♥ Piešťanky IV:o)))

lucinda7
21. jan 2009

taaaak novým dnom otvárame novúúú temu.....vitajte:o)))veríme že sa zase zídeme v hojnom počte a zdravíme aj šmíračky:o)))

jaruska6
17. mar 2012

Si zlatá,ale ani netuším kde je Magura,ešte sa tu tak dobre neorientujem☹(.

nini78
17. mar 2012

@jaruska6 a vieš kde je štvorka škola? Holubyho?

xenicka13
17. mar 2012

ked hovorite o tej sukromnej skolke tak to je za pazitskym mostom alebo za parkom za billou

luba0705
17. mar 2012

Bilingvalna školka v Piešťanoch???NIKDY VIAC a NIKOMU NEODPORÚČAM...Učiteľky sa tam striedajú ako na "bežiacom páse".Vôbec to nieje dobré pre deti,horko-ťažko si zvykne na jednu učiteľku,BUM ráno otvorí dvere škôlky ďaľšia.Prečo je to tak????Dcerka nastupila do školky do Zavretého kúta a ja som maximálne spokojná a to že sa v jednej triede"tlačí"27 detí,je lepšie ako keby moja dcerka mala byť v triede s 2 detmi a s riaditeľkou ktorá to vôbec s detmi nevie.Pre mňa bilingvalna školka bola negatívna skúsenosť,len škoda že si to odnieslo moje dieťa.ale už je to dobré,do školky chodí natešená a vysmiata a tých 27 detí v jednej triede jej vôbec nevadí skor naopak aspon má viacej kamarátov a čo je najhlavnejšie má tam režím a stále milé a usmievavé učiteľky.
prečítajte si diskusie na www.mamaaja.sk

luba0705
17. mar 2012

@xenicka13
@jaruska6
@nini78
Bilingvalna školka v Piešťanoch???NIKDY VIAC a NIKOMU NEODPORÚČAM...Učiteľky sa tam striedajú ako na "bežiacom páse".Vôbec to nieje dobré pre deti,horko-ťažko si zvykne na jednu učiteľku,BUM ráno otvorí dvere škôlky ďaľšia.Prečo je to tak????Dcerka nastupila do školky do Zavretého kúta a ja som maximálne spokojná a to že sa v jednej triede"tlačí"27 detí,je lepšie ako keby moja dcerka mala byť v triede s 2 detmi a s riaditeľkou ktorá to vôbec s detmi nevie.Pre mňa bilingvalna školka bola negatívna skúsenosť,len škoda že si to odnieslo moje dieťa.ale už je to dobré,do školky chodí natešená a vysmiata a tých 27 detí v jednej triede jej vôbec nevadí skor naopak aspon má viacej kamarátov a čo je najhlavnejšie má tam režím a stále milé a usmievavé učiteľky.
prečítajte si diskusie na www.mamaaja.sk

abbey1
17. mar 2012

@luba0705 Nemám osobnú skúsenosť, ale kamarátky tiež nie sú spokojné s tou škôlkou.

nini78
17. mar 2012

@luba0705 ja o tej škôlke neuvažujem, len viem kde je, tak som reagovala
@xenicka13 ja som písala cestu presne z opačnej strany 🙂

luba0705
17. mar 2012

To je v pohode,len som chcela napísať moju skúsenosť...pretože to prostredie je velkým lákadlom...alr nie je to tak ako to vyzerá...ja len tolko 😵
@nini78

jaruska6
18. mar 2012

@luba0705 Ďakujem, už som o tom počula, aj článok som čítala, aj tvoja osob.skúsenosť prispeje k tomu,že malého tam veľmi nechcem dať.Ako to prebieha pri zápise?Podarilo sa ti malú hneď na prvý krát dostať do škôlky?

luba0705
18. mar 2012

@jaruska6 Áno,mne sa podarilo hned na prvý krát,asi pomohlo keď som priniesla potvrdenie o tom že nastupujem do zamestnania(nastúpila som o 6 mesiacov skor),aj ke´d ju zobrali až od januára,keď dovršila 3 roky,preto som to vyriešila do toho januara tou bilingv.školkou.tu v Piešťanoch je to so škôlkami naozaj ťažké. 🙄 .

jaruska6
18. mar 2012

@luba0705 Veď práve,ja už pracujem, malý je v jasliach a riešim dilemu, čo ak ho nevezmú do žiadnej škôlky, ako to poriešim? 😢

luba0705
19. mar 2012

@jaruska6 no to je ťažké,treba veriť že ho zoberú...dokonca mám známu,ktorej dcerku vôbec nezobrali do škôlky a keďže pracuje,išla na mestský úrad (neviem zakým) a v januári jej volali z dvoch škôlok,že sa im uvolnilo miesto.sice malá je v zmiešanej triede(rozne ročníky),ale je rada že sa to takto vyriešilo...takže aj ked budeš mať papier neprijatý/á,tak treba to asi takto riešiť a stále sa v tej škôlke informovať a volať,či tam nieje nejaké miesto voľné...držím palce...a boli ste na zápise minulý týždeň?

jaruska6
19. mar 2012

@luba0705 Nebola, nevedela som ako to chodí,bola som v tom, že stačí budúci rok.V jasliach môže ostať so septembra 2013.Neporadíš mi ísť sa teraz opýtať a ani netuším,kde sú všetky škôlky?Ďakujem.

luba0705
19. mar 2012

@jaruska6 tak tebe stačí ísť na zapis ďalší rok,keď máš jasle do septembra 2013...

konicatko
16. máj 2012

@daniela1974 ahojte mozno sa ozyvamneskoro, ale tiez hladam niekoho na kocikovanie v PN a zmysluplne debaty, nechcem tu posobit ako vterka

tinuskaha
21. máj 2012

Ahojte Piestanky 🙂 nie som z PN ale od 9.7 do 21:7 budeme s malym na rehabilitacnom pobyte v adeli,zhanam si nejake ubytko na sukromi co najblizsie k adeli kedze sme bez auta,nemusi to byt nobl ale jieco kde by sme v pohode prezili 2 tyzdne (vybavena kuchynka kupelna najlepsie vana,bodla by aj pracka oprat si veci ,tv,wifi)za akekolvek info)(aj do IP)dakujem.

tinuskaha
21. máj 2012

a nemusi to byt ani drahe 😉 😀

jana17
23. máj 2012

@xenicka13 @luba0705 @konicatko @elise @micimacko @jaruska6 @nini78 @nika2 @abbey1 @bambulka333 @eviikuu @daniela1974 @bluebarablue @vladazien000
Ahojte babulky, potrebujem poradit, hladam dobreho pediatra/pediatricku z Piestan. Viete niektora poradit? Ku komu chodite s detickami? Mam totiz problem s dcerkou (26m), v noci sa budi s placom (aj 8-10x) a totalne odmieta stravu... uz sa to taha vyse roka, som z toho totalne vycerpana a nasa dr. to akosi nema snahu riesit...

nika2
23. máj 2012

@jana17 ja chodim k Ondrusovej a som zatial spokojna.

xenicka13
23. máj 2012

@jana17 my k dr.cernohorskemu vsetko ti dopodrobna vzdy vysvetli

zuzidr
23. máj 2012

@jana17 a ku komu chdíš? 😕

nini78
23. máj 2012

@jana17 ja chodím k dr. Talpašovej.

elise
24. máj 2012

@jana17 ja chodim do trnavy k rodákovej zbytočne nepredpisuje antibiotiká a naozaj lieči a je kl deťom super ked sombola tehotná s malým chodila som po PN detských lekárov a sondovalamala som otázky ktore som im pokladala a bohužial neprešiel vo výbere ani jeden sice cestujeme 35 km ale dá sa to malý nebýva vôbec chorý.

vladazien000
25. máj 2012

@jana17 ja vam asi neporadim lebo mam podobny probl
em 0no nasa, lekarka ta neriesi pre istotu vobec nic. Tez nejaku hladam ak sa vam chce cestovat tak poznam vinikajucu lekarku vo vrbovom Blazejova naozaj perfektna lekarka ked nie je potrebne chce sa vyhnut antibiotikam nedava ich len tak pre istotu ako mnoho lekarov. aj vsetko vysvetli je naozaj velmi dobra ja ku nej chodim ale z malou som chcela do PN chodit keby nahodov aby sme to mali blizko.

jana17
25. máj 2012

Ahojte babulky,
dakujem za info o pediatroch. Vcera sme boli u tej nasej, totalne nas vysmiala, takze tolko... citila som sa ako chudera, co vymysla...
@vladazien000 myslim, ze mame tu istu, ak sa pojdes od nej odhlasit, daj info, kam si sa rozhodla preist...

vladazien000
26. máj 2012

@xenicka13 dobry den a kde sa proosim vas ten dr v PN nachadza? Neviete aky ma postoj k NEockovaniu? ockuje v ramci poradne alebo su terminy zvlast. Za odpoved vopred dakujem.

vladazien000
26. máj 2012

@nika2
dobry den a kde sa proosim vas ta dr v PN nachadza? Neviete aky ma postoj k NEockovaniu? ockuje v ramci poradne alebo su terminy zvlast. Za odpoved vopred dakujem.

vladazien000
26. máj 2012

@jana17 urcite dam chcela by som este pred nasledujucov poradnou ju zmenit. Najprv som rozmyslala nad Zacharovou vraj je dobra vsetko vysvetli lenze nema velmi dobry postoj k neockovaniu co mne nevihovuje. Nepotrebujem aby schvalovali moj postoj len aby ho respektovali ako rozhodnutie rodica a nerobili stoho haloo. Vy chodite ku klampárke? Osobne si myslim ze ako doktorka to naozaj nie je bohvie co... nula bodov nic nevysvetli neda pribalove letaky od vakcin anilen neoznami ze sa bude ockovat ani nepovie proti comu a akym typom vakciny. Ked sme boli chory ani sa na malu nepozrela a dala jej ako 16 dnovej antibiotika pred ockovanim nevysetri a najhorsi jej preklep voci nam bol ze ju ockovala napriek nezahojenej chranicke proste katastrofa ziadna komunikacia s nou nic. Jednej znamej dcera k nej chodila a straaasne dlho ju liecila antibiotikami pritom jej nepravila ziadne odbery ziadne CT a dievcatko malo v sebe nadory ktore rychlo rastli! Dievcatko zomrelo! Ak by mala lepsi pristup ako k rodicom tak aj k detom a svojej praci mozno by Viki zila u mna to ani nie je lekarka.....

elise
26. máj 2012

@vladazien000 ak nechceš aby bolo dieťa očkovane tak treba prísť posledný den lehoty na očkovanie s tým že je dieťa chore má teplotu a nebudeš ho mať zaočkovane moja dokyna tak robi a vyhneme sa úradom.

xenicka13
26. máj 2012

@vladazien000 pri mlynoch vrbovska cesta noo neviem ako by reagoval na neockovanie ja mam deti komplet zaockovane

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre