Prešovčanky II

capricieux
26. apr 2008

baby tak som zalozila pokracovanie 😎
dobre ranko 😎

petkapo
4. mar 2009

Takze mam brat malemu normalne dupacky? Alebo stacia kosielky a dole bude mat len plienku a postolky a tu ich nemocnicnu zavinovacku? A kolko su dve balenia? Mam jedno balenie pampers - 43 kusov - to bude dost?

A este taka sprosta otazka - pocula som, ze tie prve dni nemozem mat na sebe spodne pradlo. To fakt??? Ci len pri vizite gate dolu?

klobucik
4. mar 2009

Nooo Dani normalne ti dali podlozku? Ja som mala z a ceych 10 dni neprezlecene periny a to som ich mala zaspinene kvalitne od krvi a mliecka. Ale mozno uz teraz to tam je na inej urovni . A este si pamatam ze ked som potrebovala tabletku od bolesti tak som nedostala lebo vzdy ked som ju potrebovala tak som otravovala sestricku pri kavicke. prvu injekciu od bolesti som dostala na 10 den a to pri odchode s nemocnice pretoze sa menili sestricky a aj lekar prisiel , po mojom dlllllhom zhanani ho . 😲

petkapo
4. mar 2009

Danielka - viem, ze je lepsie byt v nemocke, ale v tom januari ako som tam lezala, tak som sa zaprisahala, ze uz tam pojdem az rodit. Aj teraz by som tam vlastne mala lezat, lebo sa predcasne otvaram, ale lepsie mi je doma. Tam len stresy boli. A ked som sa pozerala na tie baby,co uz boli po termine, chodili na ctg aj 7x denne, co mali stale zle vysledky a len cakali s tymi obrovskymi bruskami, ubolene, opuchnute ☹ . Strasne daco. A este som vyfasovala taku super postel - tenky molitanovy madrac a vylomene rosty na posteli - lezala som v diere - a na 3-ke izbe sme boli styri!!!!!

danielkapo
4. mar 2009

petka ja som mala so sebou oblecenie pre malu, ale napokon som ju nechala v tom, co jej dali oni...akurat raz som jej dala svoju kosielku ked som ju zababrala hovienkom pri prvom prebalovani 😀 😀 😀
plienky tak rataj cca 5 na den....ja som mala tie tesco fialove, tam ich bolo tusim okolo 80 no viac nez polovicu som brala domov potom

klobucik
4. mar 2009

ja som malej brala normalka dupacky aj kosielku, svettrik aj ciapocku. Pre istotu. Ale povedz ze si doniesla svoje oblecko tak nech ti ho do toho oblecu, inak mu nacapia svoje a tvoje ti zoberu . 😀 😀
Co sa tyka plienok tak potom zober len jedno a ako vravim nedavaj ho na novorodenecke . Daj len par plienok a stale dodavaj lebo inak tam spotrebujes aj 3 balenia.
Spodne pradlo mat musis ved ako by si bez neho fungovala? 😀 😀 Len pri vizite gatky dole a ukazat pindulu a vlozku . 😀 😀 😀 Fuj nechutne sposoby. 😖

drobcek2007
4. mar 2009

dani mna sa chodili pytat 3krat denne ci nechcem tabletku ci ma neboli jazva.....a tiez nebol problem z pos.blieliznou 😉 😀

petkapo
4. mar 2009

Danielka - tak na toto som tiez zvedava - mam nenormalny strach, ci vobec to babatko budem vediet zobrat do ruk a nie este ho vyzliect a prebalit!!! Dufam, ze mi to ukazu. Inak zbohom zdravy rozum.... 😀

danielkapo
4. mar 2009

petka to jasne, najlepsie prist a hned rodit...ja som bola iez po termine s brusiskom.... 😀 a neskutocne dlho mi tam bolo cakat tyzden.....po schodoch z 10.na prizemie denne aj 5x som chodila...a nic 😀 postel som mala taku co sa nedala dobre zabrzdit....a ked som sa pohla, tak postel so mnou.... 😎 teraz sa uz nad tym smejem....

klobucik hej dali mi podlozku, aj postel mi prezliekli 😎 dobre, co? 😀 a proti bolesti injekcie

ivana82
4. mar 2009

Neboj sa, ja som sice bola v starej,ale sestricka na novorodeneckom bola mila a ukazala mi vsetko okrem kupkania, to mi ukazala svokra doma spolu smojou mamkou 🙂 pre vysvetlenie preco svokra - je detska sestra ... radsej by som pri tom mala svoju mamku pravdaze... 🙂

drobcek2007
4. mar 2009

petka radsej im daj menej plienok neboj oni si pridu pytat ked budu mat malo deticky prebaluju kazde 3hod.cize 8 plienok na den

petkapo
4. mar 2009

Ufff - dufam, ze budem mat dostatok odvahy im davat plienky na pridel.... 🙂

Je mi jasne, ze budem musiet kadeco ukazovat, ale ved zasa kam mi maju kukat pri vizite? 😀

Ozaj - a ked ste uz mali babo na izbe ako ste chodili jest a sprchovat sa? Nechali ste ho same? 😒

klobucik
4. mar 2009

dani neverim ze sa uz poludstili sestricky 😀 😀 😀 😀 Normalne kracame s dobou. POdlozka injekcie , cista postelna bielizen a to vsetko za 4 roky po mojom porode. pekneeeeeeee.
ja ked budem mat druhe tak budem rodit doma. so svokrou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

danielkapo
4. mar 2009

petka to je normal...ja som uz ak take skusenostio malaq..mam brata co ma teraz 9....ale aj tak to je nieco nove....ked mi ju dali na izbu, tak mi ukazala ze co a ako...no rob to sama 😅 vzdy som mala taky cudny pocit, ze taku uhladne zabalenu mi ju doniesli a ked som ju ja prebalila....uh....vyzeralo to uplne inak 😀 ale na to kasli....ked pridete domov, rychlo si najdes sposob 😉

danielkapo
4. mar 2009

klobucik, ved skus znova, uvidis

klobucik
4. mar 2009

Nie odniesla som ju do uschovne k sestrickam na novorodenecke. 😉

danielkapo
4. mar 2009

a co sa tyka plienok na pridel....tiez som tak davala...a netreba na to odvahu, oni su zvyknute...ja som lezala a prisla sestra z niovorodeneckeho ze po plienky tak som jej ukazala kde ich mam a ona sama si vzala len zopar a ked dosli tak som dala dalsie...pohodka

klobucik
4. mar 2009

ee dani neprosiiiiim.

danielkapo
4. mar 2009

no bud sestricke nechas, alebo sa vystriedas s nejakou na izbe

danielkapo
4. mar 2009

klobucik 😀

petkapo
4. mar 2009

😀 danielka, asi aj moje tak bude vyzerat ked ho ja budem prebalovat. Taky maly gadzko to bude 😀 .

Klobucik - ze do uschovne 😀

klobucik
4. mar 2009

co dnes varime?

drobcek2007
4. mar 2009

klobucik ze doma so svokrou a ty 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

klobucik
4. mar 2009

zaviazat poriadne perinu nech nevypadne a ostatne sestricky opravia. SI pamatam jak sa mi mmala po prvy krat pokakala na izbe . To bol stres , chaos ... a este aj muz bol pri mne. Decko reve ja ho prebalujem muz chudak nechapal co sa deje uz na mna kricat isiel ze co pre boha s tym bidnym ddeckom robim ale vsetko sme zvladli.Sice mi to troska trvalo ale ok. 😀 😀 😀

klobucik
4. mar 2009

Drobcek co ty vies. 😀 😀 😀 😀 Mozno dovtedy najdeme spolocnu rec. Vies jak by som jej dlaa v ten den a okamih? 😎

ivana82
4. mar 2009

My nic...mame vcera vecer som varila, aby mal muzicek do prace... mame aj na zajtra...a zajtra budem robit sisky s dzemikom ... a ze post ...hehe 😀

klobucik
4. mar 2009

Bidnica by sa vzdala profesie, a viedla by samotarsky zovot. 😀 😀 😀

klobucik
4. mar 2009

Ze post a u nas maso na smotane . 😀 😀 😀 Ivi 😀 😀

petkapo
4. mar 2009

Este mi napadlo - davali vam babatko ku prsniku hned po porode? Este na stole? A potom ste sa skusali rozkojit hned ako vam priniesli na izbu? Ja si to neviem dost dobre predstavit ako to funguje - ci si napriklad mam pytat babatko ku prsniku este take umazane z brucha alebo mam byt radsej ticho.... Ja som taka bezradna mamicka 🙂

tinika
4. mar 2009

Ahojte kočky, ste sa tu rozpisali a ja nestiham ani na konika dojst, a večer tu uz mlkvo ked pridem 😀

petkapo
4. mar 2009

Ja tiez nic nevarim - muzik uvaril masko predvcerom a este mame 😉 . U nas sa veru post neujal.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre