Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

paska
3. jan 2008

dobre sa maju len neposluchaju hlavne tá staršia bosorka 😀 školka´až od pondelka tak neviem či ma tu nešibne 😝 dovtedy 😅

paska
3. jan 2008

a ty? už ti neni zle? a drobec nevieš ake bude nosiť gate ružove či červené? 😀 zvedavec som

paska
3. jan 2008

že červené 😅 modre som chcela napísať 😀

flimi
3. jan 2008

Reni ak si tu potrebujem vediet kolko ludi by ste nam mohli odviest v tych vasich autach??? a dozviem sa to 9,1,ci modra ci ruzova aj ked ja som na milion % presvedcena ze modra...

paska
3. jan 2008

14´tatkove+7 naše😉

kkatrina
3. jan 2008

flimi v bojniciach sa cvičí, zavolaj si do rizikovej ambulancie a tam ti dajú kontakt na sestričku ktorá to má na starosti, ja som síce síce na cvičenia nechodila ale baby si to chválili

kkatrina
4. jan 2008

niako nám to tu viazne babenky ☹

flimi
4. jan 2008

Jej dakujem a na profilaxiu niekto nejake ohlasy??? ake mate skusenosti

paska
4. jan 2008

flimi maš IP 😉

flimi
4. jan 2008

Ahoj Reni urcite sa ozvem ked budem vediet co a ako pozdrav drobcov.....

lucile
4. jan 2008

Ahojte kocky,
zaujalo ma to cvicenie pre tehu v Bojniciach viete o tom nieco blizsie? Flimi uz si vyskusala? Pozeram ze mame termin skoro rovnako 🙂 Ak mas na nich nejaky kontakt mohla by si hodit do IP 😉

bubba
4. jan 2008

srdcko,
to som akurat nedavno kukala shrek 3 celkom to bolo nudne,ale ten koniec bol uzasny...taky typicky rodicovsky zivot...deti konecne obriadene pospali,shrekovci sa taky nazhaveny na seba kukli "a co ted???"a potom to strihli a ukazali zaber na nich ako si dobre odfukuju 😀 tak som sa zasmiala...
flimi:
cvicenie je rozdelene do 3 faz a ta posleny trimester je zadarmo(vlastne hradena poistovnou).ja som nechodila cvicit a ti poviem,ze total chyba,sesterka cvicila povinne cele tehotenstvo a mala uplne easy porod(no zasa az tak uplne nie 😉 ale kontrakcie mala len 2 hod.a tlacila asi 20minut.takze na prvorodicku ok,nie?tam ta naucia spravnu techniiku tlacenia,aj dychania a hlavne by si sa cudovala,ako to spravne dychanie pomaha...neviem ako to bezi u nas v bojniciach,ona chodila v DK ale myslim,ze je to zhruba to iste...

srdcko
4. jan 2008

bubba, asi na tom sviceni nieco bude ,lebo aj ja som mala kontrakcie ako prvorodicka 3 hod a asi na 4. potlacenie bol Ado vonku....
bubba, ale o tom je ten rodicovsky zivot, a ked uz "vyda", kolkorazy zacne maly plakat, tak len cakas, kedy bude koniec, pre ten sprosty pocit 😀 😀

tina78
4. jan 2008

Ahojte, v Bojniciach tiež robia cvičenia pre tehotné, ja som tam síce nechodila, ale chvalabohu porod som mala na prvorodičku tiež fajn, kontrakcie trvali 4 hodiny a malý bol na 3 potlačenia vonku a to ma ani veľmi nepotrhal-len 3 stehy... 🙂 Takže na prvorodičku úplne super,ale tie cvičenia majú určite niečo do seba, hlavne prvorodičkám podla mna dost pomôžu,aspon človek vie,čo má robiť....

srdcko
4. jan 2008

ved to, nekricis hned po pichnuti v boku, ze rodis 😀 😀

bubba
4. jan 2008

srdcko,
no nam to chvalabohu "vychadza"ze mala sa nikdy este nezobudila ked uz "vydalo"ale to zatinanie zubov a natrcanie usi...hm,to dobre poznam...aj moja mala ma 17mesiacov.mozno sme boli spolu v porodke 😉
tina,
teba nenastrihli pred porodom?vies,ze preco ta nechali potrhat?alebo to nadejne vyzeralo na jednu zo superrodiciek bez nastrihu? 😉 mna este len posadili na kozu a uz strihaaaaali.auch 😲
paskovci,kikovci,
co vam vypadol net?dako abstinujete 😀

paska
5. jan 2008

bubba mna nesrihali 😉 a net nevypadol ja drvím na skušky 😝

kkatrina
5. jan 2008

pasi sme dve čo drvia 😀

tina78
5. jan 2008

Bubba,ja som naopak rada,že ma nestrihali....tie 3 stehy mi bohato stačili ( a z toho bol na hrádzi len 1),aspon som si mohla hned sadnúť a menšia rana po porode menej bolí a rýchlejšie sa to aj zhojilo, ved každý porodník už snád vie posúdiť,či treba strihať alebo nie... 😉

bubba
5. jan 2008

baby to vam zavidim,fakt,neviete si ani predstavit co to je PORIADNY nastrih.mna po porode zasival okolo hodiny a pol a ked uz sme boli dajako pri patdesiatom(ale to neviem presne lebo neviem kolko vpichov sa rata za 1 steh)tak uz som to nevladala ratat....takze vam gratulujem a v dnesnej dobe je to skor rarita,vacsinou nenastrihuju mnohorodicky romskeho povodu🙂
baby drzim vam paste na skusky(autoskola ci VS?)obdivujem to ze pri detoch zvladate este aj toto a ja sa tu idem lutovat ze som na vsetko sama a nic nestiham 😉 klobuk dole...dajte vediet ako ste dopadli,ci drvenie bolo uspesne 😵

paska
5. jan 2008

bubba vodičak mam už 11rokov 😎 a pri prvom porode ma nastrihli kvalitne ale to som rodila v bojniciach druhe som v handlovej a si predstav ciganku strihali ale to bola vinmka ta rodila druhé a po 12tich rokoch 😲

srdcko
6. jan 2008

bubba, nenarodila sa ti mala dakedy okolo 26.7? Lebo so mnou lezala jedna baba, co mala tolko stehov co ty 🙂....dneska uz koncia Vianoce ☹ zase az o rok....

paska, ty uz teraz koncis s VS?

paska
6. jan 2008

srdcko hej ale len prvy stupeň ale naša kkatarínka je iná frajerka tá už končí druhý 😉 šikula

flimi
6. jan 2008

Ahojte tak ako zvycajne mam dalsiu otazku....epiduralka alebo nie?????to je tak ked vsetky moje kamosky slobodne a bezdetne.... uz mam asi 5 kniziek.... a otazok este stale mnoho..... 😕

flimi
6. jan 2008

Ahoj Reni tu sa asi schadzaju samí studovaní....

paska
6. jan 2008

flimi 😀 neplaš sa 😉 ajk ed si epi dopredu zajednaš nemaš zaručene že ju dostaneš 😒 v tom frmole 😅 ale skusiť možeš ja som decka rodila bez epi a tu som ale nevravim keby sa dalo hned ju chcem

paska
6. jan 2008

no veru študovaní len neviem či to pojde podla mojich predstav čiže po masle 😅 mne sa tááááááák nechce a je toho aj dosť 14predmetov

srdcko
6. jan 2008

flimi, to zvladnes....ale rozhodni sa ako chces....
kkatrinka, tak to gratulujem....a obdivujem....ja som rada zezvladame robotu aj drobca s tatinom 🙂

kkatrina
6. jan 2008

dievčatá ďakujem, ale chválu prijímam až po 20. máji keď si budem môcť pred meno napísať ing 😀 ak vôbec, lebo pasi ani mne sa nechce, v sobotu mám poslednú skúšku a by ma asi porazilo keby ju nespravím 😖

ja som epi mala pri prvom - to bol ale aj kliešťový pôrod v Handlovej, teraz pri druhom mi ju v Bojniciach nechceli dať, ale teraz to neľutujem, v podstate ma to ani nebolelo, len to bolo dosť nepríjemné. Ono je to tak, že keby dopredu vieme aký bude pôrod - či rýchly a tak, tak podľa toho by sme sa rozhodovali. Ale ak ideš rodiť do Bojníc tak rovno zabudni, pokiaľ to nemáš vybavené, mňa aj poznali a aj tak mi ju odmietol pichnúť 😒

flimi
6. jan 2008

baby drzim vam palce na skuskach mna to caka az v juni a poslednu skusku mam stanovenu na den porodu. 🙂 🙂 🙂 no este sa tomu nepoddavam maj a jun su daleko..... zatial....a co sa tyka mojho porodu vsetky "sny" ktore som o tom mala sa nejako rozplyvaju.... asi zacnem menej citat vsetky mozne clanky....ale aj tak dakujem 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre