♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

mimusbe
6. nov 2009

ahojte...

dada...dakujeme pekne 😉

zuzanocka....teeeeda...ty si takato opatrovatelka?veru...mala si ho supnut k vam do koterca...mozno by si to TM nevsimol 😉 😀

my sme boli vcera na poradni a na ockovani...uz dva dni dopredu ma brucho bolelo...som to prezivala asi viac ako mala 😅 😀 ale zvladla to celkom fajn...lepsie ako predtym....plac sice bol ale uz to bolo ovela lepsie 😅 🙂
vazime 10kg a meriame 76cm..🙂 inak je vsetko v poriadku ...🙂

zuzidr...tak Emmke zelame skore uzdravenie 😉

milhaus
6. nov 2009

ahoj konečne som vas dočitala, ja nemam nič noveho zatial, všetko po starom, radovi ta robota padla tak uvidime čo dalej

kluara
6. nov 2009

ahojte!

Zuzka, Emmke skoré uzdravenie 😖 tiež tuším chytá každú chorobu ako náš malý, keď nastúpil do škôlky ☹

zuzidr
6. nov 2009

Ahojt,etak dr. nám dala len sirupy a že zatial to nebudeme siliť s ATB 😅

mati no ona sa doteraz držala,a to boli deti dosť choré ale pred dvomi týždnami mala sople a odvtedy jej neprešli a teraz sa tak zahlienila až z toho vracala 😅

zobrala sm si pol dna volno,uvarila som šošovicovú polievku s párkom a kuracie stehná na kapuste

dadulka19
6. nov 2009

ahojte 🙂

zuzi,tak nech je Emmka skoro o.k. 🙂 ...

mimus,Lili má tiež 10kg,no o rok a pol viac 😕 ...

andy.a
6. nov 2009

čaute 😎 😎 😎

Emmke skoré uzdravenie 😉

Zuzka,ani MM by si takéto niečo nevšimol/ s tým psom,kebyže máme psíkov../ 😀 😀 😝 a že sa aj ukážeš 😕

Mimuš,pekná váha,malá mala v roku necelých 9 kg a 78 cm 😉

Dadka,ale pokiaľ viem,tak Lili nemá problémy s jedením 😕 😕 😕 má nejakú alergiu potravinovú,či to iba Lucka ?? 😕 😔 😒
naša má vyše 15 kg a 97 cm 😕 😕 😅 a teraz má zlé obdobie,čo sa týka jedenia,mama mi každú chvíľu vypisovala SMS do roboty,že krpatá nechce nič jesť...mali sme dni,že zjedla za celý deń 2 tých malinkých Monťákov...a hladná šla spať...aj schudla,mala predtým 15,5 kg 🙄

proti chrípke ste okrem Emily nedávali krpcov očkovať ?? 😕 ja oboch,malú majú ešte preočkovať..ale bola fuška zohnať tú vakcínu,nikde nám ju nechceli ani objednať 😠 jedine na Trajane 😝

a ešte otázka,tie čo pečiete kysnuté koláče,máte niektorá misku-rýchlokysku od Tupperware ?? ak hej,aké máte skúsenosti ...díky... 😉 🙂

Maťka,tebe to letí 🙂 😕 😅 pomaly budeš končiť prvý trimester 😕 🙂 😉

petka015
6. nov 2009

ahooojte

Mimus sabinke k zajtrajsiemu ročiku prajeme vseetko len ale len to najlepsšie aby maminku a ocinka posluchala.

Emuske skore uzdravenie.

No my mame teraz 10kg takze krasnu vahu ma sabinka. Zajtra sa chystam piect kolace a kacicu kedze u nas su hody a kopa ludi k nam pride.

V january nastupujem do prace ako sa mi nechce....no co uz. 😝

maleho som konecne naucila spinkat v postielke este keby tak zacal spat celu noc ale hadam aj to bude. 😀

miruss
6. nov 2009

Ahojte.
Zuzka má 9 kg a Kubko 15 kg. 🙂
Mima aj ja prajem abínke všetko len to naj k zajtrajším prvým nrodeninám. 🙂
Peťa tak ty už ideš do práce a vraciaš s na poštu? A malý bude s kým? 😕
Andy ja deti nedávam očkovať, oni nebývajú vôbec chorí, aj keď sa to asi zmení, keď pôjde Kubko v januári do škôlky. 😝
Baby neviete nejkú fintu ako odučiť od plienok na spanie. Kubko sa od 2 rokov pekne pýty, ale cez spanie sa vždy počúra aj cez obed. Pritom od 10 nepije, ide cikať min, 3x pred spaním, niekedy spí len 1 a pociká sa. Keď spí v aute, nemá plienku a nepociká a. ale doma keď mu nedám plienku, tak sa pociká. 🙄
Zuzidr Emmke prajem skoré uzdravenie. 😔

andy.a
6. nov 2009

Mirka,nám to očkovanie vždy býva doporučované...malého dávam od 3 rokov očkovať a tento rok som sa pýtala u Dr.aj na malú,keďže škôlkar v MŠ každú chvíľu niečo nachytá a malá samozrejme od neho.. 🙄 😒
a ja sa vzhľadom na svoju prácu dávam vždy,aj MM a tento rok sa aj naši dali 😝
a brácha tiež vždy pichnem,ten sa bojí,že z toho ochrnie 😀 😀 😝

Miri,my sme ešte stále s plienkami aj cez deň...síce občas sa aj vypýta...keď ju posadím,urobí...ale napr.dnes vstala z poobedňajšieho spánku dos@aná až pomaly za ušami..a keď sa hrá a je niečím zaujatá,tak sa nevypýta a musím čuchať ako detektív Oriešok okolo nej,lebo jej to vôbec nevadí a ešte aj klame do očí,že sa nepokakala 😕 😅 😠

to Zuzidr ti poradí,oni sú už veľmi dávno bez plienky 🙂 😉

a samozrejme vždy keď tu spomeniem krpatej jedenie,príp.miery a pod..ako dnes...tak sa mi dovracká 😒 😖
večer dala vom jogurt a to som predtým mala izbu naleštenú 😝 😔

andy.a
7. nov 2009

Včera posledná,dnes prvá 😕 😕 😕 😝 😀 😀

dobré ránko 😎 😎 😎

Sabinke želáme všetko najlepšie k narodeninkám 😵 😵 😵 hlavne veľa zdravíčka 🙂 😉 😅
a krásnu oslavu,Mimuš 🙂 🙂 🙂

kluara
7. nov 2009

ahojte!

teda, ja keď tu čítam tie váhy vašich detí, tak my sme asi najľahší - môj malý bude mať čochvíľa 4 roky a už skoro 2 rok má rovnakú váhu - 15 kg 😀

Mimus, Sabinke všetko naj k 1. rôčku 😵 😵 😵 😵

Andy, to ma mrzí, že máš deti stále často choré, ale minule som si všimla TM...... ale radšej v IP

kluara
7. nov 2009

Andy, veru budem. ani sa to nezdá, len ešte si musím tu na MK prepočítať termín, lebo bez ms ho neviem dobre zadať 😅

dadulka19
7. nov 2009

krásny upršaný dník 😀 🙂

SABINKE všetúčko naj na naj k 1.rôčku 🙂 🙂 🙂

andy,no Lili posledné dni málo papá ☹ ..A alergiu má Lucka,resp.dúfam,že už to bude minulý čas,lebo začala jesť citrusy a ekzém sa neukazuje 🙂 ,tak sa véľmi teším.No oriešky ešte neje a čokoládu len občas.Snáď bude ten ekzém fakt už minulosťou,veď sme sa s ním trápili 6 rokov 😠 a Lili ho už tiež nemá 🙂 🙂 🙂 ...

a k tomu očkovaniu,ja decká zaočkovať nedávam a ani seba 😉

andy.a
7. nov 2009

Dada,tak snáď sa to otočí,deti v tomto veku priberajú prískokom,čiže dlho nič a potom šup aj 1-2 kg naraz 😅
a Lindulu kŕmiš,či papá sama ?? 😕 😉
lebo naša kebyže má jesť sama,tiež by mala aj pod 10 kg 😒 to čo si vezme sama,nejaký keksík,kúsok holého chleba,plátok šunky,salámu,nejaké ovocie a pod..to je nula bodov,to len ožužle a zahodí 😖 stále ju k=rmim v stoličke a nemá záujem vziať si lyžičku sama a krmiť sa 😔

zdravím aj Zuzku,ona tuná spomínala našich nejedllíkov 😅 😝 😀

Maťka,IP 😉
a t.č.klop-klop je lepšie s tými chorobami,malý má lieky na imunitu,snáď aj to očkovanie pomôže..ale škôlku neovplyvním,tam môže nachytať kedykoľvek bársčo 😖

inak,aj keď prší a je hnusno,vetrisko,že by človek psa nevyhnal,denne chodia na prechádzky 😕 🙄
na imunitu fajn,ale aby decká nepoprechládali,zvlášť,keď sa obliekajú samé,čapica nakrivo,zapnutý len tak do pol brucha ako poznám toho mášho 😒 😝 😕

dadulka19
7. nov 2009

andy,akokedy,ale niekedy sama zje za tanier polievky,niekedy len šťavu vypapá.Ale ľúbi zeleninové šaláty(ľadový šalát,čínska kapusta spolu s kukuricou,papriku).No obed celý nikdy nezje.A niekedy vypije ráno mlieko,štvrtinku rožka a spať ide o dvanástej bez obeda,proste nechce viac jesť.Keď sa vyspí,zje len trošku z obeda.Máva aj jedacie dni,ale fakt si nespomeniem,kedy bol naposledy.A prestala jesť jogurty 😠 ,už ani Actimel nevypije ☹ .

andy.a
7. nov 2009

Dada,u nás sa papá len z mištičky,tanier- ..to by mala jedlo tak na dne...a na krmiacu stoličku by sa ťažko zmestil,kedže tam má aj kopec hračiek a knižiek 😝

a kompl.obed...myslíš polievka +druhé ?? doobeda má malá polievku,naobed druhé a potom ide spať 😉

mlieko nepije od roka,ako sa odstavila,okrem toho mala potom tú diétu bez KM..ale zje dosť jogurotv,pudingy a Montákov 😕 😝 keď má lepšie obdobie 😝 😀
keď máme zlé obdobie,tak fakt len tých 2 malinkých 60 g Monťáčikov /za celý deň/a inak hučí,že nebude jesť a hysáči 😕 ☹

najhoršie je,že stále ju kúskovité jedlo napína ☹ 😒 chleba a pod.je minimálne,len ožužláva..ale drobím jej do vareného jedla 😕 😝

malý tuším začal jesť chleba až okolo 4 rokov,tak už sa tým moc nevzrušujem,skôr či neskôr sa naučí 😕

a buď rada,že Lily aspoň tie zeleninkové šaláty ľúbi,u nás ovocie ani zelenina moc nejdú ☹
malý ľúbi jedine cibuľu a cesnak-aj zo sladkostí 😀 😀 😀

zuzidr
7. nov 2009

Ahojte,dnes som skúšku zvládla za A a mám o 18tej stretávku tak sa idem vychystať 😀 😀

Ahojte 😀

miruss
7. nov 2009

Ahojte.
Zuzi gratulujem ku skúške. 🙂
A prajem príjemnú zábavu. 😅
Andy tak stále bojujete jedlom. 😝
Dada vy tiež, my našťastie s jedením nemáme problémy, obaja sú dobrí jedáci. 🙂
Mimus Sabinke prajem všetko len to najlepšie k prvým narodeninám. 🙂

granado
7. nov 2009

Čafte babule vy ste neako ožili. Ja som sem aj prestala chodiť veď sa tu nič nedialo a teraz vás neviem dočítať. Prihodila som foto tak si nás mrknite 😉

miruss
7. nov 2009

Ahojte.
Granado pekné fotky. 🙂 Pekne Vám vyšiel párik. 🙂

andy.a
7. nov 2009

Granado,super fotečky 🙂 😉 😵
bola si v HC na 3D ?? 😕 😉

a Maťko je OK,chodí do škôlky ?? 😕 😉

andy.a
7. nov 2009

no a k tej miske-rýchlokyske nikto nič ,nemáte ju nikto ?? 😕
všetci len pekárničky ?? 😕 😅

či ma ignorujete ako predtým tú babu,čo sa pýtala na to centrum ?? 😅 😕 😀 😀 😝

kluara
7. nov 2009

Andy, aké krásne číslo máš pri počte príspevkov 😕 😀 😀 😀

kluara
7. nov 2009

tak ja mám iba pekárničku 😝

dadulka19
7. nov 2009

čafte 🙂

andy,tanier myslím detský 😅 ..a tú misku akurát svokra chválila 😉 ,ale keby som nemala pekárničku,určite ju kúpim.Inak,od kedy mám DP,robím často kysnuté cesto.Dnes som v nej robila knedľu...úplne super.Vykysnuté cesto vyberiem,prerežem napoly,vytvarujem knedle a kým mi zovrie voda,ešte trochu podkysnú a šup s nimi do hrnca.Super čistá prácička 😉 😉 😉

granado,pekné fotos 🙂

zuzi,šikulka si,gratulujem 🙂 ...teraz sa asi už aj dobre zabávaš 🙂 🙂 🙂

petka015
7. nov 2009

ahojte

Miruss idem na postu ale nie do piestan ale tu u nas na 1smenu bez soboty o pol 2 som doma rano na 7 takze mi to vyhovuje a nastupit musim pretoze je tam svokra a ta konci ma zmluvu len do konca decembra.

dadulka19
7. nov 2009

ozik,videli ste upútavku na Modré z neba?Ak som ju dobre spoznala,mala by tam byť táto baba https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu... a mali by jej priviezť kamion plienok 🙂 .....teda vnímala som to len na jedno ucho,ale som fakt zvedavá.Inak to nepozerávam 🙂

dadulka19
7. nov 2009

peťa,super 🙂 ...to by som aj ja brala.Tak to dávaš asi výpoveď ku koncu roka na hlavnej,že?

granado
8. nov 2009

Ďakujem babky ste zlaté. Andy bola som tu v PN u Kubranského na 2 krát, lebo že tam bolo málo vody .Matúška si nechám asi radšej už doma nech nenakape aj keď to je asi jedno kde je či nie? V utorok idem na tú cukrovú vodu tak ho musím dať do školky ale potom už budeme spolu doma. 😉

miruss
8. nov 2009

Ahojte.
Peťa, tak to budeš mať super. 🙂
Len teraz sa chytajú doť dedinských pôšt rušiť, chcú praviť pošty partner a predajú to jenému a ten to bude spravovať. 😝
Andy ja mám DP, ale vokra má rýchlokysku a je veľmi spokojná. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre