Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

mataharyy
21. apr 2009

No tak dám na vaše rady a po kojení budu odsávat a místo UM budem "dokrmovat" zas mateřským mlékem, snad to bude dobrý a nebude zas hubnout 😖

susika
21. apr 2009

ahojte. taká otázka od veci.može byť velmi rizikové v tehotenstve, ak sa tehulka velmi rozčúli, že jej ide srdce vyskočiť cez krk von a opakuje sa to tak raz za týžden až za dva? či to može byť ako stres, ked ten nie je dobrý. ale vlastne sa aj vtedy zdvihne tlak, ktorý nie je u tehuliek dobrý, ked je vysoký. totiž mi stále vrta v hlave, prečo sa mi malá narodila skor, som mala bezproblémové tehu a všetky testy pred porodom, kým som bola na rizikovom v Bojniciach a aj v MT dopadli dobre. lekári krutili hlavami. ale aj dnes sa to stalo, čo pravidelne, ked som ju čakla a aj velakrát, ked už bola na svete. máme totiť praštencýh ale strašne blbých susedov nad nami., je tam strašný kravál, buchot, lomoz, že as to ozýva po celom paneláku.a aj dnes som sa strašne naštvala, že som im letela nakopať dvere. aj suseda cítila, ako mi bije srdce, čo som bola naštvaná.že či to mohla byť príčina, že niečo vo mne ako tehulke ruplo a bábätku sa nedarilo dobre. naštastie teraz je v pohode

susika
21. apr 2009

mataharyy-dobe ti tu radia.ja som robila to isté. tiež mi vraveli, že mám hladné mlieko.ale to nemože byť, iba že by všetky tuky z jedla niekam unikali. 😨 aj ked som nekojila, odsavala som stále, kolko som vládala a malá mala do pol roka moje mlieko. raz pribrala málo, skoro nič, inokedy zasa pekne. a pomaly priberá stále. može to byť genetikou, malá má už kadejaké testy na "nepriberanie" urobené a všetko je OK. tak sa nič neboj

molly28
21. apr 2009

Mati, my ideme cvičiť tiež vo štvrtok...o kolkej idete vy? my o pol desiatej...

lucijja pokusim sa hadam zajtra malu v tom vaku nafotiť..je v ňom na boku, mám ju tak, ako keby som ju išla kojiť......

mataharyy držím palce, a davaj priebežné info 😉

martiina
21. apr 2009

molly, my ideme o jednej
lucija, ja som videla malú Soničku v tom babyvaku a fakt tam bola podarená a vôbec nevyzerala že by tam bola nejak natlačená alebo že by jej bolo nepohodlne, veď ak ti to molly nafotí, uvidíš 😉
ale keď mám pravdu povedať, ja som pri Ninkovi tiež mala babyvak a tiež som si ho tam nevedela uložiť, lenže ja som ho kúpila až keď mal pol roka a 9kg 😅

lenadka
22. apr 2009

ahojte 🙂
matahary drzim palce nech maly pribera 😵 😉

mataharyy
22. apr 2009

Ahojte,
no doufám že bude, včera jsem si koupila odsávačku a musím říct že z ní tedy prsa bolí jak ďas 😅 Jináč jsem se ještě radila v lékárně a slečna mi poradila nějaké homeopatika na kojení, tak uvidíme co to provede. 🙂

danulka2
22. apr 2009

ahojte, susika to by bolo dobre aby ti 24hodin sledovali ekg. Davaju taky maly pristroj pacientovi a ten mu 24hodin sleduje ekg a paciet musi presne pisat cas co kedy robil,kazdu cinnost, kedy bol v klude aj kedy sa rozculil a oni to potom zhodnotia. Ale to by ta obvodak musel poslat na interne a tam by ti povedali ci to treba alebo nie. Dufam, ze je to len zo stresu. Nieco podobne mam aj ja. Ale mne na sone zistili prolaps mitralnej chlopne s ciastocnou regurgitaciou. Blby a zlozity nazov, ale v podstate mam trochu porusenu mitralnu chlopnu. Ak nebude robit problemy, tak sa nic nedeje, ale doktor mi povedal, ze pri vacsom zhorseni sa budem musiet vyhybat fyzickej aktivite 😝 . Neviem ci som ti pomohla, ale pytaj sa na ekg.

susika
22. apr 2009

danulka. nie, ja som OK. aj ked streswovali, ked sa malá narodila, robili kadečo a všetko vychádzalo negatívne.aj na internom som na ich príkaz bola. srdce zdravé ako repa (či ako sa to hovorí) a bije ako zvon.ja som len bola zvedavá, či má niektorá skusenosti, lebo s tými našimi bláznivými susedmi, človek nikdy nevie. ja len myslím, že to všetko bolo tým, ved to tu bolo na dennom poriadku, poriadne som ani celé tehu nespala a potom aj nervy v robote, ale to je už o inom.

práve soms a sem dostala a našla som toto. neviete niektorá o niečom? nechodím do Slniečka, asi na jesen začneme, malá už hádam prestane ohrýzať všetko, čo má po ruke. takže tu je tá stránka
http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=591918

je to niečo o "míli pre mamu", ale ked som si klikla Slniečko, tak tam nič o tom nebolo.

susika
22. apr 2009

a ozaj. hej, viem že to existuje, ten prístroj. dali to raz mojej malej, ked mala asi pol roka, koli tomu, že bola nedonosená a dokina sa zlakla, že má šelest, lebo niečo počula.boli sme v MT u jedného super dokiho, nedám na neho dopustiť, vie to aj s deťmi.mala to 24 hodín, zapisovala som všetko. či sa hrá, či leží, ked jedla, alebo liezla.a všetko dopadlo OK, zbytočná panika našastie. malá je zdravá ako každé iné zdravé dieťta. ale pri ťažkých nedonosencoch človek nikdy nevie🙂

katrin21
23. apr 2009

tusim dneska cela prievidza chráápe.. nikde nikoho 😀

danulka2
23. apr 2009

ahojte, kati ja sa sem dostanem, az ked maly spi, takze startujem 😉 😀

danulka2
23. apr 2009

fakt tu vsetci zaspali? Spachtosi vstaaaaaaaaaaaaaaaaavat a cviciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit 😀 😀 😀

katrin21
24. apr 2009

aj dnes nikde nikoho???????? no baby hanbite sa 😀

katuskapd
24. apr 2009

ahoj katrin ja sa hlasim na prijme 😀

katrin21
24. apr 2009

a co sme tu len katky dneska?? uz dva dni to tu upadá 😀 ja sa dneska tak nudim v praci... a to som rano nestihala, takze tu budem tvrdnut az do tristvrte na styri.... 😠 😝

tesim sa na pekný slnecny vikend...jupíííí

katuskapd
24. apr 2009

veru katky 😉
tak cez vikend uz mas nieco naplanovane ked sa tesis, ci len tak? mne maly spi tak som sem tiez kuk

katrin21
24. apr 2009

no hej, idem do TT, ideme na stavbu, drahy budemdokoncievat s muraro priecky a ja sa na zahrade medzi stavebnym odpadom opalovat 😀

danulka2
24. apr 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂

lucijja
24. apr 2009

caute baby, aj my sme tu.
mala sa vyhrieva v kociari a mamina konecne poupratovala. Vcera som mala na navsteve kolegynky z prace, tak konecne som sa s niekym pobavila, lebo cele dni travim s Emkou a so psom a tie toho veru vela nenahovoria... 😀

katrin21
24. apr 2009

lucija a manžilek??? no hej, na slniecku e dobre.. akurat ja mam vzdy depku, ze mam byt na vychod apoobede je tam kosa a slnko nikde.... ☹

lucijja
24. apr 2009

manzelik robi vo zvolene takze niekedy tam prespi a ked aj pride domov tak az vecer... ☹ Bohuzial, tu pre neho robota nebola... 😒
Inak my tak mame barak, uplne na chuja orientovany, tiez na vychod, takze par hodin slnka rano a inak mame dost kosu vnutri... 😠

danulka2
24. apr 2009

luci prid sa zohriat ku nam, my mame byt orientovany na juh, takze cely den slniecko /akurat spalnu mame na sever/ 😉 🙂 🙂

mataharyy
24. apr 2009

Ahojte, tak sem tu taky, ale jen na skok. Se nedivím že tu nikdo není, když je venku tak krááásně 🙂

susika
25. apr 2009

tak čo ste dnes porábali? vonku super, a ja makám doma, malá mi spala. práve vstáva.klasika, zasa piesok a o šiestej ju odtial s plačom budem ťahať domov 😢

lucijja- no , celkom ťa chápem, ja ked sa rozprávam, tak len s malou, tiež sme väčšinu samé. tatino chodí aj na mesiac, tak je to dosť blbé. začínam mať obmedzenú slovnú zásobu🙂) občas spestrenú malej schomoleninami 😀

kkatrina
26. apr 2009

Leni dnes sme sa prechádzali dolu v Jalovci, tak som obdivovala tvoje nové záclonky a výzdobu 😀 aj som myslela že ti prezvoním, ale v nedeľu poobede ste asi oddychovali však? nechceli sme rušiť 🙂

lenadka
27. apr 2009

kati, kludne si mala 😉 boli sme v Chrenovci u svagrovcov, ale okolo 16-tej sme uz boli doma, potom som malu vyslala k babke-"samu" ja ju odprevadzam a kontrolujem ci docupitala az ku nim...potom som vyslala za nou aj manzela a mala som veget 😀 ale ochvilu mi uz bolo smutno tak som sa tam doplichtila aj ja, ale keby mam navstevu tak sa nenudim 😉 😀

no zaclonky a vyzdoba su, ale ked vidi clovek tu fasadu 😒 ☹ 😅 a ta asi tak skoro nebude 😝 🙄

katrin21
27. apr 2009

lenka: ahoj !
na fasadu sa vyprdni... ta ma cas, hlavne ze byvate ! 😉
inak ja som v piatok stretla Peta s Jankou a detmi , maju ich strasne zlate 🙂

Ja som vikendovala na stavbe... myslela som ,ze sa budem slnit, ale tááák strasne fukalo, ze hroza... nedalo sa, zima.. tak som sa len tak motkala hore dole a posadila rajciny... a potom som zametala vnutro.... no fuuuuj, co tam bolo prachu z rezania Ytongu.. som spravila jednu izbu a bola som biela jak snehiliak 😀

kkatrina
27. apr 2009

leni pošlem ti fotky našej fasády - takú parádu si ešte nevidela 😀 a tiež tak skoro nehrozí, teraz chceme robiť prístrešky, podbiť odašie a možno aj plot - ale aj to len preto že moji rodičia nám dali nejaké korunky - inak by nám to trvalo aj 10 rokov 😝

tak keď nabudúce prídem tak ti určite prezvoním 😉 my sme sa prechádzali okolo 14 hod a o 16 hod som už bola na ceste domov 😅

danulka2
27. apr 2009

ahojte zienky, kto sa vonku obesil? Ved nas skoro odfuklo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre