Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

danulka2
2. jún 2009

ahojte, zelam krasny den 🙂

katrin21
2. jún 2009

Lenka: buda rada, ze Vam ma kto dat. Mne nasi tiez dost pomahaju,hlavne mamina mi sem tam suchne hocikedy 5O eur a pod..alebo ocino nam dal kazdej po 100€( sme tri...=300 😝 ) len tak, lebo mu vyplatili poistku...

Zato Danko ocina nema, zomrel mu pred 18 rokmi a jeho mamina nema... ta babam kupuje take hovadinky a nam aspon zavaraniny posuva( uhorky a broskyne a tak...), ale financne nic nemozeme cakat, ani necakame . Len mi je niekedy strasne , ale strasne luto Danka, ze nema takeho " mojho" ocina, co by mu aj na dome pomohol ( segre ocino v NR postavil cely dom...) a vsetko by lespie islo.. takto vsetko taha sam.. a nema ani haka, lebo je tiez vynulovaný kvoli stavbe. Kedze ja na nu neprispievam, tak ja mam momentalne viac penazi ako on usetrených a asi aj preto otáľa so svadbou ,lebo vsetko lepí sam a na svadbu nie je.. ( ja by som aj mala a nechcem velku svadbu, len rodina, vecera...) Takze asi si bude museit zobrat nejaky uver, aby sme to bud. rok dokoncili, lebo tak to mame v plane. Ja mam stavebne skoncene, mozem brat uver , ale pokial si ma nevezme, tak ho tam nedam, to da rozum.... a on to vie a chápe. Takze hlavu hore, neboj, nieco sa este nazbiera a ved mas svokru, prinajhorsom ti zostane v babom doma a pojdes do roboty po roku 🙂) to mne zas hrozit nebude.. ale ja sa tesim , ze by som bola aspon 2 roky doma,.. potom mi uz zacne hrabat..

lucijja
2. jún 2009

veru Leni, bud rada. Ja viem ze je to pre teba take divne, lebo aj moji svokrovci nam hrozne pomahaju. Oni maju aj so svagrinou v cechach dva obchody kojenecke, takze VSETKO pre malu mame od nich. Dali nam toho hrozne vela a prisaham ze ja som malej nekupila este NIC na oblecenie. Vsetko vsetucko sme podostavali od nich. Aj mne je to take blbe brat od nich, aj ked som nikdy nepytala, ale viem, ze nasi su na tom financne tak, ze nam pomahat nejako extremne nemozu. Som svokrovcom za to veelmi vdacna, ale na druhej strane mi je to blbe stale od nich brat a aj mi je luto nasich, lebo vidia co nam davaju a oni si to nemozu dovolit. Darmo vysvetlujem ze od nikoho nic necakam... 😒 A hlavne som toho nazoru, ze sme vo veku, kedy by sme uz my mali pomahat rodicom a nie naopak. Bohuzial dnesna realita a financna situacia nam to nepovoluje. A ja by som im tak rada zaplatila nejaku dovolenku alebo tak...ale s nasou hypotekou ledva prezivame a sme skor v minuse ako na nule... ☹ Bojim sa, ze budem musiet ist skor do roboty a to by som nerada, nie koli sebe, ale koli tej mojej malej macicke. Ved s maminou je jej najlepsie. A to by som chcela spojit dve materske...asi to nevyjde... 😒

lenadka
3. jún 2009

bab veru je to dnes financne tazke, este ze je nikto kto pomoze, ale presne to tak citim ako Lucijja, ze uz by mali mat od nas rodicia konecne pokoj a nie nas podporovat-svokrovci uz dochodcovia, no svokor este nadraba, ale su a stale dotuju??? kedy si oni uziju peniaze? Mali by ist do kupelov, na dovolenku, cely zivot robili a nie pchat prachy nam...a do mojho manzela je to aj lahkovaznost zit takto v dlhoch...co ak sa mu nieco stane a zostanem s detmi sama s dlhmi aj tak sa na to treba pozerat 😝 ja viem ze by ma svokrovci nestiahli s koze, ale bolo by to nefer 😅

a matersku som si chcela uzit a byt doma 3 roky!!!! lebo pri Lucke som isla do prace ked mala 15 mesiacov, preto som ju odstavila od dojcenia....a to uz to bolo take zlate obdobie, 2 rocna bola najzlatsia a ja som pri nej nebola, svokra ju ucila basnicky a davala cikat na nocnik a fukala bolacky ked bolo treba ☹ ja to fakt lutujem ze som isla od nej tak skoro a to sme boli na tom fin. ovela lepsie ako teraz 😖 no ale ved uvidime, ked budem musiet tak co uz 😒

martiina
3. jún 2009

čaute baby, poraďte najaký super obchodík so spoločenskými šatami, budúcu sobotu ideme na svadbu 😵

lucijja
3. jún 2009

ahoj martiina, mozno ti to bude zniet cudne, ale spolocenske saty za dobru cenu su v tom cinskom obchode pod titanicom, vedla unibanky. Alebo potom zozadu vtacnika je motylik, tam maju tiez fajnove veci, ale aj drahsie.. 🙂

molly28
3. jún 2009

ahoj matula, tiež odporúčam ten obchod za titanicom alebo ten motylik. Mám skúsenosti z obidvoma a poviem ti, že super... 😉

danulka2
3. jún 2009

ahojte, tak sme my dnes mali prve rodicko zo skolky 🙂
so satami ti martinka moc neporadim. Ked sme mali ist na ples, tak som si uz od novembra zhanala saty a nakoniec som si vybrala na mmb. Teraz sme tam nasli aj pre Dominiku na rozluckovy vecierok. A ak nechces kupovat, tak pozicovna s peknymi satami je v Bojniciach vedla slovenskej sporitelne.

lucijja
3. jún 2009

baby my sme dnes boli u doktorky a Emke brali krv. Malo pribera. ☹ Neviem preco, ved jedava pravidelne a viac skratka nechce a je spokojna, tak neviem. ☹ Takze sme odovzdali moc a zobrali jej krvicku. Boze ta plakalaaa, este som ju tak nepocula. ☹ Normálne som skoro plakala s nou... 😨 Chudatko moje male, dufam, ze bude vsetko ok...

molly28
3. jún 2009

luci kolko mala tvoja Emka porodnú váhu a kolko má teraz?

susika
3. jún 2009

ahojte. dllho predlho som tu nebola. ako sa mi tu mávate?
veru, ten obchodík za titanicom sa osvedčil aj mne.aj tehulovské tričká som tam kedysi pekné kupila.
my sme dnes boli na riziovej poradni v MT a aj tam u psychologa.. malú mi konečne vychválili, šikovnica šikovná. ale hyperaktívna je vraj spolu so živosťou. ale aj tak sa jej zdala v pohode. žiande hádzanie sa o zem, čumela tá psychologička ako poslúcha 😀 😀 sama neviem, odkila tú poslušnosť má 😀 😀 nikdy jej netreba viackrát hovoriť 😀 😀 ale koli tej hyperaktivite sa už teším, ako bude vyvádzať v školke. ale vraj sa to može aj zmeniť za rok 🙂 ma ukludnili, lebo vraj napreduje super, na to aká bola extremne maličká. váha teda nič moc. ešte stále je to pod 9 kíl🙂))taká je štíhla ako prutik, nejako sa tým kilám na nu nechce. tak aspon jazyk že má podrezaný, ked ju nie je moc vidno, aspon že ju je riadne počuť. len ma sprdli, že vraj prečo má ete plienku?vrajj má ona na u nárok,a le vraj už by ju aj nemusela mať.hm, čo si o tom myslieť?neobsedí na nočníku ani za svet. raz sa jej na nom šmyklo, ked sme ho len skušali, ked mala okolo roka, lebo jej bol velký na jej malý zadok a nejako sa bojí.

danulka a ako bolo na rodičku? treba toho doniesť stále viac a viac, že?

martiina
3. jún 2009

baby a neviete, dostanem sa do toho obchodu aj s kočíkom, myslím sú tam nejaké schody a tak 😅

lucija, mojim už brali krv 3x a tiež som z toho mala nočné mory ☹ .... brala im ju doktorka a nie sestrička, ktorá povedala že nemôžem byť pri tom lebo sa jej to nepodarí 😕 , tak som čakala v čakárni, len neskutočný rev bolo počuť 😲 , za chvíľu vyšla von a povedala že sa jej z ručičky nepodarilo zobrať, tak musí z hlavičky 😒 , takže opäť neskutočný rev a potom ešte s Laurikou to isté, len u nej sa jej podarilo na 1x z ručičky. Druhý krát sa jej tiež podarilo obom zobrať na 1x z ručičky a tretí krát sa jej zas ani jednému nepodarilo zobrať z ručičky, tak brala obom aj z hlavičky 😲 ☹ .... ale aj ju chápem, lebo ja im tie žilky vôbec nevidím, nechápem ako to vôbec vie napichnúť a hovorí že čím ďalej tým sa im to ťažšie berie, lebo majú ručičky jak safalátky 😀 Mojim berú preto že boli predčasne narodení, tak kvôli pečeni či čo. Marko už má hodnoty v poriadku a Laurike sa zlepšujú, ale ešte to celkom nie je ok, takže ju to čaká zas ☹
susika, mne sa vôbec nezdá že už by nemala mať plienky 😕 , veď nemá ani 2 roky........ môj Ninko síce sa pýtal kakať a cikať už niekde okolo roku a pol , ale na noc ešte stále má a to už má 3 roky. Ja sa za to aj hanbím, ale jednoducho neviem ako ho mám odnaučiť. Skúšala som aj tak že mu nedám asi týždeň, že si to uvedomí keď bude v mokrom, ale on spal ďalej a každý deň prať a prezliekať periny sa mi teda nechce 😅 .
baby, veď poraďte niečo, ako ho odnaučiť 😔

katrin21
4. jún 2009

martinka:

maleho skus normalne v noci zobrat okolo polnoci,alebo kedy... ked vstanes k dvojkam a normalne ho aj takeho spiatecho postav na nocnik, alebo zachod a nechs a vycika.. segra takto radila mne a ucinkuje to, dieta sa vycika a do rana vydrzi suche a nauci sa , ze treba ist na WC. 🙂

susika
4. jún 2009

lucija-neboj sa.aj malej mi brávali krvičku, síce koli tomu, že bola skor narodená, že ako je na tom s hodnotami, ale aj koli tomu, že málo priberala.bolo to na alergiu na kr. bielkovinu a lepok.ale už si nepamätám, či to nebolo ete pred tým, ako začala ten lepok papať.a dopadlo to dobre. a stále pomaličky priberá. a čo začala hcodiť, asi ani nepriberá, alebo len tak symbolicky. dokina vždy vravela, ked aj nepriberá tabulkovo, ale váha ide hore, tak sa nemusíme stresovať. pri alergiách vraj mávajú hnačky, alebo zápchy, alebo ich bolí bruško, alebo je nafuknuté. ale ona nikdy neplakala, že by ju niečo bolelo a kakala tak normálne, podla toho, či papala MM alebo už umelé či prikrmy

inak je tu niekde tema, kde mamičky písali váhy, ale u ročných detí a deti aj s normálnou váhou mali váhu v 1. roku skoro takú, ako moja malá, čo nemala ani celé kilo

molly28
4. jún 2009

susika, ja len tak pre upokojenie - ja mám 2ročné krstniatko teraz v juni ma 2 - ona má teraz 9kilov 😉 😉 😉 a žeby bola dáka podvýživená, tak to veru nie...a aj papť jej veru chutí...takže tvoja Zuzka je na to lepšejšie 😀 😀 😀

lucijja
4. jún 2009

molly, mala sa narodila 3370g a teraz má 4560g.
Tiež mi doktorka hovorila, ze nemusi byt tabulkova, ale aby mala istotu, tak jej ju zobrala. Ja len dufam, ze bude vsetko ok.

martiina, dostanes sa tam v pohode s kocikom je tam rampa... 🙂 Len uz asi manevrovat po tom obchode bude horsejsie...

molly28
4. jún 2009

luci tak to je na tom presne lepšie ako naša - sonka mala pri narodení 3300g a keď mala dva mesiace mala 4160g ☹ tiež nič moc, ale pomalinky priberala..ale veru je dobré ked jej tu krvičku zoberu, aspon budeš kludnejšia 😉

martiina
4. jún 2009

baby, ešte raz ďakujem 😵
kati, keď ja už som aj to skúšala, len sa mi nikdy nepodarilo vystihnúť tu dobu keď sa pocikal, väčšinou keď som ho chcela dať vycikať, tak už bolo všetko mokré 😅 , keď on pijé strašné kvantá vody a potom myslím že čúra aj 2-3 x za noc, teda aspoň aj ta plienka má ráno 100 kg 😀

inak s tými tabuľkami to je tak, ja som mala zas opačný problém, môj Ninko mal ako polročný skoro 11 kg 😲 😲 😲 a to bol iba kojený 😀 😀 😀 , ale ako začal behať tak váha prestala rásť, veď mal narobené riadne zásoby 😀 a teraz má ako 3 ročný 18 kg

martiina
4. jún 2009

kuk, aké mal faldy ten môj Ninko 😀 😀 😀 taký malý michellinko to bol 😀
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lucijja
4. jún 2009

martiina: 😀 😀 😀 to sa s tym nasim "hubeňourom" veru neda porovnať. 😀 Ale zatial sa nejako nevzrusujem, pokial je malá spokojná tak som aj ja. 🙂

danulka2
4. jún 2009

ahojte, susika vitaaj 😉
martinka Ninko je ozaj taky maly michelinko 😀 , ale vyzera uzasne 🙂 . To moj maly je taky chrustik. Ma 95cm a 15kil. Dr vravel, ze je 1,5cm pod priemer, tak treba sledovat, ci rastie tak ako ma 😝 😠 . Nema byt po kom vysoky, ked moja a manzelova rodina sme vsetci nizky. Aj som mu to povedala 🙄 . Martinka kolko meria Ninko?

martiina
4. jún 2009

danulka, Ninko meria 103-104 cm, ale ja mám 175 cm a muž 179 cm
luci, veru, hlavne že sú tie naše deťúrence spokojné a baby si držia líniu už odmalička 😀

molly28
4. jún 2009

luci veru nerob si z toho nič - ani ja si už nerobím, hlavné je že priberaju - pozri presne ako píše maťula - baby si držia liniu od malička 😀 😀 😀

susika
4. jún 2009

ahojte. ste zlaté🙂)pekne ste to tu napísali, že baby si držia líniu🙂))ked malej dám takú jednu fajnú supravičku, ono je to na dieťa na dva roky, ale normálne donosené rpedpokladám🙂)tak som jej ich musela asi o 7cm skrátiť, bundička je len ta tak akurát a keby bola tučnejšia, tak to ani na nu nenavlečiem, také je to uzulinké a je tam taká tuhá hrubá gumička🙂)možno jej bude na dlžku aj na rok🙂)) a teraz aspon nepadajú..jedny z mála🙂
no škoda, dávno mi ju nemerali a doma je to nemyslitelné, neobstojí.ale má snád okolo 86cm, také veci nosí ale aj 92 sú jej dobré.tak uvidíme, aká bude dlhá.my s tatinom máme obaja cez 170. on o 2 cm viac🙂ale tiež sme takí skade ruka, skade noha🙂)a papať nám chutí🙂

danulka2
4. jún 2009

susika moj maly mal necelych 9kg, ked mal rok a to uz gulali ocami, ze tak malo, lebo tam bol aj 10mesacny chlapec a mal skoro 12kil 😕 😉 😀 .Ale ja som bola tiez take tintitko ako dieta 😅

katrin21
5. jún 2009

martinka: no.. tak ked si napisala kolko pije, tak je to jasne....

pred spanim mu uz nedavaj min. hodinu pit.. a ked bude strasne mrncat, tak mu daj len tak na ovlazenie dva-tri glgy.. proste nech pije viac doobeda...a poobede,m ale uz po 18tej menej... vazne to pomaha, ale dieta si na to musi chvilku zvykat.... to iste s pitim v noci....ak pije, redukuj mnozstvo a bud neoblomna... chce to tak 2 tydzne a mas pokoj...

treba ho dat cikat teda skorej, ked vies , ze uz o polnoci je mokry , tak ho radsej zobud uz o 22.30... a potom pripadne este raz okolo tretej... ale podla mna, ked zredukuje pitie pres dpanim , tak bude postupne stacit raz.... to pitie je taky blbý zvyk....castý u detí... aj moja chcela pit celu noc... ale nastastie ona sa vedela aj zobudit, akurat, ze stale spala, posadila sa a zacala sa tak hojdat a plakat, oci zavrete. to som uz vedela, ze chce cikat, zobrala ju na WC, vycikala sa a bol pokoj.... to trvalo asi do 4 rokov, skoro 5, potom uz chodila aj sama v noci....ale nepocikavala sa ...

danulka2
5. jún 2009

ahojte zienky. Kati ja som uz tiez uvazovala, ze budem maleho okolo 24tej davat na nocnik. Ale my mame taky problem, ze sa mi nechce pytat kakat. Najradsej a takmer pravidelne sa pokaka do plienky cez obedny spanok. Darmo ho pred spanim davam na nocnik, povie, ze ee a nevykaka sa. Aj som ho tam udrzala /pri rozpravke/ dlhsie, no ziadna kopka sa nekonala 😠 😝 . No hold, plienka to isti 😉 😒

sumienka2525
5. jún 2009

Ahojte Prievidzanky . Zdravim vas.
No otrasne počasie mame v Pd poslednú dobu. Brrrr. Uz by sa to počasie aj umúdriť mohlo, nech mozem s malou vyrazit na bicykel.
Momentalne si hladam v Pd pracu ale akosi sa mi nedari. No a pocula som ze Geox rusi podnik a budu prepustat , tak to tu bude dobry chaos s pracou. 😒
Chodievate niektora aj na Dračika s detmi?

danulka2
5. jún 2009

sumienka ahoj, ja mam dracika trochu dalej z Bojnice, ale ak by bolo pekne a teplo, tak by sme tam s drobcom zasli. Baby dame tam stretko? 🙂

sumienka2525
5. jún 2009

danulka: no to stretko by bolo super, ked bude pekne pocasie.

A ake stare deticky mate? Moja dcera ma 9 rokov.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre