Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

katrin21
9. mar 2009

no ved hej... ale naozaj poznam take, co ich ani 10 deti nezmeni 🙂
Jaaaj, ja nic nestiham... mam tolko roboty a vobec sa mi nechce!!! po tom vikende v kupeloch som nejaka zlenivena.... ale to aj preto, ze mam robit take chobotiny... musim prerozdelit 716 zamestnancov na 3 termin( ale nie pomerne 😝 ) a podla toho davat poziadavky na catering... bleee, nechce sa mi.. dnes som nejaka ufrflana 😀 .. modrý pondelok.. ja cem ist na matersku !!! ( a to este len potom budu nervy a reci, ze ja chcem ist uz do robotyyyyyy ! 😀 )... asi mi hrabe

bubba
9. mar 2009

co je to ten modry pondelok?uz sm to dnes dakde citala a ja neviem o com sa toci 😀 😀

katrin21
9. mar 2009

to sa tak hovori... akoze na figu

danulka2
10. mar 2009

ahojte, to dnes mame blaznive pocasie 😀 😀 - rano chumelica a teraz slniecko

lenadka
11. mar 2009

ahojte baby, sup sup na prvu stranu 😉

janka.b, aj Lucka je teraz v kuse chora a tiez nemoze ist do skolky uz to budu 3 tyzdne co bude doma-manzel si prehodil smeny ale co bude buduci tyzden neviem 😝 do stredy uzrcite nemozem byt doma, potom mozno, berie uz 4 ATB za 2 mesiace!!!! Vsetky deti v Jalovskej kolke su teraz viac doma ako v skolke 😝
dnes idu pre lieky na posilnenie imunity, uz ich brala ked mala 1,5 roka a dobre pomohli, ale mozno aj to ze nakoniec sme zistili ze mala je alergicka na kr. mlieko a tym ze mala rozhasene crievka aj imunita bola znizena /a ako bola na diete tak choroby boli fuc az doteraz/, teraz mala testy na imunitu OK ale aj tak nam ich dr, odporucila-co som rada, tusim 3 mes. sa to berie v roznych intervaloch - vam ich doktorka nenavrhla????

k tym teplotam...ked mala nasa 1x anginu a bola na ATB uz asi 3dni a teplota vysla na 40,5 bola som v koncoch, volala som dr. ze mala ma cipok+sirup proti teplote a nezabera to....odporucila mi zabaly nic ine a napisala nam na dalsi den pre istotu diazepan...fakt zabaly po pol hodine zabrali ale bola to hroza, ked som to horuce telicko mala zabalit do studeneho uteraka...chuda male ako sa triaslo...to ma normalne clovek pocit ze svoje dieta tyra 😝 ☹ 😢 a co sa da robit ked sa MUSI 😅

danulka2
11. mar 2009

lenadka mozno by bolo mensie zlo napustit vanu trosku teplejsou vodou a kym sa bude dieta macat, tak voda vychladne a schladi tielko a tym aj horucka klesne. Nam to zabralo a maly ani neplakal.

b.janka
11. mar 2009

ahojte žienky

leni danka dostala ešte 1 dávku atb... lebo som chorá aj ja... tak sa dr. bojí aby sa jej stav nezhoršil... má aj lieky na imunitu... jedny berie už skoro 1/2 roka a tie druhé som jej začala ešte len dávať... tie tiež bude musieť brať minimálne 1/2 roka... robila jej aj testy na imunitu... všetko mala v norme okrem jednej hodnoty... na to koľko atb vybrala myslím že je to ok... od januára sú toto 3 atb... v piatok ideme na krčné... som zvedavá ako to zvládne... dr. nás straší s tým že jej pôjdu nosné mandle von... tak neviem čo spraviť... a asi budeme musieť poriešiť aj nejaké dovolenky

mne to už tak pripadá ako keby v tej škôlke niečo bolo... stále sú tam decká choré... normálne by som bola rada keby všetkým deťom porobila testy či tam nie je nejaký "bacil"... ja by som sa kvôli tomu nehnevala... lebo čo som počula tak niektorý rodičia nedajú na svoje dieťa dopustiť že ono by mohlo roznášať bacilov

danulka2
11. mar 2009

b.janka mojej Domci vyberali nosne mandle, ked mala 3,5roka. Vybavila som to v Martine, lebo v tom case uspavali deti len tam. Teraz uz to robia asi vsade. Trochu si pomrnkala a rychlo zabudla, kedze si toho z narkozy moc nepamatala.

mataharyy
11. mar 2009

Ahoj,
mohu se k vám drze vetřít? Sice nejsem původem z prievidze ale z čech. Teď jsme ale směnili prahu za rodnou zemi manžela a bydlíme kousek od prievidze. Zatím tu tak nějak nikoho neznám, tak bych ráda alespoň s někým komunikovala, zvlášť až budu hledat rady co se v těchto končinách dá podnikat s mimčem a tak 🙂

lenadka
12. mar 2009

ahoj matahary-zarad sa! 😀 kusok od Prievidze na ktory smer byvate???

katrin21
12. mar 2009

ahojm matahary 🙂
ja mam kamosku, ta je z Liberca a zije v Chrenovci s priatelom, je to take moje srdicko a strasne rada ju pocuvam, když mluví 🙂, aj moj priatel ju má rad... vazne.. asi ho budem musiet strazit 😀 ..🙂
Ty mas manžu cecha, ci slovaka?

katrin21
12. mar 2009

😀 jaj, sory, ved si pisala-.. asi mi sedia na kabli

katrin21
12. mar 2009

ahoj Lenka !!
pocuj, volala mi Lenka B.. ze ake ma uzasne podnikanie.. ha ha ha..... som jej 3x povedala , ze nemam zaujem a ona len dookola svoje... ach jaj... a vy ako s Rudinom?

lenadka
12. mar 2009

b.janka, jednoznacne si to deti nosia zo skolky, len zakazdym je to cosi ine, ja dufam, ze uz sme mali vsetko, tak dalsia choroba nebude...akurat mame problem co s malou buduci tyzden, do skolky este nemoze a ja do stredy musim byt v praci a manzel si uz asi nebude moct prehodit smeny a babka v utorok na 100% nemoze strazit-hrozne....ked si budem brat v praci volno budu na mna kukat ako na vraha 😠 😖
myslim ze sa nemusis bat odobratia tej mandle-praveze co poznam tak potom dieta ostalo zdrave a dovtedy v kuse chore, soplave a dokonca to malemu robili len v lokalnom znecitliveni a zvladol to a potom bol velky hrdina ked to rozpraval 😉

katrin21
12. mar 2009

b.janka:
u nas, ked mala chodila do skolky, tak jedna mamicka mala furt choru dceru( ale ona mala stale problem so vsetkym, proste taka divna osoba), tak vtedy normalne zavreli skolku a vsetky decka museli ist na vyter z hrdla... pricom sme za to este aj platili ! Samozrejme nic sa nenaslo, a dotycne dieta malo len jednoducho na figu imunitu a bolo chore v jednom kuse.. ( ale vyžrate až az... ma dodnes nadvahu...),Ale ktovie, mozno niekedy sa naozaj nieco najde, takze mozte skusit 🙂

katrin21
12. mar 2009

baby, trosku z ineho sudka... dnes mam ist na nechty.. no a min. piatok som narazil s jednym nechtom, ked som zapravala plachtu na posteli o spodok( o rost pod madracom) a necht mi praskol,ale nie do živeho, prvýkrát odkedy ich mam( asi 4 mesiace)... akoze OK.. moja chyba... vydrzal dva dni, potom sa mi zachytaval, tak som ho odstrihla...
a vcera !! to bol den. Isla som tankovat k Tescu a som sa neviem preco ponahlala( ja som taka rychla, zbrkla, sibnuta 😀 ) som tocila ryhlo volantom ku stojanu na kraji a sup.. na volante je taka ryha( medzi tym , pod cim ja v strede air bag a obvodom vonkajsim)... a presne do tej ryhy sa mi nejako dostal malicek pravej ruky a ako sa mi volant samovolne po otoceni vracal späť, tak mi ho vyvrátil... bléééé, totalne som zjajkla, do krvy prasknuty... som to len rychlo prelepila, ze doma odstrihnem... no jasne! drzalo to len na kraji.. tak som to musela rychlo trhnut, lebo odrezat, ani odstrihnut to neslo, lne to viac bolelo... takze mam asi 3 mm hole maso, oc je pod nechtom a necht co zostal je este skoro az dole prasknuty, len neviem, ci len povrch, alebo aj moj necht...... takze dnes ho robit nebudeme, nemozem sa ho ani dotnut...
a akoby to nestacilo, vecer ( zas pre moju "rychlost a zbesilost") som lietala po byte a ked som zabacala okolo dveri, tak som , ani neviem ako, narazila zas do steny vedla zarubne dverí.... ci som si zas nepraskla ukazovak ??? ale asi len navrchu... takze pohoda.len som ho musela skratit, aby sa mi aj ten niekde nezachytil a nevylomil, lebo je presknuty az v polke nechta.. to by bol zazitok....
tak rozmyslam... ci mi chce Pan Božko nieco neznacit, ze si nemam davat nechty umele ci co.... no hruza!

lucijja
12. mar 2009

mataharyy: ahooj a vitaj. Aj my sme kusok od prievidze a ja mam pre zmenu muža čecha. 😀 Kde presne byvate? 🙂

ollako
12. mar 2009

ahojte, prisla som sem nazriet Lucijja no tebe sa to teda riadne krati, uz len 3 tyzdne...drzim palce, dufam,ze nas budes informovat 😉
mataharyy ahoj, ani ja nie som priamo z Prievidze odkial si?
katrin si ma fakt pobavila 😀 😀 😀 no ked sa dari , tak sa dari, ale inak pohoda 😎

stanka7
12. mar 2009

Ahojte ja som mala tiež včera deň blbec.Po dlhej dobe som sadla do auta.Len do Handlovej do nemocnice. Všetko bolo o.k.Jedna pani tam nabehla na obrubník samozrejme defekt ako sa patrí.A ešte som si pomyslela aha ešte horšia šoférka ako ja.No a pointa je že na križovatke som vbehla jednému chlapovi do cesty,Mala som mu dať prednosť ked som išla do ľava takže aj mňa pánbožko asi pred niečím varuje.Asi nemám jazdiť 😕 ale našťastie sme sa neťukli skočili sme včas na brzdy aj ten pán aj ja.Ale nebolo mi všetko jedno aj auto mi zdochlo tak som ani nevedela v tom zmätku ako som odfujačila preč z tej križovatky.Mala som asi aj anjelika nad sebou lebo manžo by ma zožral aj s topánkami 😝 Vítam nový prírastok.Nie si náhodou z Jalovca?

lucijja
12. mar 2009

ollako, veru krati, uz by som to mala najradsej za sebou. 😒 Dnes som bola u doktora a vraj sa zacinam otvarat tak hadam to uz coskoro bude. Hlavne ta nespavost a palenie zahy mi idu na nervy. 😖 Ale uz to nejako dobojujem. Boze baby, keby mi zakazdym pribudne dieta co ja porodim v snoch tak uz mam doma dve skolky... 😀

Stanka7: z toho si nic nerob, ja sa pokladam za dobru soferku mam najazdenych hrozne vela kilometrov a tiez niekedy spravim takuuu blbost, ale len z cistej nesustredenosti, lebo uz soferujem uplne automaticky. Horsie to bolo pred dvomi rokmi, ja jazdim totizto aj na tazkej motorke a nedali mi prednost v krizovatke a nedobrzdila som to. Polozila som to a asi 15m som sa suchala na supermana po bruchu s motorkou na chrbte. 😒 Nastastie nic vazne za mesiac som sa vylizala zo vsetkych ran, zostalo len par jaziev a nastastie jazdim dalej. Ale vies, co sa hovori, ze co vsetko sa ti premelie pred ocami v poslednych sekundach pred nehodou, cely zivot a tak...tak posledne co napadlo mna bolo: ten debil vaaaaazne nebrzdiiii... 😀 no a potom ked som sa suchala po ceste tak som si hovorila ze: ubrzdis to pred obrubnikom...a neubrzdila 😀

ollako
12. mar 2009

lucijja to je dobre , ze sa uz otvaras, budes to mat lahsie 😉
jejda ty si mala nehodu na motorke ...no ja by som uz viac na nu nevysadla 🤐

lenadka
12. mar 2009

katrin, no ked sa dari tak sa dari...fuj to muselo boliet 😖 😲
mame sa tak ako som pislala hore nevieme si rady co s malou...ona je potom chuda nervozna a unudena doma, ked v skolke ma deti na hranie a zmenu a doma ked je stale uz je potom taka rozcertena ze az..cez viken ok, to sme doma mame na nu cas ale ten tyzden to je hroza a teraz sa vlastne ani s Rudinom nevidime poriadne ked som doma ja, on je v praci a opacne- to je "super" co??? 😝 😖 😅

mataharyy
12. mar 2009

Stanka, no náhodou jsme v Jalovci 🙂 Už jsme se tam potkali, že?? Tedy dle fotky soudím že jsem tě viděla 😕
Je a to máš ty nehty umělé, já si nechávala na svatbu udělat gelové a za boha jsem je nemohla dostat dolu... 😅

stanka7
12. mar 2009

ahojte no lucijja mňa by na motorku nikto nedostal snímam klobúk 😅 mataharyy som si nebola istá či si to ty lebo tá fotočka je dosť malá ale trafila som .Už sme sa videli ja behám furt po vonku aj s kamoškou a deckami.Baby dnes mám teda pomaly za sebou super deň.Bola som na kontrole u kožnej ale pre istotu busom 😀 aj tak auto nieje doma.A len som sa doktorky opýtala na odstraňovanie takých odstávajúcich znamienok a že chodte sa hned objednať na chirurgiu a ja som šla.A primár a čo tak odstrániť to hned 😀 Tak som bola hned aj pod skalpelom.Iróniou bolo vlastne že nejaká objednaná pacientka nedošla tak som šla ja. 😀 O týždeň idem na stehy a hotovo.To sa povie že rýchlovka operácia rovno medzi dverami. 😀

lucijja
12. mar 2009

ollako, stanka mozno keby to bola moja vina na tej motorke tak sa bojim, ale takto som to predychala. 🙂

mataharyy
12. mar 2009

Jo vím, vždy když jsme vás viděli tak jsme byli hííí, jak ty děcka jsou čupr, když jsou malé a je zima, tak jak jsou navlečení, chodí jak tučňáci. Manžel z nich byl vždy paf 😀
Tak to je bezva, že jste tak po ruce, alespoň budu moc tahat informace co a kde se dá dělat s mimčem v okolí Jalovce 😀

b.janka
12. mar 2009

ahojte... leni aj danka je ako z divých vajec... už ma z nej ide šibnúť... minule odtrhla plyšovému psovi ucho, dnes pre istotu roztrhala puzzle (inokedy ich väčšinou zje!!!)... a do nedele nesmie ísť von... už 2 týždne je zavretá len vnútry... od pondelka bude môcť ísť von len naobed aj to len ak bude pekne... tak už len čakám že sa vyčasí... zajtra ideme na krčné...som zvedava ako dopadne... leni a vieš o tom že ďalšie dievčatko zo škôlky má zápal pľúc??? ☹

ja sa snažím dokončiť diplomovku... ale pri malej sa mi to vôbec nedá písať... preto to píšem po nociach... dnes som išla spať okolo pol štvtej ráno... a dnes si spravím repete... lebo ešte som to ani nevidela ☹

lenadka
13. mar 2009

mataharyy, zda sa mi ze je nas tu z Jalovca nejako vela 😀 😀 😀 ja s rodinkou byvame pri mlyne 😉

lenadka
13. mar 2009

b.janka, teda danka je poriadne cislo ze zje puzle 😅 😀 😎 dnesne pocasie nam zavarilo, tak skoro von nepojdu 🙄 ☹

a ktore ma zapal pluc???? inak aj nas posielala na RTG-pre istotu, tak ze to nebude 1. pripad...ale nastastie ho Lucka nemala, ale po tyzdni v skolke pride zo zapalom priedusiek - v pondelok nastupila zdrava a v piatok rano 1x zakaslala a vecer sme isli na pohotovost, lebo uz mala vysoku teplotu a ked zakaslala to stalo za pocutie 😅 😖
este ze je ockovana proti pneumokokovi, lebo decka u nas uz maju asi vsetko, ja dufam, ze teraz si to odchoreju a neskor budu odolnejsie 😉

lenadka
13. mar 2009

pocitam ze z Jalovca sme tu 4, plus katka sa tu niekedy vyskytuje lebo odtialto pochadza, na taku malu dedinku celkom fajn 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre