Prešovčanky II

capricieux
26. apr 2008

baby tak som zalozila pokracovanie 😎
dobre ranko 😎

adrianamickova
3. mar 2009

😀 😀 😀 diki

adrianamickova
3. mar 2009

zaspavam uz....aj vy?
dobru noc 😔

ivana82
4. mar 2009

Ahojte babenky, nemozem napisat, ze dobre ranko, lebo ked urobim kuk z okna, tak mam chut niekoho priskrtit, to co je za pocasie????Hrozneeeeeeeeeeee... 😠 😠 😠 😠 potom, čo sme si zvykli na dva dni tepla, slniecka, teraz pride toto...no fakt hruza. Co budem dnees s malym robit, ked on ma tolko energie od rana a ja som ako mechom udreta 🙄

danielkapo
4. mar 2009

Ahojky
ivka este par dni takto hlasia, ze bude...co uz....by som spala cely den 😕

ako sa mate? choroby na ustupe?

klobucik
4. mar 2009

Ahojte.
Choroby sa rozsiruju . Uz som chora aj ja 🙄 Ale malej sa to zlepsuje tak aspon to m a tesi. 😵
Co sa tyka unavy tak to sme asi vsetky dnes jak s mechom udrete. 😒

petkapo
4. mar 2009

Ahojte maminky!

Trosku som ku vam nakukla a chcem vas poprosit o infosky ohladom porodu - ci ste rodili v PO a ak ano v ktorej porodnici a kto vas rodil - a samozrejme, ci ste boli spokojne.

Uz to mam za par, tak chcem vediet, ci som si vybrala dobre 🙂

Dakujem a zelam pekny (aj ked uprsany) den 😉

danielkapo
4. mar 2009

klobucik, tak sa uzdrav aj ty skoro, tesi ma, ze aspon malej je lepsie.

petka ahoj...ja som rodila v PO v monobloku, rodila som sekciou pri MUDr. Vaškovej, taka mlada dr., mila a jemna, bola som spokojna, lezala som tam uz tyzden pred porodom a nemala som ziadnu zlu skusenost....sestricky boli mile, lekari tiez....pohodka 🙂 Keby som sla este raz 😅 , tak by som znovu sla tam....drzim palce 😎

danielkapo
4. mar 2009

apropo, kde si si vybrala ty?

ivana82
4. mar 2009

Ahojte, tak super,choroby sa siria velmi rychlo ... joooj, keby to uz obdobie preslo...ked bude este par dni takto, tak ja skolabujem...ved mne sa nechce nic robit, len spat, ale ten moj sibalik malicky sa len chce hrat a hrat a mojkat, papat a smiat... som rada, ze aspon tak, ze nie je umrcany...to je dobre ... prajem vela sil v bojiproti chorobe a optimizmu ...

klobucik
4. mar 2009

Ahoj petkapo tak co sa tyka mna tak ja som rodila v monobloku a rodila ma doktorka serdukova ale co viem tak ona je teraz na materskej . ja som bola spokojna ale ta spokojnost je podla toho na aku sestricku natrafis poporodnom oddeleni. 🙂

ivana82
4. mar 2009

Petkapo - ja som rodila v starej porodnici, ziadny luxus necakaj, my sme tomu so smiechom hovorili azylovy tabor a ziadna z nas tam nechcela byt ani len o den dlhsie ako bolo potrebne... kedze sme vsetky isli cisarskym, tak sme si tam uzili poriadne dlho, ale ked natrafis na dobre baby na izbe tak mas vyhrate a cas ti zbehne raz- dva... Rodila som u Dr. Kyseleho - odbornik, trochu ho je malo rozumiet ked hovori, ale pytaj sa, odpovie ti v pohode...keby som isla este raz, tak chcem tiez narazit na neho 🙂 Je tiez pravda, ze to podla toho na ake sestricky narazis na sestonedeli... okrem jednej sme boli spokojne vsetky so sestrickami ...
Ak chces viac info ..IP

petkapo
4. mar 2009

Ja tiez chcem ist rodit do monobloku - uz som tam 2x lezala - raz po mimomaternicovom minuly rok v januari (operoval ma Dr. Čop - bola som s nim veeelmi spokojna) a druhykrat teraz v januari - hroziaci predcasny porod a to som sa ''zoznamila'' takmer so vsetkymi. Len som chcela vediet, ci su vsetci v pohode, kedze si nechcem zazmluvnovat nikoho konkretneho.

A lezali ste na normalnych izbach alebo na tej nadstandartke?

ivana82
4. mar 2009

Takze mna sa to netyka ... nepomozem ti v monobloku som nelezaala 🙂

petkapo
4. mar 2009

Ivana - pocula som, ze v starej su ozaj dobri lekari, ale strasne ma odradzaju tie hygienicke podmienky 😒 .

klobucik
4. mar 2009

Podla mojho nazoru si ani nemusis nikoho platit pretoze oni su tam vsetci dobry. ja som nemla nikoho zaplateneho a boli pri mne 4 sestricky a este aj 2 lekarky. 😀 😀 😀 Neviem cim to bolo. 😀 😀 😀 😀 A este aj manzela som tam mala. 😀 😀 😀

danielkapo
4. mar 2009

petka ja som bola na normal izbe, nadstandardna bola vtedy obsadena, ale aj keby nie, tak by som bola na obycajnej..v pohode, aspon som mohla pokecat so spolupacientkami....tiez som nemala nikoho zazmluvneneho, tak to vyslo...a nejak som ani nemala strach,co sa lekara tyka, vsetci sa mi zdali celkom ok.

petkapo
4. mar 2009

A pred porodom vam robili este nejake vysetrenia? Napriklad uzv - kvoli polohe babatka?

klobucik
4. mar 2009

co sa tyka izby tiez som bola na normal izbe. aspon sa nenudis. 😀 😀
Pred porodom robia ctg ale uzv si nepamatam .ale asi hej .

petkapo
4. mar 2009

Danielka - a ako je to vlastne s navstevami? Ked som tam lezala, tak som si nevsimla ci na sestonedelie vobec pustali nejake navstevy? Lebo urcite mama a svokra budu chciet vidiet vnuka hned na druhy den 🙂 .

klobucik
4. mar 2009

a ak mozem poradit tak holenie si sprav sama doma lebo sestricky sa s tym netoto .... Neprijemneeee 😖

danielkapo
4. mar 2009

petka, no ja som tam bola kvoli zlym ctg uz ten tyzden a uzv mi robil ked ma prijimali...tie ctg denne aj 3x.... 😖 a vysetrenie zdola....no moja nejak sa nemala k cinu (porodu) tak napokon ten cisarsky....

petkapo
4. mar 2009

Viem, ze je asi lepsie byt na izbe este s niekym - aspon rychlo zbehne cas a mamicky si navzajom poradia.

Idem vas este poriadne vyspovedat - co ste si brali so sebou do porodky? Museli ste mat aj odsavacku? A vlozky a podlozky pod pacienta?

danielkapo
4. mar 2009

navstevy v pohode, zase zalezi na sestricke...ja po cisarskom som sa prebrala z narkozy a oco moj pri posteli 😅 a potom ked som uz mala malu na izbe tak prisla sestra moja s bratom a tiez ich pustili az ku mne...ako fakt ked ma sluzbu prijemna sestricka tak pohodka a inak ta chodba je tam na tom 10. posch.tiez pre navstevy, ked chces dlhsie pokecat a tak.....

petkapo
4. mar 2009

Klobucik - tak to asi bude musiet zariadit manzel 😀 . Ja uz si tam nedovidim 😵

Danielka - ja idem na prve ctg zajtra - dufam, ze bude vsetko OK, nechcela by som tam lezat uz pred porodom.

drobcek2007
4. mar 2009

ahojte
dnes mame ale uprsany den ☹
klobucik asi si mi nakazila malu vcera vecer z nicoho nic mala teplotku 38 😲 😲 😲

petkapo
4. mar 2009

Viem, ze na chodbe mozu byt navstevy, ale kazdy bude zvedavy na babo, nie na mna 😉

klobucik
4. mar 2009

Ja som brala plienky aspon 2 balenia. Nikdy nedavaj cely balik plienok k babatku nechaj si ho vzdy n a izbe. Sestricky zvyknu davaj tvoje plienky romskym detom ktore plienky nemaju . Vzdy daj len tolko kolko male potrebuje a pytaj sa ci este ma plienocky . Brala som si aj oblecenie svoje z domu pretoze raz mi malu doniesli jak taku malu gadzuvecku 😀 😀 😀 😀 Ale to doslova. No a este vlozky nahradne pyzamo samozrejme spodne pradlo , hygienicke potreby toaletny papier, a pre istotu aj tie podlozky.

danielkapo
4. mar 2009

peti, ja som odsavacku nemala, ak by si potrebovala a nemala, tak aj tam maju zopar....vlozky urcite ano, aj ked mne spociatku davali tie ich nemocnicne ale to uz na tebe, ja som sa ten 1.den ani pohnut nemohla, tak mi bolo sumafuk co so mnou robia....potom som uz svoje brala...podlozku dali oni...
ono tam dole je aj obchod so zdrav.potrebami ak by si nieco surne potrebovala a nemala k dispozicii...
a pre babo akurat plienky ti treba, utierky a oblecko ked pojdete domov..

klobucik
4. mar 2009

drobec cau. ta sory no. 😝 Ale mi teploty nemame. 😀 😀 A uz som chora aj ja. Chod s nou radsej skor k lekarke nech potom s nou neskoncis v nemocnici. ☹

danielkapo
4. mar 2009

peti nic neboj....ja som mala zle uz prietoky a ctg fakt som chodila jak na klavir... 😖 ale vies, ono ked je nieco zle, tak radsej ostat a uz sa o teba a hlavne babo postaraju....ale drzim palce nech je vsetko ako ma byt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre