre maleho vyskusat take nohavice ak by sa ti pacili a boli kubkovi dobre.........Za 2.99 a 3.99eura.Idem sa napapat,lebo som hladna ako chrt. 🙂

milhaus
21. apr 2009

ja som zjedla to čo bolo na obed, ešte pernik na to jahodovy a cele chrumky tie modre a ešte teraz mam cucu, akysi mam žravy večer ale nie aby ste si zasa volačo mysleli

stanka26
21. apr 2009

no ahoj keti tak už som tu aj ja.Detičky už spia a Peter sa venčí na balkone

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre