Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

bubba
21. nov 2008

a ake pripravky pouzivate do tych umyvaciek?v anglicku sa davali tie tablety taka 3 kombinacia a este sa tam lievalo volaco to neviem co bolo 😅

bubba
21. nov 2008

ozaj som zvedava ako odpad vody z umyvacky budu teraz riesit ti,co maju vlastne cisticky lebo tam sa smu pouzivat len specialne pripravky cistiace aby to nepozabijalo tie bakterie v cisticke... 😝

danulka2
21. nov 2008

bubba my kupujeme z lidla W5 -tabletky, sol aj lestidlo. K umyvacke nam dali vzorky calgonitu, ale neumylo to tak dobre, ako to W5. A mimochodom je to aj podstatne lacnejsie 😉

bubba
21. nov 2008

ahaaaaaaaa tak to bolo asi to lestidlo co sa tam lievalo lebo to malo aj taku divnu konzistenciu a davalo sa tam strasne malo....dani ty to fakt necitis tie prasky z riadu?A hlavne teda z plastovych poharikov .ja neviem ci som onaaaaaaaa ale mne to znechutilo akykolvek napoj..inac taka umyvacka..nie je na zahodenie a obzvlast ked su teraz tak cenovo dostupne sa daju celkom lacno kupit,hlavne ti co maju silny exem na rukach a to hlavne z jari a prostr.na umyvanie riadu...ti umyvacku urcite ocenia 😉

danulka2
21. nov 2008

bubba do umyvacky nemoze ist hociaka umela hmota, ani drevene varesky a pod., vtedy to akoby nasiakne tym praskom.Ale kvalitna umela hnota, ktora vydrzi aj bol varu je v pohode a nic necitim. Maly ma taky detsky riadik a ten tam tiez nedavam /ma to znacku, ze nesmie ist do umyvacky ani mikrovlnky/

danulka2
21. nov 2008

a zabudla som, ze plastove riady a pohare pouzivame ozaj vynimocne

martinka16
21. nov 2008

ahoj zeny tak vidim ze tema "umyvacka riadu" sa celkom chytila ....dani my mame whirpoolku 6ty zmysle a aasi na tom nieco bude lebo ked ju zapnem zvolim prgram sama si nareguluje cas umyvania naposledy ked som mala prevahu tanierov a salok si navoli cas umyvani len hodku a pol a ked dam hrnce tak viac znecisteny riad tak si navolila 2hodky desat min,,,sranda je to...ja kupujem no teda teraz som len 1x kupovala prostriedky a tak ma pani ubezpecila ze znackovy Calgonit nieje vobec taky dobry ako somat tak som vzala ten 88tabliet za 300 sk a povedala mi ze uz netreba lestidlo a je to naozaj krasne a leskle,,,

paska
21. nov 2008

no teraz ste ma riadne napašmali ja už snivam o umyvačke dva roky ale pravdaže ako inak lcd je prednejšie ako umyvačka 😠

danulka2
21. nov 2008

martinka ved to je na tom to dobre, ze si to vie zvolit cas a mnozstvo vody. Ten somat ma tiez dobru cenu.

martinka16
21. nov 2008

paska keby si videla aky my mame telkac tak ani jedna neuverite,,,,ma asi 20 rokov uhlopricke nejakych 15 ,,,uplne starucka Toshiba hned prve farebne co prisli po ciernobielych no ale co uz u nas Tv nehra rolu tak teraz sme radsej vrazili do kuchyne .....no raz bude aj Tv ale zatial naozaj staci aj tato,,, 😅

danulka2
21. nov 2008

paska to poznam 😉 .No ale ved lcd sa neda zit, to nevies 😉 😀

martinka16
21. nov 2008

my zase radsej muziku a dobre repraciky co pekne a cisto hraju,,, 😉

paska
21. nov 2008

ulopriečka 15? 😀 to by moj chlap skapal na takom sa zle hra plejko 😀

danulka2
21. nov 2008

martinka my sme mali taky len cierno-biely pred 15rokmi a to bol zazitok 😀 .Vyhodou bolo, ze si ho mohla vsade zobrat /teda ked bol signal 😀 😀 😀 /.

srdcko
21. nov 2008

martinka , my sme mali tiez doteraz taky, ale dostali sme darom taky velikansky, tak sme vymenili komplet nabytok k nemu a vymalovali 😀

zuzanka07
21. nov 2008

ahojte, aj my mame whirpool so 6-tym zmyslom a tablety pouzivame calgonit 5 v 1 alebo uz su aj 6 v 1- dnom.
Co sa tyka tej spotreby, tak mame to na mesacnej baze podrobne odsledovane a uspory su fakt velke. Ved platit za teplu alebo studenu vodu (cca 10-12 litrov na jedno umytie ) je rozdiel, ktory sa lahko prerata na peniaze.A spotreba elektriny je tiez mala a hlavne cas, ktory sa strati pri praci, mozem vyuzit na krajsie aktivity 🙂 .

martinka16
21. nov 2008

Presne tak Zuzanka...ten cas hlaven ze neprestojim pri dreze pol zivota,,,,
Tak to ste uz frajeri zuzanka my si este na taky pockame ale ako vravim Tv neni pre nas nejak dolezity vacsinou ide len ako kulisa....ale je velmi kvalitny a ani raz este nebol pokazeny odkedy ho nasi kupili,,,,to sme tak trochu zdedili ale nemozme nan dopustit
Ano paska asi 15 nejak som to nemerala no myslim ze na playko tam ani neni vystup,,, 😉 😀 😝

zuzanka07
22. nov 2008

ahojte,kde ste vsetky ? 😉

martinka16
22. nov 2008

Ahoj baby kde ste vsetky pozerate "neserte nam pestunku?"

zuzanka07
22. nov 2008

martinka16, mam taky dojem, ze dnes sme tu len my dve ☹ . Kedze od 9-tej prestavam vnimat okolie, lebo spim uz po sediacky 😵 , tak si idem radsej lahnut do postele 🙂 .Prajem Ti dobru noc 😉

bubba
23. nov 2008

hehe tu dneska este nikto nebol? 😀 😀 😀 kde sa flakate? 😀

martinka16
23. nov 2008

Ahoj baby kde ste????? 🙂
bubba asi tu budeme same ak si tu este ovsem aj ty?

bubba
23. nov 2008

ja???som tu aj nie som tu 😀 davam nove fotos na facebook 😀

martinka16
23. nov 2008

aha no ja to s tym facebookom nie a nie sa naucit a ni sa mi tam neda zaregistrovat

😔

bubba
23. nov 2008

inac je to vymakane ja to vychvalujem kade chodim uz len koli tomu ze tam kadekoho najdes a hlavne preto,ze tam mozes dat uzasne mnozstvo fotografii,ktore netreba zmensovat a trva to naozaj len niekolko minut,aby ti ich natiahlo...ja ta zaregistrujem az chces ale teraz uz musim ist mala vstavaaaaaaaaaaaaaaa

zuzanka07
23. nov 2008

ahojte,aj ja som tu 🙂 .ked sa mala zobudi, tak sme im slubili, ze sa pojdeme hrat von a budeme ich vozit na boboch. aspon budeme vsetcia na cerstvom vzduchu a deti a aj my budeme mat vesele zazitky 🙂

martinka16
23. nov 2008

Super bubba to by bolo fajn ja vobec nechapem preco mi to nejde kde robim chybu alebo vlastne dovod ,,,no nie raz som sa tam isla zaregistrovat vsetko mi potvrdilo ale ked som mala odoslat nejaky potvrdzujuci link ci ci to bolo uz si nepamatam tak mi to proste neslo a stale mi to nieco vyhadzovalo ze to nieje spravne,,,,tak by som bola rada keby si ma tam nejako hodila co k tomu potrebujes posli IP...DAKUJEM

Zuzanka ako pozeram mas malinke deti teda maly rozdiel medzi nimi ako ste to zvladli,,,? ked sa ti mala narodila ja stale dilemujem ze kedy druhe babo a stale mam pocit ze maly je este maly na to aby som sa uz starala o druhe babenko ved to ma bude neustale potrebovat a bojim sa ze Samuelko sa bude citit odstrceny a ze sa mu nebudem moct tolko vennovat co je asi samozrejme,,,,ma pocit ze keby sme teraz otehotneli tak maly by mal nastupit poaly do skolky a bolo by to na neho vela novych zmien naraz,,,,skolka nove babo doma, mensia starostlivost o neho a tak,,,,,co mi na to povies su moje obavy opodstatnene?Nikdy som nechcela velky rozdiel medzi detmi ale neviem si to nejak dat do kopy,,,,aj baby tu pisali ze troj rocny rozdiel je najhorsi tak mam v tom mis-mas,Ja som bola a teda aj zatial som rozhodnuta ze to bude Ok ked maly bude mat 4 roky a narodi sa nam druhe babetko?Co povies?Poviete?

paska
23. nov 2008

martinka ja mam 5ročný rozdiel a som spokojna neviem si predstaviť menší 😉

zuzanka07
23. nov 2008

Martinka,ak by som tvrdila, ze sme sa toho nebali, tak by som klamala.Samozrejme, ze sme sa bali ako to vsetcia zvladneme. Majka sme sa snazili cele tehotenstvo pripravovat na to, ze bude mat surodenca a bude sa musiet o nas rodicov, hracky a cas delit. Neviem, ako si to v jeho hlavicke dokazal usporiadat, ale bol a je z neho milujuci, pozorny, chapavy maly-velky brat.Nikdy sa nestalo, ze by si vynucoval pozornost alebo dokonca ublizoval Karinke.Mala som aj stastie v tom, ze moja mamina sa kazde rano zastavila aspon na 30 minut a pomahala mi tak, ako som prave v tej chvili potrebovala. Tym, ze Karinka je nase druhe dietatko, boli sme uz trochu skusenejsi a chyby, ktore sme robili pri Majkovi, tych sme sa snazili vyvarovat a hlavne, boli sme pokojnejsi 🙂 .
Riesili sme aj otazku dania alebo nedania Majka do skolky. Ked nam nasa detska doktorka povedala, ze ak ho dame do skolky, tak mu ublizime a zakrpatie nam, rozhodnutie bolo jasne. Kym nam Karinka spavala aj doobeda, ja som sa snazila venovat kazdu volnu minutu Majkovi a spolu sme sa ucievali, citali si, kreslili, atd..skratka, chcela som, aby napredoval aj bez chodenia do skolky a hlavne nemal pocit, ze je zrazu druhorady a nedavam mu patricnu pozornost.Viem, ze ked ho od jesene prihlasime do skolky, bude to , dufam, bezproblemov zvladat a ak nahodou nie, ja budem este s Karinkou na materskej.. 🙂 A nemozem samozrejme zabudnut na manzelovu pomoc,bez ktorej by sme to vsetcia nedokazali tak zvladnut.Aby to nevyzeralo, ze vsetko bolo dokonale a 100%,tak aj my sme si prezili standartne neprespate noci, rast zubov,prechladnutie..atd .Mam radost z toho, ze nase deti nam chodia spolocne spavat vecer cca 19.15.-19.30 uz 1 rok a 2 mesiace,tak ked zaspia, viem, ze uz mozem konecne vypnut, aj ked to nedokaze ziadna matka a ani ja 😀 .

danulka2
24. nov 2008

no ahojte, po víkende som tu aj ja. Mali sme navstevu, tak som sa venovala im a konik musel pockat. To sa nam to pekne zabelelo po okoli 🙂 . Maly je cely stastny, ked ideme vom robit kulicky zo snehu 😀 😀 😀 . Potom si ich priklada na licka,skusa ake su studene a vzdy povie ,,jaaaaaj,, . Trulko maly 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre