Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

lenadka
22. feb 2009

juj aj pre mna to bola taka zmena na materskej 🙂

zuzanka07
22. feb 2009

ahojte, my sme chodili od 9-teho mesiaca a bolo to ozaj super 🙂 odporucam kazdemu 🙂

kkatrina
22. feb 2009

leni ty už máš doma net?

ja už dva týždne a vôbec mi nefunguje, len sa s jednou super spoločnosťou doťahujem za prsty 😝 nakoniec si aj tak budem musieť zaplatiť výjazd technika - hnusáci 😠

martiina
22. feb 2009

ahojte,
lucija, tak už som presvedčená že si to bola ty, lebo ja som tam bola presne tak ako hovoríš.
Mne najskôr v 20 tt povedal doktor že to budú dvaja chlapci, potom v 30 tt mi doktorka povedala že 2 baby. Tak som bola prichystaná a aj som to nejak tušila že buď 2 baby, alebo chlapec a dievča. Preto som nakúpila výbavičku aby sa hodila aj pre párik aj pre 2 baby. A keď som išla v 36 tt na kontrolu prietokov, som sa pre istotu opýtala ešte raz na pohlavie a doki že dvaja chalani, som zostala jak obarená. Tak som hneď utekala na Unikliniku k Hudecovi, či by ma nezobral aspoň na obyč. sono, že chcem vedieť len pohlavie 😀 Bol super a hneď ma vzal, však si videla Luci, no a ukludnil ma lebo mi povedal, že on si je na 100% istý že to bude párik 😝 . A týždeň na to som už aj porodila 😅
A Luci ty máš muža z čiech, aspoň sa mi zdalo 😅
dinduska Hudec je super a aj ja chodím k Lányimu a ten je najsuper doktor akého poznám, lebo už mám asi piateho gynekológa, lebo už som sa viackrát sťahovala, ale Lányi to je proste jednotka! Aj som pri ňom rodila. Keby nebolo jeho, prežila by som si oba pôrody aj normálny aj cisársky v jednom, lebo pri Markovi nastali komplikácie, spriečil sa lapaj a musel mi ho vnútri otáčať, sestričky povedali že keby tam bol hocikto iný, išla by som už pod skalpel 😲
leanadka ďakujem 🙂 Marko to je taký malý žrútik 😀 Keď sa narodili bol medzi nimi 200 g rozdiel a teraz už je skoro 1,5 kg 😅 ale však ja ich oboch zatiaľ len kojím, tak to ani neodsledujem koľko si ukradne 😀
dinduska daj potom vedieť ako sa ti ľúbi na plávaní a ozaj ak môžeš napísať, koľko to stojí? A kde ideš, na Kaskády alebo do nemocnice?

martiina
22. feb 2009

my už máme po oslave Ninkových 3 narodenín, nové foto 🙂

zuzanka07
22. feb 2009

martinka, na kaskadach uz plavanie nefunguje 😉 Dr Hudec je ozaj super, ja tiez k nemu chodim a mala som ho aj pri porode. Inac, je tu aj tema specialne jemu venovana. 🙂

martiina
22. feb 2009

akože tema o Hudecovi 😅 no to musí byť fakt obľúbený 😉

dinduska
22. feb 2009

to ano lanyi je uplne super ja som rodila v sterdu v tedy ked ma ordinaciu a kazdu chvilku odbehoval a chodil ma pozerat a nakoniec ma prisiel aj porodit a to vobec nemal sluzbu 😀 sluzbu mal gal a kurila to by som asi neprezila 😀 pred porodom mi pichol aj taku infusku a 2xsom potlacila a bola vonku. 😀

martiina
22. feb 2009

ja som ho chcela pri pôrode, ale keď mi niekto povedal, že keď nemá službu a museli by ho z domu zavolať asi by som si musela riadne priplatiť, tak som len dúfala že bude mať akurát službu. A veru pošťastilo sa a doc. Lányi mal akurát službu 🙂

lucijja
22. feb 2009

martiina: ano, takze vieme o sebe. 🙂 mas pravdu, manzel je cech, bol zlaty, po troch mesiacoch nasej internetovej znamosti sa prestahoval sem a od vtedy sme spolu. Bolo to hrr, ale mozno keby to "tahame" na dialku tak uz spolu nie sme... 🙂 Skratka sme to skusili spolu najprv len v prenajatom byte ci si budeme rozumiet a nejako nam to vyslo... 😀

dinduska
22. feb 2009

tak to bola super nahodamja dufam,ze aj ked budem mat druhe dietatko tak mi to vydne,ze ma odrodi on.ja som si ho tiez neplatila len som ho poprosila,ze ked bbude v nemocnici nech ma odrodi.a vlastne robil do 15:00 a mala sa narodila 14:35 tak sme to stihli 😀 😀

martiina
22. feb 2009

luci, super keď vám to takto vyšlo 🙂 ... a obdivujem aj jeho, že sa dokázal všetkého vzdať a prísť na slovensko za tebou 😉
dinduska držím palce aby bolo čo najskôr druhé bábo a aby ho teda rodil Lanyi 😉

dinduska
22. feb 2009

dakujem.no mozno uz je aj babo v brusku 😀

martiina
22. feb 2009

dinduska 😵 😵 😵 😵 😵 😵

martiina
22. feb 2009

luci, tebe sa to už kráti, už si prichystaná 🙂

dinduska
22. feb 2009

zuzanka ty si mi strasne znama neviem z kade ta poznam a mozno len z videnia 😀 ta si priamo z pd?

lucijja
22. feb 2009

martiina, veru aj ja si to velmi vazim...ja viem, ze by som to nedokazala...odist z prace, od rodiny, priatelov...medzi uplne cudzich ludi. A pritom je na rodinu velmi naviazany, takze ho tiez obdivujem.. 🙂

veru sa mi to krati...a uz od zaciatku mam pocit ze porodim v 38tt, neviem preco, tak ako som bola presvedcena, ze to bude dievcatko tak som aj o tomto...ale mozno sa mylim... 🙂 a vzhladom k tomu ako mi je uz by som to veru radsej mala za sebou 😀

Ale este vobec niesom prichystana...zajtra si uz asi zacnem pre istotu balit tasku, lebo este nic nemam zbalene... 😕 aby som to stihala keby nieco...Manzel teraz robi vo zvolene a cez tyzden je tam, tak to bude vesele ak budem sama doma... 😖

zzz
22. feb 2009

caute, dinduska, som si citala ze si aj v teme novembrovych babatiek, a kuknem do temy pd a tu si tiez a ze plavenie v pondelok riesis....aj my plavame, uz dlho, nebudes nahodou v nasej skupine??? ved mame rovnako stare deti.

zzz
22. feb 2009

inak som zabudla caute baby, neviem, ci som to tejto temy uz pisala, ale asi aj hej...som teraz chora, tak nic nemozem robit...chvalabohu...iba vylihujem....

katrin21
23. feb 2009

Ahojte baby....
niektora sa tu pytala, ze kde to boi tí policajti... no nie tam jak sa odbocuje na Lehotu, ale ako sa uz vychadza z Novak, pred NCHZ... a to aj ja dobre viem, ze kde stavaju, ved denno denne tadeto chodim do prace... ale proste to uz bolo uplne na konci a nejak som sa zamyslela( ved ta 50tka to sa neda....)a okrem toho v Novakoch je 50 od jakživa,.. noale nech... ku kadernicke som nakoniec ila, ale nestalo to za to... nebola som spokojna, na druhy den som sa cesala sama a Danko povedala, ze nabuduce si mam dat sama sebe 12€ , ze mam lepsi uces nez v piatok 😀 ... inak aj jeho chytili poldovia asi pol hodky po mne , po ceste do Pd niekde pred Piestanmi, ale jemu pokutu nedali !! chytil policajtku, a ona mu este aj povedala, ze ked ide do PD? ze kde vsade su hladky, nech si dava pozor !! ja ze, to ko je mozen a on na to len " s mím šarmem vole ?!? 😉 ...INak ples v piatok usiel, ale okrem dobreho jedla, nic extra-- malo miesta na tancovanie a uz o druhej sme boli doma... zato v sobotu sme si to uzili pri Trnave, super bolo.... bavili sme sa , tancovali aj prostredie bolo pekne... takze super... a tesim sa okrem ineho, ze v Cigli nam spojazdnili vlek, takze tenot tyzden s Kikou vybehneme na lyze 🙂 na mojej svadbe som hodila par fotiek tych mojich satociek 🙂 ostatne mam moc velke a neviem ich zmensit ( nemam software na to...)

lenadka
23. feb 2009

zzz, jeda ta torticka maleho vyzera mnáááám-to si ty robila? po obvode to bolo co? take speci piskotky?

lenadka
23. feb 2009

katrin, tie saty su velmi vydarene, tebe pristanu take vyrazne farby aj uces sa mi pacil aj ked teda nevidno ako to mas urobene zozadu-proste kocka 😵 ...podla coho ti sila tie saty? Mala si obrazok, strih, ci tvoj navrh, alebo poradila krajcirka? A latku sama si zhanala ci krajcirka mala na vyber? a kde je fotka s milacikom??? sestra je sice tiez kocka, ale ckaal som po tvojom boku jeho 😕 😀

dinduska
23. feb 2009

zzz mi zaciname dnes o 16:30 a ty? 😀

katrin21
23. feb 2009

no leni.... mam aj take fotky, ale je problem, ze su velke..... musim ich dat niekomu zmensit....
saty su site u sikovnej baby, navrh bol tak pol na pol... ja som tk chcela vrch a spodok poradila ona... alebo spolu.... latku som uz mala ( inak povodne som to kupila na zavesy do obyvky, bolo toho asi 6 m... ale nie je to zavesovina... iba vypredavali vtedy latky, tak som t vzala a teraz sa zislo.. je to taky kvalitny sifon.... a pekne sa s tym poharala... napr. ked si vsimnes, ze pasik spredu prechadza do volana... macherka 🙂
)

katrin21
23. feb 2009

lenka: a na tej fotke, to mam uz uces , co som sa cesala sama...... to je ten druhy den..

lenadka
23. feb 2009

😅 😀 😀 tak to ozaj nabuduce ku kadernicke nechod....... usetris na pokuty 😉... auu

katrin21
23. feb 2009

no ved prave...... ucesala ma tak, ze by som to zvladla aj sama..... dokonca aj to co mi nakulmovala, mi zachvilku spadlo... tak som to doma zase kulmov vyrovnavala ( ja ju totiz s oblubou vyuzivam ako zehlicku vlasov, nie len ako kulmu....).... a inak uz ma ta zlost presla... ze fuj, ake vulgarizmy som tu pisala v piatok 😝 ale fakt ma to dožralo....ja inak nezvyknem hresit.. ale vynimka potvrdzuje pravidlo 😉
a nevadvno som videla, ako jeden chalan v aute pred nami mal taku tabulku ako ŠPZ a tam mal napisane " SPONZOR DOPRAVNEJ POLICIE"... tak asi si taku zozeniem 🙂

😀 😀

martiina
23. feb 2009

lucia, ja som si zbalila tašku až v deň pred pôrodom, muselo to byť nejaké vnuknutie, lebo inak by som nemal nič prichystané 😅 , tak dávaj pozor aby to aj u teba tak nedopadlo, že zbalíš tašku a na ďalší deň budeš rodiť 😀
Len ti prajem aby si vydržala čo najdlhšie, lebo pre bábo je to tonajlepšie, ak teda nenastanú nejaké komplikácie. Ja som Ninka rodila až v 42tt a bol to síce riadny valibuk, ale zdravý ako repa a určite to je lepšie ako keď som porodila teraz v 37 tt, aj keď na dvojičky som vydržala aj tak dosť dlho 😉
katrin, aj ja by som si pozrela tvoje fotočky, len akosi ich neviem nájsť ☹

katrin21
23. feb 2009

musis ist na moja svadba, tam si daj albumy z priprav, a pod mojim nickom je tam album snubenci...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre