Pôrodnica Kramáre - dojmy

timi1012
4. nov 2014

Ahojte maminky, mám na Vás viacej otázok, takže v prvom rade som v 22tt a chcem sa spýtať aké máte skúsenosti s nemocnicou Kramáre ktoré ste tam rodili, celkovo dojmy, pocity, doktori prístup. A či mala niektorá ako sprievod tatka bábätka, manžela pri pôrode a aké ste mali aj s tým skúsenosti, či ste platili teda (iba tých 30€ čo som sa ja informovala...) a v neposlednom rade že čo všetko ste si zabalili do pôrodnice pre malé aj pre Vás (termín pôrodu mám 11 marec) a ešte či ste sa išli "objednať do tej nemocnice" alebo to za vás vybaví/l váš gynekológ 🙂 a ak ste sa už išli teda objednať tak kedy, ja som v 6 mesiaci a neviem či čakať alebo už ísť. Počula som už aj tak aj inak. A poslednú otázku aké ste mali pocity, skúsenosti tie čo ste rodili bez epiduralu, ja som prvo rodička ale chcem ísť rodiť bez nej. (poradňu mám až koncom mesiaca tak ma to všetko zaujíma aby som vedela) Ďakujem ešte raz veľmi pekne a želám Vám pekný novembroví večer.

pribinak
4. nov 2014

Do nemocnice sa neobjednava, prides a rodis, maxialne si tak mozes zazmluvnit porodnika za 300e, nadstandart sa riesi systemom, kto prv pride ten prv melie, tatko moze byt pri porode za poplatok
Nemocnica organizuje kurzy pred porodom, tam sa dozvies vsetko o poplatkoch, robi sa kurz aj pre oteckov a pre mamicky ako dychat ci tlacit, tiez kurz o dojceni ci pupocnikovej krvi

mimi8814
4. nov 2014

@timi1012 Ahoj, ja som tam rodila v auguste a bola som celkom spokojna, vcelku to vnimam ako pekny a bezproblemovy porod aj co sa tyka personalu. Velmi mile su sestricky na sestonedeli ale v podstate s nikym som nemala problem. najhorsie co bolo to bola strava. Ja som bola na nadstandarde, musis si ho este predtym ako ides rodit zaplatit na platenych sluzbach dole v nemocnici, ak by si chcela epidural - odporucam😉 tak tiez treba mat zaplatene dopredu, partnera som pri porode mala, platila som tiez dopredu tych 30 eur. Inac kramare su super v tom ze ti dietatko po porode nechaju dve hodinky este na porodnej sale, tiez nepodporuju ziadne flase a umele mlieka, chcu aby sa dojcilo a tak sa aj chovaju. Ja som nemala zazmluvneneho lekara, ale lekarka co ma rodila bola fajn a naozaj to bol pekny zazitok😉

liz_lemon
4. nov 2014

@mimi8814 nadstandard sa vobec nemusi platit vopred, staci az ked ta tam ubytuju, detto ani otec pri porode, staci az ked ides rodit, jedine ten epidural treba mat vopred
ani to, ze nepodporuju flase a UM nie je zial pravda, moja skusenost je uplne opacna, ze UM daju ci sa to matke paci alebo nie, a pomoc pri dojceni neposkytnu

mimi8814
4. nov 2014

@liz_lemon mne bolo povedane ze vsetko treba zaplatit dopredu tak som tak urobila, ale hadat sa nejdem. Moja skusenost je taka ako som napisala vyssie, babatku ktoreho maminka nemala dost mliecka este, lebo bola po cisarskom dali materske odstriekane mliecko od inej maminky a podavali ho cez striekacku.... takze pisem co som ja zazila a videla😉

liz_lemon
4. nov 2014

@mimi8814 ved aj ja pisem, co som zazila

lenka1208
4. nov 2014

Tak ja som na Kramaroch rodila v auguste, sla som na prijem tyzden pred terminom kvoli vysokemu tlaku. Kedze som tam stravila skoro 2 tyzdne, bola som na standarde, dalo sa to vydrzat..vela ludi na to nadava ale mne sa to tam nezdalo az take strasne. Hlavne sestricky su tam velmi velmi mile a tu sprchu na chodbe som prezila a usetrila som peniaze za nadstandard. Dokonca som mala strasne stastie na spolubyvajuce, doteraz sa stretavame, velmi sme si sadli.
Ja musim povedat ze vsetci doktori s ktorymi som prisla do kontaktu boli super, teda nielen doktori ale aj sestricky, ja som bola spokojna..az na jednu vec:
mne sa velmi pomaly rozbiehalo mlieko a sestricky a doktorky z novorodeneckeho mi stale hovorili ze mam len prikladat, co som aj robila ale malemu to nestacilo...2 dni mi vrestal od hladu a doktorka stale len ze prikladajte dalej. Iba o 2 dni povedala ze zmeraju mu glukozu kedze mal porodnu vahu pod 3 kila..uz bol taky vyhladovany ze mu glukozu ani nevedeli odmerat, okamzite mu dali UM a bol 3 dni na glukozovej infuzii..takze takto skoncila ich ´podpora´dojcenia, uplne sa mi tam dojcenie sprotivilo po tomto zazitku ako sa ho snazili za kazdu cenu pretlacit..takze moja skusenost je ze dojcenie podporuju az prilis a UM teda vobec nedavaju kazdemu. A este sa jedna sestricka tvarila ze to ja som ta zla ktora som si vyhladovela dieta..takze tak.
Jaj a mala som aj epiduralku, pichli mi ju zle takze mi pomohla tak na polhodku co som necitila kontrakcie, potom tlacenie a zasivanie som teda citila uplne celeeee...takze za mna epiduralku nie ale tak kazdy ma svoju skusenost.
NO a k tvojim otazkam...objednavat sa nemusis, akurat od 36tt tam mozes chodit do poradni, ja som ostala u mojho doktora takze som tam nechodila...ze vraj sa strasne dlho caka. Mozes tam absolvovat predporodnu pripravu - stretnutie s doktormi, prednasku o dojceni atd, to ti vsetko vysvetli pani Jandova ked ju kontaktujes mailom 🙂
Prajem ti prijemny zazitok, podla mna budes s touto porodnicou spokojna 🙂

timi1012
autor
5. nov 2014

Ďakujem veľmi pekne
@pribinak
@liz_lemon
@mimi8814
@lenka1208

timi1012
autor
5. nov 2014

@lenka1208 Dobrý Lenka ešte sa chcem spýtať mali si ste aj partnera pri pôrode a či musel fakt absolbovať nejaké kurzy na dýchanie atd...
Včera som si písala s jednou mamičkou ona tam rodila v septembry a tatko neabsolvoval nič preto sa pýtam.... ďakujem. A samozrejme aj ja chcem obyčajnú izbu a nechcem ani epiduralku. Nejako to zvládnem... 🙂

lenka1208
5. nov 2014

@timi1012 mala som, pani jandova organizuje take poucenie na ktorom da take potvrdenie o absolvovani a na zaklade toho sa to plati v pokladni. ono asi zalezi ci sa rodi aj nejako skor pred terminom, vtedy este nemusite stihnut toto poucenie ale jasne ze partnera pustia aj bez neho a dodatocne to zaplatite po porode.
inak ale ta epiduralka moze byt dobra vec ked zafunguje dobre, ale urcite sa do da zvladbut aj bez nej 🙂

cabanova25
5. nov 2014

ja som rodila na kramaroch v juni..... a bola som uplne spokojna... bola som na nadstandarde.... sestricky boli mile... rodila som cisarskym, mlieko sa mi rozbehlo az doma ked ma prepustili...... maly mi schudol odmerali mu glukozu a dali mu materske mlieko a potom som davala UM ale tiez som ho stale prikladala a doma sa mi krasne rozbehlo mlieko..... potom som este pred porodom lezala asi mesiac na sestonedeli a tiez som bola spokojna aj so sestrickami aj so stravou...

ivkadracova
19. mar 2015

Ak tam pridete na poslednu chvilu, staci ze Vy mate pocit ze uz to ide.. riesi niekto prijem, papierovacky a pod. blbosti?

timi1012
autor
29. mar 2015

Napisem svoju cerstvu 2tyzdnovu skusenost. Dosla som na prijem v noci okolo 1:50hod s tym ze mam 5min kontrakcie a voda odteka. Prezliekla som sa a sestricka sa ma pytala na meno babatka nase mena s manzelom co mam a co nemam zaplatene (nemala som nic) chcela som len mm pri porode dalo sa zaplatilo sa. Dali ma na monitor a cakalo sa dosla drka kukla sucho skonstatovala ze to bude na dlho vpisala do pocitaca informacie o liekoch ake uzivam tazkosti choroby atd dali ma na izbu a tam som predychavala s dalsou babou az do 8:50hod potom klystir sprcha box... ten ani nevyzeral ako porodny box... lezala som na starej rozpadnutej nepohodlnej koze... bolo to strasne ale medzi kontrakciamy mi to bolo uplne jedno aj keby som na zemi lezala.... trapila som sa do 12:10hod ked sa moja dcerka narodila. Dalsiu hodinu ma zasivala dr... do pol 15hod sme boli vsetci traja spolu mimi ja mm na sale. A potom ma odniesly na izbu... bola tam plnka takze miesto nadstandardu ma dali na pooperacne oddelenie... obyc.izba bez vsetkeho ale mne nic nechybalo pretoze som bola rada ze som. Spala som 1hod a uz mi doniesly malu a od tej chvile bola vkuse somnou. Mala som super "spolu byvajuce" takze mi bolo dobre. Co sa tyka sestriciek budu vas tlacit do kojenia riesit tabulky kolko by malo dieta jest atd... nam to neslo doniesly mi klobucik skusaly sme. potom sme ju museli zacat krnit aj s UM s flase ktoru mi samy doniesly dostala zltacku boli sme v nemocnici 8dni. Jedna dr mi urobila taky sok predposledny den ze az. Strasne som jej vynadala.... treba si vyskusat a uvidi clovek sam ake to je.... 😉

88koalka88
20. apr 2015

No moja skúsenosť spred skoro 4.mesiacov (tesne po Vianociach), v podstate začiatok presne ako píše @timi1012 , ja som prišla okolo cca 4ráno, s tým, že som už mala 4min.kontrakcie, prezliekla som sa ešte dole na urgente a sestrička nás vyviezla hore na 9.posch. Priateľ musel ostať na chodbe pred sálami ja som išla dnu a tam kopec papierovačiek, čo mám nemám zaplatené, meno bábätka, či chcem ležať na nadštandarde a pod.Potom som hodinu ležala na monitore, kde tiež prišla dr. a spisovala choroby,lieky a pod. Potom po hodine ma kukla...no ale ja som bola už na 7cm, a mala som zazmluvneného lekára, takže ho museli volať, potom príprava, EPI mi už dať nemohli, išla som rovno na sálu a o 6:00 prišiel môj dr. + pustili priateľa a o 7:00 bola dcéra na svete. Ja som mala rýchly pôrod, nemala som čas riešiť čo, kde,a ako vyzerá alebo ako sa kto správa...a v podstate som bola aj tak spokojná so všetkým, aj na sále ako to prebiehalo aj potom som bola na nadštandarde a za mňa veľká spokojnosť aj s novorodeneckým. Tiež som začínala kojiť s klobúčikmi, lebo malá by sa inak neprisala ale doma sme sa postupne rozkojili a už 2.mesiace klobúčiky nie je treba a stále je výlučne na MM.

ivkadracova
20. apr 2015

Jemine .. Tolko ceremonii okolo.., no ja sa asi vykaslem na porod na slovensku znova. Vas obdivujem zeny ze Vam to chce vsetko riesit. Mne sa paci comfort, prist, mat svoju salu, robit si tam co chcem, a rodit ked treba, a ostatne riesit potom, pripadne pocas manzel za mna, a on cely cas tam anie dakde za dverami... Ja som po porode (20h) mala brutal euforiu, napriek tomu ze som pred tym myslela ze uz neprezijem ani minutu, som ani spat nemohla takmer celu nuc a vobec som nebula nevyspata, dieta cely cas so mnou (okrem merani a vysetrenia), manzel odpadol aj za mna. Vidim ze na SR, by som odpadla este pocas porodu pri tolkych blbych "povinnostiach". Vobec sa mi to nepaci.

ivkadracova
20. apr 2015

uz viem ako to spravim, asi ho splnomocnim, bude jednat za mna.. on vie co a ako, a bude furt pri mne, bez neho nikam nepojdem a hotovo,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre