Prievidza. Kde ste všetky?

papula
5. dec 2006

Ahojte babule okres Pd trochu ma stvete 😠 Tema Prievidza je tu uz zalozena dost dlho a je v nej iba tak malo prispevkov 😖 Co je s vami to je nas tak malo ak aj ano co nekecame ved na tehu aj na rodicovstve a aj snazilkovani je toho vela co nakecat ach jáááj babule ste ma teda sklamali ☹ co takto to zmenit? 😉

danulka2
7. aug 2009

katii ja nemam teplomer 16rokov co som vydata, zavaram bez neho a nic sa mi este nepokazilo 😉

molly28
7. aug 2009

katrin ja viem, že je to ozaj veeelmi ťažké ale treba trošku s tym chcenim polaviť, a uvidíš, že sa to podarí...Ono nie je to len tak popísané,funguje to...ono je to ťažké, ale ide to...musíš to nechať, nech to ide, ako to má ísť..

danul teba mi mali zvoliť za zaváraciu královnu 😀 😀 😀

bubba
7. aug 2009

uhorky zavaram asi takto:voda zovrie,stisim a na najtichsom plameni povarim 15 minut...tot vse ja som ani nevedela ze nejaky teplomer existuje

aj ja cchem byt krááálovná vcera som zavarila 8 poharov karfioluuuuuuuuu 😎 😎 😎 mozem byt aspon princezna? 😅

susika
7. aug 2009

ahojte babule. nešiel mi net a teraz , kým som sa sem dostala.....

kati, ja som ti chcela napísať, že tu pri nás na Zapotokoch v jednom zelovoci majú koooopec uhoriek. hned vtedy, ako som ti to napísala som tam bola a mali v troch bedničkách za rozne ceny. no ale ty už máš zavarené... 😀 šikulka inak, ja som to s tým "robením bábätka" nemyslela v zlom, teraz , ked to spätne čítam, mi to dosť blbo vyznelo.

dani - ty sa fakt nenudíš, to by sme my mali zásobu aj na 5 rokov 😀 😀 😀

dinduska
8. aug 2009

ahojte kocky,

chcem sa vas opytat bola ste niektora na 3Dsone u HUdeca?ja idem nabuduci tyzden.mozte mi povedat ako to tam prebiehalo??? 😕

prajem pekny den

jajuska2005
8. aug 2009

ahojte babi neviete mi poradit kde pre svoju dcerku zozeniem plysovu Fifi skusala som v draciku tam zial nemaju

bubba
8. aug 2009

dinduska moja kamoska nedavno rodila a bola na tom 3d cku neviem co myslis akoby to malo prebiehat,normlane 😀 ale napriklad sa im par krat mala neukazala tak za tu cenu im dotocil nabuduce ze ved ked si za zo zaplatili tak nech daco aj na tom cd maju...
fifi to myslis tu onú takú kvetinku z minimaxu?no prisamvacku som bola pred tyzdnom v draciku v kauflande a mali..ale teda nie som si ista ci ymslime to iste..

lucijja
8. aug 2009

dinduska: ja som bola a bolo to super. Boli sme s manzelom a venoval sa nam asi tristvrte hodinu. Je fakt ze robil iba dobre zabery a nic nenahanal, presne ako hovori bubba, povedal ze ak sa to nepodari k jeho spokojnosti tak to spravime znovu. 🙂

jajuska: ja som ju zohanala pre neter a zohnala som iba cez internet... 😒

danulka2
8. aug 2009

ahojte, dakujeeem za titul 😉 😀 . bubba jasne, ze mozes byt.Ale ved tu je kazda kralovnou /kazda niecoho ineho aby sme to tu mali pestre 😀
ja som na 3D sone nebola, ale kamoska a velmi si chvalila /aj Hudeca aj sono 😉 /

danulka2
8. aug 2009

inak ja len tak sustonky-hlasim sa z praaace 😉

molly28
8. aug 2009

didnduska ja som tam tiež bola, a až dvakrát, spolu aj s mužom...malinka sa nám prvýkrát nechcela vôbec ukázať, tak si nás obiednal o dva týždne, a povedal, že keby sa nebola ani potom ukázala, objedná si nás nabudúce...je ferový, lebo vie, že ked si za to zaplatíš, máš aj niečo vidieť..odporúča ho v každom smere 😀

dinduska
9. aug 2009

ahojte baby
dakujem vam pekne za reakcie ja sa uz velmi tesim.ja ho hudeca poznbam le z nemocnice ale ked mi robil sono v nemocnici tak mi vzdy vsetko povedal co kde je ake je babo asi velke bola som spokojna iny to nerobia.tak sa velmi tesim na to 3D ked sa bude uplne venovat len mne 😀 😀 😀

katrin21
10. aug 2009

susika, nic nevyznelo zle, neboj, pohoda 🙂) jeeej, ty si zlata, ze si na mna myslela s uhorkami, ved aj segra mi ich kupila si tam, ona byva ana Palarika pri rieke 🙂)))

molly: no, ono tazko sa to nesleduje, ked nie sme stale spolu.. keby ze sme, tak by sa dalo..ale takto... clovek to proste musi sledovat aby nesiel uplne naslepo.. ale zas nie som taka posadnuta, len sa proste snazime vyuzit tie sprvane dni a prekvapuje ma , ze nic....

lenadka
10. aug 2009

Ahojte baby ja len narychlo uz som vas vcera citala ale nemam cas reagovat 😅
na dovolenke bolo super-az skoda ze to bolo len par dni, nedala som si to pokazit ani mrchou ani dazdom prve dva dni-vlastne to boli len take prehanky po ktorych polka az 3/4 ludi s kupka odisla a tak potom to bolo fajn, slniecko vyslo a mali sme prazdne bazeny 😀 a posledny den bol strááásny hic, ale mali sme dobre miesto pod pristreskom v tieni /lehatko/ a aj na slniecku /deku/...mala bola ako anjelik cely cas, vyjasila sa vo vode, na tobogane-najskor len somnou a neskor chcela ist sama-aj som sa bala ju pustit, ale nakoniec som to so sebazaprenim urobila, dolu ju cakal manzel-no vyzeralo to bohovsky-take skvrna ked islo dolu same a este sa pohanala rucickami aby je to islo rychlejsie a dolu zas brzdila aby prudko neclupla do bazena 😀 😵 ...vecer potom zmorena tisko sedela, alebo sa hrala ani sme nevedeli ze ju mame kym sa sama neprisla pytat spat 😀 no ohromne! 😀 😀 😀
dnes ma doma cakaju rajciaky za dva kyble-idem robit tradicne stavu a uhorky-co mi prerastli cez dovolenku-skusim kvasiaky spravit-este som to nikdy neskusala tak snad sa mi to podari 😕

katuskapd
11. aug 2009

ahojte baby tak sme spat z dovolenky, pridala som aj fotky tak kludne kuk.
vidim ze zase zavarate, nic pre mna

molly28
11. aug 2009

katrin jasne, že je to tak...ono len som presne myslela tym to, aby človek nebol velmi posadnutý, aby si neprivodil ešte horšie...

kočky prihlásila som soninku do súťaže...ak sa vám dá, pošlite jej hlasy...ĎAKUJEME

http://www.starostlivostodieta.sk/fotoview.php?...

susika
11. aug 2009

ahojky babule. konečnwe nakúkam aj ja po 200 rkoch. čakám, kým konečne doperie práčka, vyvesiť a zalahnúť za drobcom. vidím, že je tu akosi tichúčko. dnes bolo vonku otrasne. malá je ako počasie, ked pršalo, "pršala" aj ona, ešteže poobede sa to umúdrilo.

katrin-normálne si ma nakazila s tým bábom. malá mala 2 roky, ešte rok a koniec materskej. do práce sa velmi neponáhlam, teda, nie že by sa mi nechcelo, ale do tej, kde som bola, ma nič neťahá, tak rozmýšlam nad drobcom. ale sa to nedá, ked chclap chodí tak kadejako domov. príde si po 6 týždnoch a moje bio hodiny fungujú úplne inak🙂))našťastie malá sa podarila na prvý šup🙂) ozaj, ma len tak napadlo, ckus kys. listovú. vraj pomáha k oplodneniu...iba taký tip 🙂 my bývame na Hurbana. to je blízko Jantára, nedaleko Palárika. na Palárika mi býva sesterka s babami, tuším je to zelený panelák pri rieke.
inak, dnes som uhorky videla aj v kauflande🙂)ale cenu netuším, až tam som nezašla, ale mali plné vrecia. ale žlté melony mali po 23sk za kilo 😀 😀 😀

Leni super, že dovča vyšla. to som aj ja mala rada, ked sme volakedy dávno chodili do Šturova. bývali sme nedaleko kupka a ked sa niečo udialo, mali sme volné bazény🙂)

Mudr. Hudec sa ma ujal, ked som šla s malou v brušku do MT. šiel so mnou v MT a bol fajn. ja chodím Gažovi na sever a ten tiež mi vždy hovoril, aké je bábo velké, ukazoval , kde čo je a tak, ja osm bola zvedavá, vypytovala som sa.jedniná nevýhoda tam bola, že sa u neho hrozitánsky dlho čakáva. neviem či je to všade tak, ale čakala som aj 3 hodiny, kým som prišla na rad. v práci mi robili koli tomu dosť veeeeeeeelké problémy a vyvolávali aj každých 15 minut, čo som bola v čakárni.

katrin21
12. aug 2009

susika: no segra byva presne v tom zlto zelenom panelaku... uplne v prvom vchode zlava.. teraz tam vedla nich stavaju tie nove byty...
kys. listovu mam kupenu, aj vit. E aj kvapky Femi.. ale nejako som zlenivela a moc ich neuzivam,ale akurat vcera som si hovorila, ze idem zas zacat 🙂)

lenadka
14. aug 2009

Ahojte, tak mam za sebou uspesne crevnu chripku 😉 😀 bolo mi nastastie "ble" cca 1,5 dna. presli sme tym cela rodina postupne, okrem manzela a svokry-ale ona nemoze ochoriet, lebo si to nemoze dovolit 😉 neni cas 😀
co ma mrzi, ze babka-svokrina mama to dost zle niesla, ma uz svoj vek a veru museli volat doktorku ku nej...dovliekli sme to sem my od nasich 😅 🙄 🤐 🤐 🤐 vcera som konecne mohla jest normalne jedlo, lebo som pre istotu dietovala a dnes sa tesim na obeeed normalny nie suche zemiaky, suchare, atd. 😝

katrin, ked uz jedno dieta mas, to druhe pride a neboj, urcite to bude ten pravy cas 😉
Vcera bola u mna kamoska co ma 4 deticky a posledna ma cca 10 mesiacov. Mala je taka zlata 😵 no ale ma manzela co ju podporuje, pomaha jej, navari uprace, vyvesi pradlo ked treba, deti postrazi a ju posiela zit aj inak-pri takom manzelovi by som si tie 4 aj ja trufla 😉 🙂

lenadka
14. aug 2009

baby ktore mate Lanyho?

danulka2
14. aug 2009

ahojte, tak som sem konecne zavitala 😉 . Babyyyyyy ja mam tyzden dovolenkuuuuuuuuu 😀 😀 😀 😀
Chcem sa opytat ci ste uz varili rajcinovy pretlak. Ja ho idem urobit 1x, tak dufam, ze sa mi podari a nepokazi 😉

bubba
14. aug 2009

😀 😀 😀 😀 😀 gratulujem k už dovolenke!!! to si ako dobre posluchala...chichiiii
no kamoska varila pretlak a z 5 kg narobila 2 pohariky,chichi...ianc to by sa ti nemalo pokazit podla mna.teda ja som to este nerobila lebo ja pouzijem tak 2ksza rok ale si myslim ze ked sa to zo 20 min.posterilizuje tak bude secko okey.ja som rajciny zavarala a to dľa vlastneho receptu....že:
nakrajala na mesiaciky,osolila přiměřene ci ako sa to pise do kazdeho poharika (zhruba 3 dcl kazdy)asi pol lyžičky cukru a zaliat vodou.moja mama to robila pred 2 rokmi a bolo to fantasticke ked som robila v zime zeleninovy salat tieto rajciny som tam smarila a chutili jak prave zo zahrady chutnucke...ale dala mi zly recept a ten co mala zabudla ale bolo to takto nejako ako som to robila..chichiiiii
no a potom som to este 15 min.strelizovala.chapenzi?pisem jak tatar ale na to ste si hadam zvykli uz..chihci 😀

bubba
14. aug 2009

lenkadka poznam niekoho kto ma lanyho co by si chcela?

susika
15. aug 2009

ahojte.už je po polnoci, ale načumujem.mali sme super "práýzdniny u našich" kopalik sa zemiaky a ja som skoro zabila mojich dvoch synovcov 😠 😠 desiati čerti sa im nevyrovnajú vo vystrájaní, tka som sa musela znova prísť domov zregenerovať.

Dani, ja sa zajtra alebo v pondelok chystám na kečup. mamina roky robieva aj pretlak aj kečp, ale ja som terza vyhrabala recept, kam nejdú ani feferonky ani nič štipľavé. hlavne to robím koli mojej malej hviezde, lebo už nevie, čo by od radosti jedla. najradšej nič. idem robiť z polovičnej dávky, t.j. 1kg rajčín + jablká a ostatné suroviny....(inak podla receptu mi to dosť primomína rozmixované lečo) 😀 😀 , som zvedavá, kolk z toho bude🙂))mamina robí podla svojho receptu z ccca 2-2,5 kg rajčín a vyjde jej 5-6 pohárikov.to bude sranda, ak mne vyjde len 3 poháriky 😀 😀 😀 to by osm tie rajčiny radšej zjedla, lebo tento rok sa ich vela neurodilo.

bubba-také niečo s rajčinami som robila pred asi 5 rokmi.ale som ich nekrája, davala som celé olupané do pohárov, zaliala vodou, sterilizovala...ale asi dlho, lebo ostali ako blato a šlo to sliepkam. 😝 😝 😝

Leni-tak aj vás to tam chytilo? kamoška prechorela polovicu svojej dovolenky.dúfam, že mojho drobca to nechytí, už aj tak má v karte, že je podvýživená, čo je štíhla 😀 😀 😀

babule-používate niektorá plienky z Lidla?tie čo sú teraz v akcii?chcela som skusiť kupiť malej, nie sú to igeliťáky?

susika
15. aug 2009

aby ste si nemysleli...malú odučam od plienok, už to je 1 mesaic aj 3 týždne, čo jej konečne dorástol zadok na nočník, 😀 😀 ale na spanie, keby ich nedám, tak bude rpečúraná asi až do susedov 😀 😀 😀 a vonku cikať na verejnosti...., 😖 nehrozí, to sa mi dnes asi 5x pocikala, už som ju nestíhala prezliekať.- som z toho zúfalá, ale snád jej to dojde, že nenosím pojazdný nočník. hlavne, že sa doma krásne pýta a vydrží aj celé doobedie a aj poobedie bez plienok. a aj večer pred spaním....

danulka2
16. aug 2009

susika ja mam recept na fantasticky kecup od maminy, ale na pretlak nemam recept, tak to bude premiera 😀
inak ak su plienky zn. CIEN, tak my sme ich tiez pouzivali a nic im nieje. Ale lidl mame daleko, tak kupujeme tescove.

susika
16. aug 2009

ja tiež tie tescové, a si aj zajtra na ne pojdem, lebo lidl leták som nechala u rodičov a netuším, do kedy je tá plienková akcia. ale sa mi zdá, že to boli Jou....

Dani, tak kečup vyšiel fajný. len som tam šupla trochu viac korenia, tak štípe a to som práve nechcela.tak spravím ešte jeden krát, ak mamina poskytne rajčiny🙂)) z 1 kila rajčín a ostatných vecí sa vydarili 4 výživové poháriky🙂)) inak dnes som obla trochu akčná, kým malá spala. stihla som ešte aj koláč z cukety urobiť 😀 😀 😀 tiež taký pokus, že aké to bude 😀 😀 výborný je, som sa aj riadne do neho pustila😀 😀 taký sladučký 😀

Dani, a recept na cikanie detí vonku nemáš? 😀 😀 moja mamina už doradila, už jej skončila fantázia...ja už nahánam mravce, muchy, lienky, margaretky..posledne aj pupavové lampášiky.....už tú "potrebu" (či už velkú alebo malú) "posielame na výlet" (smer WC), ale nepomáha.....

lenadka
17. aug 2009

susikaaaa, rajcin mam ako nas... 😀 ak chces 😀 😀 😀 😀 staci prist 😉

susika
17. aug 2009

Leni ahoooj. ďakujeeeeeem 🙂 🙂 chcela si napísať ako maku? 😀 😀 😀 😀 tak pekne zaváraj a uskladnuj. do novej pivnice sa to isto všetko rado pomestí 😀 😀 😀 😀 ak ma mamina poženie palicou, prídeme sa vyplakať 😀 😀 😀 .....a typrosím ťa radšej odfoť, tie tvoje "koreničky"-nekoreničky a odmeraj tie hratlíky (črepníčky) tuším boli podlhovasté, čo si mala na schodoch vonku. (a možeš aj odfotiť, nech si to viem predstaviť)jo? a pošli foto, ked budeš stíhať. niečo ma napadlo 😀 😀 😀 😀 email asi máš alebo ti ho pošlem IP 😀 😀 😀

danulka2
17. aug 2009

susika navod na cikanie vonku nemam.My sme minule leto odkukavali cikanie od kamoskinho drobca. Tento rok tiez cikame na mravceky, kvety, kamene a podobne. Chlapci maju vyhodu, ze aj vidia kam cikanim trafia 😉 😀 Ale ked mal dva roky ako tvoja Zuzka, tak este veselo cikal do plienky. Nechaj tomu volny priebeh. Sama zisti, ze ta plienka vonku zavadzia 😉 Drzim palce
inak gratulujem ku kecupu 😉 . Ja som dnes tepovala koberec a na ten pretlak nabehnem zajtra 🙂 .Uvidim kolko ho vyjde

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre