Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

susika
20. júl 2009

to akože v každej jednote majú tie čísla ku kočíkom? ja ako taká blbá trepem odjakživa ku kočíku ešte aj košík.ale nikdy som do neho nič nedala.raz som na košík zabudla a nahodili sme číslo košíka od vedlajšej pokladne, predavačka nehubovala. dnes som platila u tekaj truby, fakt korunovanej, ktroej sa ani neráčilo dať blok.akože aj tak si ho väčšinou neberiem, ale vyhodila ho až potom, ked som bola s kočíkom dávno preč, videla som to len tak bokom oka.

katuš-ja som riadne halo narobila vMT v tescu, ked sme tam boli na týždnovom pobyte s cvičiacimi deťmi. u nás v tescu zrušili pokladnu, "10 položiek,"a aj tak to nikto nedodržiaval. v MT som mala o 2 položky viac, ale nasačkovali sme sa tam s babami, lebo deti nám už plakali, boli mrzuté ako asi každé dieťa v obchode, a tam bolo najmenej ludí. a repdavačka nás vysačkovala, že či to máme 10 bvecí, že či vieme počítať.hukala na nás ako na nejaké cigánčence, čo nevedia do troch narátať.sme sa do nej pustili všetky tri ale kašlalai sme na nu. v dalšej pokladni sa nám normálne tlačili všetkým slzy do očí, že aký prístup majú k matkám s deťmi.krava, asi bola stará dievka.ludia nás prepustili, deti boli už fakt zlé, už chceli byť vonku a jeden starší manželský pár nám všetkým pomáhal hádzať do tašiek🙂))to bolo zlaté gesto. inak ja som ani ako tehula nezažila, že by ma niekto prepustil v tzv. prednostnej pokladni.odstála som si rovnako, tak neviem, načo to tam je.

tu na zapotokoch v malej jednote ich musím pochváliť. košík neberiem. aj ked je fakt že tam chodí málo ludí, jedna pani je fakt zlatá v pokladni. mi to pripomína zahraničie, ešte si s vami stihne skecnúť🙂))a chodím tam bez košíka a niekedy aj malá lieta po obchode a nikto nič. pohoda.

selina.liana
21. júl 2009

livia ja som spokojna s predavačkami v jednote na severe práve tu si to nik nedovolí ja chodím bez košíka a aj bez kartičky s číslom a nikto nikdy nič všetky milé

selina.liana
21. júl 2009

susika tu na severe ale myslím že to v každej no neviem ale na severe určite ked máš kočík vypýtaš si kartičku pri pokladni a nakupujem do košíka v kočiari a potom povyberám a ok

lucijja
21. júl 2009

baby a teraz sa podrzte. U nas je velky supermarket jednota a prednedavnom vsade rozvesali cedule "zakaz vstupu s kocikom". No je to normalne? Moj muz je cely den v praci, chodi domov o siestej-siedmej a to ja ako nemam chodit nakupovat? Alebo mam malu nechat revat bez dozoru vonku? No mozu si toto dovolit? Prave vcera som pisala na jednotu mail, ci je to normalne... 😒 Taka som nasr...ta, lebo potom tu mame uz len male obchodiky kde sa s kociarom nedostanem, a pritom mi v nich vravia - zoberte si kociar dnu, nenechavajte ho vonku - tam su ochotni, ale bohuzial by som im to tam asi zramovala...A to nehovorim o plesnivom chlebe balenom co tam pravidelne nachadzam vystaveny.
Takto musime chodit nakupovat so svagrinou kazde rano. Aj ona ma male dieta tak ona je vonku s deckami, ja idem tryskom nakupit a potom sa vystriedame. Ale ked nejde von tak mam smolu.
A vcera jedna koza v jednote - isla som vratit flase a mala som tam 5 sirupovych a ona sa ma pyta: "a budete brat aj 5 sirupov?" a ja jej na to: "nie, preco? Coze od sirupu flase sa uz neberu?" a ona: "beru, ale my tam mame iba jednu bednu sirupu a uz pat bedni prazdnych flias!" No a co ja s tym mam spolocne? Furt ked tam idem tak sa len rozculim. 😠
Alebo raz som si pytala 20 dkg salamy a ona mi tam svihla 29!!!dkg a v pohode sa ma pyta- moze byt? A ja jej vravim: Nie, nemoze byt, ved ste mi miesto 20dkg dali 30dkg tych 9 mi odoberte! A ona sa este ofucala, ze co s tym ma teraz spravit? Ako keby to bol moj problem.... 😒

amy1
21. júl 2009

babulky všetkým Vám ďakujem, keď absolvujemem sono dám Vám vedieť 🙂

katuskapd
21. júl 2009

lucija som sa zasmiala nad tou salamou, je to na hlavu, tiez som vcera hladala mail na jednotu ze napisem staznost 😀
ale tebe fakt nezavidim, dedina vyberat si nemozes. 😒

selina jednota ten super market na zapotockach ako je suktomna skola., uz tam viac nepojdem.

inak vseobecne v jednotach su arogantne a neochotne aj v inych mestach a dedinach asi ich niekde skolia 😀 😀 😀

a s postou ake skusenosti mam, vcera manzel caka na pri priehradke pol hodiny, lebo ta co vydava dorucene listy mala prestavku a dalsie 3 tie sluzby nerobia, bolo pol piatej, na hlavnej poste. ja som dostala balik a pani my hovori ze baliky sa vydavaju nabojnickej ceste na poste, a hovorim vsak patrim pod hlavnu a ona ze vsetky baliky na bojnickej okdem nejakych dedin tie na hlavnej, no ma to logiku.....????? 😕 😕 😒

susika
21. júl 2009

luci- som sa aj trochu pobavila na tej saláme 😀 😀 dobre si im povedala.ako oni na teba, tak aj ty na ne. 😀 😀 čo si myslia.....ved tam iba predáva, nie je to jej majetok.....
teda, ale to bol riadny "(pííííííp) korunovaný" (ani sa nechem vyjadriť kto), čo tam dal vyvesiť tie cedule, aby sa nechodilo s kočíkom. nie sú fakt normálni. na hlavu postavené. aj tu sú nejaké obchody ale s oblečením, kde sú fakt pidi uličky a je tam zákaz s kočíkom. tak majú smolu.ani raz som tam ešte nebola a ked vidím maminy s kočíkmi ako tam idú nakupovať a jedna čaká aj pri troch kočíkoch vonku, mi to pripadá ako pred obchodom za totality, ked som čkala vonku a kočíkovala cudzie plačúce deti. a veru u nás to bývalo aj 10 kočíkov rped obchodom a maminy si kludne nakupovali. ale vtedy neboli únosy detí a sa tolko nekradlo (alebo sa o tom tak nehovorilo), ako teraz.nenechala by som dieťa vonku bez dozoru ani keby tam dávali neviem čo.
to s tými flašami si mi pripomenula, ked kedysi brávali len tolko fliaš niečoho naspäť, ako si išla kupovať, inak ti to nezobrali. a tak u nás sa povalovali zbytočne flašky od kadečoho, aj ked boli zálohované, ale nevzali sme nič také znova.

livia1
21. júl 2009

Co sa týka kartičiek a kočíkov tak skúsenosť nemám. Selina myslela som predavačky za pultom, hlavne pri výrobkoch. Pri všetkých výrobkoch mam úžasný zážitok s obsluhou.
Ked nečakám 5 minut kým niekto pride a obslúži ma tak mi salamu natrhá alebo mi ju nakrája aj s obalom. a nestalo sa mi to raz.

livia1
21. júl 2009

Je to ozaj obchod plný života,hlavne pri šalátoch. Je tam baba ktorá tam môže mať aj 10 ľudí ona ten šalát nabérá ako keby tam bol v celom obchode iba jeden zákazník. Strach a hrôza nakupovať na severe v jednote.

molly28
21. júl 2009

no babule u nás, čo je jednota tak sťažovať sa nemôžem 😉 😉 😉 strašne milé predavačky a zatial som s nimi problém nemala..

inak lucijja tak to s tym napisom - ako hrozné, určite by som aj ja napísala mail..nerada sa sice hádam ale usta by som si v takomto prípade otvorila..a s tou salámou sa mi presne to isté stalo v kauflande a to ste mali vidieť tu kočku, a čo bolo najhoršie, ešte sa ma drzo opýtala, či by ma tých 8dkg salámy zabilo..truuuba jedna 😠

danulka2
21. júl 2009

ahojte, tak ja dnes zas len na skok 😉 😀 . Preberate predavacky? U nas v cba ma maly kamosky 😀 , jedna povedala, ze ked maly nepride na nakup aspon raz do tyzdna, tak ma pokazeny cely tyzden 😀. Zdravi ich uz od dveri 🙂 🙂 🙂 Hold chlapcensky sarm 😅 😀

lucijja
22. júl 2009

babule tak mne na mail odpisali. 🙂 Vraj "dakujeme za vas postreh a este dnes budu napisy odstranene, a vy si znovu mozte chodit nakupovat s vasim dietatkom" 🙂

Super pristup a jednanie. 🙂

lenadka
22. júl 2009

danulka 😀 co sa za mladi nauci 😀 musi byt zlaty 😵
u nas je to v jednote v pohode, su milsie a menej mile predavacky, vlastne vsetky su fajn len jedna byva taka zvlastna, tvari sa ze vas nevidi ale drza ani neprijemna nebyva, no mne sa tiez obcass stane ze ich vytocim-objednala som si chlieb a zabudla som si ho vziat a potom co s nim?😝 lebo u nas to tak musi byt, nakolko ked idem poobede z prace uz tu chleba vacsinou nemaju...no a ak ich zopar ludi takto vytoci tak sa necudujem ze su obcas nasrdene 😉
ale cedulky so zakazom kocikov by nemali byt-ved je to diskriminácia...u nas cedulka nie je, ale kocik sa do predajne nezmesti-lebo je to pidi jednota, aj urobili rampu na kociky, ale ked je vnutri jeden druhy sa nezmesti -teda zmesti raz sme tam narvali dva, ale ta tlacenica a potom dostat sa von-des... a neprejde popri pokladni do predajne-je to tam uzke...tak deticky prekladame do kosikov-na tych velkych su sedaky pre deti a babatka bohuzial musia plakat pred obchodom alebo dnu tam kde su kosiky, no neviem mne to nevadilo nikdy, malu som povozila nech zaspi a potom sup nakupit kym spinkala, alebo sme si strazili pred obchodom deti.

inak na jednotu na severe som pocula aj od kolegyn ze sa straaaasne pokazili

selina.liana
22. júl 2009

Livi ja som spokojna aj s tymi za pultom nemozem nic povedAt

lucijja
22. júl 2009

ani u nas to nie je o tych predavackach, niekedy su mile a niekedy nie. Ani ja nemam zakazdym dobry den. 😕 Ale za pokladnou su take dve mile baby, tie su vzdy dobre naladene. 🙂

Mne islo hlavne o tom, aby som tam mohla s kocikom a to som dosiahla. Lebo moja Ema zasadne spi v kociari a ked sa blizime ku jednote tak "pink" - oci vytrestene. 😀 A ja mam po nakupe...

lenadka
22. júl 2009

luci to vies BABA! 😀 ta predsa nemoze nakupy prespat! 😀

susikááá hadaj co prave robim??? Napchavam sa tvojim kolacom-je super 😵 😝 ten kompot zmixujes a zamiesas do cesta? alebo najskor das piect cesto a potom to tam zmixnute vlievas?

susika
22. júl 2009

lenadka. so tom rada, že chutí. kompot celý rozmiagaš do cesta.preto sa mi páči, lebo je rýchly. iba to rozmiagam a celé vykydnem do cesta. rozmiagala som to tým miagačom na zemiakovú kašu.a dá sa to aj z iného ovocia. ja som dala marhulový kompot ale píšu že "mäkké ovocie"takže aj ríbezle, egreše🙂))veru ti poviem, že ja som si nan spomenula až dnes ráno🙂) bolo už asi 10 hodín, ma trklo, že osm konečne hladná🙂 som ešte vyberala zaváraniny z hrnca a drhla, čo sa v noci nedalo a veru, je lepší ako včera. to bol dosť "mokrý" z tej kompotovej šťavy. ja ti ho prefotíma hodím ....počkaj, kam.....vezme to album? alebo ho odpíšem a hodím sem alebo do IP. baby chcete recept na taký rýchly koláč? 😀 😀 😀

mne sa malá kedysi super v obchode vyspala a ja som zatial rýchlo sithla nakupiť, jej spánok bol taký, že ked sa najedla tak za pol hodinu som letela von a to zaspala na pol hodku, to som rýchlo musela postíhať, no niekedy aj hodku pospala a šup domov, to akurát som všetko vyložila a znova papať a mlieko odsávať..to bol zabiják času, čo mi zabral aj pol hodinu (ked sa darilo, ked nie, tak aj dlhšie) 😒 ale najlepei bolo, ked som šla n apopoludnajší spánok. to spala, a teraz kukajte, aj 4-5 hodín v kuse. som ju ani nebudeila na jedenie, vraj som mala, ale ona potom aj večer a v noci normálne spala, budila sa každé 3 hodky na papanie🙂)skvelé dieťa🙂)teraz si to vynahrádza🙂

danulka2
22. júl 2009

ahojte, to nam dnes zas prikurili 😉 😀 .Aby sa vam nemalilo, tak zajtra bude este teplejsie 😀

susika
22. júl 2009

ahojte. dani, veru riadne nakladajú do toho koptla. aby sme sa neuvalrili, tak v sobotu nás majnú popolievať.

my sme dnes "vybehli" toď pár kilometrov za martin na šutovské jazero. paráda. nikdy som tam nebola. vždy sme chodili len okolo.snád sa tam zajtra dostneme znova.ale išli sme dosť neskoro, až ked sa malá vyspala, tak po tretej, cesta tam hodinu a po šiestej späť. bolo to krátko. snád zajtra prespí cestu v aute 😀 😀 😀 ale pekne sa tam vyšalela. ani do Chorvácka netreba chodiť🙂)máme aj "Šutovské more" 😀 😀 😀 a tých nudistov 😀 😀 😀 😀 😀 😎

susika
22. júl 2009

Lenadka-tak tu v albume je ten koláči prefotený. https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...
a tak to vyzerá, že v odhladnom čase budem skušať aj ten tvoj🙂)po tomto už nie je ani prach 😀

danulka2
23. júl 2009

ahojte, susika my sme boli na sutovskom vodopade asi pred 10rokmi a bolo to celkom fajn.
Inak ten kolac mam aj ja, ale davam tam este 2dcl dzemu, pripadne kokos, oriesky alebo kandizovane ovocie-to na obmenu 😉

danulka2
23. júl 2009

inak mimochodom sa vam hlasim z praaaace 🙂

katuskapd
23. júl 2009

http://www.nestle.cz/sk/tz_attach/letak-a6-fina...
tip na vylet 😉
danulka tak dlho pracujes 😒
baby ideme na dovcu sa tesim, ale az na buducu nedelu

lenadka
24. júl 2009

susi dik za recept! 🙂

katuska, kam idete?

katuskapd
24. júl 2009

lenadka na rodos prvykrat letim tak uvidim,ze ci naspet nepojdem busom 😀 😀
matusko aj ja sme trochu nachcipany z klimy, tak dufam ze to prejde dovtedy 😅

amy1
24. júl 2009

Ahojte, tak SONO máme úspešne za sebou, nakoniec sme boli u Bagina a dopadlo to super, podľa mňa je úžasný 🙂

selina.liana
24. júl 2009

Baby moja mala má 10 mesiacov šli by ste už k moru s tak malým babom???

miskinadamko
24. júl 2009

ahojte ,prepacte ze som vam sem vtrhla, ale chcem sa spýtat ci nepoznate nejake dobre ubytovanie, najlepsie v bojniciach,nieco take kde je aj zahrada,aby sa mohol maly hrat, prosim napiste IP.dakujem

danulka2
24. júl 2009

ahojte, miskinadamko mas ip

selina ja by som nesla. Dospelemu ked je teplo, tak si da studenu sprchu. Co urobis dietatu, nemozes ani prievan urobit, ani studenu sprchu, ani studene tekutiny. Myslim, ze to nieje moc dobre pre take male babatka. Iba ak by nebolo moc horuco,lebo ved uz aj tu je teplo az-az. Ale to je len moj nazor 😉

katuska mala som poobednu 🙂 ,ale som sa bala, ci nepride burka skor, kym pridem domov. Ale co sa robilo v noci, tak to bolo huste 😖

livia1
24. júl 2009

Selina ja sa chystám ísť k moru na druhý rok s naším ešte nenarodeným Kubkom. Prečo nie. 😒 Minulý rok sme boli v Bulharsku a boli tam aj mladšie deti. V lietadle s nami išlo 8 mesačné bábo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre