Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

dinduska
6. mar 2009

uz ma dva roky a je prvykrat chory?tak to klobuk dolu.nasa ma 1,3 a byva pomaly kazdy mesiac 😠

danulka2
6. mar 2009

neratam sopliky, ked mu isli zubky, ale ano ma 2 a 8mesiacov a prvy krat berie antibiotika. Tie si gratulujem, ze som ho dajako uchranila pred chorobami 🙂 . Ale od septembra pojde do skolky, tak sa pripravujem na pravidelno- nepravidelnu chorobnost.

dinduska
6. mar 2009

tak to ano v skolke to tak chodi.joj co by som ja dala zoto keby aj nasa tata bola taka 😝 ale ona je alergicka tak preto je stale chora ja som bola taka ista ked som bola malinka

danulka2
6. mar 2009

to poznam, nasa Domca bola dost casto chora, kym nesla do skoly a aj alergicka. Ale asi v 10-tom roku sa alergia zacala zlepsovat. Este som sa bala puberty, ale klop klop klop na celo, mame asi 4roky pokoj.

dinduska
6. mar 2009

tak to je fajn.ja by som smalouchcela ist na liecenie ale minimalna doba je 28dni a to tu muza nemozem nechat sameho 😀 ale mozno neskor pojdeme.ved to je nenormalne aby pomaly kazdy mesiac brala antibiotika 😠

danulka2
6. mar 2009

a na co je alergicka?

dinduska
6. mar 2009

to este neviem lebo konkretne testy sa takym to malym este nerobia iba z krvy jej zistili,ze je 😠

danulka2
6. mar 2009

my to mame tiez v rodine. Moja sestra bola astmaticka a Dominiku tiez tak evidovali.Prvy zachvat sa u nej prejavil, ked mala asi 4roky zaciatkom leta a to sme rovno nabehli na speje na dychanie. Prvych 5 rokov sme si fakt uzili,potom som uz vedela predpovedat ako sa bude jej stav vyvíjať, tak sme to zvadali

danulka2
6. mar 2009

ozaj baby ktora ste piekli? Ci zas len ja? 😅 😀

danulka2
6. mar 2009

musim koncit, maly sa budi na kasel. Ahojte

dinduska
6. mar 2009

ahojkaj 🙂

katrin21
6. mar 2009

ahojte baby, len na skok, pisem Vam z Trnavy.. dnes uz ideme do tych kupelov..
Dinduska, aj moja dcera prvýkrát brala antibiotika az ked mala 2 roky a 3 mesiace... dovtedy len nejske sopliky a tak... ale vtedy mala 3 dni teplotu a nechcela klesat, takze to bol zápal... iank beriem ATB minimalne, nechcem zakríknut, ale z vyse roka nebola chora.. cez vianoce mala taky brutalnejsi vlhky kasel.. dosla od otca s tym, ze mam ist k doktorke, bo ma asi chytene priedusky... kupila som jej Mucosolvan Junior, a po troch dnoch nebolo po kasli ani známky.. vazne... teplotu nemala, proste mala len kasel.. Vrele ho odporucam.. a tiez sa mi osvedcil cibukovy sirup, ktorý mala miluje....
tak ahojte babulky !!

paska
6. mar 2009

ahojte kecalky 😀
chystám sa na víkend vypekať podla vašich receptov tak podám hlásenie ako to dopadlo 😀
a chorôbkam rýchle uzdravenie želám 🙂

lucijja
6. mar 2009

ahojte, aj ja sa chystam piect. Ale len kolac lenivej zeny. 😀 Viac manzelik bohuzial od svojej tehotnej zeny ocakavat nemoze. 😀 Ale inak varim a peciem hrozne rada, ale v poslednej dobe sa mi faaakt nic nechce. Hmm, cim to asi bude? 😀

dinduska
6. mar 2009

katrin nam tiez doktorka da najprv iba nieake obyc.lieky alebo sirup ale nikdy nezaberu a musi mat antibiotika 😠

luci ja sa ti ani necudujem,ze sa ti nic nechce 😀

b.janka
6. mar 2009

ahojte... dinduska viem o čom hovoríš... danka je nonstop na antibiotikách... momentálne je chorá... v utorok som bola u doktorky s tým že má kašeľ... dala jej sirup od kašľa... dnes som tam išla znova lebo sa jej to zhoršilo a už má atb.... za minulý rok vybrala 8 atb... do septembra 4 a od septembra do konca roka ďalšie 4... to od vtedy čo chodí do škôlky

a doporučila nám aby sme ju celý mesiac nedali do škôlky... lebo inak ju bude musieť definitívne vylúčiť kvôli chorobnosti... neviem čo budeme robiť... lebo výpoveď si nemôžem dovoliť... proste jej neprospieva kolektív detí

doktorka vravela že v prievidzi sú škôlky kde je v triede 4-5 detí... neviete o nejakých???... diky

srdcko
6. mar 2009

pasi asi sa zastavim na kolacik 😀 ked bude toho casu.....

inak sorry za absenciu, ale nic nenarobim, sefko stale daco vymysla 😎

dinduska
6. mar 2009

janka o takej skolke som este neposula ale tu na zapotvockoch je nieaka sukromna tak to bude asi taka 😨

danulka2
7. mar 2009

ahojte, janka moja Domca bola prvy rok v skolke chora hadam kazdy mesiac. Ten prvy rok je proste najhorsi, s tym treba pocitat. Dieta si musi vytvorit protilatky a nijak inak to nejde. Kazdy si tym musi prejst. Ked ju nedas do skolky, tak ti vymeska vela zo skoly a myslim, ze to bude este horsie. Vzdy je dolezite presne vybrat antibiotika a podporovat imunitu dietata. Pri Dominike som bola velmi spokojna s multivitaminmi CEM-M s echinaceou, tie jej myslim najlepsie pomohlli k obranyschopnosti organizmu. Malemu ich tiez budem kupovat.

danulka2
7. mar 2009

baby co vsetky siestujete? Tak idem aj ja. pajte 🙂

dinduska
7. mar 2009

ahoj danulky my sme neboli cele poobedie doma boli sme pozriet nasich 😉 cele doobedie nam sused vrtal nad hlavou tak sme museli ujst 😠 😀

kkatrina
7. mar 2009

jani pošlu ju do našej 😀 bude mať aj kamošov do boja, a je ich tu dokopy 9 - aj to len málokedy 😉

skús sa opýtať v škôlke za budovou Geoslužby na mládeži, tam boli špeciálne zriadené triedy a sa mi vidí že aj pre alergikov, alebo sa spýtaj pani Kotianovej z Jalovca - vieš ktorú myslím - pri hlavnej ceste býva. Ona má na starosti malé deti v škôlke na dlhej ulici. Určite ti poradí.
Ak sa pamatáš mne toto robil Kubko prvé dva roky v škôlke, ale ak mu minulý rok vybrali nosné mandle ATB nemal.

Leni zajtra ti určite pošlem e-mail.

katrin21
9. mar 2009

janka: 8 ATB??? No to je priserne vela.. a si si ista, ze boli vzdy nevyhnutne? ono, niekedy aj kasel aj nadcha trva dlhsie a nie u kazdeho zaberu sirupy a pod hned... to sa mi zda strasne vela.... ved tí strasne zatauje pecen... inak aj priatelova dcera byva casto chora, minuly rok na jar bola v skole asi tak dva tyzdne za dva mesiace, vzdy hned ochorela znova... lenze jej matka robi presne to, ze hned do nej pcha ATB.. viem to podla toho, ze ma napr. len mierny, falt mierny kasel( viem, lebo bola u nas...)na ona s nou hend uteka k doktorovi, hotova je z prveho soplika , co sa jej objavi, pritom pokial nie je zeleny, ale len vodnaty, moze to byt aj alergia na jar... ale to si ona neda povedat,.... jaaaj.... a potom mala nema imunitu....

stanka7
9. mar 2009

ahojte dlho som tu nebola nejak niet času.Jani naša Lucka bola tiež furt chorá 😖 A hlavne ked som nastúpila do práce odrobila som dva týždne a musela som ostať doma na očerke.Teraz chodí už do druhej triedy a môžem povedať že má super imunitu.Dúfam že to neprerieknem.ja som bola tiež furt každú chvíľu doma čo bola chorá.No ale tam bol aj iný problém ktorý potom riešila dr. matušková priamo v škôlke.No ale toľko liekov je to fakt veľa.Pre istotu teraz liečim Paulínku od minulého týždňa má infekciu jasienok plus k tomu hrdielko poviem vám to boli nervy.Horúčky pod 39 ani poriadne nešli plakala čo som jej musela masírovať jasienka revala som s ňou. ☹ A to nechodí ani do škôlky že dostala to zrejme vzuchom.Nič som do nej nedostala už jej vidno rebrá ale dá sa povedať že sa to lepší.Dr.ma furt plašila nemocnicou.Tak dúfam že si dá už dnes aj dáky obed .Radšej nech behá skáče robí zle ako by mala trpieť. 😲

srdcko
9. mar 2009

katrin21, mas pravdu s liekmi to netreba prehanat, aj ado, ked ma horucku, neutekam hned k doktorke a naco, ked viem, ze za dva dni je zase ako zihadlo..a sopliky, tie ma pomaly kazdy druhy den celu zimu,staci, ked len pride z vonka a uz mu visia, ale aspon sa uz naucil si ich utierat...
a skor ako ATB mi doktorka predpisuje homeopatika, to je asi mensia zataz na pecen, a vyhodou je, ze chutia po mentole, tak nemam problem, aby mi ich ado zjedol

katrin21
9. mar 2009

baby a videli ste vcera v TV tu, co sa stazovala, ze jej na pohotovosti pomaly vynadali, ze hned letela s malym tam,ked mal 40 horucku? lebo vraj sanitka nechcela dojst...?
CO si o tom myslite? NO..... mne raz nejaka doktorka tiez povedala, a tusim to bolo raz aj v TV, ze netreba hned panikarit a utekat na pohotovost... a hlavne u takych detí ( nemalo ani rok) teplota strasne rychlo vytsupi a take deti maju normalne okolo 39, 5 teploty a do 38,5 sa a ni nema znizovat, nech telo bojuje trochu.... ja s tym suhlasim, podla mna, mala davat zabaly( okrem ruky a nohy, tie nie ak su studene) a menit ich. MOkre a na to suche.. tak ma to naucila mama... teda my sme ich tiez niekedy davali... a urcite sme neleteli nikdy v noci na pohotovost, vzdy sme pockali do rana,.. ine by bolo, keby male dostalo febrilne krce ( to maval sestrin syn) tak to je nebezpecne ale to zas vidiet, a ak sa to stane raz, preventivne diazephan... tak neviem.. ci som ja taka chladna mama, ale ja som neni pototo, ked je dieta chore.... skor mi vadi, ked mi kika za noc 3x povracala periny, co mala hlieny od kasla a aj teplotu, chudatenko... a raz som ju normalne sprchovala vo vaznej vode..
ale to som uz odbocila... proste lekari su proti tomu, aby sa hned utekalo na pohotovost.... niekedy horucka prejde, a nic, a ak trva, potom niekam ist...(to bola zas expertka ta Dankova byvala, ked malej vystupila teplota co len na 38,5 tak uz jančila, ze rychlo na pohotovost.. alebo mu zakazovala, aby malej dal nieco lyzickou, ktorú oblizol.... ze ochorie.... no .... potom nech sa necuduje, ze mala je od mala v sterilite, a prvý bacil ju zlozí... akurat o tom bolo na nete, tusim na pluske, alebo kde, ze aj porod ma svoj vyznam, aby sa dieta osidlilo bakteriami od matky a to buduje imunitu, kdezto pri cisarskom je vacsia sterilita a moze byt viac alergii.. len neviem, co by povedala, ze vacsina matiek este aj detom dudel olizuje... no nie? ved v pohode.. divna zena...)

bubba
9. mar 2009

katrin tvoj clanok mi pripomenul situaciu ked moja spoluziacka zo zs utekala vnoci s deckom (asi medzi 1-2 rokom starym)do nemocnice s vysokymi teplotami a oni ju poslali domov..do rana jej dieta doma zomrelo 😅 😅
mne mala este nebola vazne chora(iba soplila pocas zubkovania) 😅 😅 a keby ste videli co ta dnes robila kade tade po kaluziach 😅 😅 no dobre ze si tam nesadla 😀 😀

katrin21
9. mar 2009

ja som asi krkavcia mater 😀 ... moj dcera ma chuda dost tvrdu vychovu...niekedy som nekompromisna... ma vsetko, ale musi posluchat.. teda mala by... vsak vieme, ako to je... ako kedy.... 😝 ale pritom sa aj mojkame, to je jasne

katrin21
9. mar 2009

no tak.. bubba... zase to je malokedy tak vazne.... ja skor hovorim o tom, ako niektore mamy panikaria a nevedia si poradit so zakl, vecami.. jedna noc horucka vacsinou nic neznamena.... nehovorim o tom, ze by dieta nemohlo od horucky dychat( lebo aj to moze byt) tak to je ine... to by sme jančili vsetky... ale pri takej beznej teplote dam paralen, pit a cakam ci zaberie... ked nie, tak este zabaly... urcite horucka svedci o niecom, ze to ne je len tak ,ale zas netreba panikarit...

alebo .... poznate to, ze dieta sa moze od placu zajst, njie? ze proste tak reve mimino, ze sa zabudne nadychnut... treba nim potriast alebo tak... a je OK.... no tak to zas Dankova byvala v novembri zalarmovala suseda, ze jej maly nedýcha.... v nemocnici jej povedali , ze sa zasiel , vsetko OK... akurat Veronika ma traumu, ako musela lietat po susedoch a zhanat auto, bo s malym je zle.. pritom len plakal.. zdrave dieta... ale pripustam, ze na tu zensku som trochu vysadena, lebo sa mi prieci vsetko, co robi... a nielen mne.... je divna.. ale dost uz o nej.

bubba
9. mar 2009

katrin neurazaj ma u nas je tiez tvrdy rezim 😀 a ja sa necitim ako krkavcia mater..vsetko co robim robim pre nu a funguje to u nas podobne ako u vas..vacsinou sa posluchame ale ked nabehneme na nejake obdobicko vzdorovitosti to sa neposlucha ani sama seba 😀 😀 a ja s nou vtedy sucitim,musi to byt hrozny pocit 😀 😀 😀
a mas pravdu vela mamin si nevie poradit ked maju daky problem..ale vacsinou uz tie co maju druhe a viac deti tak su na tom lepsie 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre