Prešovčanky II

capricieux
26. apr 2008

baby tak som zalozila pokracovanie 😎
dobre ranko 😎

dadda02
22. sep 2011

@baby2009 No my sme tiez len par tyzdnov "v novom", este za pochodu zariadujeme zvysok. Mam pocit, ze posledne drobnosti doladim tesne pred porodom 🙂 Tiez nie som z PO, takze hladam inspiracie, kam sa neskor s drobcom vydat na potulky, k lekarom a pod. Tak zatial prijemne stahovanie... 🙂

anicka1981
6. okt 2011

@zanna28 🙂 nie je nahnevany, ale pripraveny na akciu 😀 , ja som dlhe roky zila a pracovala v anglicku, pred rokom sme sa vratili, a vlastne nikoho tu nepoznam,,,,, 😝

mimca20
7. okt 2011

@anicka1981 Neboj zabyvas sa a bude v pohodicke. Ja mam tiez tu situaciu, ze tu v PO nikoho okrem manzelovho bratranca nepoznam ....

anicka1981
7. okt 2011

@mimca20 no uz sme tu rok a nic, poznam tu akurat moju rodinu a to je vsetko,, by som povedala ,ze v anglicku som poznala viacej ludi 😝 , tu je to neake "zatvorene" alebo ako by som to povedala,
Pozeram, ze mas troj mesacneho drobca, moj ma 3 mesiace a 3 tyzne,,,, kde si rodila? 😉

mimca20
7. okt 2011

@anicka1981 To mas pravdu, tu je to skor "zatvorene" nikde nikoho 🙂. No mame drobca to hej, rodila som v Kosiciach v Novej Nemocnici. A aj v mojom pripade to vidim, tak ze potrva, kym na niekoho tu natrafime 🙂. Ja svoju rodinku mam pri Kosiciach, takze sme tu len ja manzel a nas drobec 🙂. Este ze nam zapojili netik, ked maly spinka, mam vsetko porobkane, tak si tu zan sadam aspon na chvilu.

anicka1981
7. okt 2011

@mimca20 ja som rodila v Saci, presovska porodnica je des, teda z mojich skusenosti, ked som tam chodila na ctg, 😝 tak ked na mna prisli kontrakcie, tak by ma do presovskej nedostal nikto, tak sup do sace, po kratkom telefonate do porodnice, v ktorom nam potvrdili, ze ma zoberu, aj ked som nechodila k nim na tie ctgcka,,,porod som mala super, ziadny nastrih ani trhliny 😵 , a to maly mal 3800g, takze uplna spokojnost, ked budem zase tehotna urcite uz len tam. No ja tiez svoj volny cas na nete travim, vsetky kamaratky su vonku, alebo vydate niekde mimo PO,

mimca20
8. okt 2011

@anicka1981 Zas manzelov spoluziak so ZS robi v Novej Nemocnici gynekologa-porodnika (este nie je taky dobry ako jeho kolegovia hihi), aj jedna tetusa z rodiny robi sestricku pri sekciach. Tak sa mi tam lepsie rodilo, aj ked potom som musela trosku cez znameho spravit rozruch na detskom (nas Luky tam lezal celych 6 dni co sme boli v porodnici) lebo som dva dni po porode nedostala ziadne info o zdravotnom stave maleho, sialene. Ked som sa pytala, tak kazdy na ineho sa odvolaval a nic. A potom rozruchu sa to uplne zmenilo, posledne 3 dni vkuse mi chodili vraviet doktorky o stave maleho, co mu idu robit a tak. Ale aj tak na tu nemocnicu nedam dopustit, takze dalsi porod tam 🙂.

anicka1981
8. okt 2011

@mimca20 nam sa maly narodil o 12:15, 2 hodiny ma nechali lezat este na stole,a kontrolovali,ako silno krvacam, potom som sama zisla dole do invalidneho vozicka,a naukladali na mna tasky, ktore som mala v pripravnej predporodnej miestnosti a odtiehli ma na izbu,,, hnes dom potrebovala sprchu, maly ma trapil 15 hodin, z toho poslednych 6 som stravila v porodnici,,, betar moj 🙂 , a vecer o 18 som ho mala prisebe, o 19 ich brali kazdy vecer na kupanie a velku vizitu, a potom som ho mala naspat o 21, asi na hodinu, a na druhy den mi ho priniesli o 6 rano, a uz bol so mno az dokonca naseho pobytu v nemocnici, rodili sme v pondelok a v piatok sme isli domov, nemal ani zltacku, 😵 , porod sme zvladli krasne, uz ani neviem, ze som rodila, uplne vsetko funguje ako pred tym 😅 , a to som sa strasne bala,,,az tak, ze som tiez rasej ako byt dole postrihana, chcela ist na sekciu, ale potom sa to zmenilo vsetko, a som rada, mali sme krasny porod, aj ked tesne pred tlacenim som si mslela, ze to uz jednoducho nezvladnem,,, nasla som svoje hranice, ako sa vravi, to som bola na konci svojich sil, dusevnych aj fyzickych,,,, ale na porod spominam rada a len v dobrom, velmi dobrom,,,,A ty si musela na cekciu,alebo si chcela?

Inac maly je betar, stale chce byt na rukach a aj v noci vystraja teraz, a to jeden cas sa budil len raz na kojenie, teraz sa mi budi kazde 2 hodiny, a cez den mi skoro nespi, som unavena, nevyspata, a cez den nic nestiham robit, lebo ho musim mat na rukach, ked nie, tak cirkus na cely panelak, a ja neako neviem vydrat ho nehat plakat ako 3 minuty... dufam, ze ho toprejde...

mimca20
10. okt 2011

@anicka1981 Ahojky. Mam cas tak napisem teraz ja 🙂. Luky sa narodil o 18:25 (utorok), bola som na stole 35 minut. Ale kontrakcie uz som mala z pondelka na utorok od 1:oo do 4tej rana, kazdu polhodinku. Potom to prestalo, isli sme k svagrinej na odpust=hostinu. Tam sme sa presli ku kostolu, boli tam stanky s hrackami (mame 3rocne netere), a vtedy sa mi znova ozyvali kontrakcie, kazdych 15-20 minut, dajak sa to dalo zvladnut. Ale ked sme prisli k svagrinej, tak som dostala taku riadnu kontrakciu, ze som povedala dost a ideme do nemocnici. Svagrina po mojom porode vravela, ze sme sa mali aspon najest a tak ist. Ale ona to nevie posudit, mala planovanu sekciu a nie normalny porod, nemala ziadne kontrakcie...
O 12tej sme boli v nemocnici, po vysetreni ma hned poslali na porodnu salu. A som este srandovala, sak vcera som tu bola na monitore, kontrole, ze este nic, neotvorena a tak. A na druhy den uz porod sranda 🙂.
V ten den mali perno na porodnici, my sme boli 6 porod odrodeny, a este do rana mali 4 porody. Uz som sa z porodnej casti nikam nedostala, klasika - monitor, klysir, chodenie po chodbe. A predo mnou bola jedna baba, mali ju 2apol hodiny na stole, ta kricala, zjapala ostosest. A nakoniec jej gynekologicka povedala, ze keby si nedala tu epiduralku zaviest, tak by porodila ovela ovela skor, ako keby jej tie kontrakcie oddialilo ci co.
A okolo 17:30 sa jej narodilo dievcatko. Ja uz v tom case som mala kontrakcie uz kazde 2 minuty (od 17tej do 17:30) a doktorka prisla ku mne, ze co nevolala som personal, sak uz som otvorena na 7 palce, mam ist na zachod a ze ideme rodit. A ja na to, a koho som mala volat, ked ste vsetci v ten cas rodili 🙂?? Tak a o 17:45 hup na stol. Bol to brutal aspon pre mna, lebo som ho nedokazala nevedela vytisnut. Tiskala som do tvare, nie do spodu a ked som dospodu tiskala tak som nemala sil. JA som slaboch v tlaceni asi 🙂. Manzel bol pri porode, svokra na chodbe (moja mamca nemala odvahu ist). A cely cas v sale vrieskal manzel a primar oddelenia (mal pohotovost, ak by trebalo pomoct. Ale figu pomahal, prizeral sa jak puk). A na skoro na konci, primar povedal ze ked nezatlacim teraz, tak prideme o maleho alebo kliestovy porod (maly uz mal odozvy len 65 a mal mat 120-140). Neviem ako vytlacila som ho, ale az po chvili som pochopila, ze ho nepocut (prvu minutu nedychal, nezil vobec) ale nabehol hned po nej a vybojoval si zivot. Pytala som sa, ze ho nepocujem, a manzel ma ukludnil ze uz ho pocut. Doniesli ho na chvilu, ale na ruky mi ho nedali a odniesli ho na Jiskovy box (bol tam cely cas 6 dni co sme boli v nemocnici). Uz na 4-5 den bol fajn, ale nechavali si ho pod dohladom, ja som chodila za nim. Den pred prepustenim som ho mala na cely den, tak som si to vychutnavala. Lebo dovtedy som sa tam citila jak na rekreacii, 2 maminy na izbe s deturencami a ja sama, brutal.

A inak sa nas maly ma skvelo, zatial nas nechytil ziaden zdravotny problem. Po kupani spi celu noc az do rana.
A rano ked vstane, stale hodinku vydrzi gragorit, vystrajat, salit sa a potom na hodinku si schrupne, je to jeho ritual. A potom skoro kazde 2-3 hodinky chce spinkat. Ale ked nespi, tak tiez uz len na ruky hlavne chodit, sediet aby vsetko videl, preskumal. A to, ze nestihas cez den, to ti nik nezazlieva, to patri k materstvu. Ja tiez som ta mamina, ked place neviem ho nechat plakat dlho, len chvilinku. Ale u nas plac vznika bud sme pokakani, popisani, hladni alebo chceme spinkat.

mimca20
10. okt 2011

Baby neviete poradit kde na Sekcove (aspon podla letaka) je second hand, co ma aj predajnu na Levocskej?? Dikes

juliap
10. okt 2011

@mimca20 je to na kopci, ako ides na Salgovik, tak vystupis na 2 zastavke od velkej svetelnej krizovatky a je to v tej budove medzi blokmi, myslim, ze aj jednota tam je, alebo nejake potraviny ... justicna 20

juliap
10. okt 2011

@mimca20 v utorok maju ceny vsetko za 30 centov ...

mimca20
10. okt 2011

@juliap Mozes ma trosku usmernit v tom Salgoviku?? My byvame v Niznej Sebastovej (nie sme zbehli este v Presove)a autom sa tam da ist... Tusim odbocujes pri Lidly dolava?? Vdaka

juliap
10. okt 2011

@mimca20 ked ides zo Sebastovej, tak na velkej krizovatke pri lidl odbocis dolava, ides hore kopcom cca 100m a znova odbocis dolava, potom do kopca cca 200m a za zastavkou busu zabocis vpravo, no a ked pojdes po lavej ruke budes mat bytovku a po pravej strane male parkovisko a potom uz ten objekt, v ktorom je ten sekac ... daj si v googli justicna 20, presov a ti to ukaze na mape ...

juliap
10. okt 2011

@mimca20 inac aj na levocku sa ti oplati v utorok, ked je za polovicu, detske vecicky sa daju vtedy kupit za 30, 40 centov

mimca20
10. okt 2011

@juliap Aha, to normalne taka suma?? Mozno ze je to hlupe ale ja som sa stym este nestretla. Kupovala som Lukymu na Levocskej Next mikinu na buducu jar a vysla 3 eura, perfektna svetlomodra. Krasa.

mimca20
10. okt 2011

A inak ako ze za 30 centov?? Kazde jedno oblecenie v tom obchode?? 🙂 🙂

juliap
10. okt 2011

@mimca20 ano, v tom sekaci je na levockej v stredu a na sekcove v utorok kazdy ks po 30 centov len ...

anicka1981
10. okt 2011

@mimca20 jaj, tak to si mala pestre,,,,inac ja som mala uz tiez kontrakcie den pred tym, rano o 5, kazdych 10 min, ale kedsom vstala z postele prestali, ale vecer, ked som si zase lahla, do pol hodiny mi zacali zase,,, no a na druhy den na obed bol Marko tu 🙂... no ja som bola otvorena uz na 8 palcov, ale maly este nechcel zostupit, tak asi dalsie 3 hodiny som skakala na fit lopte rukami sa drziac porodneho stola,,,, no az nakoniec zavolali uz aj muza, dali ma lezat, potputali ma to tych hnusnych cgt pasov, to sa nedalo vydrzat, ako ziadna ulavova pozicia, no to bolo strasne,,, kontrakcie som mala uz jednu za druhou, jedna skoncila, akurat som si vydychla, ze troska pokoj, ale to uz isla druha, uz som revala,a dychala,, muz zavolal uz nervozne na nich, ze kde su, ze nech nieco robia, ze ja uz nevladzem,( no kontrakcie som mala uz 15 hodin, tak som nevladala), oni odisli, lebo, ze maly je stale vysoko,,,, ale nakoniec dosli, a ze mam zatlacit, ale ja som vobec nemala pocit na tlacenie, tak som zatlacila,, a ona, ze uz ideme na to,, ale ani teraz som vobec nemala pocit tlaku,,, tak som tlacila a tlacila asi 3x a potom sa rozbehlo, potom som uz vedela, kedy mozem tlacit, a malasom pocit, ze ma rozpuci, ako som si myslela, ze to uz nezvladnem,ze nech so mou nieco robia.... ale na dalsiu kontrakciu som zatlacila 2x a vraveli, ze uz vydiet hlavicku,,, a na dalsiu som vytlacila aj hlavicku, to bola ulava, a zvysok uz islo samo,,,, ale naozaj som nasla svoje hranice,,, uf, maly bol popuceny este mesiac a aj teraz ma este take modrinky na zatylku,,, bol dost velky, mal 3800g a 53 cm, obvod hlavicky 36, a bez jedinej ranky, ci thlinky,,, apgar skore mal 9 a po 5 minutach 10, 🙂, takze porod super,,,, o mesiac sme isli na kontrolne sono hlavicky, a vsetko je 100%, lebo bol dost popuceny, aze jednu komoru mal neaku mensiu, alebo co,,, zatial vsetko ok, dufam, ze tak aj bude, moj je velmi zivy a vsetko chce vidiet, stale s nm musim nieco robit,, budi sa kazde 3 hodiny na papnie, aj v noci, a niekedy ma dni, alebo noci, ze nechce spat,,, tak to som ako zombik, vo stvrtok ma 4 mesiace, a cez 7 kg, 😵

lejduska
10. okt 2011

@juliap ahoj, dovolila som si precitat par prispevkov..chodis nakupovat na levocsku a na sekcov? pre seba alebo aj pre deticky?

juliap
11. okt 2011

@lejduska chodim sem, tam, ked mi nieco treba, konkretne, napr ze idem vyslovene malemu na teplacky, alebo, ze som chcela dievcatam mikinu ... inac je toho tam vela, by som sa tym neprehrabala asi za cely den ... dievcatam a sebe som tam kupila rifle aj dlhe, aj 3/4, sveter, mikinu, Jarkovi take tie dupacky cele na spanie ...
dnes chceme ist mrknut nejaku prechodnu bundicku, ci nebudu mat pre drobca, lebo co mam po dievcatach, tak to mi velkostne nesedi, oni sa narodili koncom leta a maly je zaciatkom maja

lejduska
11. okt 2011

@juliap cize da sa aj pre deti, tak to je fajn., predsa tie deti rychlo rastu, co nosia teraz nemusia uz na jar a stoji to par centov 🙂 ja na levocsku tiez sem tam zajdem, bola som pred tyzdnom a bol velmi dobry vyber i mame a priatelovi som kupila 😀 ja podla skoly tak uvidim ako zajtra., a na sekcove som este nebola ale kamoska ktora ma zavolala na levocsku ma vola aj tam., co povies kde je to lepsie? ci je to jedno?

juliap
11. okt 2011

@lejduska na levockej je toho viac, trochu vacsi priestor, ale aj na sekcove som kupila v lete dedovi pekne kosele

lejduska
11. okt 2011

@juliap hej? najde sa pre celu rodinu daco 😀 zajtra mozno zbehnem na levocsku ale az okolo 11., niekedy sa najdu ozaj pekne kusky a vobec nie zastarale..a ked aj pre deti najdes tak je to uplne super, za lacny peniaz

juliap
11. okt 2011

@lejduska nam sa s kamoskou podarilo uz parkrat tam najst aj uplne nove veci este s original cenovkami, takze naozaj sa daju aj uplne nove veci ... pre Jarka som tak kupila nove pyzamo next

lejduska
11. okt 2011

@juliap hej i ja osm pocula, ze sa najdu aj nove veci..pyzama sa mi tam tiez pacia, nie su take tuctove..ale zatial som nedostala odvahu len kamoske somnasla..ale ked vyperies neni problem.., ja mam znackovu mikinu ktora vyzera ako nenosena

anicka1981
12. okt 2011

no baby, tak ja uz dlho presovcanka nebudem 😒 , stahujeme sa 😒 a ja nechceeem 😢

zvonkohra
12. okt 2011

@anicka1981 ta co?a kam

anicka1981
12. okt 2011

@zvonkohra joj, za humenne ☹

mimca20
13. okt 2011

@anicka1981 Ta vy ste ako stahovavi vtacikovia. Ja som v Humennom prezila 15 rokov 🙂, cele detstvo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre