Prešovčanky II

capricieux
26. apr 2008

baby tak som zalozila pokracovanie 😎
dobre ranko 😎

andrea487
15. nov 2010

@juliap joj,skoda pozerala som na djz a traja tucniaci,mikulásske predstavenie vypredané... 😒

juliap
15. nov 2010

@andrea487 no tak mame smolu aj my, ale ti tucniaci idu aj inokedy, tak pojdeme v iny termin

zade
21. nov 2010

mikulasske predstavenie je uz aj o 17.00 - to sa este da kupit, pre nas je to vsak uz neskoro.
Ja uvazujem nad predstavenim Babadla 12.12. o Jeziskovi... nepamatam si presny nazov. Neboli ste na to minuly rok?

andrea487
23. nov 2010

baby,neboli ste niektorá so svojou batolacou ratolestou,na niektorom s mestských bazenoch?bud na majovke,alebo na mirka nespora?? 🙂
ten kid fit akože v pohodke,pre verejnost je len v sobotu,ito sa treba objednávat,2týždne vopred,a nám to nikdy v sobotu nevyhovuje,lebo nás tati nieje doma,a tak by sme chceli ist cez týžden,tieto mestské funguju každý den,ale nechcem tam príst s 1,5rocným,prckom,tak sa najprv pýtam ci je to ok.,aby na nás nepozerali... 😉 😉 😉

juliap
24. nov 2010

@zade na mikulasskom sme neboli, ja som uz bola na rizikovom, ale babadlo ma pekne predstavenia ...
@andrea487 najlepsie by bolo, ak by ste sa opytali priamo tam, ci mozte prist s takym drobcom

olienka12
24. nov 2010

@andrea487 nemusi saobjednavat 2 tyzdne vopred staci v sobotu rano zavolat kedy maju volne,este sa mi nestalo aby nemali

olienka12
24. nov 2010

@andrea487 osobne by som babo do tych bazenov nebrala,tam je studena voda aj pre mna nie to este pre mimi

andrea487
24. nov 2010

@juliap no teraz som volala,tak nieje problém,že chodia i s takými detmi,plienky nenosíme takže nieje problém,pojdeme uvidíme,ved aj na kupku sme boli a v pohodke.. 🙂
@olienka12 no voda je 27" v tom kid fid je 33" ale tak teraz v sobotu sme mali volno,lebo moj partner chodí na týždnovky,a vacsinou nehrozí aby bol doma v sobotu,a volala som tam a nemali volno,povedala mi že cca. 2týždne dopredu treba sa objednat. 😒

zade
24. nov 2010

@andrea487 neskusali ste bazen v Saris relax centre? Len som o tom pocula, vosa by tam mala byt teplucka.

tinika
24. nov 2010

@andrea487 ja som do kidfitu volala o 2 a o 3 sme boli tam 🙂) takze ziadne 2tyzdne dopredu

olienka12
24. nov 2010

@zade ten vychadza dost draho

zade
25. nov 2010

@olienka12 co to stoji?

andrea487
25. nov 2010

@zade no co som sa docítala tak 13€na 2hodiny-na osobu,alebo su tam zvýhodnené vstupy 🙂 pri kupe poukážok
voda má 30" co nieje žiaden extrem !
mi sme boli vcera na tom mestskom bazene,na mirka nespora,konecne som si zaplávala 😀
moj parner sa tam clapkal s malou nafukol jej koleso,loptu,a boli tam okrem nás 2ja plavci 😀 voda nebola studená mala 27"
malá sa zabavila 🙂,urcite pojdeme i v nedelu. 🙂
nám velmi vyhovuje že je to prístupne kedykolvek podla rozvrhu na:
http://msspresov.sk/index.php?option=com_conten...

zade
25. nov 2010

@andrea487 uf, tak to je dost. In ak dik za tip na M. Nespora, pre mna to uz sice asi nebude, este taky mlicky bazen by som skusila. Mam totiz taaake velke brusko 🙂 🙂

Dnes sme sa zastavili v meste na trhoch, videli sme aj vystupenie... bolo to pekne, take Katarinske 😉

andrea487
26. nov 2010

@zade ahoj cítala som že sa chystáte na predstavenie babadla,toho 12.12 betlehém, 😀
ja sipamatám ich predstavenia len z detstva,a bolo to s bábkami,vacsinou o zvieratkách a velmi zábavne,neviem myslís že to može zaujat i 1a pol rocné dieta?boli ste už na podobnom predstávení?
neviem ci ju viac nezaujmu tý 3tucniaci. 😀 😀

zade
27. nov 2010

@andrea487 mhm, boli sme s dcerkou uz s dvojrocnou na predstaveni v divadle Drak - v Ruskom divadle.
Velmi sa jej to pacilo, o Cerevenej ciapocke, O troch grosoch a ostatne neviem. Vydrzala cele predtsvenie, co s MM ani necakali. Malo to tusim 45min.

Myslim, ze traja tucniaci su dlhsi alebo nie?

Ja na Babablo stale nemam kupene listky. Asi by som uz aj mala.

andrea487
27. nov 2010

@zade daju sa rezervovat na stránke djz 😀 😀 😀

danielkapo
27. nov 2010

Ahojte, ti traja tucniaci trvaju nieco cez hodinu (hodina a pat minut tusim, teta v pokladni vravela, ze bez prestavky...) a po vytsupeni ma byt vraj mikulas s anjelom a certom, ze sa bude dat aj fotit s detmi atd...Tak som zvedava, ci obsedime 😅

andrea487
27. nov 2010

baby tak ja neviem,tuho rozmyslam ci to riskneme 😀 😀 😀 tých tucniakov,

kvetka84
29. nov 2010

baby, som v 26 tt, od kedy a kde sa chodi na predpripravu na porod. Chodili ste aj vy? Dalo vam to nieco? Je potrebne chodit aj na cvicenia, ci iba prednasky. Nejake kontakty? Dakujem

tinika
29. nov 2010

@kvetka84 ja som chodila niekedy od 6m. a aj cvičit aj na prednasky a určite mi to niečo dalo, vela veci som sa dozvedela a kedze nasa porodna asistentka robila v porodnici kde ona aj pracovala, tak som mala info s prvej ruky meno a čislo ti davam do IP

zade
30. nov 2010

@andrea487 Dnes som bola v pokladni DJZ. traja tucniaci su oficialne pre deticky od 5 rokov - podla rezisera, takze my si este pockame. Plati sa za dospelych, aj za deti nad 3 roky. Plus predstavenie o 15.00 je uz vypredane, dokonca aj rezervacie.

tak tak.

@kvetka84 davam ti link na celkom dobru stranku: najdes tu viac o detickach, o tehotenstve a tak, kde ist s dietatkom v Presove.
http://rodina.psisaris.sk/index.php/aktuality/p...

andrea487
30. nov 2010

@zade tak to je skoda,a na takých malých prckou nemyslia ☹ 😖
no nastranke djz už som to sem písalaasi pred týždnom že na 15hod vypredané,a na 17hod písalo že dá sa rezervovat,ale odporucaný vek tam nieje.
skoda,tak už len 6.do mesta na mikuláska,uvidíme co tam bude 🙂 len každý rok sa vysvecovalo mesto,a teraz kvoly tým volbám už svieti tak to už nebude taký pohlad na ocká deticiek ako sa tá výzdoba rozsvietila...

danielkapo
30. nov 2010

@zade noooo tak to az teraz citam, ze od 5rokov..a. my uz listky doma...no ale tak mozno vydrzime 😝 potom podam info...ale tak ratam, ze ked je to rpedstavenie pre deti, tak nebude az take velke faux-pais ked mala nieco hodi do eteru 😀

@andrea487 a kedy am byt v meste ten mikulas? 🙂

danielkapo
30. nov 2010

@andrea487 dakujem 😉

tina_
1. dec 2010

maminky, potrebujeme ešte dvoch účastníkov, aby sa kurz konal, tak ak máte záujem, ozvite sa na tel. číslo 0944 326 641 čo najskôr

Ide o kurz 1.pomoci pre rodičov (je to certifikovaný kurz, robí ho FALCK záchranná akadémia), organizujeme ho zajtra v materskom centre Emerka na Sekčove.

Kurz je od 8,30 do 13,30 hod, opatrovanie detí nie je zabezpečené, je to 6x45 minút, na konci dostanete certifikát. Poplatok je 20 eur pre členov o.z. Emerka, 22 eur pre nečlenov.

Obsah:
Prvá pomoc
Charakteristika a hlavné zásady poskytovania prvej pomoci v detskom
veku
Postup pri poskytovaní prvej pomoci
Aktivovať IZS (112, 155) a komunikovať s operátorom
VAROVNÉ PRÍZNAKY resp. moment, kedy bezodkladne volám ZZS:
akákoľvek porucha vedomia, správania, nálady u malých detí poruchy
príjmu potravy
Záchranná reťaz pri deťoch
· Prvá pomoc pri zastavení srdca a dýchania
· Prvá pomoc pri cudzích telesách v dýchacích cestách
· Prvá pomoc pri úrazových stavoch – úraz elektrickým prúdom, zlomeniny
a vonkajšie krvácania, popáleniny
· Prvá pomoc pri neúrazových stavoch - kŕčové stavy u detí, laryngitídy,
ostatné detské choroby
Štruktúra kurzu:
· Kurz zameraný na záchranu života dieťaťa v život ohrozujúcich situáciách
- teória 2 hodiny
- praktická časť 2 hodiny
- ďalšie závažné stavy, ktoré môžu ohroziť zdravie dieťaťa 2 hodiny
· Ukončenie, praktická skúška
· Potvrdenie o absolvovaní kurzu prvej pomoci
Výučbu zabezpečuje tím profesionálnych záchranárov.

tinika
1. dec 2010

@tina_ ja by som išla velmi rada, ale nemam ani peniazky teraz ani kam dat maleho :( dufam ze buduci rok urobite niečo take a nejako si to zariadim

zade
3. dec 2010

@tina_ tinka ahoj, jeeeej vy rastiete 🙂 Ako sa mate? Pozdravujem tvoje dievcence.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre