♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

nini78
2. mar 2011

@jaruska6 sám papá len keď si to čo je chytí do ruky, lyžičkou nie, tú si dáva do pusy iba prázdnu 😀 Maťko ešte ani nevie sám bez držania stáť, len keď sa niečoho drží, ale niekedy mám pocit, že keby chcel tak sa nemusí držať, že je to skôr len taká istota 😀

riqa
3. mar 2011

@jana17 ten obchodik v priori s detskym obleckom je prestahovany a ma obchod v budove materskej skolky alebo umeleckej skoly v zavretom kute - stanicna ulica, moc sa tam tej lokalite nevyznam, raz ma tam bracho zobral autom ani neviem ako sme sa tam dostali ale mali zrovna zavrete, take divne otvaracie hodiny maju.
Ja som v tom Priori tiez zvykla kupovat, mame v rodine dost malinkych deti, a tam bol super vyber a dobre ceny.

jaruska6
3. mar 2011

@nini78 Neboj,to príde,každú chvíľočku.Samko bez držania prejde celú postieľku,aj ohrádku,ale poriadne upaľuje,aby to stihol,kým si drží rovnováhu 😀 .Pozerám,že vy ste aj dosť veľký,môj malý váži len cca 9 kg a meria 73 - 74 cm,budúci týždeň ideme do poradne,tak som zvedavá.Mne sa to zdá moc málo na ročné dieťatko 😢

nini78
3. mar 2011

@jaruska6 neni to málo, moj starší mal okolo roka necelých 10kg 😉 . Som zvedavá kedy sa pustí chodiť, lebo Jakubko začal dosť neskoro 😝 .

jaruska6
3. mar 2011

@nini78 Keď sme boli v 11m. na poradni mal len 8750g a 72 cm,neviem,ale aj ke´d sa pozriem na iné deti,zdá sa mi to máličko 😒 .Viem,nemá sa porovnávať a každé bábo je iné 🙂

nini78
3. mar 2011

@jaruska6 je pravda že Maťo mal 8700g v pol roku, ale on sa narodil ako štvor kiloví, ale Kubko bol taký drobec. A schválne som si to išla pozrieť, takže Jakub mal v 11 mesiacoch 8100g a 73 cm, čo mal Maťo v 5 -tich mesiacoch a v roku mal Kubko 8360g a 74cm 🙂 , takže vy ste ešte tažší 😀 , ako bol Jakubko 😉 .

jana17
4. mar 2011

@jaruska6 Nie si sama, my mame doma tiez spagetku 😀 povedala som si, ze ked bude mat ako rocna 9kg, tak budem veeeeeelmi spokojna 😀

@riqa Dakujem za info, musim sa tam dakedy poobzerat, kde to vlastne je, lebo som si myslela, ze ho zrusili a bolo mi to aj trosku luto. Dobre sa mi tam nakupovalo.

abbey1
4. mar 2011

No my máme 7 mesiacov a len 6kg. 😀

ejuska79
4. mar 2011

@abbey1
@jana17
@jaruska6 my mame v nedelu 7 mesiacov a uz ma priblizne 8,4 kg (co som ju vazila ja) a asi 74 cm (tiez som ju merala sama)..tak uvidime v utorok poradna, kolko som sa zmylila...ale moc to nebude 🙂 vsetky ake drobceky mate 🙂 aspon vam tak neboli chrbat a ruky, okrem nini78 😀

nini78
5. mar 2011

@ejuska79 mi hovor, ja si teda chrbát vôbec necítim 😀 😀 😀 , proti Kubkovi veľký rozdiel. Inak už má po tej operácii očka, vo štvrtok mu to robili. Bola si dneska na trajane? Mám taký pocit že som ťa tam zazrela, ale neviem, lebo kočík bol taký bledý béžový a ty si tuším spomínala že máš hnedo fialový, tak neviem 😀 😀 😀

ejuska79
6. mar 2011

@nini78 ano bola, mame taky bezovy kocik, ten Jane som predala, aj ten hlboky, tam uz nechcela byt, uz ju davam do polosedu, kym nezaspi, tak chvilku vydrzi bez placu 😀 ..boli sme u mamy... a kde si bola ty? no inak super, ze uz ma po operacii..a ako to nesie? to ho boli?

nini78
6. mar 2011

@ejuska79 ja som len prechádzala okolo na aute, išli sme k babke a ty si zatáčala tam k tej pasáži 🙂 . Ale ty si mala na tom jane aj športovú časť nie? či iba hlbokú? Napodiv to znáša dobre, robili mu to vo štvrtok , v piatok prišiel domov a aj to už bolo celkom dobré, len občas si tam chce ísť rukou pošúchať. Takže striehnem 😀 😀 😀 , len mu tam musím stále dávať kvapky, mastičku a gel tak je z toho nervozny, a má ho celé krvavé, ale už mu aj odpuchá takže fajn. A ja mám pocit že ho to ani nebolelo, len škriabalo, akurát že po narkoze trocha vracal 😝 😝 😝

ejuska79
7. mar 2011

@nini78 chudiatko male.. nech sa mu to rychlo zahoji... a kde mu to operovali? si pamatam ako mi brali nosne mandle, mala som asi 4 roky...priputali mi ruky takymi popruhmi a vycvakli ich, brrr.. k tomu kociku som mala aj sportovu cast, no ale aj ta bola malicka, mozno este teraz by to bolo o.k., ale buducu zimu urcite nie...to mas tak, keby som nelezala tak mam moznost si to popozerat, ale cisto z netu kocik kupovat bez predosleho videnia, nikdy...tak som kupila po jednom dietati, ten je super, aj sa da sklopit na uplne lezanie, to jane sa nedalo... len u nas je blbe ze byvame na 1 poschodi a vytah zacina az od 1 poschodia, kocikaren ziadna, tak ho musim furt spustat po schodoch a potom tahat hore...sa obavam, ze ta rucka to nezvladne a raz sa to odtrhne, predsa to nie je na to prisposobene...

nini78
7. mar 2011

@ejuska79 operovali mu to v Blave, ale našťastie jeho nepripútavali, lebo hneď na izbe mu dali sirup, nejaký oblbovák, to ho potom už muž len nosil na rukách, a odniesol ho až na sál a počkal kým ho uspali, takže malý nebol sám ani chvílku, a keď sa zobudil to bol už zasa na izbe a tam bol muž, takže super, nemá žiadnu traumu 😀 . No s tým kočíkom to nemáš bohvie čo, a nemôžtete si tam dať také drevené kolajnice ako sú u doktorky? Ja viem že to nie je bohvie čo, ale nenamáhaš to až tak. Mne sa zlomyla rúčka pred dvoma týždňami, ale náš kočík mal už 7 rokou, ale podarilo si mi zohnať taký istý ako mám ja za pár korún a muž mi to vymenil. Ja som chodila po obchodoch že si nejaký vyberiem, ale nič sa mi nepáčilo 😅 , väčšina bola malá, a keď som aj našla niečo väčšie, tak buď to bolo strašne drahé, alebo sa tomu nedala prehadzovať rúčka. A tlačiť ho proti vetru tak ako fúkal aj dnes, to mo príde drastické 😀 😀 😀 . Tak som nakoniec, hladala taký istý a našťastie sa zadarilo. Mám veľký kočík s prehadzovateľnou rúčkou 😀 😀 😀

ejuska79
7. mar 2011

@nini78 no tak to je super, ze to tak prebehlo, ta operacia...hned som si myslela, ze tu mu to as nerobili... no to vies, byvaju tu sami dochodci a tym vsetko vadi, to vies, starí ludia si tazko zvyknu na nieco ine... raz som ho nechala pri dverach, nikomu by to tam nezavadzalo, lebo je tam dost miesta a aj tak sa mi prisla jedna stazovat, ze tam nemam ten kocik davat, lebo jej to zavadzia ked ide s bicyklom.. som aj rozmyslala ze ked bude teplo, budem ho nechavat v aute..

nini78
7. mar 2011

@ejuska79 no tak to nie je žiadne výhra, mi síce kočíkareň máme, aj som ho tam zo začiatku nechávala, ale ak som mala náhodou nejaký nákup, plus taška čo mám na kočíku a malého, tak som bola rada ak som odomkla byt 😅 , tak som si začala kočík voziť až hore k bytu, (na výťahu) a nechávam ho veˇľa bytu za výťahom, našťastie tam nikomu nevadí a nemusím sa naťahovať 🙂

ejuska79
7. mar 2011

@nini78 no to mas dobre, ja ho taham a kazdy den umyvam tie kolecka, nastastie uz nie je to blato, co bolo ked sa sneh topil... chodila som von 2 x za den, ale uz chodim len raz, jednak ma boli chrbat z toho natahovania a jednak sa mi nechce furt umyvat kolecka, staci raz 😀..

nini78
7. mar 2011

@ejuska79 no tak to by ma kleplo, inak by som sa vyvadila s tými susedmi, keby im vadili nejaké blbé kolajnice 😀 , juj to ja ani počut nemožem, neznášam takých sebeckých.... 😠 😠 😠 pevné nervy a aj chrbát 😀

ejuska79
8. mar 2011

@nini78 dik. uz sme doma z poradne, mame 8080 gr (trosku som sa sekla) a 73 cm a ziaden zub 😀 😀

nini78
8. mar 2011

@ejuska79 ále zasa až tak moc si sa nesekla 🙂) A neboj , aj zuby pojdú a potom budeš vravieť ako bolo dobre keď ju nič nebolelo 😀 . A ako sa vám darý s príkrmami?

nini78
8. mar 2011

@ejuska79 Až teraz som si všimla kedy si to písala, to kedy vstávate? My sme o takom čase ešte len z izby vyšli 😅 . Maťo sa zobudil o pol deviatej, a do deväť sme sa ešte jašili na posteli 😀 😀 😀

riqa
9. mar 2011

Ahojte piestanky, pondelok som mala poradnu a sestricka mi hovorila ze sa mam 16 tt objednat k dr. Karabovi do nemocnice asi na nejaky ten 20 tt. Myslela som ze do nemocnice na kontroly alebo co to je sa chodi az posledne tri mesiace tehotenstva. O co tam ide? Trosku napovedzte nech nemam strach. Co mi tam bude robit v tom 20 tt? A ako sa tam objednava konkretne na hodinu a vtedy aj zoberu? Alebo iba mi povie sestricka datum a mozem tam cakat od rana?
Dakujem za kazdu radu. Moje prve tehotenstvo, tak som trosku vyplasena.

jaruska6
9. mar 2011

@jana17 Veď práve,že väčšinou dievčatká sú také špagetky,no čo možno máš doma budúcu modelku 🙂).

jaruska6
9. mar 2011

@riqa Ahojky a neobjednala ťa k nemu na ultrazvuk?

jaruska6
9. mar 2011

@ejuska79 Ale bolí a poriadne.Ešte v pondelok sme mali autonehodu,nabúralo do nás auto.Našťastie manžel ,aj malý sú v poriadku,ja mám zafixovanú krčnú chrbticu,ale nič strašné,len to dosť bolí.A teraz nezodvihni ho?Jednoduco sa to nedá,tak len zatnem zuby a snáď to nejak ustojím. 😖

jaruska6
9. mar 2011

@nini78 Joj, si zlatá,si ma ukľudnila.Ale aj doktorka na poradni vraví,že je to v poriadku,že má veľmi pekný vývoj.ty sama vidíš tie rozdiely,medzi deťmi a aké je to individuálne u detičiek. 😎

riqa
9. mar 2011

@jaruska6 no nie, praveze mi dala cislo aby som sa tam objednela ale neviem na co, to mi nepovedala, len ze sa tam mam objednat, pojdem este na krv tak sa jej opytam.

riqa
9. mar 2011

@jaruska6 no ja chodim kubranskemu, a on ma ultrazvuk aj mi robili na poslednej poradni, takze asi sa to tak ma ze sa treba hlasit aj v nemocnici ale kvoli comu neviem, lebo vsetko mam zatial ok. asi aby si ma tam uz zaevidovali alebo co.

jaruska6
9. mar 2011

@riqa Aj ja chodím k nemu a tiež ma objednali ku Karabovi na ultrazvuk,bola som tam asi 4 krát. 🙂

jaruska6
9. mar 2011

@riqa Jasné objednáš sa,ale ja som chodila hneď skoro ráno,bolo tam strašne veľa ľudí,.Dá sa objednať len na deň,nie hodinu a je tam ľudí katastrofálne veľa,urobí ti ultrazvuk,popozerá,pomerá či je všetko ok.Samozrejme sa ťa opýta koľko si pribrala,ak moc máš prednášku,ak nie tak tiež len kratšiu 😉 .mne doporučil zvýšiť dávky železa a to bolo všetko.Je to pohodička,nemáš sa čoho báť.Držím palce 😀 !

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre