Prešovčanky II

capricieux
26. apr 2008

baby tak som zalozila pokracovanie 😎
dobre ranko 😎

janulqa07
15. feb 2010

monky dakujem , ja potrebujem lekarku pre tri deti asi by nebola nadsena ked je problem sa k nej dostat 😒
a nejaku na sidlisku III nepoznate

monky1
15. feb 2010

janulqa - ona je praveze na sidlisku III a je fakt odbornicka...ved sa skus informovat....vies, kazdy rok jej nejaki 18-rocni odidu a berie nejakych novych....ak by si sa isla opytat, tak trvaj na tom, ze chces hovorit s pani doktorkou - nie so sestrickou medzi dvermi, lebo ta posle domov, ze neberu novych, tak , ako sa to stalo kamoske

monky1
15. feb 2010

ale chod si to zistit uz teraz, hoci mas termin az neskor, aby si vedela, ci s tebou rata, resp. ci mozes rstat ty s nou 😉

tinika
20. feb 2010

janulqa ja chodim k smolkovej do centrumu a v pohode ma zobrali 🙂

janulqa07
25. feb 2010

bola som si okuknut tie lekarky no vsetko mam dost daleko ☹ ale co uz nieco vybrat musim

dioliana1
26. feb 2010

cawte v Lipanoch je dom na predaj, je na modrej streche

danu
4. mar 2010

heidee • Včera o 13:02
ahojte, mamky...
vzdy som tu vedela najst kopec dobrych rad a tak sa teda obraciam s prosbou o radu hlavne u presovskych mamiciek (podobna tema na dojcenske vody a prevaranie tu sice je, ale mna zaujima predovsetkym nazor na tu nasu presovsku)... pouzivate kohutikovu vodu pre babo? od akeho veku babatka? a odkedy neprevaranu? mne nepride velmi dobra - ani chutovo (nie som Presovcanka povodom, tak citim rozdiel) a hlavne ohromne rychlo vie zavapnit napr. varnu konvicu... Mate skusenosti s Britou alebo nejakymi inymi filtrami na vodu? dakujem dopredu za vsetky skusenosti a rady... prajem vsetko dobreee 🙂 😉 🙂 🙂

erikasadek • 2d, snž • Včera o 13:22
heide ja som rodena presovcanka aj ked uz teraz tam nezijem, ale voda je chutna to je fakt

ale detom by som ju nedala, ja ma britu uz roky uzasna vec. odporucam TI.. 😉
mas pravdu je velmi tvrda voda v presove. 😉

rohacka • 2d • Včera o 13:57
Heidee - ja som z Presova. Do pol roka, ak babatko dojcis, vodu nepotrebuje, takze ja som to ani u jedneho z mojich deti neriesila. Ked sme zacali s prikrmami,tak tu trosicku vody, co vypili, som davala prevarenu vodu z vodovodu. Je to normalne kontrolovana voda (vraj kontroluju 3 x denne), urcite nie je zavadna. A ze je tvrda, to je pravda, ale s tym nic nenarobis.

maryanna • 1d • Dnes o 13:19
ahoj heidee, ja som tiez z presova....malemu odkedy som prikrmovala umelym mlieckom teda ked mal mesiac davala vzdy dojcensku alebo filtrovanu vodu ....dva dni som vsak dala obycajnu vodu z vodovodu prevarenu....aa maly mi cele dva dni cez den len rycal nechcel spat a pritom on je spokojne babetko.....tak som nevedela ze co s nim.....a kedze jedinu vec ktoru som tie dva dni robila inak bola ta voda....hned som zacala zas pouzivat filtrovanu alebo dojcensku lucku a uz bol kludny odtvedy je zasa spokojne babetko..neviem ci to bolo tym ale asi ano kedze on bol zvyknzuty od narodenia na filtrovanu resp dojcensku tak asi ho v tej normalnej drazdil chlor alebo nieco.....lebo ked som prevarila tu z vodovodu...a nechala osm ju vriet poriadne tak na povrchu bol vzdy sem tam taky povlak biely.....neviem....uz radsej taku vodu nedavam....svokrovci maju doma filter na vodu tak si vzdy nafiltrujem tu z vodovodu teda je to to iste ako dojcenska voda a nemam problem....

janulqa07
8. mar 2010

ahojte nenajde sa tu mamicka na popisanie, stretko s detickami?

heidee
8. mar 2010

Ahojte, ak mi viete nieco k mojej otazke vyssie poradit - dakujem. uz som prebrazdila internetove info hore-dole, vyzera to dost zaujimavo - napr. davam do pozornosti tento link http://dolezite.sk/Voda_balena_kontra_voda_vodo... plus diskusiu k nemu (pod clankom). ako to robite vy? este stale sme na Lucke, ale je pravdou, ze ked dam Adelke okostovat z nedelnej polievky (a tu teda varim z kohutikovej), tak jej aj smakuje a ani jej nic zleho v brusku nespravi ...

bibi1711
21. mar 2010

Ahojte Presovcanky,
nechcem rusit vasu temu, ale potrebovala by som poradit. Nasa dcerka bude mat o chvilocku roka oslava bude v PO nakolko obaja s manzelom sme odtial...potrebovala by som kontakt na nejaku dobru cukrarku, cukraren, kde robia pekne torty. Take tie potahovane. Mate nejaku skusenost? Aby vyzerala tak, ako ju donesiem na foto. Dakujem Vam🙂

jarimka
22. mar 2010

janulqa07
ahojte maminy jaka som rada že som našla tu temu ja som s PO a janulaka ja by som dala stretko ja mam 7mes synčeka a nechce sa mi sediet doma 🙂

tinika
23. mar 2010

jarimka a kde v po byvate?

janulqa07
23. mar 2010

jarimka ahojky, maly je strasne zlatucky 😵 konecne prisla jar a ja by som aj niekam vyrazila ale fakt nuda ked nikoho nepoznam 😒 , odkial si

juliap
23. mar 2010

janulqa, tak to budes byvat niekde na zaciatku III, ked mas daleko k centrumu?
vydrzte babulky, o mesiac bude maly na svete a mozem potom chodit von konecne aj ja, tak dame stretka s deturencami ... 😀

janulqa07
23. mar 2010

juli tusim ze je koniec sidliska III. 🙂 a ono by sme to ani tak daleko nemali ale maly chodi pesi a a ledva tam doslapeme

ale sa vam to krati 😉

jarimka
23. mar 2010

ahojte tak ja byvam na sabinovskej ale len 5rokov inak pred tím sídlisko III no Jani krasne vonku a niet s kým ist na prechádzku 🙂 takže ked budeš mat chut vyrazit a pokecat kludne budem len rada 🙂 🙂 🙂 no mali je zlatunky len strašný betár už s neho

janulqa07
23. mar 2010

ja byvam na Prostejovskej a byvame tu 4mesiace takze som tu este stratena 😒

jarimka
23. mar 2010

a inak si skade???

janulqa07
23. mar 2010

pochadzam zo Sniny, nastahovali sme sa tu v zime, tak sme ani nemali cas skumat okolie
a vy ste predtym kde byvali? no po 5rokoch to ´tu aspon poznate dobre

jarimka
23. mar 2010

jej janulqa ja som mala svadobne šaty so sniny a mam kladný vztah k tomu mestu chodime tam na dovolenku každý rok sninské rybníky to istia 🙂

janulqa07
23. mar 2010

waw to je nahodicka 😀 mate tam aj niekoho?

tinika
23. mar 2010

ja som byvala na capajevovej .)) a teraz som na smeralovej tak pol roka a bezne sa stretavame s ingulik az pri kaufalande kedze tu mam len dve kamosky, ktore maju vačšie deti a teda sa miname rezimovo 🙂)

ak mate chut tak v piatok som volna 🙂

jarimka
24. mar 2010

v piatok by sme mohli ale az poobede lebo chodime cvičit do hviezdičky na fit lopty nie v snine memáme nikoho

janulqa07
24. mar 2010

hmm a prave do sniny chodite 😲 zaujimave lebo som si myslela ze tam uz nikto nechodi odkedy to tam znicili.
Jaj dnes je krasne, aspon to tak vyzera 😀

tinika
24. mar 2010

no a kedy poobede? my uz asi nabehneme na system ze dvakrat do dna von, bo maly uz o pol 11 je hladny tak mu dam papat a mozme ist a teda nevydrži dlho hoci dnes to potiahol do pol 3 ale to sme medzitym boli na rehabku tak nespal. Tak potom tak po 2 asi na druhu varku. uvidime.

olienka12
24. mar 2010

jeeej tu aj taka tema je tina co si nepovedala? mozem sa pridat?

tinika
24. mar 2010

ta ma an i nenapado leni, som tu tiez len občas nakukla 🙂

jarimka
24. mar 2010

tinika v piatok poobede by mi vyhovovalo a este ked bude tak krásne ako dnes nebudeme predsa sediet doma však 🙂

tinika
24. mar 2010

jarimka veru, no uvidime ako budeme zajtra fungovat, ideme na skusku na 2x vonku a dam vediet dufam ze nezabudnem bo mam toho este dost 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre