Prešovčanky II

capricieux
26. apr 2008

baby tak som zalozila pokracovanie 😎
dobre ranko 😎

andrea487
8. nov 2010

mamicky kde kupujete pre svoje batoliatka tu v Prešove obuv,momentálne na zimu? 😒
okrem bati,velkej obuvi,a rena tam maju také nedievcenské.. 😠
ja som doteraz vsetko cez eshop,a zatial sme kupovali len sandálky,botasky,a capacky 😀
a teraz zrazu chceme i peknu i dobru topánocku co by jej sedela na nohe,neodstávala... 😲
dakujem

tinika
8. nov 2010

@andrea487 určite sa pozri na www.slovobuv.sk my sme tam kupili topanky na zimu a o dost menej ako napr. v bati, kamoska kupila v obchode za cca 30eur a take iste tam najdes za 14eur 🙂 takze pozri a oplati sa tam ist aj ked das na benzin, ja uz sa tesim na jar ze pojdeme na botasky a sandale 🙂

andrea487
9. nov 2010

@tinika dakujem pozerala som sa maju tam krásne boticky,a pre dievatka také dievcenské 😀 😀
,už keby mali i eshop. ☹
lebo moj partner chodí na týždnovky,auto mám k dispozícií len cez výkend 😒 takže u mna je malá sanca že pojdem do bardejova..
ale ak by si mala cestu a nerobilo problém kupit i pre nás.. 🙂 🙂 🙂 😉

tinika
9. nov 2010

@andrea487 na jar sa chystame tak ak si vyberies v pohode ti kupim, len sa ma priebezne pytaj bo ja zabudnem 🙂)

juliap
9. nov 2010

@andrea487 a skus na slovenskej, tam je detsky bazar ked ides od frantiskanov tak skoro pri velkom parkovisku a potom je novy detsky obchod otvoreny na slovenskej oproti vjazdu do CSOB banky, to je v tej druhej polovici ...

olienka12
9. nov 2010

@andrea487 kamoska kupila malej krasne topanocky protetika v kolegiu v obuve su troska drahsie ale kozene a mas zaruku,ze kvalitne tusim 30dala za nich...

zuzla2
9. nov 2010

@andrea487 alebo ak mate cestu do KE,tak skus Deichmann..tam sa daju kupit tiez dobre a krasne topanky..a moze sa stat,ze vystihnes aj nejaku akciu..teraz tam maju Elefanteny za 20e 😎

olienka12
9. nov 2010

@zuzla2 ale zimne velky vyber nemaju ani v jednom deichmane v ke

zuzla2
9. nov 2010

@olienka12 jaj ta moja tehudemencia..tak na zimne velky vyber nie je... 😒
u nas je ta vyhoda,ze viem,ako uz malej rastie nozka,tak jej kupujeme topanky dopredu 😎

zade
12. nov 2010

@andrea487 daju sa u nich kupit aj cez telefon. Poslu ti topanocky podla tvojho popisu, lepsie je to vsak skusat, no da sa aj natrafit. Cena je okolo 13 - 15€.

Ja este odporucam obuv na hlavnej (staru obuv) pri T-mobile, resp. ovuv pri velkom kostole. V kolegiu maju Protetiku, a sem tam aj akcie. Ja som tam kupila min. rok zimusne a boli za vybornu cenu, nieco ako goratex. No a Daichman by mal od dec. uz aj na Sekcove v tom novom nakupnom stredisku.

zade
12. nov 2010

@juliap kde je novy detsky obchodik na Slovenskej? Smerom k Trojici?

juliap
12. nov 2010

@zade ano, ked ides od toho velkeho parkoviska smer k baste, tak mas v 1 dome liehoviny a polsku predajnu, potom dalsi dom nic a tak ten dom boli dole starozitnosti a hore bar nejaky cierny baroni, ci ako sa volal, tak namiesto toho starozitnictva je dole detsky obchod a aj na trojici oproti aladinovi je v brane vedla picerky obchodik BOBO, ma tam veci pre deticky z PL, ale fakt pekne

zade
12. nov 2010

@juliap dakujem, pojdem pozriet. V BOBO som uz bola, ma to tam pekne, dokonca aj detsky kutik, co ocenila moja trojrocna dcerka 🙂

mimi_tami
12. nov 2010

ahojte, som rada, ze som nasla nejaku verejnu skupinu pre mamicky z PO 🙂. Pocas leta akosi nebola potreba "zavislacit", ale s prichodom chladnejsich dni je aj casu viac. Mamicky, chcem sa opytat, ci sa niektora z vas zapojila do charitativnej akcie NEONATAL. Nasla som info o nej na stranke uz spominaneho ROC Emerka.
A ak ano, ci ste sa tie, co sa zapojili, uz aj stretli. Rada by som tiez prispela svojou troskou 🙂
pekny den

juliap
12. nov 2010

@mimi_tami ja som sa nezapojila, neviem o tej akcii nic, mozes mi napisat o co islo?

tina_
13. nov 2010

@mimi_tami
@juliap

ahojte, zase po dlhšom čase na koníku 🙂)
K akcii Neonatal posielam link:
http://www.predcasniatka.info/news/charitativna...

ak by ste sa chceli stretnúť, dá sa aj v materskom centre, resp. je tu nejaké skupinka mamičiek, čo sa poznajú cez www.artmama.sk (môžem Vám dať potom kontakt aj na nich)

Okrem toho, ak vám veľmi nejde šitie či pletenie (ako mne napríklad 😒 ) môžete sa pridať k tvoreníčku Mamy pre mamy, kde vyrábame malé darčeky pre mamičky, ktoré sú po predčasnom pôrode, hospitalizované často celé mesiace so svojmi bábätkami, často menšími než kilo...je to skôr taká emocionálna podpora...

Robili sme napr. srdiečka z korálok, stále tak priebežne... spraviť darček môžete aj doma a priniesť do centra, dáme Vám k darčeku taký lístoček, kde napíšete nejaký odkaz pre maminku do nemocky, my to potom odnášame naraz, sme dohodnutí so sestričkami.
Kedy sú tvorivé dielne nájdete v programe Emerky, ale môžete prísť do herne s detičkami hocikedy, dakedy robíme aj neplánovane 🙂

tina_
13. nov 2010

Inak, ak môžete - šírte prosím informáciu ostatným maminkám...hlavne tým s predčasniatkami

17.11. robíme v centre akciu pre rodičov predčasniatok, je to Medzinárodný deň predčasne narodených detí, bude skvelý program, vstup je zdarma,

Tu je link na program: http://www.emerka.sk/

Ak by ste vedeli o mieste, kde by sa dal umiestniť plagátik (nejaké už máme na rehabilitač. strediskách, v nemocke, v pôrodnici,....), môžete vytlačiť, prikladám obrázok...Veeeľká vďaka. Plagátik mám v pdf-ku, tak ak by niekto chcel, prepošlem na mail.

Robíme to všetko pre týchto drobčekov - je tu krásne videjko od našich českých kamarátov z Nedoklubka:

https://www.youtube.com/watch?v=hqxVRnk1H90
juliap
13. nov 2010

@tina_ uz som si pozrela stranku, tak ja som sa zapojila uz pred 10 rokmi, ked som cakala emku, lezala som mesiac v nemocke v PO a ked ma sestricky videli, ake ciapocky a papucky strikujem, tak sa im pacili, tak som potom nastrikovala aj pre nich na oddelenie ...

juliap
13. nov 2010

@tina_ tak to by sa mi hodilo, doma nieco vyrabat pre radost inych, my mame aj doma kopu tych koralikov, tak sa pridem niekedy pozriet a mozem sa do toho pustit ...

andrea487
14. nov 2010

baby kam sa dnes chystáte s detickami??na nejaku akciu poobede,mi sme chceli ist do zoo do ke ale je len do 15h 😖
máte nejaký typ 😀

juliap
14. nov 2010

@andrea487 my sme uz doobedu absolvovali prechadzku vonku a poobede asi len tiez tak prechadzkovo po sidlisku ... a v tom ekocentre pod kalvariou ste boli? neviem do ktorej maju v nedelu otvorene, ale najdes si aj ich stranku na nete, nie je tam tolko zvieratiek, ako v zoo, ale da sa na co pozerat ...

andrea487
14. nov 2010

@juliap no mi sme tiež ráno absolvovali prechádzku,bývame vcentre takže máme kusok do mesta
no v tom ekocentre sme boli,no nieje tam žiadny extrem ale malej sa páčilo 😀 😀 ,urcite tam este zájdeme 😀
a v tých kapusanoch ,kedy vychádza tá druhá nedela 😉 ?neboli ste náhodou v botanickej záhrade v ke??

juliap
15. nov 2010

@andrea487 v kapusanoch je to 3 nedela v mesiaci, t.j. teraz v nedelu bude burza ... v ke sme v botanickej boli, ale pred rokom ked boli motyle, fascinujuce, inac my sme s mm taky na rastliny a kvety, tak sa nam tam pacilo, zahradu vonku maju peknu, odporucam ist na jar, ked je uz slniecko a vsetko im tam kvitne ... este si skus pozriet program divadla, v nedelu je aj detske predstavenie, teraz budu traja tucniaci, vraj je to pekne, tak mozno by sa aj vam pacilo, my sa na to chystame 5.12, to bude aj s mikulasskym prekvapenim

bebebrumik
15. nov 2010

prepačte, že vam vstupujem do bebaty 😉 , no spominali ste tu kapušany-čo sa vlastne kona v kapušanoch tretio nadelu? totižto ja pochadzam z kapušian...

juliap
15. nov 2010

@bebebrumik ahoj, je tam 3 nedelu v mesiaci vzdy burza zvierat v tom aqua, bavime sa o kapusanoch pri presove ale ..

bebebrumik
15. nov 2010

@juliap dakujem, nevedela som o tom...ano pochoppila som, že o Kapušanoch pri PO 😉

juliap
15. nov 2010

@bebebrumik maju tam papagaje, holuby, hydinu, psiky, maciatka, mysky, krmivo vselijake ... najkrajsie je v marci a v aprili, lebo vtedy su tam aj kozicky a baranceky ...

andrea487
15. nov 2010

@juliap no to divadlo znie výborne ale ked nasa má este len 1,5roka 😀 neviem ci to je už pre také mini deticky,ci by tam vobec obsedela 😀 😀 😀

juliap
15. nov 2010

@andrea487 skus pozriet, kolko trva predstavenie, ale myslim, ze pre deticky robia len 45 minutove a to by mozno aj zvladla ... ono je to o tom, ze ked su tam postavicky zaujimave, tak deticky to sleduju ...

andrea487
15. nov 2010

@juliap V DJZ?alebo v ukrajinskom?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre