Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

srdcko
6. jún 2007

ja som si nedaval zobrat pupocnikovu krv, je to dost koruniek ☹
v bojniciach sme mali 3 kosielky, zavinkovacku a plienky si zober, nam dali akurat prvu plienku po narodeni, potom si uz musis dat svoje, aj ortopedicke nohavicky svoje, ale este nam dali 3 plienky, aby sme babatka balili nasiroko..a este sa ti zidu vlhke servitky. a veci pre teba :hlavne zo 3 nocne kosele, zo 3 uteraky a jeden aby bol na prsia, lebo po kazdom kojeni je dobre sa osprchovat, lebo ked kojis, viac krvacas...ja som mala aj nohavicky, ale tajne, je to zakazane, lebo sa mas vetrat 🙂-ale je to dost blbe, ked mas navstevu a tam behas s prepacenim s vlozkou len tak ako kacer a nedajboze sa zasmiat, neviem ci predstavit ten trapas... a nezabudni na podprsenku a vlozky do nej a kalciovu mast, ta sa ti urcite zide 🙂 a to je asi tak vsetko...

mimonenka1
6. jún 2007

ahojte.
Kika, my sme dostali v bojnickej nemocnici zoznam.
My si dávame zobrať pupočníkovú krv, zmluva a záloha
8 000,- sa dáva dopredu, ostatné po odbere.

srdcko
6. jún 2007

a este stale to stoji tych 25 000

kika13
6. jún 2007

a musia byt kosielky, ci stacia body. A ked ste nemohli mat nohavicky, tak tu vlozku ste mali na gumicke cico 😀 😀

mimonenka1
6. jún 2007

áno

kika13
6. jún 2007

vsak sa dosmejem 😅

srdcko
6. jún 2007

nie, len tak zacviknutu 😀

mimonenka1
6. jún 2007

to áno, patrilo či pupočníková krv stojí 25,
ale sobne si neviem predstaviť tú vložku bez akéhokoľvek držiaku

srdcko
6. jún 2007

to je asi na tebe...nam dali kosielky, ale kludne si babo mozes obliect ako chces...ta baba, co bola na nadstandartnej izbe si malu obliekala do svojeho

kika13
6. jún 2007

staci ked poviem ze mame odber krvi

srdcko
6. jún 2007

ale sranda je, ze vobec necitic poriadne ako curas a ked si mas este aj vlozku drzat....ved uvidite, ako si poradite 🙂

kika13
6. jún 2007

ja mam kupene jednorazove nohavicky po porode, je to len z takej jemnej sietoviny, je to zabalene sterilne ako obvaz, bez nich urcite chodit nebudem 😝

srdcko
6. jún 2007

kika13, o takom dacom som ani nevedala, ani na priprave nam to nehovorili, ale moze to byt fajn, lebo je to priedusne

kika13
6. jún 2007

sa nam tu motaju prispevky jeden cez druhy a pomaly neviem ktora odpoved je ku ktorej otazke 😀 😀

srdcko
6. jún 2007

ok,baby idem si este pripravit caj a kukat futbal ☹ teda tvarit sa, ze kukam...inak dobre sa pri fuciku spi..dobru 😔

kika13
6. jún 2007

vyraba ich canpol babies, srdcko dobru 🙂

mimonenka1
6. jún 2007

tiež budem používať canpolky.

kika13
6. jún 2007

ked to raz vymysleli na to,tak nam to hadam nezakazu 😒

mimonenka1
6. jún 2007

srdcko, zavinovačku si mala svoju alebo nemocničnú, ja nemám klasickú zavinovačku?

kika13
6. jún 2007

ja mam obycajnu stvorcovu, to mala este mama odlozenu a jedna znama mi pozicala obdlznikovu, do tej som si kupila napln. A este som dostala zalepovaciu farebnu, da sa rozlozit na deku. Lepsie sa drzi take male babatko v tom, aj spi, ale to je asi individualne niektore deti ze v tom nechcu byt. Ja mam maleho brata takze predpripravu mam. Hovori sa ze to dietatu pripomina istotu v brusku, a potom su pokojnesie, neviem.

srdcko
7. jún 2007

dobre ranko...mimonenka, v nemocnici som mala tu nemocnicnu zavinovacku, az ked sme isli domov, tak sme Adovi dali tu jeho. Ja so mala tiez aj stvorcovu, aj obdlznikovu,ale Ado ich dlho nepouzival..ako ked ho chcel mat tato na rukach, tak bol v perinke, lebo on sa ho bal bez perinky chytit 🙂 ale nachavala som ho vacsinou v postielke len tak, lebo on sa narodil koncom jula a bolo teplo..
ale kedysi, este za minuleho rezimu, ze sa deti nosili v perinke az do jedneho roka...si neviem predstavit, ked Ado ma teraz 10 kg, ze by som ho mala vlacit v perinke 😀 , z ktorej by mu nohy trcali... 😀

srdcko
7. jún 2007

a ked tak kukavam Mein Baby na RTL,tam nemaju vobec perinky, babatko ide z nemocnice rovno vo vajicku...to sa mi zda dost skoro, lebo su tam take dokrcene 🙂 a teraz sa deti asi musia davat hned do sedaciek, ked je ten novy zakon

mimonenka1
7. jún 2007

máme letnú zavinovačku do autosedačky a rýchlo zavinovačku, iné ani nechcem.

srdcko
7. jún 2007

aha, tak to je fajn 🙂 sa pamatam, ze ked som este nemala sedacku a potrebovala som ist autom, dam som si Ada dala na prednu sedacku v perinke a sla som...on spinkal, ani sa nepohol, to mal asi 3 tyzdne..teraz by som uz tak nesla

paska
7. jún 2007

ajojte 😉 srdcko to s tými nohavičkami som mala aj ja ale len v bojniciach naa porodnici . v HA sa v pohode chodí v nohavičkách aj som z toho bola prekvapená že sa môžu no ja by som mohla aj tak ved som rodila bez nástrihu 😉 😀
aj ja som andrejka z nemocnice niesla v sedačke a tiež som ho dávala len do zavinovačky aj to len 3týždne lebo v tom nechcel byť

stanka7
7. jún 2007

ahojte v HA dovolia nosiť nohavičky.Len pred vizitou ich treba dať dole a mať len vložku. 😝 Po vizite som si ich šupla naspäť to sa nedá behať len tak. Fakt ako píše srdcko doslova káčer.Pre malé ti treba jednorázové plienky košielky síce nám v HA dali ale to boli tie staré klasické.Možno ešte my sme ich nosili 😀 A nezabudni ortopedické nohavičky a obyčajné plienky na široké balenie.Ja osobne som mala aj detskú kozmetiku pre malú.A ešte som mala takú veľkú plienku do čoho som ju utierala po okúpaní.Zavinovačku som mala od nich a ked sme išli domov tak mi manžel doniesol svoju.Dobrá pripomienka na tú kalciovú masť fakt sa zíde.Ja som musela poslať drahého aby mi ju v lekárni kúpil.Pre seba aspoň zopár nočných košiel.Zídu sa.

srdcko
7. jún 2007

paska, ani ja som nechcela, aby ma nastrihli, ale skor, ako som to povedala, maly bol vonku, ale vobec som ten nastrih necitila 🙂

srdcko
7. jún 2007

baby, davate si rocne zuctovanie?

paska
7. jún 2007

ja som ho pre sisa cízila a presne viem kedy ma strihol vtedy som vôbec nemala kontrakcie a pekne som mu tam zakričala že čo to robí 😠

bebek
7. jún 2007

No neda mi reagovat na tie vlozky, to bol riadny hlupak, co to vymyslel, ja tam kde som rodila sa v pohode nohavicky nosia. Ved ako sa da vetrat, ked mas vlozku. A este mi povedzte, co ako kontroluje vizita, ked musis mat vlozku? Ja ked raz budem mat druhe dieta, urcite nebudem bez nohaviciek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre