Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

ollako
29. máj 2009

lenadka to mas pravdu, ked uz neviem co s nim dam cici a je dobre 😅 a preto sa ho aj stale dozaduje, no co neurobi matka pre svoje dieta...niekdy uz som s nervami v koncoch , ale tiez si vravim,ze to nebude trvat vecne 😝

molly28
29. máj 2009

luci vieš ja som si toto s malou nezažila...mne od mesiaca spáva celú noc 🙂 🙂 🙂 ale ked sa mi budila, tak som ju nakojila, dala do postielky a zaspala(sice je pravda, že neviem, či skôr ja som zaspala, či ona 😀 😀 😀 )

ollako
29. máj 2009

molly tak to mas super a mala ti dobre pribera, ked ju v noci nekojis?
no ja tiez vzdy zaspim a prsnikom vonku , ale moj maly uz ani nejedava, on kedze nema cumlik, tak sa nevie inak upokojit 😒

molly28
29. máj 2009

ollako no nie je žiadny bucko, ale priberá..pomaly ale isto...pôrodná váha bola 3300g, keď sme išli z porodky mala 3060g a dnes má 5200g...

ollako
29. máj 2009

no ved hlavne , ze pribera, vraj ked malo priberaju je dobre kojit aj v noci, len pokazit malej taky dobry spanok to asi nie 😝 ..

molly28
29. máj 2009

ja viem, bolo by dobré ju budiť....ale zober, si aj pre dospelého je problém keď ho v noci zobudia, nie to pre mal dieťa...ja sa tym už netrápim..nechávam ju buvať od začiatku a pokial sa váha hýbe smerom hore, tak to ani meniť nebudem...je užasné, ked sa zobudi vybuvana s uuusmevom na tvári...
🙂

lucijja
30. máj 2009

molly tak to mas super...ze od mesiaca...a to sama si tak zacala buvat, alebo si ju to nejako "ucila" 😀
Mne mala spavala tak, ze sa budila raz v noci a potom az rano. Najprv to bolo o dvanastej, potom o jednej, o pol druhej, o druhej, o tretej o pol stvrtej a potom vstavala az o stvrtej. Tiez som si myslela, ze je to na dobrej ceste, ze si to natahuje pekne a za chvilu mi prespi do rana, ale posledne tri noci bola hore aj tri krat...a nie a nie spat...takze som sa asi tesila predcasne. Ale mozno to je len zmenou pocasia, lebo mi zacala aj menej papavat, tak kto vie... 🤐

lucijja
30. máj 2009

molly a o kolkej ti vecer zaspava?

ollako
30. máj 2009

lucijja ahoj... ako si na tom s kojenim? nie je mozne , ze je hladna ? mozno preto sa budi, ona je este malinka a este by mala v noci papkat, mollyna sonicka je asi vynimka, ked v noci nepapka zrejme je to spachtos 😅
a dnes mate dva mesiaciky gratulujem 😵 to ale leti 😲

ollako
30. máj 2009

lucijja nepridas nejake nove fotecky? 😵

martiina
30. máj 2009

ahojte,
katka ano bola som to ja.... škoda, že si bola na aute ☹
ja sa musím všetkým pochváliť s radostnou správou, po skoro polroku už nemusíme chodiť s Laurikou na očné 😵 😵 😵 ..... a prajem aj Soničke aby to najneskôr do toho polroka mala v poriadku aj ona 😉 😵 , už si obe dosť vytrpeli ☹
nám konečne došli stoličky na krmenie, tak ideme skúšať dokrmovať... ja by som síce ešte počkala, ale aj tak som to už dosť natiahla, lebo dr. chcela aby som ich začala prikrmovať už od 4.mes. a to sú plne kojení 😕 a vtedy sa hovorí že až od pol roka... nepoviem keby nepriberali, ale však su jak také dve buchtičky 😀
ollako, mňa má Laurika tiež namiesto cumlíka... aby bola pricucnutá celý deň 😀 😀 😀 ... a Marko strčí palček do pusinky a je dobre. Ja som prvé tri mesiace ani cumlík nekúpila, lebo ani Ninko nemal pretože ho nechcel a potom som neodolala nakúpila som cumle aj 4 a dopadlo to tak isto ako s Ninkom, akonáhle im ho dám už aj letí bleskovou rýchlosťou von 😀 😀 😀

danulka2
30. máj 2009

martinka gratulujeeem
inak my sme problem so zaspavanim nemali. Ked sa drobec zacal mrvit v posteli, tak som ho opatrne prebalila, nakojila a hned zacal zaspavat. Tak som ho len trochu pridrzala, aby si odgrgol, polozila do postele a hajali sme. Ale tiez mi asi od mesiaca si dvoch prespal celu noc. Cumel tiez nechcel.
martinka ja si myslim, ze ked plne kojis, mas dost mliecka a drobci priberaju, tak preco by si mala dokrmovat? Ved tie tri tyzdne ubehnu ako voda 😉

martiina
30. máj 2009

veď aj ja si myslím danulka, len už neviem čo mám dr. povedať, vždy sa ma pýta prečo som ešte nezačala a stále mi hovorí že budú mať problém prejsť na inú stravu z môjho mliečka a keď nebudú chcieť dlho inú stravu,potom im už nebude stačiť moje mlieko, tak neviem.... zatiaľ skúšam nemliečnu ryžovú kašu zarobenú s odstriekaným mliekom, tak uvidím

danulka2
30. máj 2009

mati ved jej povedz, ze si zacala davat zemiacik, mrkvu, polievocku, kuracie masko. Ved ta nekontroluje doma. No a o tie tri tyzdne to uz zacnes davat. Detom tym neublizis, len im das to najlepsie a najzdravsie co mozes. Tvoje mliecko je pre ne na nezaplatenie.Tu kasu robis velmi dobre, ze davas svoje mliecko. Ja som tak malemu davala aj v zaciatkoch do zemiakovej kase.

lucijja
30. máj 2009

ollako, par fotiek som popridavala,ale ani ich moc nemame. Ocino je cele dni v praci a mamina si na fotak ani nespomenie 😀
otazka by mala byt polozena skor ako som na tom s NEkojenim... 😀 Bohuzial, mala si minuly tyzden odomna cucla posledny krat. 😒 Ale uz som sa s tym zmierila.
Ja viem, ze musi v noci papat, to je v pohode, len mi trochu vadi, ze tak dlho zaspava...Ako vas tu vsetky citam, tak nakrmit, odgrgnut, prebalit a spat...aj vsetky baby co sa s nimi o tom bavim hovoria, ze im deti zaspia hned ako sa dokrmia...Ta nasa bude asi nejaky nocny zivel. 😀 Ale som rada, ze aspon nemrnci ked uz nespi. Ale ja zase nezaspim kym sa tam ona kruti a suchoce, takze sme hore obe...

martiina, preco chodite s malou na ocne? Co mala s ockami? A Sonicka? 😕

danulka2
30. máj 2009

luci netrap sa, ze nekojis. Ja som Domcu krmila plne mesiac, potom s prikrmami este do 2,5mesiaca a koniec. Tiez ma to trapilo, no a teraz som drobca kojila plne 6mesiacov a potom este do 9.mesiaca a to som sa divila, kde sa to mlieko berie 😉 . Takze sa netrap, hlavne, ze je mala zdrava. Ved teraz su tie mliecka vseliake. Kedysi bol len sunar a feminar. A neboj, aj to spanie sa zmeni 🙂

danulka2
30. máj 2009

luci inak malinka je krasnucka 🙂

ollako
30. máj 2009

luci to nic, ved aj nekojenie ma dobre stranky 😀 ... moj maly je prisavka nocna, on proste bez prsa nie a nie spat 🙄 , a je to fakt unavne

ollako
30. máj 2009

mala je krasna 😵
aj ja som pridala nejake fotocky ak chces tak kuk 😉

molly28
30. máj 2009

luci ja som ju nijak neučila to ona sama 😉 jednoducho to prišlo a bolo 😉 a o kolkej zaspáva?ako kedy...včera napríklad spinkala od siedmej večer do piatej do rána, dnes zabuvala o deviatej....nemáme presnu hodinku zaspávania...ale najneskoršie mi zaspala o pol jedenástej...
takže ty už nekojíš?Neva...Luci aj ja som veeeelmi bojovala, aby som plne kojila...ako som tu už neraz písala, prvých 5týdžňov sme spolu so Soninkou riadne bojovali, a až potom som sa naplno rozkojila...ale netrvalo to dlho...už týždeň to kombinujeme aj s UM...niekedy len raz denne a niekedy aj 3x - napríklad dnes pila UM len teraz navečer - celý deň jej stačilo moje mlieko...ale napriklad pred dvoma dňami to bolo tak, že každú chvilku chcela papať...takže mlieka som mala málo, tak som to doplňala UM...

ollako možno je faaaakt dááka výnima 😀 😀 😀 ale zas až taký spachtoš to nie je...sú dni že spi, ale su dni, že je aj celý deň hore 😉 ako kedy....

maťulka ďakujeme - dúúfam, že aj my po pol roku budeme mať kľuuuud.... ☹ ☹ ☹

baby a to že Marko a Laurika su riadne, /ale krááásne/ buchtičky, je uuuplna pravda - moja Soňulka je popri nich ako malý škriatoček - nebyť toho že neviem, že su fakt len na materskom mlieku, povedala by som, že tie deti su na dvojnásobných dávkach umelého mlieka 😀 😀 😀 😀

lucijja
30. máj 2009

jooj baby, co sme sa my narevali koli kojeniu...ale co uz, nie sme prve ani posledne...aspon mam istotu ze sa naje a ze sa naje poriadne. 🙂 A eventuelne ju mozme raz za cas supnut starkej, ist niekam a nemusim sa strachovat ci je alebo nie je hladna...
moja tak horsie spava len posledne tri dni...neviem co ma...posledne tri dni lezi v postielke od dvanastej obeda a zaspi mi az o tretej... 😒 aj v noci je to horsie..dufam, ze je to iba prechodny stav...

danulka2
31. máj 2009

krasny den vam zelam. To pocasie ma privadza do zurivosti 😠 😝 .Asi si kupim boxovaci vak 😉 😀

martiina
31. máj 2009

lucija, Laurike od narodenia hnisalo jedno očko, tak sme išli na očné a povedali že má nepriechodné kanáliky a odvtedy sme tam chodili na preplachy 1-2x týždenne až nakoniec v piatok povedali že ich má priechodné 😵

moji sa síce budia asi raz v noci, ale to ani oči nerozlepia, hneď vytiahnem cicik, napapajú sa a pokračujú v spánku, žiadne odgrgávanie u nás nie je 😅 .... ale vraj keď sú kojení,netreba lebo sa tak nenahltajú vzduchu ako z fľaše 😵
ale prvé dva mesiace mali tiež také že boli aj 3 hodiny v noci hore, ale to mali asi prehodenú noc s dňom, lebo celé dni zas spali 😵 .... potom v treťom mesiaci spali skoro stále celú noc a od štvrtého sa budia tak raz za noc. Inak každý je rozdielny, Laurika už o 7mej vykrikuje a rehoce sa a nechce spať a zaspí až okolo 10-11 a Marko zas si cucne ráno okolo tej 7mej a pokračuje väčšinou do tej 10tej

bubba
31. máj 2009

moja mala nikdy nergala po papkani ani ked bola kojena ani dokrmovana som ju vzdy davala spat na bok pre istotu...
ahoj danuska.ja sa z toho pocasia tesim lebo aspon 2-3 dni nemusim ist polievat zahradu 😀 😀 vcera ste boli na MDD v pd? lebo my sme boli v bojniciach a ked dosla ivana kovacova hovorila ze ide z mdd v PD a kde bolo?v lesoparku?

danulka2
31. máj 2009

ahoj bubba, moj maly si vedel odgrgnut ako riadny chlap 😀 . Inak ano, ten dazd je potrebny.

danulka2
31. máj 2009

babenky nemate niektora nahodou detsky laptop? Vraj taky predavali v tescu, pre deri od troch rokov. Ja som ho tam akosi nezbadala. Neviete kolko stoji? By som ho chcela Tomaskovi, lebo nam stale tuka do klavesnice, tak nech ma svoj pc.Vdaka za info

bubba
31. máj 2009

stoji to okolo 1500 korun ja som ho uz obzerala ale nakoniec som sa rozhodla ze na take veci ma este cas 😝 😝 som zla??chichi sak teraz sa ma hrat s babikami a inymi somaronkami a nie za pocitacom sediet. 😀 😀
videla som ho vsade aj v draciku aj v tescu mozno prave nemali ked si hladala.alebo si ho nenasla..

bubba
31. máj 2009

jaj no a s tym grganim som nerobila tragediu lebo ani ja to neviem mne sa nikdy negrgne tak som si myslela ze to ma po mne. 😅

teodorka
31. máj 2009

ahojte baby.Ja nie som Prievidzanka ale sestra mi tam dakedy byvala ...no a od vtedy sa neviem zbavit myslienky odstahovat sa ku Vam ...nemyslim domov ale do Prievidze.Viete mi poradit ktore miesta su v Pd naj na byvanie?

bubba
31. máj 2009

stare sidlisko 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre