Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

celin
24. jún 2009

Ahojte, mozem sa k vam obcas pridat? My sice budeme mat babatko az v auguste, ale dobre mi padne obcas nejaka rada. Pristahovali sme sa do Nitrice a zatial sa tu velmi nevyzname.

lucijja
24. jún 2009

ahoj celin, vitaj medzi nami. Samozrejme ze ti tu vsetky radi poradime, pokial budeme vediet. 🙂

lucijja
24. jún 2009

celin a odkial ste sa pristahovali?

celin
24. jún 2009

Prisli sme z Bratislavy. 🙂
Mozem sa hned aj opytat, neviete mi poradit zubara v Novakoch?
Kde si mam zistit kam budeme patrit k pediatrovi?
Nasla som jedneho zubara v Novakoch co berie novych pacientov, ale nema zmluvu s mojou poistovnou. Kym sa rozhodnem ci zmenim poistovnu chcela by som vediet s akymi poistovnami ma zmluvu pediater.
Dakujem 🙂

molly28
24. jún 2009

dajka, celin - vitajte 🙂 🙂 🙂

pozerala som že sa zmenil ten termíín stretka...suuuper...veď keby malo byť tak ako dnes no amen tma ☹ ☹ ☹

počuli ste niektorá niečo bližšie o tej hudobnej škole v MC?

danulka2
24. jún 2009

ahojte, celin vitaj 🙂
baby ziadne stresy koli zavaraniu. Ja zavaram kazdy rok a dzemy tiez robim. A nahoda raz chcela, ze som varila marhulovy dzem v dvoch hrncoch,v jednom mi trochu prihorel a chutil nam viac ako ten neprihoreny 😅 😀 . Robim aj origos slivkovy lekvar, lebo nam velmi chuti. Som taka zienka domaca 😉 , ale nestazujem sa. Inak tych ceresni som spravila 68poharov 😅 . Luci aj vyzivu som narobila, ked sa maly narodil a bolo to super v zime vytiahnut zo spajze. Takze hor sa do toho 😉
inak sisky som este nevidela zavarat 😉 😀 😀 , ale rada sa poucim 😀

ollako
24. jún 2009

ahojte, postrehla som novu tvar Celin ahoj 😉
moj maly ma od vcera take strasne sopliska 🙄 ..dufam, ze mu to do pondelka ako tak prejde, aby sme sa mohli s vami stretnut...tento dazd ma zabija 😝 ...nervy mam... neviem co mam s malym robit, nic ho nebavi dlhsie ako 10 min a uz mi dochadza fantazia ako ho zabavit 😒 ..sopliky mu stekaju do ustociek a uz si na nich aj pochutnal 😖 no nestiham mu ich utierat, idu mu ako z vodovodu, neviem ci to je zubami, alebo na tom stretku na Liptove prechladol 😠 , inak je hravy...

molly28
24. jún 2009

danul a robila si niekedy hruškový džem? 😀 😀 😀 ono ja tiež moc nezaváram, ale minulý rok som zavárala čerešne tiež..tento rok nie, bo ich máme nazavaraných ešte dosť..

ssilvus
24. jún 2009

ahojte dievcata...mozem sa pridat...pozeram ze sa tu zavara 🙂 ....danulka moruse zavaras alebo dzem....ja tiez rada zavaram a vsetko co sa da...

lucijja
24. jún 2009

ssilvus, danulka - musite mi dat nejaky recept na vyzivy...akekolvek. Doma mame broskyne, jablka a hrusky a dokupim cokolvek...takze sem s nim 😀

lucijja
24. jún 2009

celin, v novakoch asi myslis zubara Lukaca, ze? Ten je perfektnyyyyyyyyyyyyyy, ale ak si vo vseobecnej tak veru drahy. My sme s muzom koli nemu prechadzali do Unionu, lebo sme vela platili ale teraz je to v pohode. Vdaka nemu uz nemam strach chodit k zubarovi. 😉

celin
24. jún 2009

Super. to si ma potesila. Ja mam zatial spolocnu zdravotnu ,ale chcem prejst do apolla kvoli nemu.
Dufam ze aj pediater bude mat zmluvu s apollom, lebo aj maleho by som chcela dat do apolla.
Velmi sa mi nechce vybavovat zmenu poistovne, ale co uz. 😒

susika
24. jún 2009

ahoje a vitajte nové maminy. jéééj, ako sa to tu dnes rozbehlo. ani cez tie upršané dni tu nebol taký nátresk🙂)dnes sme boli v tescu na tričkách, tak som troch anakupila. samozrejme moj odhad na malej velkosť je nulový,t ak som brala na skušku a zajtra dem znova dufam, že bude tak pekne ako dnes večer. super, skoro bez oblakov. zasa sa bude ťažko zaspávať.aj ked včera bolo horzne a halabušila do desiatej večer a ráno o pol 7 znova a dnes spánok len hodinu. to keby tak bolo v pondelok🙂))nech neprídeme posledné🙂)

lucijja. ja som robila jablkovo-hruškovú, ked sa malá narodila,a le ona mi nikdy nebola výživová ani kašičková celkovo, tak toho moc nepojdela a teraz, ked ju idem dokonzumovať ja, tak sa nejako zosmrdela. neviem či to od viečok na pohári alebo tými hruškami, ž enie som zvyknutá na takú divnú chuť. ale kupované jej išli kadejaké, aj čučoriedkovú zjedla. tak neviem. a to mi ona potvora normálne sladké neche nič, ani ked som jej domácu prisladila.

asi by osm aj ja zaváravala, len ešte máme stále zapratanú pivnocu bordelom a nemám to kam dávať.a v tomto našom trojizbáku, neviem, kde by osm to inde skladovala, ako v kuchyni🙂))dokonca aj tú sme museli zväčšiť, tak zasa sme prišli o krpatý balkon, je ešte menší🙂))ach jo🙂ale ved mamina má špajzu velikánsku, naprace sa tam toho dosť🙂

celin-čo viem, tak v novákoch sa nedaj doktorovi Fomincevovi.aspon myslím, žesa tak volá. chodí ku nemu švagor a ten na všetko predpisuje to isté.vyšetrenia o ničom.a le zasa, ked potrebuješ sa dať vypísať, tak pohoda🙂)to si on nevie vynachváliť🙂)

celin
24. jún 2009

susika dakujem za radu.
obvodneho lekara uz mam. potrebujem uz len detskeho lekara.

noricka
24. jún 2009

ahojte baby,tak aj ja sa pridávam do "regionu Prievidza",dúfam že ma vezmete medzi seba 🙂 🙂 🙂 Celin,tak ja mám zubárku Mudr.Jeckelovú v Novákoch,akurát dnes som tam bola,ale neviem či berie nových z okolia,ale z Novák to viem,že ano lebo tam chcem dat aj moju dcerku.Ale zubárov tu je viac,asi ešte zo traja...

martiina
24. jún 2009

ahojte, no tak tu sa to fakt rozbehlo, toľko nových tvári 😵 ... super, čím viac tým lepšie 😉
ja som z PD, takže v Novákoch neporadím 🤐
danulka minulý rok som zavárala až-až, ale to som bola ešte tehotná a mala viacej času, teraz uvidím ako sa mi bude chcieť... ja hlavne lekváre, lebo veľa pečiem tak potrebujem a potom ešte strúhané jablká a aj výživy som minulý rok robila.
dnes som akurát došila krpcom deky do druhého kočíka, lebo ma nebavilo stále prehadzovať... síce sa mi zo začiatku nedarilo a ešte aj zlé zipsy som si kupila, dnes to išlo ako po masle a som vcelku spokojna 😝 ... ak chcete kuk, foto mam v albume

lucijja
24. jún 2009

noricka ahoj. 😉

Dufam, ze aj nove tvare pridu v pondelok na stretko... 🙂

martiina
24. jún 2009

lucija, to som aj ja zabudla napísať, že dúfam že v pondelok nas tam bude čo najviac, takže nové kočky v pondelok sa koná stretko o 16:00 pri dráčiku 😉

martiina
24. jún 2009

.... a nemusite sa obávať ani my "staršie" v tejto téme sme sa ešte nevideli 😉

noricka
24. jún 2009

Velmi rada by som prišla,ale som riadny marod...už týzden sa trápim,takže nabudúce baby 🙂

celin
24. jún 2009

Ja by som mala sediet doma. Mam nariadeny kludovy rezim, takze este do augusta musim vydrzat. My sme zatial 2v1 🙂

martiina
24. jún 2009

celin, takže ty si tehuľka? čo si nezmeníš údaje v pase aby sme videli v ktorom tt si a tak....

lenadka
24. jún 2009

cafte baby hlasim sa s Pajkynho noteboku 😀 to je kamoskyna dcera risla sa k nam pochvalit ze ma novy 😀 tak vas zdravim a pridavam sa k zavarackam...uz so varila lekvar jahodkovo ceresnovy a zajtra zavarim ceresne mame ja ma este od vlani 12 poharov tak to staci a ostatne sa uz blizi sezona 😉
a vitam nove blede tvare!!!!!!! 😀
ak bude stretko v pondelok mozno by sa mi dalo prist..uvidim..ak by manzo odviezol-aby som sa stihla v case vychadzky vratit lebo mam len od 15-17,00
tak cafte 🙂

ssilvus
24. jún 2009

ahojte skor som nestihla zavarala som 😉 ceresnovy dzemik akoby povedal moj maly....lucijja aze teraz som si vsimla kto si...bozze a to sa musime tu stretnut... 😉 😉 😉 ja robievam tuto vyzivu na 1kg ošupaných, povykrajovanch a na drobno nakrajanych jablk dam 1 dcl vody povarit 20 minut tak aby to bolo makke, potom nechat vychladnut, rozmixovat na jemno, pridat 100g cukru a 1 vanilkovy cukor, povarit pol hodinu a sterilizovat 15-20 min...nam chuti a nie je moc sladka ...tak isto robim aj z ineho ovocia, z hrusiek, marhul, broskyn alebo taky mix...zajtra sa chystam na ribezlovy dzem ..nemate niektora niaky zaujmavy recept

lucijja
25. jún 2009

ssilvus, ty ma poznas??? 😕

ollako
25. jún 2009

ahojte, tak co sa tyka zavarania a dzemovania, zatial som to este nerobila, teda robila tak, ze som pomahala mamine...ale ked budeme vo vlastnom, tak budem musiet nieco podobne vykonavat 😅 tak potom si necham poradit 😉
moj maly chudacik vecer zaspal az o desiatej, to je hrozne tie sopliska 🙄 keby sa to nejako dalo z neho preniest na mna...stale ho to budi, nemoze dychat, hulaka, ked mu idem dat kvapky . 😔 ...
lucijja ako sa mate s Emkou? 😉

lucijja
25. jún 2009

ollako, celkom fajn, len som nevedela co s nou, ked tak prsiavalo.. 🙂 Ale uz zaciname robit blbinky tak uz sa da prebavit trosku... 😀

susika
25. jún 2009

ahojte. dnes to bolo vonku suepr, že? ámo slniečko, no nádhera, som sa tak potešila, a kým sme sa vyšišmali, už pršaloa búchalo z každej strany.ešte, že sa malá už prehrá a zvuková kulisa Bambulka, to je moja záchrana a možem sa realizovať🙂) no a ešte hojdačka v chodbe a vonku može pršať aj týžden🙂)) ale radej nie 😉

danulka2
25. jún 2009

ahojte, aj ja vitam nove tvare. K tomu zavaraniu- robila som rozne dzemy, najviac nam chutil ribezlovy-zmiesalasa som cervene a cierne ribezle 2:1 a bol fantasticky. No a uz spomimany trochu prihoreny 😅 marhulovy. Robila som aj slivkovy dzem, kym mi kolegyna nedala recept na origos lekvar.Ten je bombovy: 3,5kg vykostkovanych sliviek /staci nakrajat na polovicky/, 1dcl octu, 0,5kg cukru. Vsetko spolu zmiesat, nechat stat cez noc, potom varit do zhustnutia /cca 4-6hodin/. Dat do poharov a do deky.Z tejto davky vyjde cca 5-6 poharov /3-decovych/ podla hustoty lekvaru.

Detska vyziva: 3kg jablk, 1kg mrkvy, 1kg cukru, 1lyzicka kys.citronovej, 1vanilkovy cukor.Mrkvu zalejeme celu vodou a nechame rozvarit. Potom pridame jablka a ostatne suroviny, rozvarime, dame do poharov a sterilizujeme 20minut.

Ja som si robila aj obmeny a miesto mrkvy som dala broskyne, marhule alebo len jablkova bola.A mozem povedat, ze sme sa nou napchavali aj my 😅

danulka2
25. jún 2009

ssilvus moruse nezavaram lebo nemame, ale pamatam si ich z detstva, prababka mala velky strom, tak sme ich jedli. Inak som ich daaaavno nejedla.
ollako skus mu hrudnicek potriet alpovou mastou /pamenol/ alebo pod., bude sa mu lepsie dychat. Inak ked maly maly sople, tak sme odsavali o 106. Mame sice len hadickovu, ale suseda ma tu na vysavac a nevie si ju vynachvalit. Jednym negativom je, ze jej maly prestal fukat nostek. Zelam skore uzdravenie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre