Pôrod v Írsku

maryloou77
7. sep 2007

Zdravim všetky tehotne,snažilky aj mamičky
ak má niekto skúsenosť či už vlastnú alebo cez kamarátky, či rodinu s pôrodom v Írsku, prosím napíšte, ja som síce len snažilka ale naša spolubývajúca je tehotná, a rada by vedela čo je lepšie - či pôrod na Slovensku alebo v Írsku.
Vopred ďakujeme 😀 😀

benabianca
7. sep 2007

ahoj maryloou,neviem porovnat,co je lepsie,kedze obidve deti som porodila tu v Irsku.Ale myslim si,ze starostlivost pocas tehotenstva je na Slovensku lepsia a porod ako taky mi tu nevadil(okrem toho,ze som si pripadala,ze si to odrodim bez pomoci).Ale sestricky boli velmi mile,nerodi ta doktor,ale len midwifes,vacsinou 2.Deti sa narodili v poriadku. 😉

maryloou77
autor
7. sep 2007

dakujem benabianca
akoze co znamena ze starostlivost pocas tehu je ina, akoze si nemusela hot k lekarovi alebo do poradne? a ake to bolo ked si rodila? bol tam lekar? a bolo to drahe, aoi za to nemusela platit? myslim navstevy u lakara a porod?

madula
7. sep 2007

ahoj, aj ja som nedavno rodila tu v Irsku a som spokojna 😉
pri porode bol moj partner a jedna midwife a sme s malou v poriadku
porovnat to neviem kedze som nerodila na slovensku, ale moj nazor je , ze radsej tu ako doma na slovensku

markeeta
7. sep 2007

marylou, ja jsem sice v Irsku nerodila, ale take jsem rodila v zahranici. Jedinne co mi chybelo byla moznost se dorozumet v cestine. Mela jsem stesti, ze moje midwife byla jedinna, jejiz anglictine jsem rozumela bez problemu.
Pokud se ti jedna o pristup, tak to se bude lisit porodnice od porodnice.

katarinacork
12. sep 2007

ahoj maryloo77, ja som tiez v irsku a 4 moje kamaratky odrodili v irsku. aj prvorodicky aj druhorodicky. vsetky sa zhodli v jednom. ze starostlivost v tehotenstve je ina ale nie lepsia ako doma na slovensku. v irsku tazko najdes gynekologicku ambulanciu. tu mame kazdy svojho GP, teda praktickeho doktora, ktory ta lieci od hlavy po paty. ked si tehotna tak s tebou prejde celym tehotenstvom. vsetky si pochvalovali ze sa im tam nikto nehrabal tak casto ako doma...sorry za vyraz. absolvovali vsetky potrebne vysetrenia a testy, ultrazvuky atd. porod si nevedeli vynachvalit, vraveli ze je to vsetko ovela viac prirodzene, vsetky sli bez nastrihu, v uvolnenej atmosfere. vrelo odporucaju.

dorotka
12. sep 2007

fuu po tom co som pocula o irskom zdravotnictve od mojich domacich tak by som urcite isla rodit na slovensko

maryloou77
autor
19. sep 2007

a co take si pocula dorotka????? 😉

mishka711
5. mar 2008

ahojte ja mam porod zasebou tiez tu v irl a velmi spokojna 🙂

shela
5. mar 2008

dorotka...pocula si dobre...ja som otehotnela v Irsku...prvykrat som videla moju malu ked mi robili sono v 6 mesiaci ale na Slovensku...jedine co mi tam robili bolo vzatie krvy a to je vse 😠 ...a ked mi oznamili ze zakladny porod stoji 3000eur...ihned som odtial odisla...a este aj tie nemocnice no katastrofa..zahnite okna atd...tak som porodila vo Svedsku kedze manzel je sved...a Svedsko jednoznacne odporucam...mala som pocit akoby som boal v hotely a nie v nemocnici..na izbe som mala rohovu vanu, postel pre mna a pre manzela..a komplet zariadenie keby bolo treba sekciu..a este k tomu take ako epidural, akupunktura, horuce kamene, plyn, morfium vsetko zadarmo... 😉 tomu sa hovori nemocnica a nie to co som videla v Dubline

lulu21
6. mar 2008

baby nemocnice v dubline to je totalny h.n.o.j 🤐
moj manzel si rozrezal ruku vcera o druhej v robote a dnes pred pol hodinou ho zacali operovat, cakal skoro dva dni kym pride na neho rad, aby mu pospajali dotrhane slachy.
neviem si predstavit ako by som tu rodila hrozne nieco ☹ ☹

shela
9. mar 2008

lulu21...takze vies o com hovorim...ja len zizam ako tu baby odporucaju rodit v Irsku.. 😖 neviem v ktorej casti Irska potom su ale Dublin je otras...tie nemocnice su tam ako stvorene pre tych irskych ozranov ..im to je jedno kde im preplachnu zaludok 😀

lulu21
10. mar 2008

presne 😀 😀
ozaj, moj muz je uz po operacii a z rozrezanej ruky pri palci ma sadru az po laket, ktora sa mu uz stihla rozpadavat, to hadam daky poliaci ktori mali part-time sadrovali

shela
10. mar 2008

😖 uj ci pana len dufam zby nemal nejake problemy...a s tymi poliakmi to bolo dobre 😀 ..ale co ich urazame mozno by boli lepsi ako ti tupi Iri....no ja si ani neviem predstavit ze by som tam mala taky porod aky som mala(30hodin)...

shela
10. mar 2008

a este najlepsie je ze tu pisu mamicky ktore mozno malokedy boli v nemocnici...u nas su nemocnice a hlavne lekary ovela lepsi ako tam...no ale uz so svedskymi by som nasich asi neporovnavala..musim uznat tu su lepsi...aj ked sa mi tu vobec nepaci ale je to fakt 😔

lulu21
10. mar 2008

na slovensku nic moc ale asi 100% lepsie ako v irsku ved to je sila, muza operoval cernoch uspaval ind a na izbe osetroval ping pong, iri boli sanitari tam spoza dedkov misy vynasali, na to su stvoreni.
kamaratka rodila v irsku a roztrhlo ju dobrezenie po stehno a doteraz ma problemy,ked som ju bola pozriet skoro som odpadla oci mala zaliate krvou ako v horore, ja by som po tomto najradsej rodila cisarskym 😖

vikvik
10. mar 2008

lulu co v tom irsku delate vy?

justynas
10. mar 2008

Ahoj Ja žiju v Irsku už skoro 4 roky.Ale kdyz jsem zjistila ,že jsem těhotna ,tak jsem okamžitě letěla domu.Ted jsem tady v klidu se svou rodinou a tady i porodim.Zažila jsem si totiž v Irsku prvni těhu,ktere skončilo záhy/MIMODĚLOŽNÍ/.Vytrpela jsem si tam v nemocnici dlouhe dva tydny a muzu rict ,že už nikdy vice.A rodit už vubec ne.Na to kolik si za peči musite zaplatit je jejich zdravotnictvi v hroznem stavu.

shela
10. mar 2008

justynas...no dalsia ktora je proti...ja s tebou plne suhlasim 😉 ja neviem ci tie baby ktore tam porodili ci maju nejake klapky na ociach alebo co...ja tomu fakt nechapem...kazdeho koho poznam sa na ich zdravotnictvo len stazuje a ked sa najdu vynimky tak neviem co si mam o tom mysliet...zahada 😕

lulu21
11. mar 2008

tak moja kamoska ta co jej podlialo pocas porodu oci krvou 😕 (je to normalne??), povedalaze chce aby jej po porode platili ze na sovensku je materska nic a tu ma lepsie peniaze za dieta 🙄 prosiiiiiim peeekneee ja mam v pazi peniaze,peniaze nie su vsetko!

shela
11. mar 2008

lulu21...mas pravdu s tymi peniazmi...ale aj tak ked si prepocitas kolko ti daju irsku matersku s tym kolko to tam vsetko stoji...nie moc velka vyhra...iba ked sme tam pozerali na kociariky...pod 700eur nebol ani jeden 😒

fyalynka
21. mar 2008

caute baby,ja som tiez v Irl, a po niektorych skusenostiach sme sa tiez rozhodli, ze si babatko radsej naplanujeme
az ked budeme naspat doma na SR! 😖 Nemam fakt zaujem o irsku lek. (ne)starostlivost... Takze asi tak...
o 4 mesiace ideme uz nastalo domov, tak mozme snazilkovat 😀

pistalka.x
27. mar 2008

Ahoj, ja rodila v Irsku konkretne v Corku prvni mimo, ted jsem opet tehule a zase se zde chystam rodit. Porod, pece a vsechno kolem si nemuzu vynachvalit, bylo to naprosto super. STarali se o me moc dobre, porod jse msi vedla vice mene sama akorat mi rikali kdy mam tlacit kdyz to bylo treba, v prubehu kontrakci jsem si mohla zajit do sprchy (kazdy porodni sal byl velice moderne vybaven s vlastni koupelnou - sprcha+wc), nebo jsem mohla skakat na balone. Rodit jsem mohla v jakekoli poloze ktera byla prijemna do niceho me nenutili. Po porodu nam na sal dovezli tousty a caj (cca pul jedne rano), poporodni pece byla taky dobra, ukazali mi jak kojit, jak prebalovat koupat. Chovali se ke me pekne. Na druhy den jsem mohla jit domu. Takze suma sumarum jsem byla velice spokojena a druhe mrne budu rodit jedine tady. Mam tu kamaradky ktere taky rodily v corku a taky spokojenost velika.

pistalka.x
27. mar 2008

jesme musim doplnit info ze jakmile mi GP odebral krev a tehu potvrdil tak jsem podepsala papir a veskera pece v tehotenstvi a 6nedel po tehu je zadarmo vcetne porodu a pobytu v porodnici.

cipsinka
6. apr 2008

ahojte baby aj my sme v Irsku a co sa tyka zdravotnictva nedalo mi to nenapisat,je tu banda neschopnych doktorov.Pocas tehotenstva ta doktor poriadne ani nevysetri/viem zo skusenosti od kolegyne/.Moj priatel si vyvrtol ruku,plakal mi v cakarni na kolenach,nakoniec ho po dvoch hodinach zobrali,dali mu tabletku ktora samozrejme nazabrala a potom cakal este dalsie tri hodiny na operaciu,takze des.A co sa tyka nemocnic hroza sama hnyloba a strina fuuuj.Nikdy by som tu nerodila 😠

dididi30
6. apr 2008

ahojte..tak ja som v anglicku, mozno by som tu nemala pisat ale tak skusim 🙂 ja mam dcerku a ta sa narodila na sk.......teraz cakam syna a ten sa narodi tu......co sa tyka ztarostlivosti tak nic moc, ale po dlhsom case a otravovoani pomozu 😒 .....moja midwife je super, pomahal mi velmi, trapila som sa s vytokom tak mi ho vysetrili , vsetko ok, krvy mi odobrali habadej, vsetko ok....sono som mala tri krat, hoci je tu zakladne 2 krat v 12tt a 20tt a teraz som mala v 30tt bo ci babo dobre rastie, bohuzial, ci chvala bohu niesom taka ako sud a tak sa im moj brusko zdalo malickel.....ale toto sono dopadlo super, babo rastie a je zlatunke...takze som si vydychla a som mala sono 3 krat ako na slovensku, parada 😀 inak som mala vyskoky tlak, teraz je to ok, teda sa to zlepsuje tak pohodka, ale kebyze som doma,tak som davno v nemocke ale co uz, hlavne ze je to uz ok a neopucham a nemam ani proteiny v moci, chvala bohu a klop klop 🙂 dufam,ze to dotiahnem co najdlhsie a ze sa babo narodi zdrave...
ale inak som rada,ze niesom v irsku ked je to tam tak hrozne.....tu je vsetko ok, teda v norme, ja som zazila aj nemocnicu a porod na sk ta poviem vam,ze tiez to tam nebolo bohvieco, pristup ako k poslednej handre a pocas tlacenia som nemohla ani pipnut 😠
piskalka, tak som rada,ze aspon tebe sa tam pacilo....inak asi budem hnusna, ale poznam aby aj tu, co sa im nic nepaci a furt mudruju ,ze ake je to tu hrozne a pritom su tu furt, a najhorsie na tom je,ze tym svojim frflanim otravuju zivot tym, co sa im to tu paci....moj nazor 😉

mishka711
12. apr 2008

AHOJTE no kazda ma ine skusenosti vsak?je ina starostlivost ak sa ti nieco stane ako ked i tehotna pretoze detom a k mamickam sa tu v irsku spravaju dobre zato som pocula negativne skusenosti zo slovenska ti smradi na slov cakaju len nejake peniaze inak sa na teba vykaslu takisto si kamoska zaplatila dr aby bol PRI PORODEMYSLITE ZE BOLA???NO ACO POTOM ale samozrejme kazdeho osobna vec kde bude zit a zakladat rodinu my budeme mat 3mes a vcera tu boli pozret s health centra vsetko je ok maly happy takze my sme tu velmi spokojny co sa tyka starostlivosti o dieta a matku 😵 😉

mishka711
14. jún 2008

ziadne nove rodicky v irsku???

dididi30
14. jún 2008

mishka ahoj , v irsku nie ale v anglicku ano 😀 inak som tiez spokojna zo starostlivostou a tiez ma to nemuselo stat ani korunu 😉

bobikyveta
5. nov 2008

Ahoj holky jsem tu poprvé. Takže jsem taky v Irsku a začínám dvanáctý týden těhu. Moje zkušenost se zdejším zdravotnictvím není nijak valná jelikkož jsem se zatím dostala jenom k tomu že mi po dvou týdnech čekání na dr. kterého jsem nemohla po první návštěvě sehnat neboť se v ordinaci nenacházel, řekli že jsem ve skutečnosti opravdu těhotná což jsem už věděla 3 týdny. Takže teď už jenom čekám na to až si mě pozvou do nemocnice na další vyšetření. Zatím mi dr. vzal jenom moč a z té zjišťoval to těhotenství. to je všechno. Jsem už docela nervózní, protože je mi dost zle a v česku už bych měla udělané testy na vady které se tady vůbec nedělají. Navíc u nás jsem chodila k dr. každé dva týdny měla jsem rizikové a tak jak je mi zle teď mi nebylo. jenom jsem zvracela a to bylo všechno. Teď je mi ale tak zle že si už říkám jestli nakonec nebudeme mít nějakého vetřelce. Takže uvidíme jak to bude dál. Co jsem ale slyšela ¨tady ve Waterfordu jsou v nemocnici skvělí tak uvidíme, ale vadí mi to dlouhé čekání mezi vyšetřeními. Holky ještě něco můžete mi poradit jak je to s child benefit? Mám dvou a půl letou dcceru a druhé by mělo přijít na svět asi v květnu tak bych chtěla vědět jestli si mám nejdřív zažádat na malou a pak na mimi nebo mi to budou posílat automaticky jak se to narodí. Tak zatím díky moc a mějte se.Yveta 🙂

xena22
7. nov 2008

Yveta ahoj,ja som v corku a ohladne prehliadok ti tazko poradim,lebo tu sa to lisi od dr k dr,takze kazdy ma svoj rezim a ja som tiez presla vsetkymi fazami hodnotenia irskeho zdravotnictva- najprv som bola nespokojna,potom som si z toho robila srandu a teraz ked som uz ako tak stastlivo v 27tt tak to uz neriesim,nejako bude,zatial mi snad nic nezanedbali dufam,tak snad vsetko dobre dopadne...

CO sa tyka child benefitu,tak na starsiu dcerku si uz zaziadaj pridavky hned teraz,dost dlho to trva a vyplacaju to spetne od kedy si poziadas...na mimi ti vybavia child benefit rovno s nemocnice,tam si vyplnis vsetko co potrebujes a oni to odoslu - teda aspon v corku na to maju uradne hodiny a maju tam rovno cloveka co to vybavuje,ale na vyplatenie penazi sa tiez caka par tyzdnov,pripadne mesiacov,ale neboj,vyplatia vsetko dozadu k datumu narodenia...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre