Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

danulka2
4. mar 2009

tento recept mam od mojho sefa- Baronkyne rezy:
CESTO:
400g polohr. muky
1hera-postruhana
1/2prasku do peciva
150g cukru
1 vanilkovy cukor
5zltkov

SNEH: 5 bielkov
1kg postruhanych jablk a na ne skoricu

Postup: Suroviny na cesto rukou zmiesame v miske a 1/3 odlozime do mraznicky. Zvysne cesto rovnomerne roztlacime na suchy plech. Nan dame jablka so skoricou, na to sneh a nakoniec postruhat zvysne cesto z mrazniky. Pecieme cca 40min. vo vyhriatej rure, nie uplne stiahnutej, tak aby bola ruzova korka.

danulka2
4. mar 2009

Aj tento je uzasny. Vola sa JOZEFOVE REZY
CESTO:5vajec POSTUP: Zltky vymiesame s cukrom do peny. Striedavo k nim pridavame kakao,
250g prask.cukru muku s praskom do peciva, vodu, orechy a nakoniec zlahka tuhy sneh
20g kakaa z bielkov.Plech vymastime, posypeme mukou, vylejeme rovnomerne
250g polohr. muky cesto a pomaly pecieme vo vyhriatej rure /ja vzdy pichnem nozom ci
1prasok do peciva sa cesto nelepi/. Vychladnute potrieme plnkou, polejeme cok. polevou
8polievk.lyzic horucej vody a horucim nozom pokrajame na rezy.
100g posekanych orechov
50g mletych orechov

PLNKA:4dcl mlieka POSTUP:Mlieko nechame zovriet s cukrom a vanilkovym cukrom. V troche
1 vanilkovy cukor studeneho rozmiesame zlaty klas a vlejeme do vriace mlieka.Uvarime
1balicek zlateho klasu /40g/ husty krem, ktory po vychladnuti zmiesame s herou a natrieme na
250g hery cesto.
150g cukru

POLEVA: 100g cokolady POSTUP:Nechame vo vodnom kupeli roztopit a natrieme na plnku.
100g palmarinu
BABY OBLIZETE SI VSETKY PRSTY 😉 🙂

danulka2
4. mar 2009

sumienka my sme tam boli 1x asi v novembri a teraz pred mesiacom. Tak sme sa asi nestretli. Ale kludne mozeme 🙂 🙂

danulka2
4. mar 2009

baby spite ci uz peciete? 😉 😉 🙂 🙂

lenadka
4. mar 2009

danulka studujem tie Jozefove rezy ale trochen nechapem 😀 😀 😀 😀

paska
4. mar 2009

jejda tu sa zase peče 😝
leni tie jožove rezy mi pripominaju tie tvoje rožky 😀 ale teda robim ich pravidelne na všetky oslavy + vianoce -2x
mnam 😵

lenadka
4. mar 2009

paska mne sa teraz na Vianoce vobec nepodarili-asi ze sa mi do nich nechcelo a tak aj dopadli 😝 😅

lenadka
4. mar 2009

danulka nejako s ti to v tom recepte pomiesalo 😕

danulka2
4. mar 2009

pomooooc a tak pekne som to mala napisane - cestso a vedla postup, nizsie plnka a vedla postup 😠 . Nejako im to tu blbne. Napisem este raz?

paska
4. mar 2009

Napíš 🙂

danulka2
4. mar 2009

tak repete 🙂
CESTO:5 vajec, 250g prask.cukru, 20g kakaa, 250g polohr. muky, 1prasok do peciva, 8 polievk.lyzic horucej vody,100g posekanych orechov, 50g mletych orechov

POSTUP:Zltky vymiesame s cukrom do peny. Striedavo k nim pridavame kakao, muku s praskom do peciva, vodu, orechy a nakoniec zlahka tuhy sneh z biellkov. Plech vymastime a posypeme mukou, vylejeme cesto a pomaly pecieme vo vyhriatej rure. Vychladnute potrieme plnkou, polejeme cok.polevou a horucim nozom krajame na rezy.

PLNKA:4deci mlieka, 1vanilkovy cukor, 1balicek zlateho klasu /40g/, 250g hery, 150g cukru

POSTUP:Mlieko nechame zovriet s cukrom a vanilkovym cukrom. V troche studeneho mlieka rozmiesame zlaty klas, vlejeme do vriaceho mlieka a uvarime husty krem. Do vychladnuteho primiesame heru a natrieme na cesto.

POLEVA:100g cokolady a 100g palmarinu rozpustime vo vodnom kupeli a nalejeme na plnku.

danulka2
4. mar 2009

jupiii, uz je to dobre 🙂
baby lucim sa, drobec sa zobudil. Prijemne pecenie 🙂

gogogo
4. mar 2009

jej baby vy stale vypekate...poznate papagajovy kolac...chutny rychly a mozu ho aj nase ratolesti

sumienka2525
4. mar 2009

danulka : Asi sme sa tam nestretli pravdepodobne, tam chodi strasne vela ludi a ja som sa tam venovala viac menej deto ktore tam rodicia nechavaju na cely den koli praci a podobne. Ja tam teraz ani nechodievam ,lebo mala ma 9 rokov a nebavy ju to tam. Je to skor pre mensie deti. Raz bola v MC aj to sa stale tahala domov lebo tam bola najstarsia. My chodievame na dracika cez leto do restauracii kde maju terasy s pieskoviskom a podobne napr: Kuca-paca a na bojnickej. Mala sa tam prehra vonku a ja si v klude poklebetim s kamoskami. . . . Jaj mali by tu v PD vymysliet nejake velky detsky park kde sa zahraju aj mladsie aj starsie deti a kde by bolo toho neurekom vela. Prisposobene aj podla obdobia aby sa aj cez zimu mali deti ako vyblaznit, nech dobre spia v noci. Ako v Nemecku ked som bola s malou. 🙂

lenadka
5. mar 2009

danulka super diiiiiik kopirujem!!! 🙂 😉

lenadka
5. mar 2009

gogogo, no davaj, tento veru nepoznam-ale vola sa super 😀

gogogo
5. mar 2009

ahoj lenadka tak uz aj pisem...potrebujes:5 vajec, 200g praskoveho cukru, 300g polohrubej muky, 200g roztopeneho masla alebo niakeho tuku palmarin al. hera, 1 slahackova smotana a 1 prasok do peciva.... , 3 farebne pudingy napr.ja davam kakaovy, kiwi, malinovy... postup:spravis si klasicku piskotu, cize vyslahas zltka s cukrom do penista, postupne pridavas roztopene vychladnute maslo, muku, slahaskovu smotanu a prasok do peciva, nakoniec do tuha vylahany sneh....ked mas toto zakladne cesto rozdelis si ho na 3 casti a do kazdej pridas 1 puding...cize nam vzniknu 3 farebne cesta...postupne ich das na vymasteny mukou vysypany plech....tie cecta bavaj tak striedavo aby ti vzniklo co najpestrofarebnejsie cesto...dame upiect...niakych 20-30 min..medzitym si nachystam polevu:1 polievkova lyzica oleja, 1 polievkova lyzica citronovej stavy, 2 polievkove lyzice vriacej vody a 300g praskoveho cukru...poriadne vymiesat a dat na upecene cesto este ked je horuce a potom nechat vychladnut.....nam tento chuti a maly sa ho nevie dojest

lenadka
5. mar 2009

gogogo dakujem - kopirujem a ked bude prilezitost aj ho vyskusam 😉 ked ze je to farebne detom sa to paci a puding maju radi asi vsetky-takze vyzerato nadejne, ze aj moje nejedlitko tento zblajzne 😀 😉

gogogo
5. mar 2009

na ranajky s cajikom ako vysity... 🙂

danulka2
5. mar 2009

ahojte, gogogo ten kolacik mam, je super 🙂
sumienka ty chodis do kuca-paca v Bojniciach? Ved aj ja obcas 😉

bubba
5. mar 2009

sumianka sak je v lesoparku presne to o com pises...

dani avoooooooooj ako mame?

danulka2
5. mar 2009

bubba ahoooj, v takomto pocasi nic moc. Aj maly zacal nejako pokasliavat, tak som mu kupila mukosin s medom. Hanzelka ho chvalila, tak vyskusam. Inak som mu vzdy davala hedelix, tak bude mat teraz zmenu. Cakam muza, kym pride z obchodu a idem piect dvojake kolaciky - z listkoveho cesta, jedny budu plnene cokoladou a polovicou broskyne a druhe budu s kuskom klobasky a tvrdym syrom.
inak predvcerom som robila palacinky. Vecer mi ,,preplo" a od siedmej do 22,30som stala pri sporaku. No som ja normalna? 😅 😀
bubba a ty ako?

sumienka2525
5. mar 2009

bubba: V lesoparku som od 17 -rokov nebola ,lebo som tam nieco zle zazila. A nemam ani auto. Ja som myslela nieco tu v PD na sidlisku alebo tak.

danulka: No cez leto som tam dost casto v Kuca-Paca. Mozno tam niekedy kavicku dame spolu. 🙂

bubba
5. mar 2009

to co je ta kuca paca ludia?
sumi,sak na cinsko mure pekne prerobili ihrisko tam je pekne 😉 nasa mala to tam zboznuje 😉

sumienka2525
5. mar 2009

bubba: Na cinsky tam urcite pojdem kuk ako to tam je. A Kuca- Paca je podnik v Bojniciach kde je na terase aj mensie ihrisko pre deti ked si chcu rodicia v klude poklabosit.

dinduska
5. mar 2009

ahojte baby 🙂
ja sa vam sem len tak niekedy vtrem 😀
sumienka kuca paca je super podnik je tam vela zaujmavych veci pre deticky=)

lucijja ty uz budes mat zachvilu doma drobca vsak 😀 a kde budes rodit v pd alebo v handlovej?

dinduska
6. mar 2009

baby kde ste?? 😀 😀 😕

danulka2
6. mar 2009

ahojte, sumienka mozno sme sa tam uz aj videli 😉
inak baby maly je chory 😝 ☹ v stredu vecer zacal trochu pokasliavat,dnes do rana sme nespali a rano mal 38,2. Tak sme sli k doktorovi a zastupuje tam doktorka z Kanianky. Vraj to mu zatekaju sople a z toho kasle /tie sopliky ma az od dnesneho rana 😠 /. A vraj asi bude slabsie papat. Sak som neni blba a viem, ze aj dospelemu, ked je zle, tak nechuti jest. A vraj treba tlmit ten kasel 🙄 . Hlavne, ze ma vlhky ten kasel a skor to potrebuje odkaslat. No uz aby tam bol nas doktor, lebo keby som nebola od fachu, tak ju posluchnem malemu len ublizim 😠 . Ale dala mu antibiotika, tak uvidime. Momentalne mam konsku dakvu kavy aby som vydrzala davat pozor na maleho.

dinduska
6. mar 2009

dandula tak to si uzijes mala ked je chora tak to je peklo 😒 nech sa maly rychlo vyzdravi 😝

danulka2
6. mar 2009

dinduska vdaka. Je chory prvy krat, tak uvidime

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre